Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz a cikket Abu. Azon filóztam most hogy a gameDVR használja e a VCE blokkot, szükségünk e van e egyáltalán még a raptr/plays.tv appjukra?

(#2) norti


norti
addikt

Ez mind jövő idő, mikor lesz hozzájuk normális driver? Vagy arra értették, amit már kiadtak?

(#9) stratova


stratova
veterán

Abu, van bővebb információd arról, hogy az OpelCL-es fájltömörítés mely formátumokat támogatja (csak és kizárólag zip)?

(#13) martonx


martonx
veterán

"Microsoft Fast ZIP Extraction" - ez érdekesen hangzik. Vajon minden tömörítő program gyorsul ezáltal, vagy csak bizonyosak? Erről lehetne bővebbet tudni?

Én kérek elnézést!

(#14) #16939776 válasza martonx (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha úgy is benne van már a win10-ben a támogatás, jöhetne egy rövid összehasonlító teszt.

A Kabini is ki lehet majd használni, van benne ilyen?

(#15) Renok válasza jedis (#4) üzenetére


Renok
senior tag

+1

Köszi a cikket, Abu!

(#16) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Viszont egy normalis drivert se tudnak csinalni.

(#17) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Én vissza tettem win10-en a 15.7es drivert mert ami jött a WU-n keresztül teljesen meghülyítette a TV-met.
Valami dynamic cucc lehet benne , mert auto állítgatja a fényerőt amikor jön a sötétebb jelenet leveszi. A 15.7 WHQL-el ilyen nincs. Esetleg ha valaki tudja mi lehet akkor vissza teszem és ki próbálom.

(#18) Tyrel


Tyrel
őstag

@Abu (vagy bárki aki tudja):

Egy Kabini (Athlon 5350) ebből a sok okosságból mennyit kap meg? :F

Turenkarn

(#19) Oliverda válasza Szeszkazán (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt ki lehet kapcsolni a Catalystban, de hirtelen nem jut eszembe a funkció neve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Abu85 válasza stratova (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez DirectCompute-os és csak a ZIP. Alapvetően arról van szó, hogy ha van egy ZIP állományod, akkor azt a Windows 10 intézője sokkal gyorsabban kicsomagolja gyorsítás mellett. Nem kell hozzá semmi extra, ugyanúgy működik, ahogy korábban a Windows intézős kicsomagolás. Belemész áthúzod a fájlt és kicsomagol. Vagy akár a tömörített megnyitás is sokkal gyorsabb lesz.

Más formátumhoz vagy becsomagoláshoz a Corel WinZip kell, az támogatja az általános gyorsítást.

(#18) Tyrel: Az IOMMU-n és a BitLockeren kívül mindent.

(#2) norti: Ezek már mind működnek, csak kell hozzá a Windows 10 legfrissebb verziója.

(#1) bobalazs: A GameDVR és a Raptr/GE program különálló. Azt használd, amelyik jobban tetszik.

(#17) Szeszkazán: Keress olyanra, hogy dinamikus kontraszt és azt állítsd át.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Tyrel válasza Abu85 (#20) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi! :C

Turenkarn

(#22) Szeszkazán válasza Oliverda (#19) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Majd esetleg ha meg tudod mondani mi az, meg köszönném!

(#23) Oliverda válasza Szeszkazán (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg Power->PowerPlay->Vari-Bright

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) gabor7th


gabor7th
addikt

Sok türelmet a letöltőknek... Attól tartok szükségük lesz rá, ahogy még nemrég állt a Windows 10.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) martonx válasza Abu85 (#20) üzenetére


martonx
veterán

Azaz a kedvenz 7zip-em, meg Total Commanderem semmit nem profitál ebből a gyorsabb csomagoló funkcióból?

Én kérek elnézést!

(#26) #65675776 válasza martonx (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmit bizony. De ezért ne a MS-ot vagy AMD hibáztasd, hanem a két kedvenc programod fejlesztőit.

[ Szerkesztve ]

(#27) Abu85 válasza martonx (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 7zip esetében eleve nem fókusz a teljesítmény. Rendkívül lassú most is a program, és annyira drága lenne felzárkóztatni a WinZiphez, hogy inkább meg sem próbálják. Egyszerűen a Corelnek jóval jobb anyagi lehetőségei vannak.
A Total Commander támogat külső modulokat, szóval arra beállítható, hogy ne a beépített ZIP tömörítőt használja. Gyakorlatilag bármilyen programot elfogad. Ilyen szempontból a Total Commander biztos nem fog fejlődni, mert már most megadja a lehetőséget neked, hogy olyan beépülőt használj, amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) sb


sb
veterán

Abu, mi újság a HEVC és/vagy 4k támogatással DXVA alatt vagy bárhogy?
Mert a win10 ilyen szempontból jól muzsikál, de AMD alatt nem hiszem... :(

(#29) f2d


f2d
csendes tag

És melyek azok az "összes GCN architektúrára épülő Radeon" -ok?
Az R9 270 bele tartozik?

