Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egyet tudok mondani: jó választás volt. Én is vettem egy ilyen 60 LE-s "szörnyeteget", és erősen tartottam olasz mivoltától, de szépen rácáfolt az aggodalmakra. Szép, kényelmes (ezek a digók nem teszik bele akármibe a büdösebbik felüket), átlagautóhoz képest jól felszerelték. Nemsokára betölti nálam az első szülinapját, de csak a kötelező dolgokra kellett eddig költeni.

https://www.coreinfinity.tech

(#2) Blaise


Blaise
veterán

"egy 1.6-os 16 szelepes 112 lovas Megane-al amiben igaz hárman ültek, de 130ig alig tudott utánam jönni, és elmenni is csak 150nél sikerült neki"

Szvsz ha akart volna tuti el tudott volna menni

(#3) anjani182


anjani182
őstag

Üdv!

Szerintem kicsit elfogult vagy az autód iránt! Ez a kocsi fapados, nem is néz ki jól, a belseje is tré, meg FIAT, mondjuk ez magánvélemény. Ebben engem semmi nem fogott meg, véletlenül se jött szóba nálam. Másrészt meg a Megane úgy otthagyott volna, ha akar...ne túlozz!!!

Én egy 206-os 1,4HDi Premium (2005) autót vásároltam nemrég.

SZVSZ a C3 1,4HDi- vel jobban jártál volna, nem egy kategória! Inkább vetted ezt, nem bírtál volna várni? Uramisten...

Jani

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

-nézd át helyesírásilag mindenképpen, mert jópár hiba van benne
-nem kicsit elfogult vagy, de ez annyit jelent, h az autód jó és megbízható - és ez a lényeg... :DDD
-nem mondanám, h német autó=megbízhatóság... még, ha japánt írsz, elfogadom, de így... :DD :))
és egy megjegyzés: azért ÉN személy szerint kétlem, h egy öt éves autóban 40k van (legalábbis itthon, Mo.-n) tehát azért vidd el egy szerelőhöz, nézze át RENDESEN..
-gracc az autóhoz amúgy

ui.: sok a városi fogyasztás? ADAC tanács (betartom, és ezért járok 6,5ből simán [1.6 Vectra B2]: 2500 alatt válts el.

@anjani: nekem is bejön személy szerint, bár nem olyan szép, mint a Grande Punto... Az, meg, h a sok kilóval nehezebb, megpakolt Mégane otthagyta volna-e őket, az megint más kérdés... Kisautó kevés kiló közepes mennyiségű paci VS középkat. közepes paci, megpakolva... Hmm? :B

[ Szerkesztve ]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Blaise:
nemtudott... mondta a gyerek hogy padlón ált és még így is kezdett el lemaradni...

anjani182:
hát nemtudom te miről beszélsz, lehet elfogult vagyok, de érdekes módon eddig egyetlen egy ember mondta rá hogy fapados azok közül aki eddig ült benne...
amúgy meg hidd el tudtam volna várni, de ez az autó váltotta ki belőlem azt, hogy nekem ez kell... nem egy c3-as nem egy 206, pedig ültem olyanba is... de a 206 nekem mocskosul nem jött be vezetés szempontjából, c3 meg kicsit inkább nőies gyárilag...

bolondember:
2000 és 2500 közötti fordulatszámon nem eszik sokat, már lemértem... de mondjuk szerintem azért eszik ennyit mer nem folyamatosan használom, hanem nagyon gyakran csak megyek 2-3 km-et és leállítom... ergó ez miatt ehet szerintem annyit.. a kilóméter biztos annyi, egy ismerős volt az eladó, és ez az autó a családi nagy autó mellett csak egy "bevásárlós, gyereket a suliba cipelős" autó volt =)

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#6) sh4d0w válasza Blaise (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az autó önsúlya 875 kg. Ha még megtankolod + beleülsz is alig vagy 1 tonna felett, azt pedig még a kis motor is elég jól mozgatja, ergo simán elképzelhető a dolog.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) doc


doc
nagyúr

grat az autóhoz, kívánom hogy teljen benne sok örömöd :)

bár ennyi pénzből én Toyotát vettem volna. mondjuk ahogy nézem, az nem a te stílusod :D
egyébként a húgomék alatt egy ilyen (mármint punto) gyulladt ki (elektronikai zárlat)... :(

[ Szerkesztve ]

(#8) anjani182 válasza Sh4rKy (#5) üzenetére


anjani182
őstag

Bocs, nem akartalak megbántani!

