Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32) Superman válasza Cs.Orsolya (#22) üzenetére


Superman
nagyúr

Bocs Orsi, habár szeretem a stílusodat (puszilós szmájli :) ), de sokmindennel nem értek egyet az érvelésedben. Ha azt mondjuk, hogy az egészséges életmódra megteremthető a keret, akkor alapvetően a felős középosztályról beszélünk ma Magyarországon. Nem, nem fogok politizálni, távol áll tőlem. De nézzük az én példámat. 13 éve sportolok, heti rendszerességgel, konditerembe járok. Azt írod, hogy - idézem: "Sok-sok dolog van itt, ami nem pénz kérdése. A sport pláne nem." Nyilván így van, ha magadra húzol egy melegítőt és nekifutsz a hegynek, de erre nagyon kevesen képesek, ennek nyilván lelki okai vannak, az egész heti stressz után, vagy éppen hét közben nagyon lecsökken a neurológiai edzéskedv. Ellenben egy közösségben, teszem azt az általam említett konditeremben, aki minden időpontban szinte azonos időben edz, ismerősöket szerez, netán haverokat, barátokat, akikkel szót válthat és hacsak másfél órára is, de elfelejtheti, kinn hagyhatja magán-és társadalmi életének gondjait, bajait. (Nyilván ez azokra nem vonatkozik, akiknek mindenük megvan és tényleg csak úri passzióból járnak sportolni, meg hogy tetszenek a lányoknak...)
Ez viszont pénzbe kerül, de szinte akármelyik sportot nézed, bele kell invesztálni. A futáshoz futócipő kell (ha nem akarod, hogy a betonon a lábad és a térded totálkáros legyen), a teniszhez ütő és pályabérlet, az úszáshoz bérlet, a kondihoz...pedig sokminden.
Itt jön be a képbe az étkezés problémája. Ahhoz, hogy a sport, jelen esetben a súlyemelés, a kondi, meghozza gyümölcsét és egészséges és kívül-belül jól kinéző pasas legyek rengeteg vitamin, táplálékkiegészítők (szigorúan természetes anyagokból), biokaják és egyéb nyalánkságok kellenek, És akkor még nem is beszéltem az adagolásokról. Tudjuk, hogy napi szinten az öt-hat részre elosztott élelmiszer a jó adagolás, tehát többször kell enni keveset, de az minőségi legyen. Az étkezés helyettesíthető alkalmanként táplálékkiegészítő beiktatásával. Ez viszont rengetegbe kerül, tapasztalatból mondom, mivel az élelmiszer elosztása és az étkezések gyakorisága testsúlykilogramonként is változik (nekem, aki 110 kiló vagyok és 190 centi, nem aannyi kell ebből és ebből, mint neked, aki 55 kiló és 170 centi) és ehhez még dietetikusnak sem kell lennem.
Az általad felsorolt gyümölcsök, illetve gyümölcs alapú étkezés jó, de némelyik rengeteg cukrot tartalmaz. Ami egy edzés közben jó lehet, ha az ember a vércukorszintjének leesését akarja megakadályozni, de tartós fogyasztásuk, mármint minden mennyiségben, nem javasolt.
"A tejfölös friss félbarna kenyér isteni vacsora!" A félbarna kenyeret én is szeretm, legalábbis, ami itthon kapható. Amikor Bécsben laktam, ott volt igazi barna kenyér, de olyan, hogy összeragadt tőle a szád. Én nem tudtam megenni. :DDD

"Az alvás rendszertelensége, és a késői fekvés viszont erősen gyengíti az immunrendszert. Éjfél környékén már érdemes pihenni, ágyban lenni,nem terhelni az agyat semmi nehézzel."

Ezzel maximálisan egyetértek, talán annyit tennék hozzá általánosságban, hogy az alvás elősegíti a katabolikus folyamatokat, tehát ilyenkor a szervezet lebontja a fehérjét. Ha ilyenkor nem eszel csökken a testsúlyod, mégpedig az izom rovására. Ilyenkor jönne jól, ha lenne rá pénz egy kombinált táplálékkiegészítő vitaminokkal és fehérjékkel, amit egszerűen felhajtana az ember lefekvés előtt és így vacsora sem kell, de megint itt a pénz kérdése....

"Ha nincs lehetőséged aludni, tanulj meg relaxálni. Ebéd után 10-15 perc relaxáció nagyon pihentető tud lenni. Felér 2-3 óra alvással is. Nagyon megéri
."

Ezzel viszont egyetértek teljes egészében, én a vonaton szoktam ezt csinálni. :D

Mellesleg tulajdonképpen nem is mondunk mást, csak az értelmezési sík más, amin mozgunk. Te egy mindennapos lightosabb verziót vázolsz fel, míg én egy olyat, ahol az ember, aki megszokott valamit és van egy sportra beállt életritmusa, próbálja ezt fenntartani, de egyre és egyre nehezebb. Én sem fogyasztok már táplálékkiegészítőket évek óta, mert rámenne a gatyám is.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.