Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feliks


feliks
senior tag

Pont ezért szeretik annyian idehaza.. :DDD
Egyébként meg baromság, mert ha belegondolna ez a tag, akkor rájöhetne, hogy mennyivel egyszerűbb egy DEV-nek, (csinál egy appot házilag, magának, feltolja a telefonra, amin teszteli, és ha kész, akkor vagy marad nála, vagy a nagyközönségűvel megosztja) mint ha tökölni kell mindenféle microsoftos regekkel, meg miegymással, hogy a saját appja a saját telefonján futhasson.. :U

Egyébként aki akarja, megtalálja a módját minden platformon a warezolásnak, csak az a rendszer, amelyik a legkevésbé nyitott a warezra piacot veszíthet, és annak a rendszernek a malmára hajtja a vizet, amelyik a leginkább nyílt. Ez törvényszerűség, nem valami "rendszer hibája"

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#2) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Aki kalózkodni akar, úgy os megtalálja a módját..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#3) Narxis válasza kiskaktusz (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ott a pont.

Thanos was right.

(#4) Tibee86 válasza kiskaktusz (#2) üzenetére


Tibee86
veterán

És ahogy én látom/tapasztalom, a legtöbb Androidot használó magyar ember el se tudja képzelni, hogy valamiért még fizessen a telefonon kívül is.

(#5) FragMaster


FragMaster
addikt

A userek nagy részének az alkalmazásboltból történő letöltés is majdhogynem nehéz, nemhogy tudja mi az a root vagy bootloader nyitás...
A felhasználók kis részét érinti ez és köztük se "lop" mindenki.
Amúgy vannak androidon is kalózkodást ellehetetlenítő/megnehezítő húzások, mint pl s-on és társai.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#6) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A linuxosok többet warezolnak?

<< Heimdal >>

(#7) kali válasza Tibee86 (#4) üzenetére


kali
legenda

ez - sajnos - nem csak az android tábor esetében igaz... :(

(#8) VD válasza Tibee86 (#4) üzenetére


VD
őstag

Valószínűleg a szifonok 90% is csak divatból JB-elt...

(#9) kiskaktusz válasza Tibee86 (#4) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Azért ezzel a pár millió fővel számolni az egész világra.. Ha minden magyarnak androidphone-ja lenne, és mindenki warezolna, még az sem lenne akkora kiesés a fejlesztőknek..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#10) Beri78


Beri78
őstag

ha az android zártabbá tenné a rendszert, akkor se lenne visszatartóerő a root a "nem Play áruházban talált" alkalmazások tekintetében...
(főleg miután már sok esetben vissza is lehet zárni a telefont)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#11) assemble


assemble
addikt

Óriási baromság, biztos hogy nem fogják soha lezárni az OS-t. A "túlzott nyíltság" fogalma is vicces :DDD
A platform pedig a kezdetektől ilyen és ilyen is fog maradni, szóval alig ha fog tőle bármilyen fejlesztő elfordulni, pláne hogy semmibe nem kerül fejleszteni rá, és magasan a legnagyobb mobil platformról van szó.
Ahogy pedig előttem írták: warezolni bárhol lehet, és nem az a megoldás ellene, hogy mindent le kell zárni, mert annak csak a felhasználók isszák meg a levét, ráadásul pont azok akik fizetnének érte.

(#12) lmisi válasza feliks (#1) üzenetére


lmisi
senior tag

A telefonon való app tesztelés valószínűleg androidon a legkönnyebb, itt küzdhetnek rendesen a wp7 fejlesztők.
Akik "ingyenes" app-okat fejlesztők reklámokkal csipázzák rendesen az androidot.
pl A mérges madarak is tobbet hoznak android reklámból mint ios eladásból.
Sokan élnek reklámozásból androidos fejlesztők közül.
Terjed a játékon belüli vásárlás ez akasztja a warezt.
Másrészt ha sűrűn mondjuk negyedévente upgradeled a fejlesztményed rendesen odavághatsz a wareznak.
Az átlagos android user elvétve telepít külső forrásból, nem is tudja mi az. Aki megteszi az almánál is megtenné.
Én pl. custom romot vagy 20-30 szor telepítettem, de külső forrásbál talán ha direkt a telefonra letöltött app-t raktam fel az is ingyenes vagy kifizetett volt és negyedévente ha előfordul.
Volt úgy megvettem egy reklámos app fizetős werzióját, de visszamentem a reklámosra mert a fizetős nem látta reklámos adatait és a fejlesztő nem reagált a emailemre.