Meg én elhiszem, hogy jól megy meg minden sík terepen, egyszer eljönnél felénk a Mátrába rájönnél, hogy nem jól választottál... Az ilyen nagy emelkedőkön sorra halnak le az 1,2 Corsák, Puntók. Úgy otthagyom őket, ahogy akarom, és ezt nem "menőzésből" mondom! Kis fordulaton is felvisz akárhova (gyorsulva!!), nem sokat kell kapcsolgatni, és keveset fogyaszt! És szerintem a 206 piszok jól néz ki. :B

Jani

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) Sh4rKy válasza anjani182 (#8) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

nem bántottál meg no para

énis dízelesre pályáztam volna, de általában amiket a környéken találtam mind sok kilóméterrel voltak...

az, hogy a mátrában meghalna az autóm emelkedőn, az teljes mértékben lehetséges, de akkor tök máshogy választottam volna autót, de mivel én zalaegerszegi suttyó vagyok ezért a legnagyobb emelkedő nem olyan hihetetlen óriási....
azt nem vitatom, hogy a 206 jól nézki, mert tényleg marha jól néz ki, de bennülve, nekem nagyon nem tetszett pár dolog... amiben ültem abban 70ezer kilóméter volt és a váltója valami borzalmas volt... lehet ez nem mindegyiknél van így, de ebbe úgy volt, és egy picit elrettentett...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#10) Sh4rKy válasza doc (#7) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

köszi szépen...
én is szívesen vettem volna pl yarist, mert tök jó kis kocsi, de az nem az én stílusom... =)
azonkívűl meg nem túl sok toyota tetszik ami a kritériumoknak megfelelt volna... =)
remélem ez nem gyullad ki mert különben valakit utána kettérugdosok, ha esetleg túlélném :DDD

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Gratula az autóhoz, leljed benne sok örömöd.

Egy kis kritika, ha megengeded.
Túl sok a "..." mondataid végén, holott nincs mit tovább gondolni.
Ha lezártam egy gondolatsort a mondattal, nyomnék egy ENTER-t, és új sort kezdenék.
Nagyobb váltásoknál két ENTER, tehát szünet lenne szükséges a részletek közt.

Egyébként jó írás, csak sürü volt olvasni. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) doc válasza Sh4rKy (#10) üzenetére


doc
nagyúr

nem yarisra gondoltam :D
én Corollát vagy (anyagiaktól függően) Avensist szeretnék az Ibiza helyett, csak ugye a pénz... :(
de ezek már eléggé más stílusúak mint egy punto :)

(#13) bolondember válasza Sh4rKy (#5) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

egy kis off:

sose higgy itthon eladónak.

egy példa a totalcar-ról (ami a mai magyar kemény rögvalóság!):

"A fekete egészen fiatal. A tulajdonosnak ez legfeljebb kellemes tudatállapot, mert most adott el egy másikat, aminek semmi baja sem volt, 180 ezer kilométerrel. Annyira nem, hogy azóta egy százassal kevesebbet mutató órával, hozzáigazított szervizkönyvvel kiállították egy kereskedésben." - és hozzá a cikk

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14) vally


vally
tag

Nem rossz a Fiat, én is vettem anyámnak egy 8 szelepest, de ennyi pénzből autót is lehet venni... Belül borzalmasan gagyi az A6-omhoz képest pl, és a szervizük is ugyanannyi.

