Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37) Cs.Orsolya válasza Superman (#32) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Kicsit a saját csapdámba estem, mert most kénytelen leszek összeállítani egy átlagoló árkategóriás egészséges életvitelhez megfelelő programot, hogy bebizonyítsam, hogy igazam van, vagy azt hogy tévedek. :B Nekem csak magamra kell figyelnem, nincsenek gyerekeim, családom, akikre költenem kell. Bár, a szakmám miatt meg kénytelen vagyok sokkal többet fordítani magamra, mint az átlagnak.
Más oldalról, csak elkezdeni, folytatni, és kitartani nehéz :D Mert sok apró lépésben lehet ezt a fajta változást, és változtatást létrehozni. Ehhez sok kitartás szükséges. Aki nem sportol, vagy nincs a mozgás az életébe beépítve, az ráfogja az egész napos hajtásra, de a sportszerű mozgásnak teljesen más az energetikai forráskészlete, és teljesen másfajta helyekről nyerjük hozzá az energiát, mint az egész napos stressz során, vagy akár fizikai munkához. Fizikai munka után fél óra úszás, vagy jógázás kifejezetten üdítő. Ülőmunka után úszás, futás, gyaloglás, könnyű biciklizés szintén nagyon felvillanyozó tud lenni. Aludni is jobban tudunk. A jógát gyorsan meg lehet tanulni, és otthon is csinálni. Errefelé nem drágák a jóga órák. S vannak cd-k, dvd-k, amik viszonylag korrekten tudnak segíteni. Egy tanítóval azért jobb, mert a gyakorlattal nem rendelkező, nehéz mozgású, nem annyira hajlékony embereknek is tud segíteni. Nem kell nyakatekert pózokat csinálni a jógázáshoz, nem ez a lényege.

Eddig volt még ilyen lehetőség, nem tudom, az idéntől lesz-e, de reumatológus, vagy ortopéd orvosok minden évben 2 alkalommal írhatnak ki 10 alkamas gyógyfürdős bérletet és kezelést mindenkinek. Ez alapból jár minden biztosítottnak. Csak meg kell hozzá várni azt az egy hónapot, amíg eljutunk egy ilyen szakrendelésre. A gyógyfürdőbérlettel olcsóbb a fürdőjegy is. Vidéken sokkal olcsóbbak az uszodák, mint Pesten.

Aki annyira sokat kondizik, mint Te, és az izomépítésre is ad, annak javaslom, hogy kondi után menjen el gőzfürdőbe, szaunába. A meleg hatására a hípothalamus beindítja azokat a hormontermeléseket, amelyek fokozzák az izomépítést, és az izomláz kialakulását csökkentik. A meleg miatti vérbőség pedig kifejezetten relaxáltat, salakatalanít.

Futáskor érdemes elkerülni a betont, és földes helyet keresni. Cipőtől függetlenül.

Otthon is lehet kondizni. Én sokáig súlyzónak az 1l-es fogóval rendelkező mosószeres flakonokat használtam. teljesen megfelel a célnak. Ha töri a kezedet, érdemes vékony kesztyűben csinálni. nagyon sok álló, fekvő súlyzógyakorlat van, ami az úszáshoz használt izmokat edzi. Ágyban is lehet csinálni, sőt, a derék miatt ott jobb is olykor.

Rengeteg dolog van, amihez ki sem kell mozdulni a szobából..

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.