(#30) Abu85 válasza sb (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Carrizo APU-ban és a Fiji-ben működik a fixfunkciós blokk. A többi hardverhez OpenCL-es dekóder van, vagy a driveres hard coded opció. A PowerDVD legújabb verziója ezeket támogatja Windows 10 alatt. Be van építve a driverbe egy AMDIL-ben kódolt dekóder, amit bármelyik alkalmazás meghívhat. Ehhez a fejlesztőknek a Media SDK használatára van szükség.

(#29) f2d: Igen, az GCN.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) f2d válasza Abu85 (#30) üzenetére


f2d
csendes tag

Köszi!

Nekem ilyen karim van:
http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=32973A29-62EF-4BED-A065-971EE29FE1B7&lang=eng

Itt a Sapphire a GCN-t külön feature-ként árulja. Régebben vettem, így valószínű az enyém nem a 25G-s.

(#32) stratova válasza f2d (#31) üzenetére


stratova
veterán

HD 7730-tól ill R7 240-től felfelé minden Radeon valamilyen GCN verziót takar.

[ Szerkesztve ]

(#33) f2d válasza stratova (#32) üzenetére


f2d
csendes tag

Akkor miért van kiemelve a 11220-00-25G-nél? Vagy ez csak amolyan marketing duma?
Egyébként 30W-tal többet fogyaszt, mint a sima 11220-00.

(#34) stratova válasza f2d (#33) üzenetére


stratova
veterán

11220-00-25G éppen ugyanúgy GCN 1.0 ahogy 1220-00 legfeljebb a steppingben lehet eltérés, de ez a szolgáltatásait nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#35) f2d válasza stratova (#34) üzenetére


f2d
csendes tag

Köszi, akkor gyorsulok én is. :C

(#36) sb válasza Abu85 (#30) üzenetére


sb
veterán

Erről már beszéltünk korábban is, de az opencl is papíron van. Strongene kifagy és kész. Pdvd se csinált semmit nálam, igaz win8 alatt.

De ez olyan szempontból irreleváns, hogy pl. egy Bay Trail-nek édesmindegy. Win8 vagy win10, a lejátszó is, mert dvxa alól nyomja.

Értem én, hogy a HEVC jó gpgpu-ra, de ez kevés ha csak elméletben van. A gyakorlatban meg elindítasz valamit és AMD-s meg se moccan, minden máson meg csípőből megy.

(#37) Abu85 válasza sb (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyakorlatban is így van, csak a megfelelő program kell rá. Nálam ez a PowerDVD 15 Ultra, de szerintem más is jó, én mindenesetre nem néztem mást, mert erre kaptam licencet, telepítettem, lefrissítettem a legújabb verzióra és ment, mindenféle beállítás nélkül.

Ha fixfunkciós gyorsítást akarsz, akkor ahhoz hardveres támogatás kell. Oda Carrizo, Fiji és GM206 kódnevű lapkákra épülő rendszer szükséges, ugyanis csak ezekben van teljesen hardveres fixfunkciós gyorsítás a 4K HEVC-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) lenox


lenox
veterán

Nem tudom ez megvan-e:

http://blog.streamingmedia.com/2015/07/new-patent-pool-wants-share-of-revenue-from-content-owners.html

Szerintem nem kell meg annyira rohanni a hevc utan.

(#39) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok

a6-3500 APU - Llano APU-val mire számítsak?
[link]

támogat ebből az egészből bármit is?

előre is köszi :)
üdv.: I.

(#40) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a cikket.

(#41) leviske válasza cudar07 (#39) üzenetére


leviske
veterán

"A régebbi TeraScale architektúrát használó, vagy ismertebb nevükön VLIW-es Radeonok szempontjából a Windows 10 támogatása korlátozott lesz, de amelyik funkció kezelése megoldható, annak támogatása be lesz építve a meghajtóba."

Ez vonatkozik az A6-3500-ra is. Illetve IOMMU sincs a felépítésből adódóan.

(#42) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oké, ez a Game DVR pörgeti a vga-t a háttérben, úgy hogy felvétel nem is készült. Megnéztem process explorerben. Most megy a levesbe!

(#43) sb válasza Abu85 (#37) üzenetére


sb
veterán

Nálam ahogy említettem win8.1 alatt nem volt hajlandó 4k-t játszani gpu-val a PDVD 15.

A másik pedig, hogy ez azért elég sovány vigasz. Extra pénzbe kerülő lejátszó ahhoz képest, hogy felteszed a win10-et és alapból megy a 4k ill. HEVC mondjuk DXVA-n keresztül más IGP-n.

Egyébként egy user nem fix funkciósat akar vagy mást. Csak annyit, hogy enter és lejátssza, és nem eszi meg a gépet (tehát akármilyen módon gpu gyorsított).

@lenox
Nem volt meg. Érdekes lenne ez így.

[ Szerkesztve ]

(#44) martonx válasza cudar07 (#39) üzenetére


martonx
veterán

A technical preview óta win10 fut egy A6-3500-as gépemen. Szerintem érzésre sokat gyorsult a win8.1-hez képest.
Zökkenőmentesen fut, sőt már játékok is vannak rajta, és azok is futnak rendesen.

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.