Ja, a 206 meg egy vicc, kívül tényleg szép, de azon kívül tragédia... Azon tanultam vezetni, 8-szor kellett nekifutnom egy olyan helynek, ahova az első kocsimmal, egy Audi 80-nal beálltam elsőre. Egyszerően nem lehet érezni a méretét, nehéz irányítani, gagyik benne a műanyagok stb.

[ Szerkesztve ]

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#15) bolondember válasza vally (#14) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

naná, h egy Punto II-t egy A6tal kell összehasonlítani...

demagógia rulez, mi? :((( :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#16) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Szia!!

kicsit nagyon elfogult vagy, de hát ez az első saját autónál nem is gond :)

az autóra meg csak azt tudom mondani hogy olaszos, zörög csörög... de normális használat mellett egész megbizhatóak, de francia autót soha nem vennék...

ha nem lett volna gond a korosztály akkor azt mondanám hogy VW polo G40-en(aki nem ismerné:60kg, 1.3-as 8 szelepes motor, kompresszorral( ;] ) 120/140 lovas, egyetlen hibája hogy féket kell rá csinálni mert más külömben olyan mint egy koporsó) német megbizható, ha rendesen van szervizelve és nem volt törve akkor elnyühetetlen. mellesleg meg abban azért van vezetési élmény ;]

(Városi fogyasztáson kicsit meglepödtem egy VR6-os(tesszem hozzá ez egy V6-os 2,8 literes motor, 200pacival..) ha nyomják neki(lámpától lámpáig, stb..), 100km-t egyhúzamban csak várósban 10-11liter, ha nagyon finoman akkor 8-9l.Amúgy az autódnak nem tesz jót ha (ennyire) rövidtávon használod csak.

üdv VR

u.i.:grat az autódhoz :C

bolondember:és csak nyugotan, de akkor meg ne lepödjön meg amikor egy kis punto letolja az útról vagy a fent említet polo, esetleg egyes golf, de persze luxosba egyik se éri utol, de valamit valamiért

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#17) VR6-Fan válasza VR6-Fan (#16) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jó és lenne ha 60kg lenne ilyen erős, 600kg-t akartam írni

nem tudom már modosítani

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#18) ttower válasza vally (#14) üzenetére


ttower
aktív tag

ez kb olyan mintha én a Grand Voyagerünkhöz kezdeném hasonlítani a Punto-t
teljsen más kategória, más anyagok, más motor

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#19) vally válasza bolondember (#15) üzenetére


vally
tag

Miért ne lehetne? Ugyanannyiért vettük :) Csak az enyém öregebb.

A VR6 azért fogyaszt ilyen keveset, mert nem kell pörgetni, hogy vigye a kasztnit. Megbántam már én is, hogy 2.0-s autót vettem nem 2.8-ast, mert hamarabb tudnék váltani, nem "erőlködne" a motor, és még ha ugyanennyit is enne az autóm, sokkal jobban menne.

[ Szerkesztve ]

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#20) Blaise válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Blaise
veterán

Van tapasztalatom kis önsúlyú 1.0-ás Swiftel....az elején tényleg gyorsul, esetleg némi előnyre is szert tud tenni de 70 körül elfogy a nagy lendület :U

(#21) VR6-Fan válasza vally (#19) üzenetére


VR6-Fan
veterán

első szériásod van gondolom

de az istenek nem ugrik be melyik 2L-es motor lehetet :F

azért az a 2,6/2,8-as motor annyira nem volt jobb akkor inkább egy 2,3 5 henger 20V, esetleg turbo bár az már kajál rendesen(de még is 270 vagy 315 paci :) )

hát a 900kg-s egyesgolfban biztos hogy nem eszik sokat a VR6 és 2000rpm felő 130-hoz nem kell pörgetni.., dehát ez szegényke inkább 5000rpm felett járkál :D

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22) lajo válasza anjani182 (#8) üzenetére


lajo
senior tag

Ezért bírom én is a dízelt, (szerintem) nem csak "hegyvidéken" jobb.

