Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

Tuningon kívül úgy látszik sok értelme nem lett ennek a processzornak. A két utolsó grafikon összefoglal mindent. Teljesítményben ott van, ahol a régi A8-7600 65W, cserébe többet fogyaszt 95W és ezt konfigurálni se lehet kisebbre :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Armagedown


Armagedown
őstag

Pont most jött szóba nálam a gépújitás, most már tudom, hogy milyet nem szabad venni, jó lesz nekem a G3440 is :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) PuMbA válasza Armagedown (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Játékra talán jobb lehet az A8-7600 a jövőben, ugyanis a programok követelni fogják a 4 magot (mint pl. FIFA 15 és még egy pár jelenlegi cím) és oda a G3440 már kevés lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Komplikato


Komplikato
veterán

Újabb meggyőző teszt arról, hogy az AMD-nek NAGYON ki kéne adnia egy totál új architektúrát. Mert az nem szégyen, hogy a drágább i3 elveri ezeket a procikat, azért drágább, de amikor videó tömörítésben bealázza egy Pentium ... tuninggal meg MAJDNEM utoléri az ezer éves Phenom X4-et az szégyen!!! :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#5) nubreed


nubreed
veterán

Egy nagy előnye biztosan van ennek az APU-nak, hogy olcsó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) oliba


oliba
őstag

8 tesztelt AMD proci van 10%-os teljesitmenykulonbsegbe. Ennek igy mi a bubanatos ertelme van amd reszerol? 1% 1 proci?

[ Szerkesztve ]

(#7) smkb válasza oliba (#6) üzenetére


smkb
őstag

Tényleg egykupacban van mind.

(#8) Yutani válasza oliba (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Abból már talán csak 4 kapható, a régi szériák kifutottak.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#9) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Látom ájemdé belehúzott a fejlesztésbe.
Már csak 116%-kal jobb egy i3 telj./fogyiban. XD

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#10) mcs


mcs
veterán

Előbb húzok le a budin 30 ezret, mint hogy egy ilyen procira pazarolnám. :D

(#11) oliba válasza Yutani (#8) üzenetére


oliba
őstag

Szoval kifutottak a regi procik amik helyere ugyanolyanok jottek. Es akkor ezek meg csak a tesztelt procik. Ott van meg a tobbi, amik tesztelve sincsenek, de pont ilyen gyorsak. Szoval, hamar nem tudnak gyors procit csinalni, akkor kidobnak 50db azonos teljesitmenyut mas neven, hogy az ember veletlen se tudja MIT vegyen es ebben a Nagy katyvaszban meg az eletkedve is elmegy a vasarlastol. Logikus

(#12) sb válasza PuMbA (#3) üzenetére


sb
veterán

A dgpu-t is igénylik általában, ha értelmesen akar az ember játszani. Akkor meg az i3 köröket ver rá.
Régi játékhoz meg a Pentium is jó. Sőt, egyszálas teljesítmény miatt "régi" (értsd: még Crysis3 is ide tartozik) játékban még jobb is, mint az AMD.

Sajnos nem látom megint hova lenne ez jó.
Ha meg nem kell a gpu erő akkor amiatt felesleges APU-t venni.

Két szék között vannak.
Persze biztos vannak akinek épp ez a játékra épphogy elég, minden másra túl erős gpu a vágyuk, de én valahogy továbbra sem tudok azonosulni vele.

(#13) wednesday válasza oliba (#11) üzenetére


wednesday
őstag

Igazából az Intel CPU-k teljesítménye sem növekszik már látványosan. Tény, hogy más ligában játszik, de a generáció cserék ott is feleslegesek.

(#14) sb válasza smkb (#7) üzenetére


sb
veterán

45W-tól 95W-ig.
Erre mondhatnám, hogy látszik valami fejlődés, de nem. Az új széria is ugyanannyit tud szinte mindkét TDP keretből.
Inkább a gyenge skálázódás látszik rajta. :(

(#15) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a tesztet! :R

Nekem az a fura, hogy az A8-7600-hoz képest 2% csak az előre lépés CPU erőt tekintve, ugyanakkor teljesítmény/fogyasztásban már 20% romlás figyelhető meg. Ennyire romlik a hatékonyság 65W TDP felett Kaverinél?