[ Szerkesztve ]

(#13) szimike79 válasza Narxis (#3) üzenetére


szimike79
őstag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy az androidos készüléket vásárlók hány százaléka telepít tört, kalóz verziókat? Nagy százalék még a marketről sem tud szerintem letölteni, nem hogy beszerezni, és telepíteni egy kalóz verziót.
Van egy réteg, tölt le marketről ezt azt, ha kell vásárol, használja és ennyi.
Nagyon szűk réteg az, aki tudja, hogy mit hol szerezhet be, és hogyan rakhatja fel, akár mennyire egyszerű is. Nem hinném, hogy ettől fognak csődbe menni a fejlesztők.
Ráadásul nem horror áron kínálják az alaklmazásokat, hogy ne lehessen őket megvásárolni.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#14) butyek


butyek
senior tag

A symbian nem volt túl nyílt, mégis kánaán volt és van tört szoftverek terén. Amúgy meg nyílt rendszer ide vagy oda, egy normális licenc ellenőrzés meggátolja a lopást.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#15) bagkri01


bagkri01
őstag

Ha kicsit zártabb lenne biztosan nem warezolna senki, mint ugyebár Magyarországon torrentezni sem torrentezik egy teremtett lélek sem :DD

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#16) nggabi


nggabi
nagyúr

elhatárolódok :DDD

Amelyik fejlesztőnek volt esze az már rég rakott védelmet a programjába...

"szenyor dzsíííí"

(#17) suckall88 válasza Tibee86 (#4) üzenetére


suckall88
tag

+1

 - 10 %-al csökkenti a vérnyomást!

(#18) Youri válasza Tibee86 (#4) üzenetére


Youri
veterán

a legtöbb Androidot használó magyar ember el se tudja képzelni, hogy valamiért még fizessen a telefonon kívül is.

RTX ON

(#19) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

lehet hogy lama kerdes, de android nem kell rootolni ahoz hogy pl ncore-rol letoltott appokat felrakjam nem? Tehat itt az OS tehet arrol hogy barmit felrakhatsz ra ami nem a playstorebol van.

(#20) nggabi válasza mazsi1911 (#19) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem kell. a symbian volt ilyen h kellett egy kicsit okosítani. meg az alma is ilyen? azt meg én nem tudom...

"szenyor dzsíííí"

(#21) bloomberg válasza mazsi1911 (#19) üzenetére


bloomberg
tag

Vindózra is felrakok bármit, amit ncore-ról letöltök, pedig az nem a nyíltságáról híres.

Ennyit erről.

(persze csak azért, hogy kipróbáljam a teljes verziós progikat, aztán megveszem :)) )

(#22) vicze


vicze
félisten

Úgy látom hogy mindenki elfelejti, mert nem volt róla egy rohadt cikk sem, hogy 4.1-el egyidőben bejelentették, az encrypted apk-kat, ami 2.3-ig visszafelé kompatibilisak.

De hát menjen csak a bulvár bulshit, kell a flame...

(#23) Pete55555


Pete55555
addikt

Nem bonyolult programot lopni, de szvsz nem életszerű ez az egész. Volt 1-2 khmm..letöltött alkalmazásom, de vagy nem futott jól, vagy csak úgy lehetett elindítani, ha nincs netkapcsolat, különben egyből letiltja magát. Szoftverfrissítésnél meg egyből bukik a dolog. Szóval lehet ez ellen egyszerűen védekezni, a programba kell írni, hogy nézzen fel a netre, eredeti-e.
Most persze jöhettek azzal, hogy lehet a netet kapcsolgatni, de az elég macerás... le lehet tiltani a program nethozzáférését, de ahhoz már root kell, illetve van akinek nincs is mobilnet a telón, na az meg végképp nem fog warezolni.

Szerk: Szóval ez az egész arra jó, hogy ha mondjuk nincs egy alkalmazásnak ingyenes verziója, akkor ki tudod próbálni, aztán megveszed a marketről. Nálam is ez volt.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#24) erdoke válasza VD (#8) üzenetére


erdoke
titán

A statisztika nagy úr, márpedig azok szerint bőven 10 % alatt van a JB-elt iOS eszközök aránya. És akkor még kérdés, ebből mennyien warez miatt törik a rendszert, nem pedig néhány idegesítő korlátozás feloldásáért (mint pl. én).