(#23) sh4d0w válasza Blaise (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a kis motorméretnek is vannak határai :)

Egyébként sokan nem nézik ki a kis autókból a képességeiket; az első autóm egy 1.5D Corsa A volt 50 "lóerővel", de néhányan akkor is pofára estek... mint ahogyan már a Punyeszom ellen is :)

/nagyarc ON
Arra is volt példa - emelkedőn -, hogy az 1.3-as Swift2-es (állítólag 93 LE) kénytelen volt a kapaszkodóra menni, aztán amikor melléértem, nekiállt nyomni... de csak egy visszaváltás kellett és már el is tűntek... mögöttem :)
/nagyarc OFF

https://www.coreinfinity.tech

(#24) kefete válasza VR6-Fan (#16) üzenetére


kefete
tag

Azért a német autók megbízhatóságára sem tenném a nyakam. Tizenpár éves Mercedes C280 csúcsmodell, sor 6 hengeres motor, 218 ló berjön, hogy hidenindításkor egyik henger nem megy. Nézegettük erről-arról, és kiderült, hogy motohoz menő fő kábelkötegben a szigetelések szétporladtak, és minden összedolgozott mindennel. Kollégám 1 napig csinálta az új kábelköteget, bontottat alakított át, mert az új horror áron volt.
Pár éves VW Bora hűtőventillátora meghal, szintén Bora csomagtér ajtaja nem nyitható (elektromos nyitás hajrá),
Viszont Opelek például csak kötelező szervízre jönnek, javításra elvétve.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#25) kefete válasza sh4d0w (#23) üzenetére


kefete
tag

A Swift kihegyezett motorjának magas fordulaton van egy nyomatékcsúcsa, a turbódízel pedig a pincétől a padlásig egyenletesen húz.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#26) anjani182 válasza vally (#19) üzenetére


anjani182
őstag

Bírom ezeket az arcoskodókat! 2.8-as, minek az neked? Hogy legyorsulj, mi? :C

Azt meg, hogy nem tudsz 206-al beállni vagy mi a tököm, az a te bajod!

Jani

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27) doc válasza kefete (#24) üzenetére


doc
nagyúr

szervizben dolgozol?

(#28) anjani182 válasza kefete (#25) üzenetére


anjani182
őstag

...a turbódízel egyenletes, ez jó :C Nagyobb motoroknál esetleg...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#29) kefete válasza doc (#27) üzenetére


kefete
tag

Igen, tanulom a szakmát (autóelektronikai műszerész), heti 2 nap gyakorlat, 3 nap suli.

anjani182: a magas fordulatra kihegyezett benzinesekhez képest igen. Persze általában van turbólyuk, de utána már jól húznak.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#30) VR6-Fan válasza kefete (#24) üzenetére


VR6-Fan
veterán

na ne mond azt hogy bár melyik mai autó gyártonak nem bugosak a kocsijai, tök mindegy hogy japán/francia/olasz/német(egyedül a lada az igazi) de ebből a "legjobbak" a japánok és a németek...

voltak széria hibás darabok mint pl a venti, vagy a mercinek a kábele
pl a TT1-es is egy koporsó mert az elején úgye szárny nélkül jöttek és olyan szinten túl kormányzot lett kanyarbon hogy nagoyn sokan meg haltak, és ez azért az akkori Audi csúcs modelje volt....

Fay?

ok hogy húz a dizel, de mettől 2000-től 4000-ig?, ez 4 méteren egy 6 gangos váltóval nagoyn jó de városba pl nem annyira...

egy VR6-os vagy bármilyen 2,5+ V6-os meg is 2500 húz 7000-ig... azért nem mindegy..

konkrétan a VR6 2500-4500 húz elég rendesen és 4500 felet letépi a fejed(ezt persze nem a magyaroszágiakra értem amiket csak annak csúfolnak, tisztelet a kivételnek!), a turbosok meg 4500 felett autózhatatlanok(tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#31) kefete válasza VR6-Fan (#30) üzenetére


kefete
tag

Ez mind igaz, a nagyköbcentis nyomatékos benzinesek is húznak, de itt konkréten a "Swift 1.3 vs Peugeot 1.4 HDI"-ről volt szó, én ehez írtam amit írtam.