Egy értelme van ennek a procinak, olcsóbb alternatívája az A10-7700K-nak.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#16) PuMbA válasza sb (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a proci egy helyen veri az Intelt, az pedig az IGP-s budget gaming: Far Cry 4, COD AW, Crysis 3, NFS Rivals + régebbi játékok FullHD-ban :)

(#17) AxBattler: Nem lehet cTDP-t állítani, ahogy a cikk elején az első dián látszik :) Az első hozzászólásban pont ez fejtegettem :)

[ Szerkesztve ]

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet, nem hittem volna, hogy külön elemzést csináltok neki! :R
Azt kaptam, amit vártam, 15k-val olcsóbban hozza az A10-7850k teljesítményét, ez az igazi budget gamer APU! Persze újabb játékokkal inkább csak 1440p/medium-ban birkózik meg...

Érdekes, hogy külföldi tesztekben nagyobb a különbség fogyasztásban az A10-hez képest. 65W-os cTDP-vel miért nem teszteltétek?

Az ár/érték miatt fanyalgókat is meg tudom érteni, de egy Penitum-nál mégiscsak jobb választás. Meg aztán az Intel-t alaplapban is meg kell fizetni, van kb. 7k árkülönbség, pedig szinte ugyanolyan felszereltséggel bírnak:
ga-h97m-hd3 vs. GA-F2A88XM-HD3

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) h1mpi válasza PuMbA (#16) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én nem tudom ki, hogy van vele, de nem szeretek low grafon 25 FPS mellett játszani. Tehát sok értelme nincs...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#19) Areturus válasza PuMbA (#16) üzenetére


Areturus
tag

Légyszíves ne haragudj meg, de ezeket még nézni is rossz.

(#20) arcsi84 válasza h1mpi (#18) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Neked nincs értelme, másnak meg van. Nagyon sokan jönnek ide úgy, hogy 100k-ból kéne valami játékra. Alkalmi játékra pedig tökéletesen elég lehet.

Pl: WoW, LOL és társaira tökéletes.

(#21) patomi válasza h1mpi (#18) üzenetére


patomi
őstag

Attól még van, akinek ez elég. Te nem szeretsz, ezért értelme nincs. Érdekes látásmód.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#22) PuMbA válasza Areturus (#19) üzenetére


PuMbA
titán

és h1mpi: Én nem haragszok, de ez még mindig jobb egy Xbox 360 szintél, ráadásul régebbi játékokkal Xboxon nem játszol FullHD-ben magas grafikán :) Konzolon is alig van 30fps-nél több és előfordulnak fps esések. Árához képest ennél jobb grafikát nem tudsz kihozni szerintem az A8-7600-tól, de minden másban az Intel a nyerő, ezt nem tagadom :)

[ Szerkesztve ]

(#23) h1mpi válasza patomi (#21) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kimaradt a Szerintem. Miért ki szeret low grafon 25 fps mellet játszani? ÉS biztos vagyok, hogy van olyan szitu, amikor 10 FPS-re is beesik, akkor aztán kb. mozogni se tudsz rendesen.
Valami önkínzó szakkör tagjai? Akinek nincs pénze PC-re az vegyen egy konzolt és ott legalább tisztességesen megy.

(#22) PuMbA: annak a régetnek (szerintem igen szűk), akinek ez bejön hát rajta vegye meg :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#24) sb válasza PuMbA (#16) üzenetére


sb
veterán

Értem én. Épp erről beszélek, hogy ebben a szegmensben jók (már az első APU-juk óta), de ez a szegmens nem kellene, hogy létezzen.

Akkor is az volt amikor csere előtt voltam évekkel ezelőtt:
És akkor is arra jutottam, hogy ha budget gaming, akkor 25-30k-s proci (+drágább, több ram, táp, hűtés, stb... helyett) egy 10-15k-s Pentium és egy 15-20k-s dvga-val kb. 1.5-3x gyorsabb (játék)gépet kapsz.

Négyszálas nextgen AAA+ címek majd nem fognak jól futni a Pentiumon... ahogy az APU gpu részén és a 15-20k-s dvga-n se, tehát erre meg nem érdemes alapozni.