A legjobb aláírás a héten

(#25) Bici válasza Pete55555 (#23) üzenetére


Bici
félisten

"akinek nincs is mobilnet a telón, na az meg végképp nem fog warezolni."

Hú, ez mekkora tévedés. :U
A legtöbb diák ismerősöm pont játékra vett Androidos telót, miközben évente kétszer töltik fel 3000-rel a kártyájukat... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) darvinya


darvinya
titán

Ekkora baromságot rég olvastam.
Ennyi erővel szüntessék meg az XDA-t.
És lőn lesz majd nekünk E GA628-as telok.

Attól, hogy szigorú tiltást alkalmaznak avval csak nővekedni és kártékonyabb lesz a warez.

Úgy mint hazánkban az értelmetlen drog politika.
Most már a patkány méreg a menő.
És még sorolhatnám, de ez tükrözi a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27) lexter00


lexter00
őstag

Mindegyik rendszert fel lehet nyitni,androidot a legkönnyebb.
A warezt nem fogják tudni meggátolni(sőt van torrent kliens androidra)

[ Szerkesztve ]

(#28) Youri


Youri
veterán

Kérdezem én, hogy akkor a vindóztól mikor fordulnak el a fejlesztők? :P

RTX ON

(#29) Pete55555 válasza lexter00 (#27) üzenetére


Pete55555
addikt

Simán netről is tölthetsz le, nem kell torrent hozzá. Egyébként pedig a torrentezés alapesetben legális, a kérdés, hogy mit töltesz vele.

(#25) Bici Asphalt 6 nem indul el net nélkül. Mérges madarak igen (itt pont jó, mert net nélkül nincs reklám, viszont alapból ingyenes, szóval majdnem mindegy)
Építsenek bele netes védelmet. Pont.
Persze ez csak két példa, de pont a népszerűbbek közül

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#30) bagkri01 válasza Bici (#25) üzenetére


bagkri01
őstag

Évente kétszer 3000-el.Ha ennyire tele vannak zsével,akkor milyen filléres telót vehettek?Mit játszanak, max angry birds-t?

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#31) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

en csak kevertem. tehat csak azt kellene leloni az androidon hogy mashonnan szarmazo dolgokat is fel tudjanak rakni. es mondjuk ezt csak az tudja bekapcsolni aki rootol. tehat csakis superuser.

(#32) kriszpontaz válasza mazsi1911 (#31) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Menüből kapcsolható funkció, root nélkül minden androidos telefon tudja.
Beállítások - Alkalmazás beállítások - Ismeretlen források

[ Szerkesztve ]

(#33) kiskaktusz válasza bagkri01 (#30) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Gondolom anyuciék vették a közép/beszállós androidphone-t, s a saját szebpénzükből vesznek ilyen kevésszer feltöltőkártyát, mert inkább elbulizzák/hamburgerezik/kurvázzák..

(#31) mazsi1911 stock androidon egy pipát belősz a beállításokban, és mehet is a warez..

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#34) bloomberg válasza kiskaktusz (#33) üzenetére


bloomberg
tag

Pont ezt mondja, hogy ezt kéne kivenni belőle....

(#35) mazsi1911 válasza kriszpontaz (#32) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

+@kiskaktusz

pontosan ezt akartam megtudni, tehat ha ez a pipa csak akkor lenne elerheto ha rootolod a telefont akkor durvan csokkene a kaloz tartalom (szerintem?). Akinek meg annyira nagyon kell a warez az ugyis ki fogja rootolni, csak legalabb nem lenne ennyire egyszeru.

(#36) kiskaktusz válasza mazsi1911 (#35) üzenetére


kiskaktusz
addikt

"csak legalabb nem lenne ennyire egyszeru."

2 perc sem kell és kirootolom a telefonom. Ez nem hátráltatna, ha akarnék warezappokat használni.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#37) bagkri01 válasza kiskaktusz (#33) üzenetére


bagkri01
őstag

"öreg vagyok már"+anno minden telómat saját pénzből vettem, de ma már másképp megy ezek szerint :)

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#38) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nem értem, hogy mi a nagy cucc azokban az alkalmazásokban, amikért fizetni kell. Van mondjuk egy játék 1800Ft-ért, és fele akkora élményt sem tud nyújtani, mint ha akcióban vennék egy játékot PC-re. WP7-et használok, és egyetlen egy fizetős alkalmazásra sem mondtam még azt, hogy na most ez mindenáron kell.
Másrészt, még ha fizetnének sem babrálnám a telefonomat, mint amennyit itt a fórumon szoktak, szóval warez még csak szóba se jöhet. Túl lusta vagyok hozzá. ;]
Szóval ha lesz is Androidos telefonom (már pedig egyszer biztos lesz, mert a 4.1 már nagyon biztató), max rom csere jöhet majd szóba, mert többet nem akarok bohóckodni a telefonnal, annyit nem ér az egész. :D

