Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tibaimp válasza antikomcsi (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ugyan ezt írtam én is egy korábbi cikkhez, sima ügy lett volna, de ezt az amd sem akarta valamiért, most meg már késő, mert kint van a piacon egy csomó 560-as ami a kevesebb számoló egységet tartalmazza.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#52) Dilikutya válasza Kansas (#50) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindenfajta mondanivalóban hibás egy belépő VGA-t egy felső kategóriás SoC-ben lévő IGP-hez hasonlítani, pláne, ha az RX550 ugyanúgy 4th Gen GCN, mint az RX4xx, míg a Raven Ridge-ben már Vega van.

Kicsit off, de gondolom, nem lesz agyonkommunikálva, hogy az ennél kisebb RX500-ak (520, 530) első generációs GCN-ek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) Kansas válasza Dilikutya (#52) üzenetére


Kansas
addikt

Miért is?
Ráadásul ez mobil SOC, gyanítom a 2018Q1-ben rajtoló desktop Raven Ridge-ekben sem lesz gyengébb(sőt), azok meg ugyanúgy AM4-be mennek, mint a Ryzen...

RX520/530-at kapni egyáltalán bárhol? Van belőle DIY is, vagy csak OEM?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#54) h-yle válasza Kansas (#24) üzenetére


h-yle
addikt

Fullmind1 hogy melyik, mert ugyan az a chip. Ha jó a VRM meg a hűtés (ezt meg kell nézni) akkor lehet alapon is a BIOS, mert akkor is fel tudod húzni 2000-re.
Tehát ne a chip specijét kelljen bújni, hanem a többit, amiben a kártyák tényleg különböznek.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#55) Lacee83 válasza Kansas (#26) üzenetére


Lacee83
tag

Érdekes 400W-os tápot ajánlanak hozzá. Más gyártó a 65W-os rx560 kártyához pedig 350-et .

Ha maradnának a hagyományosabb elnevezéseknél nehezebb lenne félrevezetni az embereket. Régen az Atinál az SE-PRO-XT Nvidiánál pedig a GS-GT-GTX felirat már elárulta hogy mit kapunk a pénzünkért.

(#56) Lacee83


Lacee83
tag

Már csak akkor lesz igazán káosz ha kiadnak egy pár 560D OC vagy gémer editiont. :W
Másrészt megtévesztő a túlmértezett hűtés is amit némelyik gyártónál használnak. Az Geforce 560TI-oc kártyámon volt hasonló...de oda kellett is mert 2-3x ennyit fogyasztott.

[ Szerkesztve ]

(#57) Fred23 válasza Lacee83 (#56) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem mondjuk elég durva magában az, hogy valaki írta: az ő 560D-s kariján volt 6pin-es tápcsati. K.ra megtévesztő lehet ez így sokaknak.

(#58) füles_ válasza Fred23 (#57) üzenetére


füles_
őstag

A Sapphire Pulse 560D kapta ugyanazt a hűtőt és PCB-t, mint a rendes 560-as, ezen van 6 pines tápcsati. De ez szerintem nem rossz, nem árt rájuk tápcsatlakozó, így magasabb a teljesítmény.

(#59) Lacee83 válasza Fred23 (#57) üzenetére


Lacee83
tag

Na ezt néztem én is. Rendeltem egyet jövő héten kézben lesz és teszt alá vetem. Ha tudok dobok fel pár FPS értéket....
Talán a 6pin csati némi tuninghoz vagy stabilabb áramhoz jól jöhet. esetleg régebbi alaplapba ahol a pci sin nem ad le elég kraftot.

(#60) Fred23 válasza Lacee83 (#59) üzenetére


Fred23
nagyúr

& fules: ) )
Engem zavarna a dolog, viszont néhány régi alaplapnak tényleg segíthet, szóval így oké. Én tuti nem venném, viszont valóban akár még vonzhat is ez a feature egyeseket.

