Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FTeR


FTeR
addikt

úgy látszik az ati felvásárlása végül elég rossz döntésnek bizonyult. kicsit megrokkant tőle a cég.

(#2) infectedmann


infectedmann
őstag

Ez nagyon jó hír, remélem nem szúrják el ezt a lehetőséget és kezdenek már valamit magukkal :R

Az ATI felvásárlása tényleg nagy falatnak bizonyult, remélem több ilyen hibát nem követnek el.

[ Szerkesztve ]

(#4) #06658560 válasza FTeR (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

a rosszasagat mi alapjan iteljuk meg? Rovid tavu penzugyi dolgokat tekintve, vagy hosszu tavu strategiai odlalrol? Mert rovid tavon penzugyileg valoban betett az ATI tulertekelese, hosszu tavon megis jol jonnek majd ki vele.

A penzugyi helyzetbe az is belejatszott, hogy speciel egyik ceg sem volt elegge versenykepes sokaig a konkurenciaval szemben.Processzorok teren nem tudom jelenleg mi van, de VGA fronton talan csak msot, a 7xx0 szeriaval ekrekdtek egyertelmuen az NV fole. Es ezek az eladasokon is meglatszottak.

(#5) Fáraó


Fáraó
őstag

Kíváncsi vagyok hova tovább. Mikor fognak beérni az egyedi fejlesztések, ezek mikor lesznek termékek, amelyek majd profitot hoznak.
Gyerünk AMD!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#6) xmaas


xmaas
őstag

Hat mivel hogy mostmar lesz eleg penz fejleszteni remeljuk jo nagyott fognak majd alkotni :DD

[ Szerkesztve ]

(#7) Bici válasza FTeR (#1) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem nem volt más választása az AMD-nek, mert az intel platformot fejleszt, és erre csak platformmal lehet válaszolni. Még akkor is, ha ez jópár nehéz évet hoz.
Előbb-utóbb meg kellett lépniük, ha nem akarnak csődbe menni.

A mostani hírnek első ránézésre örülök, de nem tudom, hogy a cégben hatalmas befolyást szerzett befektetőknek milyen távlati céljaik vannak. Remélem, hogy nem használják rosszra a helyzetüket (chipgyártás fegyverekhez, stb.). De inkább nem is gondolok ilyenre. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Oliverda válasza FTeR (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem vették volna meg akkor 5 év múlva pedig lehet hogy abba rokkant volna bele, talán véglegesen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Vladi


Vladi
nagyúr

Ha hatalmas, meg dobás és túlélés, akkor jó.
Részemről is hajrá AMD! :DD
Egy szereplős, eszi, nem eszi piac nem piac.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) WonderCSabo válasza Oliverda (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Van benne vmi. Az AMD VGA-k most nagyon jól mennek, és bizony nagyon meg is érik az árukat. Ha picit jobban összekapják magukat az HD2XXX videókártyákkal, most valószínűleg nullszaldós lenne a vállalat. Mert az látszik, hogy képesek jobb VGA-kat gyártani, mint az Nvidia. És most nem a teljesítményre, hanem ár/érték arányra gondolok elsősorban. Kíváncsi vagyok milyenek lesznek a köv. generációs AMD procik, és a köv. generációs Nvidia kártyák. Az AMD fel tudja-e venni újból a versenyt a processzorpiacon, és újból kemény ellenfelei lesznek-e majd a VGA piacon?

(#11) domi007


domi007
őstag

Részemről az AMD VGA és az intel CPU mellett teszek voksot, így jó döntésnek tartom ezt a szétválást. Ahogy a cikk is írja, "nagy levegő"-höz jut a fejlesztő csapat, így újra nagyot fognak tudni alkotni!

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#12) leviske válasza domi007 (#11) üzenetére


leviske
veterán

Miért? Mi változott ezügyben? Nem hiszem, hogy ezekből a gyárakból annyit kerestek volna, hogy az komoly kihatással lenne a VGA fejlesztésekre... Ha ebből költenek, az valószinűleg így is a CPU részlegre fog menni, mivel most arra szorul rá a fejlesztés... A GPU részleg aránylag nyeregben van, a jövőre nézve is, ha jól tudom.

(#13) shtml válasza FTeR (#1) üzenetére


shtml
őstag

Ugyan, az ATI felvásárlása igen jó döntés volt, csak kicsit túl sokat fizettek érte.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) SP!T


SP!T
addikt

Nagyon szorítok az AMD-nek! Igazából nem érdekel melyik gyárt jobb CPU-t. Piacnak mindig csak jót tesz a konkurencia a mi szemszögünkből. Ha AMD eltűnne... Az még az Intel fanoknak is fájna! :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#15) v.tom válasza shtml (#13) üzenetére


v.tom
őstag

Röviden szolva pont erről van szo. :R

(#16) tomio


tomio
tag

A kapitalizmus hova vezet néha :Y
(Made in USA) Intel addig próbálta árakban folyton alávágva (Made in USA) AMD vetélytársát lenyomni, hogy most jönnek és a befektetéseikkel az arabok már a spájzban vannak :DDD .
Tudom ipar, NEM politika!!!!
Azért ahelyett hogy csendes "kis" vetélytársnak meghagyták volna addig szorongatták hogy a leesett részvényárakon az arabok bagóért megvették a meggyengített AMD-t. NYSE: AMD részvények persze a sajtóhír kapcsán napokon belül növekedni fognak. Dupla haszon! Kinek is?

