Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Nem is tudom mikor volt utoljára noti AMD procival és Nvidia VGA-val. :Y
Vagy volt ilyen, csak én nem láttam? :)

solfilo

(#2) koko52


koko52
veterán

Valami elindult végre tiptop vonalon is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) eldiablo válasza koko52 (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Igen, hiány van Intel processzorokból. :D
Nekünk is Kaby procis notikat akartak szállítani Coffee helyett. :U

(#4) satz18


satz18
őstag

Végre valaki meglépte ezt. Reméljük a Ryzen 2-ig kitart az asus lelkesedése. Már nagyo idegesítő volt, hogy monden noti csak throttlingolós intel CPUkkal érhető el. Mindig érdeklődéssel figyelem az új notikat, hogy hátha egy képes tartani a turbót, de ez sosem valósult még meg. Mint ahogy a 45W-os fogyasztás sem. Az én notimnál is ez a szívás. A 1070-et simán bírja hűteni a gép, 120 W TDP-vel, de a 6700 HQ-t 45 W TDP vel nem. Pedig mindkettőnek van egy ugyan olyan ventije. Alulfessszel, underclockkal stabil... Amikor megvettema gépet, gondoltam milyen fasza, a 1070 kitart még a kövi konzolgenben is, de a hoki intel CPU-val nem számoltam....

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#5) FatMonster válasza satz18 (#4) üzenetére


FatMonster
tag

Ilyeneket itt nem szabad ám leírni. :Y ;]

A hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Televan74 válasza solfilo (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Processzorba már nagyon oda tette magát az AMD,csak a VGA -s megoldásaira még nem nagyon tudnak építkezni a notebook gyártók. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Sinesol válasza satz18 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem ott főleg a gyártóval lehet gond, valamit nagyon elcsesztek a hűtéssel, ez nem a cpu hibaja.

(#8) Raysen623 válasza Televan74 (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

APU fronton a mobil megoldások is nagyon jók piros oldalról, viszont ha dedikált VGA-ról van szó akkor nekem is erős hiányérzetem támad. Talán majd Navi-ból lesz rendes mobil verzió is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) Chaser


Chaser
titán

"A MIL-STD-810G katonai szabványnak is megfelelő gépház 48 wattórás akkumulátort rejt,"
vagy itt írtad el a kapacitást, vagy a listában cserélted fel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) satz18 válasza Sinesol (#7) üzenetére


satz18
őstag

Ha a 2.5x-es TDP-jű komponenst le tudja hűteni akkor miért is a gyártó hibája? 2 egyforma körös a hűtés.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) zzola


zzola
félisten

NVIDIA GeForce GTX 1050 3GB
2019-ben? Nemá!

(#12) Sinesol válasza satz18 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekem volt i5 8400-am, egy vacak gyári aluhűtő is lehűtötte 4ghz-en, nehezen hihető, hogy a vga-t letudja hűteni ugyanaz a hűtés, a procit meg nem.
Szerintem valami probléma lehet a hűtéssel a proci résznél, vagy lehet mégsem teljesen ugyanaz, ki tudja. Én gariztatnám.

(#13) Kolbi_30 válasza Sinesol (#12) üzenetére


Kolbi_30
őstag

A proci tokozasaba lószar van kenve nem rendes paszta.Ennyi..intel ciganykodik mindenben.

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#14) eldiablo válasza Kolbi_30 (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Laptopnál mióta az Intel pasztázik?

(#15) DraXoN válasza Kolbi_30 (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

laptop cpun van kupak mostanság? régen nem volt...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) Noukoum


Noukoum
veterán

Örvendetes hír!:) Még az árazás sem vészes szvsz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Dobrika válasza DraXoN (#15) üzenetére


Dobrika
tag

Dehogy van kupak, brutális nagy ostobaságokat írkálnak ide folyamatosan. :) Az intelt gyűlölni kell, mert kell, de a józan ész bevetése már bonyolult, mert szerinte a 120W VGA ugyanúgy van hűtve, mint a processzor, mert mindkettőnél van ventilátor és nyílván az intel hibája, mert a gyártó alulméretezte a hűtést. Az a legszebb, hogy ki van akadva azon, hoyg nem tudja tartani a turbót, ami épp azért turbó és nem alapórajel, mert a hűtéstől is függ az elérhetősége. Az a legkeményebb, hogy mindíg a leginkompetensebb a leghangosabb.. :DDD

(#18) #95561216 válasza satz18 (#4) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kemény ennyi hülyeséget beleírni egyetlen hozzászólásba.

Ha a cpu throttlingol, az a notebook gyártó hibája - lásd pl Apple.

A turbó nem arra van, hogy tartsa, a turbó arra van, hogy amíg van rá "hőkeret", addig tud gyorsabban menni.

A turbó alatti üzem nem throttling. Throttling az, ha terhelés alatt az alap órajel alá megy.

A TDP nem fogyasztás, hanem azt adja meg, hogy milyen hűtést kell adni neki, hogy az alap órajelét "bármeddig" tartani tudja.