(#25) Televan74 válasza h1mpi (#23) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én vettem egy 7850k -t és várnám a csodát.De attól tartok hogy még egy darabig erős vga -t pazarlás lenne betenni mellé.Úgy hogy lassan nálam az apróra kerül. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) h1mpi válasza sb (#24) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Veled értek egyet. Ilyen Heroes3-ra vagy egy-két stratégia játékra kiváló, de egy Assasins Creed, vagy FC4 esetleg a GTA V, ami még a 200K-s dvga-kat is megizzasztja ne gondolja senki, hogy élvezhetően fog menni.
Ha meg valaki azt gondolja, hogy 25 FPS mellett Ő élvezetesen játszik csak annyit tudok mondani, hogy egyszer próbálja ki 80-100 FPS-el és high grafon. Természetesen nem azokat akarom megbántani, akiknek nem telik jobbra, de rühellik a konzolt, mert ott nincs más választási lehetőség. Csak akkor se gondolja, hogy az élvezetes, mert nem az.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#27) MongolZ


MongolZ
addikt

Engem inkább az lep meg, hogy a G3460 mennyire gyengén muzsikál. Az esetek többségében sesreghajtó, míg egy pár tesztben nagyon durván elöl van.

(#28) patomi válasza h1mpi (#23) üzenetére


patomi
őstag

Kis felbontáson simán(1280x1024). Pl. én is IGP-vel játszok, mikor van időm, kedvem (és e kettő találkozik is).
Meg engedhetnék magamnak egy komoly masinát de nincs rá szükségem. Ráadásul mind ezt egy HD4600-al.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29) solfilo válasza MongolZ (#27) üzenetére


solfilo
veterán

Engem a G3460 ára lepett meg, hogy alulról súrolja a 30k-t.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30) AxBattler válasza patomi (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Minden tesztben 1080p-n tesztelik, és csodálkoznak, hogy nem kapnak élvezetes teljesítmény, de futtatnák le 720p-n, rögtön más lenne a helyzet. Ez van, a helyén kell kezelni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) sb válasza h1mpi (#26) üzenetére


sb
veterán

Elég erős játékokkal is el lehet velük játszogatni, még ha low-on meg 1280-ban is.
Nem ezzel van a gond. Hanem, hogy van közel azonos árban sokkal jobb választás.

- Ha nincs kereted és nem játszol (max azzal amit bír) akkor 10-15k-ból kapsz egy Pentiumot és kész. Cpu-ban bőven erős átlag célokra, az IGP is elvisz ezt-azt. Amit bír.

- Ha meg van rá 30-40k-d akkor egy APU+gyorsabb/több ram (4GB-ból a gpu-nak adsz 1GB-ot, marad 3GB, ami karcsú már Win alá kicsit), esetleg +drágább lap (amikor néztem akkor AMD alá normális, SATA3+USB3 lap drágább volt, mint Intel alá, ITX-ben hatványozottan, ha az is érdekes) helyett meg kijön a Pentium+dvga (régi 7750 pl kijött) belőle. Ami állva hagyja játék alatt az APU-t.

Szóval nem nagyon van mást értelme választani.

Ezen kívül én ITX-et építettem ahol még a fogyasztás, hűtés is érdekes volt. De ott is gyengébb az APU. Ezek után meg semmi előnye nem maradt.

[ Szerkesztve ]

(#32) h1mpi válasza patomi (#28) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A HD4600 nálam is teljesített szolgálatot, amikor épp valami miatt 2-3 hétig nem volt Vga-m. Alap játékok mentek FHD-ban low grafon, de ez inkább kényszer megoldás, mint hosszú távú dolog. Viszont, ha meg van dvga, akkor nem ilyen cpu-t raknék bele, hanem intelt.

(#30) AxBattler: Gondolom azért, mert az emberek nagy része már FHD-t használ és nem is nagyon lehet kisebb felbontást kapni újonnan.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#33) patomi válasza AxBattler (#30) üzenetére


patomi
őstag

Elég meglepő, hogy a DG. is szépen tette a dolgát, pedig legtöbbször csak a szívást lehet hallani vele kapcsolatban.

(#32) h1mpi Értelek, ha komolyan gémel valaki ezek a kis procik szóba sem kerülnek. De oda már egy pentium is kevés lesz... Mondjuk egy (rövid) dvga-s teszt jól jött volna még pluszba.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#34) Geller72


Geller72
veterán

i3-as reklámanyagot olvashattunk.. ;]

(#35) #35193216 válasza h1mpi (#26) üzenetére


#35193216
törölt tag

"Csak akkor se gondolja, hogy az élvezetes, mert nem az."