Viszont nem lesz Intel monopólium 2-3 év múlva. Ez meg fogyasztóbarát :DD

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#17) Bici válasza tomio (#16) üzenetére


Bici
félisten

Még nem vették meg teljesen.
Őszintén szólva engem nem érdekel, hogy melyik külföldi tulajdona egy cég, lényeg, hogy jó ár/érték arányú termékeket kínáljon. ...környezetberát módon, nem kizsákmányolva szegény embereket/országokat, satöbbi, satöbbi.

Az már zavar, ha egy hazai céget vesznek meg kilóra, és kiviszik a hasznot, de mivel nem vagyok amcsi, az AMD tulajdonosai felőlem lehetnak akár marslakók is. Sőt, ennek kifejezetten örülnék... :U :))

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) jasszer válasza tomio (#16) üzenetére


jasszer
senior tag

Akár politika, akár ipar, mindegy. Az araboknál van della, ráadásul rengeteg dologból presztízskérdést csinálnak, ez kell nekünk.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Totális hajrá AMD!

Nem tudom, hogy az ATi felvásárlása nélkül most hol tartana a cég.

(#20) FoxiestFox válasza infectedmann (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vegyék meg az nVidiát. :D

(#21) pink75 válasza tomio (#16) üzenetére


pink75
aktív tag

ugye, mennyivel több eszük van a japánoknak
ott egy vállalat (a legnagyobbak is) direkt megmentik a hazai konkurrenst, mert a verseny jót tesz a saját fejlődésüknek

xxx

(#22) Calibos válasza FTeR (#1) üzenetére


Calibos
addikt

Először én is rossz döntésnek tartottam. De valszeg elkerülhetetlen lépés volt. Nvidiának nincs Cpu-ja, az Intelnek pedig nincs versenyképes Gpu-ja. Túl sokat adtak érte.

(#23) AMD Power válasza ^Clown (#19) üzenetére


AMD Power
titán

Sokan mondják ,hogy rossz lépés volt megvenni az ATi-t. Szerintem nem volt rossz lépés csak sajna valamit valamiért. És az AMD sohasem arról volt híres ,hogy nagy tartalékai vannak a paplan alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24) FTeR válasza Calibos (#22) üzenetére


FTeR
addikt

intel messze piacvezető a gpu piacon. az más kérdés, h high end nincs kínálata...

(#25) Gondwana


Gondwana
addikt

A Palm is így kezdte... (lefelé)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26) marcias válasza FTeR (#24) üzenetére


marcias
őstag

... az más kérdés, hogy a leggyengébb videokártyákat gyártja...

Steam: marcias88

(#27) AMD Power válasza marcias (#26) üzenetére


AMD Power
titán

Sőt szerintem sok ATi fan is örül az AMD-nek mert mióta megvette az AMD azóta picit komoly karikat gyárt az ATi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28) kem


kem
addikt

Na remélem belehúznak, én nagyon szurkolok az AMD-nek, bár az ATI vonal még nem húdított vissza, pedig régen nagy ATI párti voltam.

Köszi!

(#29) simonzé válasza FTeR (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Az Ati felvásárlása zseniális húzás volt, az egyetlen probléma az ár volt. Nem lett volna szabad annyit adni érte, kb feleannyit ért a cég mint amennyit az AMD kifizetett érte. Na EZ itt a bökkenő. A válság akkor is bekövetkezett volna, de sokkal jobb alkupozícióban lett volna az AMD ha nincs az az 1,2 Mrd USD-s adósság.

I don't fit in. I fit out.

(#30) Oliverda válasza Gondwana (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, csak a Palm nem VGA-kat, chipset-eket és x86-os procikat gyártott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Calibos válasza FTeR (#24) üzenetére


Calibos
addikt

Tudom... de csak az integrált.
Pontosítsunk: Középkategória sincs neki. Bár nagyon igyekszik ez ellen tenni valamit.

(#32) AMD Power válasza simonzé (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van. Nagyon jó lépés volt de nem ennyiért. Én is mint nagyon sokan bízok benne ,hogy idővel talpra áll megint az AMD.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#33) lajafix válasza AMD Power (#32) üzenetére


lajafix
addikt

azaz mégsem volt jó lépés az ATI megvalósult vétele. ma már feleannyiért is odaadnák talán. Nem ér semmit a cégnek, ha nem bírja kitermelni az árát. Hogy a felhasználóknak jó az más kérdés.