[ Szerkesztve ]

(#61) Kansas válasza Lacee83 (#55) üzenetére


Kansas
addikt

Az 550-hez is 400W-os tápot ajánlanak, de igazából egy Vega64-es konfig sem vesz fel 400-nál többet, aztán mégis 750-est ajánlanak hozzá, Talán óvatosabb duhajok mint más gyártó... vagy láttak már a termékeik mellett Codegen tápot... :D

Régen sem álltak meg annyinál,
NV-nél volt a 6000/7000/8000-es szériában is: LE, utótag nélküli, GTO, GS, GT, Ultra, Ultra Extreme, SE, GTX, GX2, GTS, később GSO, GTX+
ATI/AMD-nél meg csak AGP-s x800-ból volt: SE, GT, sima, GTO, Pro, XL, XT, XT PE

Szóval ilyen szempontból a régi idők sem voltak szépek.

Igazából nekem a Radeon HD féle számozás tetszett(4 helyiértéken 10-esével skálázva), de ott is voltak kihágások, mint pl a 4770/4850 kb ugyanannyit tudott, plusz ki is futottak az ezresekből

Ez a mostani számozás sem olyan vészes csak kicsit szellősebbre hagyni startkor, vagy kitartani a tervezett skálánál - ez a mostani akció talán raktársöprés lehet, csak lehet RX 460 néven a kutya sem venné... úgyhogy kitalálták ezt a visszafelé elsült marketingfogást.
Szerintem továbbra sem nagy ügy, de érzem, hogy 5-10 év múlva is ezt fogom visszahallani zöld napszemüvegek mögül.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#62) Piftuka válasza Redneck (#34) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem, az "LE" jelölés teljesen megfelelő.

Az elmúlt évtizedben nagyon jól megkülönböztette az adott Radeon variánsokat a "nagy testvérüktől"; mindig egy butított, gyengébb, vagy legalább valamiben kevesebbet nyújtó változatot jelentett.

Egyébként az "EVO" elnevezést én sem értem... Szerintem eredetileg "ECO" volt, csak egy vétlen félregépelést követően az ment át a "szűrőn", és így került a nyomdába... ;] :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#63) Lacee83 válasza Piftuka (#62) üzenetére


Lacee83
tag

Az intel anno a Celeron D vel is szépen megvezette a tudatlanokat mert annak köze se volt a Pentium D hez.

Ez a D itt is félreérthető. Bár ha a jövöben ezt kivánják használni majd megszokjuk. Az SE és LE kártyák olyan harmat gyengék voltak hogy ha valakinek eszébe jut biztos messze elkerülné.

(#64) Lacee83


Lacee83
tag


Megérkezett a xfx 560D. Láthatóan utólag matricázták át. Korrekt eljárás. Nem szedtem le de ugy vélem 560 van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#65) Fred23 válasza Lacee83 (#64) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tényleg korrekt. Ezen ugye nincs tápcsati?

(#66) Lacee83 válasza Fred23 (#65) üzenetére


Lacee83
tag

Van rajta tápcsatlakozó. :U

(#67) Lacee83


Lacee83
tag


Ramok 1750mhz-n mennek (azaz 7000mhz)?

(#68) Fred23 válasza Lacee83 (#67) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, és igen, ez megúszta az órajel-csökkentést! :Y

(#69) Lacee83 válasza Fred23 (#68) üzenetére


Lacee83
tag

Király akkor egy átlagos 560D-hez képes OC Gamer Edition kiadást kaptam. :C 30ért jó vétel.
A ventilátor is leáll ha nem dolgozik a VGA olyan 50C felett kapcsol. A ventik 20-30% körül mentek eddig terhelésen nem hangosak. A borda azért érezhetően meleg így is.

(#70) Z10N válasza Lacee83 (#69) üzenetére


Z10N
veterán

Akkor flashelj ra "sima" xfx 560 bios-t a 16CU-hoz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.