Miért ne gondolja? Az, hogy élvezetes, szubjektív kérdés.

(#36) #35193216 válasza sb (#31) üzenetére


#35193216
törölt tag

Most kíváncsiságból ránéztem, legolcsóbb Haswell Pentium 17 ezer, szóval nincs olyan, hogy 10-15k között. 7650K-t én sem vennék, mert egyelőre túlárazott, 7600 meg kb. 30 ezerbe kerül, 15-16K-ból (belekalkulálva a drágább ramot APU esetén) már kapsz némileg gyorsabb dVGA-t, csak egy ilyen konfiggal lowon, kis felbontáson sem fogsz játszani a GTAV-el (4 szálas minimum hardverigényt ígérnek), míg az APU-val valahogy menni fog.

(#37) #85552128


#85552128
törölt tag

A 7600 és 7650k helyett inkább eleve egyetlen 7600k-t kellett volna kiadni ahogy azt korábban is tették a Richland, Trinityvel.
Mondjuk legalább látni, hogy 3+ éve egy helyben toporognak procierőben (és már akkor is csak a középkat. alját súrolták...).

[ Szerkesztve ]

(#38) h1mpi válasza #35193216 (#35) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az élvezetes játszás nem szubjektív dolog, tévedsz. Az 60 FPS-nél kezdődik.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#39) sb válasza patomi (#33) üzenetére


sb
veterán

Nálam G3420+7750 van. 15k+14k, bár utóbbi használtan volt ennyi. Újan azért többe került volna. Lap 11k. Ram a legolcsóbb 4GB.

FM1-ről váltottam.
Szóba jött FM2 (+ gyors DDR3, drágább lap) árban így még drágább lett volna a Pentiumnál.
Azóta van Kaveri, ami szintén drágább lenne.

Játékteljesítményben pedig az (nem csúcs) FM1 volt X, egy csúcs FM2 lett volna 2X. Kaveri mondjuk ennél 10-20%-kal gyorsabb, az mondjuk 2.5X. A 7750 vga meg kb. 3.5-4X.

(#40) sb válasza #35193216 (#36) üzenetére


sb
veterán

Egy-két részletben igazad van, ill. lehet, hogy én is pontatlanul fogalmaztam, de így egyben csúsztatásnak érzem. Elveszik a lényeg. Pontosítok:
1. Celeron G1810/20/40 proci 10k. Nem Pentium, de alig van órajelkülönbség.
2. A másik tényező, hogy én nem a mai napon elérhetőekről beszéltem. G3420-at újan, boltból 15k-ért vettem. G3220 akkor 12k volt. Az USD árfolyam most olyan amilyen... Kaverire viszont nem emlékszem olcsóbbra, inkább csak drágább modellekre régről is. FM2-ből szintén nem volt erős APU 25k alatt soha kb.
(Egyébként Pentium, akár G3258 is aprón ma is ugyanúgy 12-15k, de ezt csak zárójelben írom, merthogy mégsem új.)
3. A ram árak az egekben, ma sincs különbség, de mondjuk fél-egy éve 1866/2133 ramjó 1.5x annyiba került, mint egy 1333-as. +5-6k-val is simán számolhattál legalább. És akkor még mindig ott van a 3GB vs 4GB kérdése.
4. Nyilván FHD-ra kevésbé jó a 7750 is, de kisebb monitoron fullon is elvisz agyon sok mindent. De FHD-n is akár, nem low-on, hanem inkább mediumon. Nézhetsz relatíve friss tesztet is, egy 7770 visszavett graffal elvan FHD-n (már akinek nem 60fps kell) és a 7750 sokkal nem gyengébb. APU-khoz képest ég és föld a különbség.
5. A GTA IV valóban szenvedés lenne Pentiumon, de kb. fel is soroltad az összes játékot ami 4 magon mozdul csak meg érdemben. Minden más meg hasítani fog. Szintén vannak tesztek. A sokak által túlmisztifikált fizikai 4 magos APU-kat leveri egy Crysis-ban is egy Pentium. Akár erős vga mellett is, pedig az nagyon nem egy ilyen low cost konfig/cpu terepe lenne.
Szóval a "80% remekül fut, a GTA szarul" vs. "a GTA kicsit jobban, de még mindig szarul fut, a maradék 80% meg szintén szarul" közül lehet választani.