Az viszont általánosságban is igaz, hogy a nagy literteljesítményű szívó benzinesek egy kis felső fordulatszám tartományban erősek, a nyomatékgörbéjük csúcsos (Honda VTEC motorok pl.). A turbódízelek nyomatékgörbéje pedig laposabb/egyenletesebb. Múltkor az egyik Autószakiban láttam egy BMW dízel nyomatékgörbéjét, ami egy 2500-3000-es tartományban sík volt, azonos nyomatékkal húzott, mint egy villanymotor.

na ne mond azt hogy bár melyik mai autó gyártonak nem bugosak a kocsijai
Ezt nem mondtam, általános tendencia, hogy a lerövideült fejlesztési idők miatt (gyorsan ki kell jönni az új modellel), a tesztelés utolsó részét a modellt életciklusának első évében vásárlók végzik el, és a szervízek visszajelzései alapján 1-2 év alatt lesz kiforrott egy modell, addigra kijavítják a tömegesen előforduló hibák egy részét. Persze még akkor is maradnak hibalehetőségek.

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#32) VR6-Fan válasza kefete (#31) üzenetére


VR6-Fan
veterán

suzuki vs peugeot -ra ill kis dizel vs kis forgos benzinesre annyit tudok mondani hogy vezetési stilusa váltogatja.

pl én se egy nagy se egy kis dizelben nem tudom elképzelni magam se 10000 pörgö japán kocsikban amikrnél 6000 felett jön meg az erő és 8000-től mennek...
(jó persze 400 métere egy 800kg-s autóban nem rossz a V6 2,5TDI, de az teljesen más dolog :B )

azért egy Honda és egy VW/Audi/Saet/Skoda benzines közt igen nagy külömbség van.
jó persze sík soha sem lesz...

előző postommal arra probáltam rávilágítani hogy egy dizel sokkal kisebb tartományba használható mint egy benzines

"és a szervízek visszajelzései alapján 1-2 év alatt lesz kiforrott egy modell," ebbe igazából azt tartom viccesnek hogy egy modell 2-3 évig van piacon.

amúgy hova jártál/jársz suliba?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#33) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

hűha, itt is jó kis témák indultak meg =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#34) kefete válasza VR6-Fan (#32) üzenetére


kefete
tag

Szegeden a Csonkába járok, műszaki szakközép suli, érettségi utáni szakképzés. 2 év a szakma, utána egy év a technikusi, most vagyok másodikos.

ebbe igazából azt tartom viccesnek hogy egy modell 2-3 évig van piacon.
Az inkább 5-6 év, aminek a közepén megejtenek egy kisebb modellfrissítést (más lámpák, más hűtőrács, új motorok, felnik, színek stb.).

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#35) VR6-Fan válasza kefete (#34) üzenetére


VR6-Fan
veterán

okok, csak kérdeztem, azt hittem pesti vagy :)

azért egy motor frissítés nem egy kis munka, még ha kasztni, futómű, stb része hibátlan is, kinek jón jól mondjuk 16 össze vert szelep(Polo 9n2, 2szériájánál átugrot 1-2 fogat a vezérmű szíjj csak úgy...ja 1,4 16V)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36) anjani182 válasza VR6-Fan (#30) üzenetére


anjani182
őstag

Üdv!

Én is erre céloztam, amikor az egyenletességről volt szó!

2000-től 3500-ig "húz" a kocsim, ez még véletlen sem egyenletes. Azt el tudom képzelni, hogy nagyobb motorú kocsik egyenletesebbek, de ezek a kisebbek egyáltalán nem!

Totalcaron van egy jó cikk erről, vagyis egy mondat, amire visszaemlékszem, valahogy így hangzott:

"Vért izzadva várod, hogy mikor tölt a turbó, hogy városban beférj a melletted lévő elé."