[ Szerkesztve ]

PS4

(#39) Bici válasza bagkri01 (#30) üzenetére


Bici
félisten

Kajapénzből, uszodapénzből, stb. vesznek használtan egy középkategóriás telót (a hardveres speckókkal profin tisztában vannak, meg a CyanogenMod telepítés is megy akár álmukból felébresztve) Beszélgetésre meg nem sokat költenek, mert az nem fontos, és úgyis kell a lé a következő telóra.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) kiskaktusz válasza bagkri01 (#37) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én is.. 2 telefont vettek eddig nekem.. Azt sem mostanában..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41) kriszpontaz válasza mazsi1911 (#35) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lehet....mondjuk engem annyira nem piszkál, hogy a root sem érdekel, gyári szoftver van érintetlenül a telefonon. Aki ki akarja rootolni, az úgyis megteszi....hangsúlyozom, nem feltétlenül a warez miatt, hanem mert egy rakás funkció csak akkor működik, és pl. root mellett tudsz a telepített játékaidról (játékállásokkal együtt) biztonsági mentést készíteni.
Ha rootolnám a telefonom, pl. menne a LED hívásértesítés, ami a 2.2.2-ről 2.3.4-re történő rendszer frissítés óta nem hajlandó működni.
Vannak a ROOT-nak pozitív hatásai is.

(#42) sdd2 válasza nggabi (#16) üzenetére


sdd2
veterán

Pont ez az, ezért az androidot csesztetni... Írlya meg warez biztosra a progiját.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#43) lexter00 válasza mrhitoshi (#38) üzenetére


lexter00
őstag

Azért a Titanium Bacup megéri azt a pár százast :DDD

zsoltek és melyik az a ingyenes alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#44) zsoltek


zsoltek
aktív tag

A PowerAmp-ot akartam feltenni nem legális forrásból, de az unlocker-je csak rootolt telóra ment volna fel, ezért gondoltam megveszem. De aztán rájöttem, hogy nem ér annyit az egész, inkább kerestem egy ingyenes alternatívát.

Huawei P30

(#45) mazsi1911 válasza kiskaktusz (#36) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

neked, kulfoldon akiket ismerek android usereket kb senki sem tudja hogykell rootolni, ugyanugy ahogy az iphone-ukat sem tudjak jailbreakelni.

(#46) zsoltek válasza lexter00 (#43) üzenetére


zsoltek
aktív tag

JetAudio Basic, illetvet a PlayerPro. Egyenlőre még nemtudtam eldönteni melyiket használjam. A PlayerPro mintha kicsit doboz hangon szólna, kevésbé jó a hangminőség, a JetAudio pedig kicsit lassú nálam.

Huawei P30

(#47) assemble válasza bloomberg (#34) üzenetére


assemble
addikt

Rohadtul nem kéne. Ha kivennék, azzal megint csak a felhasználókat és fejlesztőket szopatnák, és biztos vagyok benne, hogy semmi hatása nem lenne a warezre, mert aki akar warezolni, fog is.

(#48) kiskaktusz válasza mazsi1911 (#45) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ezek szerint az xda-n is csak magyarok beszélgetnek angolul, mert a ROMcseréhez eleve RROOTolt telefon kell.. Aha..

Sőt, aza összes costumromot magyar emberek írták..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#49) bagkri01 válasza Bici (#39) üzenetére


bagkri01
őstag

Akkor mégsem változott a világ, ha kell valami megdolgoznak érte a mai tizenévesek vagy spórolnak. Ez becsülendő. :R

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#50) zseko válasza mazsi1911 (#35) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem nem csökkenne. A 'gyengébbje' max megkér valaki ismerőst aki vágja a témát, hogy rootolja ki neki, onnantól meg ugyanott vagyunk. Nekem is rootolva van az első héttől kezdve a telefonom, mégsincs rajta egy warez sem, az összes progi vásárolt vagy free verzió. Ráadásul aki megvesz egy ~150e forintos telefont és sajnálja a pénzt egy ~200Ft-os progira az sz.rjon sünt... :(((

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.