Rock'n Roll

(#34) Oliverda válasza FTeR (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Azokat a termékeket amelyekkel ők elsők a piaci résszesedés tekintetében azokat én személy szerint nem nevezném GPUknak.

lajafix: Ezt miből gondolod? Illetve honnan tudod hogy azóta esetleg nem vette volna meg más az ATI-t?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Vladi válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csinálnák még meg rendesen a nyílt forrású radeonHD drivert! Azzal lehetnem még egy piacot egy az egyben bekebelezni, méghozzá a Linuxosokat. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) lajafix válasza Oliverda (#34) üzenetére


lajafix
addikt

abból gondolom, hogy az egyesített vállalat értéke kevesebb, mint a 2 vállalaté az összeolvadás előtt. Ez pedig ritkán jó üzlet. Bár az AMD nyereséges éveit elnézve szinte kötelező. :)

"Illetve honnan tudod hogy azóta esetleg nem vette volna meg más az ATI-t?"
vegye ha van rá pénze, hol van az leírva, hogy az amd csak az Atival gründolhat videókártya üzletágat?

Rock'n Roll

(#37) Oliverda válasza lajafix (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanez elmondható jelenleg az nVidia-ról és még jópár más cégről is ha a részvények árát veszed alapul.

Én arra próbáltam utalni hogy talán nem szerették volna ha esetleg valaki megelőzi őket. Arról nem is beszélve hogyha mondjuk 1 évvel később vették volna meg akkor talán nem lehetne jövőre Fusion, meg saját szerver chipkészlet ésatöbbi.

Ezek a fejlesztések pedig idő igényesek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) AMD Power válasza Oliverda (#37) üzenetére


AMD Power
titán

É azt tudom ,hogy nekem azóta van ATi VGA mióta az AMD megvette őket. Örülök neki ,hogy már nem csak a CPU hanem a VGA és az alaplapi chipset is AMD a gépemben. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39) WonderCSabo válasza Vladi (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd meg hány linuxos van aki komolyabb kártyát vesz, és hány windowsos. Bár lehet, hogy megérné. Az is igaz, hogy sokan linux mellett windowst (is) használnak, pl. játékra.

(#40) lajafix válasza Oliverda (#37) üzenetére


lajafix
addikt

na jó, de ez a know-how hol ér ennyit? Persze -úgy tűnik- az is egy stratégia, hogy ha nagy a baj, akkor jön valaki aki lát fantáziát bennünk és kisegít...

az amd szerver termékeit nem ismerem egyáltalán, csak azt látom hogy egyre olcsóbb az egyre nagyobb teljesítményű bármilyen gyártmányú szerver és a szerver piacon megmaradni még nehezebb mint a PC-é.
a videokártyák piaca is annyira pörög, nyomottak az árak, hogy nagy profitot nem lehet elérni még egy csúcs kártyán se, a sűrű modellváltások miatt nagy szériák sem lehetnek .

Kívánom hogy sikerüljön a stabil működést elérnie az AMDnek, de nehéz lesz(30 év alatt sem sikerült).

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#41) marcias válasza lajafix (#40) üzenetére


marcias
őstag

Sajnos ahogy az elektronikai ipar exkluzivitása is kezd eltűnni (ergo: már nem lehet úgymond luxusfelárat kérni a legtöbb dologért, lásd, az infláció ellenére folyamatosan mennek le az árak), ezért folyamatosan potyognak ki a cégek. Hogy ez meddig fog menni? Nem lehet tudni, de az már látszik az nVidia kapcsán is, hogy elég már csak egy picit is nem oda figyelni, és kis túlzással életveszélybe kerül egy korábban sikeres cég...

Én amúgy abban látok fantáziát, hogyha a konkurencia nem teljesen olyan termékeket gyárt, amivel A cég terméke összevethető. Lásd pl autóipar. Rengeteg szempont alapján lehet dönteni, így sok autógyár fenn tud maradni, mert ez abban, az meg másban jó. Egy processzor esetében mindig van "a leggyorsabb", ezért kézenfekvő, hogy van "a legjobb" processzor. Ez a "nem a legjobb" processzor gyártóinak sokkal nagyobb veszteség, mint amennyivel gyengébb a legjobbnál. Presztízsveszteség (nemtom rémlik-e az a reklám amikor a Core2-t az Intel a legjobbnak nevezte, és nem is lehetett belekötni). Ezért lesz érdekes a Fusion, mert az egy másfajta termék lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#42) AMD Power válasza lajafix (#40) üzenetére


AMD Power
titán

Ezért is kell őket intenzíven támogatni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#43) lajafix válasza marcias (#41) üzenetére


lajafix
addikt

autóipar? A legnagyobb összeborulás épp ott van a költségek csökkentésére, egy csomó márkánál csak a design különbözik az egyes kategóriákban pl: octavia-golf-a3-leon, focus-v40, etc....
Azt meg kétlem, hogy a processzor kinézete sokat számítana. :) Az ár/teljesítmény/hasznosság ami számít csak.

"Ezért lesz érdekes a Fusion, mert az egy másfajta termék lesz."
Amikor kijön.

AMD: 95 óta támogattam őket, de most intelt vettem mert a legjobb ár/teljesítmény mutatója van.
e1200 celeron. :) de a régi Bartonom elég volt 90%-ban, csak a 10% miatt újítottam.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.