Bár hozzá kell tennem, hogy ettől még harminccal harmadikbak felmegyek lejtőkön, és közben gyorsul a kocsi! Nem úgy, mint egy 1.4-es Astra, ami negyedikbe 65-nél lassul! Harmadikba kell neki túrni 70-el, hogy felszaladjon.

Szóval szerintem ilyen dimbes-dombos országrészen csak előny a kis dízel, semmi esetre sem vennék kis benzinest!!!

Jani

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#37) vally válasza VR6-Fan (#21) üzenetére


vally
tag

C4 A6 2.0 8V, 115 LE. Ez a Golf GTI motorja. Azért vettem ezt, mert nagyon megbízható blokk, sok típusba tették, olcsó hozzá minden. A 2.6 tényleg nem egy nagy szám, de a 2.8 a világból kimegy! És ami még fontos: vannak itthon megkímélt példányok, amiben nem 600.000 Km van, nem úgy mint pl egy 2.5 dízelből. 2.3-ast csak a 100-asokba raktak, az A6-ba már nincsen, pedig tényleg jó választás.

anjani182: Minek kötekszel? Nem mindegy neked, hogy milyen motort akarok? Amúgy szépen leírtam, hogy egy nagy kasztniban kb ugyanannyit fogyaszt mint a mostani relatíve kicsi motorom, csak sokkal jobban megy, nem erőlködik.

A második mondatod kapcsán is megkérdezem, minek kötekszel? Szóba került a 206-os, és elmondtam róla a személyes tapasztalatomat.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#38) doc válasza kefete (#29) üzenetére


doc
nagyúr

ha esetleg pár általános szerviztapasztalatot elmondanal, annak biztos sokan orulnenek :)

pl. igaz, hogy a suzukik muszakilag nagyon rendben vannak, alig van veluk baj? (a papirkarosszeriat most hagyjuk :D)
ill. mik a tapasztalatok a Toyotakrol (pl. bekalampas corolla, azonos koru avensis)?

benzin vs dizel:
en megrogzott benzinparti vagy, bar nyilvan sok erv szol a diesel mellet, de egyszeruen NEM JO vezetni
meg mielott leszolnatok, nem csak ocska szivodizeleket vezettem, nem jon be a turboD sem (pl. peugeut 307, stb)
megmagyarazni nem nagyon tudom (majd legkozelebb megfigyelem mi nem tetszik :D) de sokkal jobb erzes benzinest vezetni

[ Szerkesztve ]

(#39) anjani182 válasza vally (#37) üzenetére


anjani182
őstag

A 206-ost tudod fikázni, ugye? Biztos nem "ölnék" pénzt egy olyan régi kocsiba, mint ami neked van.

Hasonlítsuk már össze, hogy ki mennyi adót fizet, biztosítást, mennyit fogyaszt az autó stb.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#40) doc válasza anjani182 (#39) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem ezen ne veszekedjetek, minenkinek mások az igényei
mondjuk én is inkább vennék 6-8 éves Toyotát, mint új Daciát :)

(#41) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Villlaaaannnymotor rulez !!! :DD
Az Opelnek már van egy prototipusjellegű gépe villanymotor + kis dizel, a novemberi Autobildben olvastam róla, lehet, hogy a közeljövőben ilyenek jönnek divatba.
A dízelmozdonyoknál már nagyon régen léteznek ilyen típusok, ahol a dízel a generátort hajtja.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42) vally válasza anjani182 (#39) üzenetére


vally
tag

Hát ne ölj. Tőlem olyan autót vezetsz amilyet akarsz... Azért szerintem nem a fogyasztáson fogsz gondolkozni ha netalántán találkozol az én másfél tonnás dögömmel, mondjuk szemből. (nem kívánom, ne érts félre) De tényleg kevesebb a teljesítményadód, biztos. :)

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#43) anjani182 válasza vally (#42) üzenetére


anjani182
őstag

Tehát te a biztonság miatt vettél egy öregebb, de nagy autót? :U

Amúgy nekem azért nem tetszenek az öregebb nagy autók, mert meg van kopva rajtuk a fényezés, leharcoltak, szétültek, elavult a formavilág stb. Ez után jön csak az adó, fogyasztás, biztosítás stb.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#44) dabadab válasza anjani182 (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát te a biztonság miatt vettél egy öregebb, de nagy autót? :U"

Ezzel kapcsolatban azert erdemes megnezni [l:www.youtube.com/watch?v=k3ygYUYia9I]ezt[/l].