A GTA meg olyan amilyen. (anno unlockolt Phenom II X4-el néztem és így kipróbáltam 2, 3, 4 maggal. Nagyon beindult 2 mag felett.

(#41) #35193216 válasza h1mpi (#38) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ezt írtad:
"Ha meg valaki azt gondolja, hogy 25 FPS mellett Ő élvezetesen játszik csak annyit tudok mondani, hogy egyszer próbálja ki 80-100 FPS-el és high grafon. "

Ha úgy gondolja, hogy élvezetesen játszik, akkor bizony élvezetesen játszik. Ha utána meglátja a 80-100 FPS-t high grafikán, majd megszokja, akkor immár nem lesz neki előbbi élvezetes, mert nő az igényszintje.

(#42) h1mpi válasza #35193216 (#41) üzenetére


h1mpi
nagyúr

győztél :DDD ennyire mélyen nem megyek bele az emberek lelki világába.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#43) #35193216 válasza sb (#40) üzenetére


#35193216
törölt tag

1. De így már teljesítményben is lejjebb járunk, még ha egy szálon a Celeron is erősebb a 7600-nál vagy a 7650K-nál, de közben egyre több játéknak kevés a 2 szál.

2. De az USD árfolyam ugyanúgy befolyásolja az AMD processzorok árát is, ezért jelent a jelennel vetem össze, az, hogy X hónapja mi volt, más kérdés, de mikor a Kaveri még újabbnak számított, akkor nyilván jó ár-érték arányt a Richland APU-kkal lehetett elérni.

3. Egy ilyen spórolós, APU-s konfigba én 1600-ast tennék, ami gyakorlatilag nem drágább az 1333-asnál, de abból 8 gigát, mivel nyilván nem csak játékra használnám (laptopot használok, ezen asztali processzoroknál kisebb teljesítménnyel, de a 8 giga ram megvan, és el is kell ennyi). Ez nyilván további teljesítmény csökkenéssel járna a gyorsabb ramokhoz képest, az igaz.

4. Ebben az árkategóriában újonnan Geforce 720 GT van vagy Radeon R7 240 van(16-17 ezer), amik fele olyan erősek, mint a 7750, és nagyjából a 7850 APU-jával vannak egy szinten, szóval a 7600 APU-jánál némileg tényleg erősebbek. Elkövetted azt a hibát, hogy használtat vetettél össze újjal.

5. GTA V-öt írtam, ami egyáltalán nem fog menni egy 2 magos Pentiumon vagy Celeronon. A 7600-al meg a minimum hardverigényből kiindulva lowon játszható lesz. A többi játékban meg minimális a különbség, mert mindkét esetben GPU limit van, és az árkategória dVGA-i nem sokkal erősebbek. Emellett könnyen kijöhet mostanában nem egy, csak 4 szálon futó játék. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy nekem ha választanom kellene a GTA és a többi játék közül (az elmúlt évekből), előbbit választanám, a régiek meg úgyis mindkét konfigon mennek.

[ Szerkesztve ]

(#44) epityesz


epityesz
aktív tag

Nem olyan rossz ez..........na jó nem gyintel,de legalább barátságos az ára

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#45) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

elértük már az 5770 szintet igp-ben? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#46) 8th


8th
addikt

Én erre egy „Felesleges" plecsnit nyomtam volna. :(

(#47) #90933760 válasza Plazmacucci (#45) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még mindig nem. Pláne, hogy ez butított IGP-s, de amúgy a legerősebbel sem. Már régóta várok én is arra hogy egy 6850 szint közelébe érjenek akkor AMD tag lennék, de ez se mostanában lesz. Úgyhogy ha fejlesztek valamikor fél év múlva marad a Haswell Pentium meg egy GTX750...

(#48) #35193216 válasza #90933760 (#47) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nem tudom mennyire érvadó, de a Passmarkon a 7850 IGP-je 1009 pontot kapott, míg az 5570 csak 713-at.

(#49) Chp


Chp
őstag

Nekem szimpatikus az AMD - bár most nem az van jelenleg, de volt már természetesen -, de azt veszem észre magamon, hogy akárhányszor AMD teszt jelenik meg, félve klikkelek.

(#50) Armagedown válasza #90933760 (#47) üzenetére


Armagedown
őstag

Majd akkor lesz ilyen gyors igp,. ha hbm lesz a rendszermemória, kérdés hogy arra jó-e

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.