(#19) #95561216


#95561216
törölt tag

Ilyen gépekbe minek raknak egyáltalán aksit? Egy órát nem bír teljes terheléssel még 76 Whr aksival sem, úgyis töltő mellett használják. Csak feleslegesen elveszi a helyet egy jobb hűtés elől, illetve növeli a tömeget.

(#20) koko52 válasza #95561216 (#18) üzenetére


koko52
veterán

A TDP-t vehetjük fogyasztásnak is, mert a felvett energia kb teljes része hővé alakul.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#21) Dobrika válasza #95561216 (#19) üzenetére


Dobrika
tag

Szerencsére nem csak maximális terhelésen lehet használni egy notit. Bár helyesen rámutattál, hogy mekkora ökörséget írkálnak, azért sikerült összehozni ezzel neked is. :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#22) #95561216 válasza Dobrika (#21) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jó, szerencsésebb lett volna úgy kezdeni, hogy miért nem csinálnak belőle olyat is, amiben nincs aksi :D

(#23) Dragon3000 válasza #95561216 (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert akkor elveszítené az értelmét, mert nem tudod használni olyan helyen, ahol épp nincs a közeledben konnektor, ha meg nem tetszik, nem ezt kell venni.

(#24) Robert07


Robert07
aktív tag

AMD Processzor NV GPU-val es Thunderbolt-tal. Ez mar egesz jo lesz, mondjuk nekem szerintem meg az integralt GPU-val is eleg lenne, mert notin nem jatszok.

(#25) #95561216 válasza Dragon3000 (#23) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem vesztené el az értelmét, sokan csak úgy használnak ilyen gamer notikat, hogy kollégiumból hazaviszik hétvégén, vagy este a munkahelyről, majd vissza, nekik majdnem teljesen felesleges bele aksi. De whatever, én sose vennék gamer notit, szóval abszolút nem zavar, csak eszembe jutott.

(#26) syberia válasza Kolbi_30 (#13) üzenetére


syberia
veterán

Ja, a csíkszélességből is kilopják a nanométert! :DDD

(#19) flimo: Pedig az utóbbi években sokat fejlődtek a Li-ion akkumulátorok. Ezek szerint a notik fogyasztása is követte, a rossz irányban.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#27) Dobrika válasza #95561216 (#25) üzenetére


Dobrika
tag

ŐŐ, igen hazaviszik, amit gyorsan le lehet írni, de gyakran a hazaviszik sok órás vonatozást jelent, amikor filmet néznek a notin akksiról. :)

(#28) Robert07 válasza #95561216 (#19) üzenetére


Robert07
aktív tag

Szerintem nem mindenki hasznalja folyamatosan teljes terhelesen ezeket a laptopokat, es netezes/videozas mellet szerintem olyan 5-6 oraig siman kibirja 76Wh-val.

(#29) Freddy S


Freddy S
tag

Windows 7 telepíthető?

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#30) Dobrika válasza Freddy S (#29) üzenetére


Dobrika
tag

jaaj. :W :DDD

(#31) Freddy S válasza Dobrika (#30) üzenetére


Freddy S
tag

Mért? Ez egy fontos extra a mai gépeknél...

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#32) Chaser válasza Freddy S (#31) üzenetére


Chaser
titán

sztem nem, a zen asztalikra biztos nem mehet w7 - ezt én is nagyon sajnálom, lehet pont emiatt fogok intelt venni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Kotomicuki válasza #95561216 (#25) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Hidd el, jól tud jönni az aksi, mint beépített szünetmentes táp!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#34) csongi36 válasza Chaser (#32) üzenetére


csongi36
újonc

Miért nem lehet? Nem hallottam erről még sose, esetleg felvilágosítanál? Mi köze van a win 7 hez hogy intel vagy amd-e?

(#35) Chaser válasza csongi36 (#34) üzenetére


Chaser
titán

fogalmam nincs, fórumon mondták/olvastam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Dobrika válasza csongi36 (#34) üzenetére


Dobrika
tag

Ahhoz van köze, hogy van-e a driver a hardverhez és az AMD kijelentette, hogy windows 7-el nem fognak szórakozni.

(#37) DraXoN válasza Dobrika (#36) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

főleg, hogy hamarosan a windows 7 supportja is lejár .. nem is éri meg

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#38) Tidus válasza Dobrika (#36) üzenetére


Tidus
addikt

Aki ilyen noteszt vesz az játszik is rajta. Na a win.7 nem éppen gamera való a mai világban, arra ott a win10. Az MS nem támogatja több grafikus API-val, és a DX12-vel sem a Win.7-et.
Aki fullba akarja nyomni a gamet és a hardver oldal is meg van hozzá, annak win.10 kell.
De gondolom a win.7 tulajok ezzel részletesen tisztában vannak.