DRM is theft

(#45) vally válasza anjani182 (#43) üzenetére


vally
tag

Részben. Másrészt azért, mert ennyi pénzért ezeket a szolgáltatásokat megkaptam. Valóban sokkal nehezebb szép állapotút kifogni az öregebb autókból, de egy 10 éves - megkímélt - Audi (meg biztos sok márka) simán, röhögve, félkézzel lenyomja az általad említett tulajdonságokban a 3-4-5 éves autókat. Egy harmad szuzuki áráért kétlégzsákos, digitklímás, biztonságos, megbízható, nagyon fullos autóban ülök.

Amúgy sok emberrel találkozom, sokan ülnek be az autómba, és mindenki meglepődik, hogy egy ilyen korú autó milyen frankó belülről. Pár hónapja akartem venni egy 2005-os A6-ot, elég sokat megnéztem belőlük, hát 70-150e km-rel az órájukban voltak kb annyira kopottak mint az én autóm. Szóval már minden újabb autó gyorsabban öregszik mint a régebbiek.

dabadab: Nagyon szép videó, de nem győzött meg... Sokkal nagyobb biztonságban érzem magam az A6-ban, mint egy 206-ban, Puntoban, stb.

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#46) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Öreg autó kopott autó?

Ha valaki Újpesten jár, talán megláthatja azt a "szivar" Wartburgot, amelynél nem hinném, hogy "újabb" vénség rója az utakat.
Erzsébeten is van egy Csajka, amely megszégyeníti a mai fényezőket. Gyári a festése, csak éppen gondosan ápolt. Ugyanott látható egy Ural oldalkocsis motor is. Állapota kifogástalan.

Ha OFF kellett volna legyen bejegyzésem, akkor elnézést kérek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) anjani182 válasza vally (#45) üzenetére


anjani182
őstag

Megnéztem a honlapodon a kocsidat, tényleg szép, és biztosan jól felszerelt is, ezt aláírom, sőt azt is, hogy biztonságosabb mint a 206 :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#48) kefete válasza doc (#38) üzenetére


kefete
tag

Suzuki nálunk javításon nem sokszor volt, amikor én bent voltam a műhelyben. Egy Wagon R+-ra emlékszek, aminek valamije csörgött gázadáskor. A Suzukik legendásan megbízható autók, bírják a gyűrődést.
Toyota elvétve jön hozzánk, szeptember óta egy Hilux volt, aminek a differencálzár működtető kábelkötegje eltörött.

Ja és egy jótanács: Modern autók mototerét ne mossátok nagynyomású mosóval. Egy 4-5 éves Astrával napokig szívtunk, mert az autókozmetikában az okos csávók jól megmosták a motorját, és behalt a vezérműtengely jeladója. Utángyártottat nem fogdta el, gyári Opelt kellett hozatni 30k körüli áron (nem számítva a munkaköltséget, amit dolgoztunk vele).

-= Répahegesztő kisiparos =-

(#49) vally válasza anjani182 (#47) üzenetére


vally
tag

Aranyos vagy :))

Sajna nem túl jól felszerelt, mert "kicsi" benne a motor, egy fullos 2.8-asban olyan extrák vannak, amik még ma is a 10M+ autók kiváltságai.

Amúgy a 206-os sem egy mai konstrukció, a 207-es, stb biztos biztonságosabb, és lassan ugyanolyan nehéz is. Borzalmas, hogy nőnek az autók; a most bemutatott A4-es 14 centivel rövidebb csak mint az én régi A6-om! Dúrva!

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#50) vally válasza kefete (#48) üzenetére


vally
tag

Egyáltalán minek a motorteret mosni? :)

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.