(#39) Peter13 válasza satz18 (#4) üzenetére


Peter13
senior tag

Hali - nekem az előző laptopban ugyanez a 6700HQ volt, és alulfeszelés után szépan tartotta a 3.1-es turbót, röccenés nélkül, HWmonitor szerinti 27-32W fogyasztással (ez alulfesz nélkül 40-ről indult, de simán fel-felugrált 49-ig). Throttlestop-ban -125mV mellett nekem atomstabil volt. Elvileg bírnak -150-et is, de nekem ott időnként (de tényleg nagyon ritkán) fagyogatott, és nekem nem érte meg...-125-el viszont 1080p filmeket kódolhattam át Handbrake-ben, meg se rezdült, csak darált órákon át 100%-on terhelésen).

Egyébként nekem speciel bírta a hűtés a turbo-t is (egy Clevo laposban), de éppen csak (simán belenyalt a proci a 90 fokba), és emiatt persze baromi hangos is volt: én ezek miatt kezdtem alulfeszeléssel kisérletezgetni. Meglepően halk lett utána, és gyorsabban is futott, szóval megérte:) . Ja, és egy újrapasztázás sem árt (kupak nincs, szóval könnyen megoldható): nekem jópár fokot hozott csak az hogy kapott egy rendes (valamilyen Arctic?) pasztát a hűtő alá.

Ha ezeket már próbáltad , és így se jó, akkor bocsi :) és lehet hogy tényleg meg kéne nézetni szervizben (vagy ha még garanciális, akkor visszavinni oda ahol vetted)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#40) Chaser válasza Peter13 (#39) üzenetére


Chaser
titán

mivel csináltad az alulfeszt?
3740qm-mel próbálkoztam intel extreme utilitiyben, de alulfesz nincs, winben tudom az órajelet csökkenteni és így az ahhoz tartozó feszt
a gép lehűti, de all core 3,5ghz-en azért erősen 90 fok és akár felette vagyok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Peter13 válasza Chaser (#40) üzenetére


Peter13
senior tag

Throtlestop-pal, letölthető itt, és ezen az oldalon részletesen bemutatják a használatát. A lényeg, hogy a FIVR fülön mind a CPU, mind az integrált GPU feszültségeit érdemes levenni a "Voltage Offset" csúszkán (érdekes módon az integrált Intel GPU kicsit hisztisebb volt a fesz csökkentésre, szerintem nekem amiatt volt instabil a gép ha túltoltam...jelenleg a 7300HQ -96mV-on van mindkettőn, és stabil).
Ki kell kísérletezni, én -50-el indítottam, és 10-esével mentem felfele...ebből baj nem lehet, legrosszab esetben lefagy és újraindul. Sok sikert :)

PS: Miután megírtam, akkor jutott eszembe, hogy régebbi processzoroknál egyes funkciók nem működnek (írták a fórumokon hogy ki van szürkítve, pl.). Szóval ha esetleg nálad is ez jön elő, akkor sajnos nincs több ötletem: nem a TS hibája, nem is a procidé, egyszerűen ez van (nekem csak a 6700HQ és a 7300HQ volt mint személyes tapasztalat)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#42) Chaser válasza Peter13 (#41) üzenetére


Chaser
titán

ismerem, de anno c2d-s cpu-k után már nem működött a core i gennel
elboldogulok, régen hobbim volt az alulfeszelés asztali gépeknél, azzal megölni gépet nem lehet ( :
cpu genie volt még ami sw-esen tudott alulfeszelni anno, de core i-vel méár az sem működött, noo kipróbálom a ts-t, hátha :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Chaser válasza Peter13 (#41) üzenetére


Chaser
titán

nem indul, egy dll-t hiányol, w7 pro x64-em van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) satz18 válasza Peter13 (#39) üzenetére


satz18
őstag

Én is -125 mVolt ig jutottam. Cinebench bírta -150-ig is, de az assassins creed alatt fagyott. Most nekem is elég jó működik így. 75°C körül vagyok 95°C helyett, ami droppolt folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#45) Peter13 válasza Chaser (#43) üzenetére


Peter13
senior tag

Hmm, az mondjuk fura...a mellékelt fórumon esetleg érdemes utánaolvasgatni, hátha volt valakinek hasonló élménye. Nekem sajnos semmi tapasztalatom Windows 7 terén: Vista után egyből 8 jött, aztán meg 10...sorry... :(

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#46) Peter13 válasza satz18 (#44) üzenetére


Peter13
senior tag

Szuper :) A 75 fok szerintem teljesen jó, nekem is 70-75 között szokott mászkálni ha rendesen kihajtják a procit (egyébként meg bőven alatta ha nem annyira CPU intentzív a játék).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#47) Chaser válasza Peter13 (#45) üzenetére


Chaser
titán

nem fura, elég sok esetben defektel, esetemben inkább azt választottam más hiányozzon ( :
ha vkinek kellene:
ts 8.70.6. - ez most a legfrissebb, itt nem a wingring0.dll-t hiányolja mint az előtte levő verzióknál, hanem az mfc120u.dll-t -
innen le kell tölteni a 32 és 64 bit verziót - vcredist_x64.exe és vcredist_x86.exe -, telepíteni őket és indul a ts
w7 pro x 64, de elvileg bármelyik win alatt működik

és most meglássuk' az elinduláson kívül tudom-e használni is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.