Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Spanyol viasz? Azt gondoltam eddig is így csinálták a halk ventiket...

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Tin válasza Fecogame (#1) üzenetére


Tin
veterán

na de ez wireless! :D

(#3) ASdS válasza Tin (#2) üzenetére


ASdS
csendes tag

Komolyan? :Y ;]

(#4) Tin válasza ASdS (#3) üzenetére


Tin
veterán

:D

sose értem, minek szedik le a fotóról a kábelt. aztán berakják a termék képét a webshopba, és vakarhatod a fejed, hogy akkor hol is megy a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#5) F34R


F34R
nagyúr

Szerintem a Cougar-nak es Noiseblocker-nek is van hasonloja (Be Quiet-nek is), arrol lehetne beszelni akkor ki kitol lop.
Sot ha nagyon felutne az ember a Ventilator piaci szegmenset akkor sorra jonnek hasonlok.

(#6) Formaster


Formaster
addikt

Kicsit erős az árazás.

(#7) Kotomicuki válasza Formaster (#6) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Majd a többiek is ehhez igazodnak és akkor már nem lesz az... ;]
Ahogy az a PC-vel kapcsolatos iparágakban (is) menni szokott!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#8) wolfman válasza Tin (#4) üzenetére


wolfman
veterán

Ja, ahogy mondod. Én ezekért a képekért "vagyok oda"!
Szép meg minden, de hogy nem lesz ennyire tetszetős a sok kábellel, az is biztos. :)

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) Zeratul válasza F34R (#5) üzenetére


Zeratul
addikt

Artic Coolingnak is.

(#10) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Létezik hát, AC F9.
A megoldás jó, évek óta* ilyesmi megoldással rögzítem a ventiket, hogy a rezgést ne vigye át. Azzal a kemény csomagoló szivaccsal ragasztom fel, ez tartós és még a guminál is kevesebb vibrációt visz át.

* Lassan tíz éve, ahogy így utána számolok.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Szerintem is félig spanyol viasz - a Sharkoon ház amit vettünk pár hónapja páromnak ilyesmi megoldással rendelkezik: négy gumis szegeccsel van rögzítve a házban, egyáltalán nem rezonál.

(#12) Formaster válasza wolfman (#8) üzenetére


Formaster
addikt

+1 hacsak nem igényesen el van vezetve.

(#13) szaszlaci válasza Tin (#4) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azért retusálják le a kábelt, mert fotós alapszabály. Pont. Ha otthagynák, túl kusza lenne a fénykép az össze-vissza fityegő madzagtól. (Ettől még bizonyos esetekben a kábel létjogosultságát nem vitatom.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#14) L.


L.
tag

kábel:

http://nanoxia-world.com/en/products/fans/special-n.n.v./383/special-n.n.v.-fan-120-1200?c=50#prettyPhoto[pp_gal]/2/

[ Szerkesztve ]

(#15) kekegsm válasza PrometheusX (#11) üzenetére


kekegsm
őstag

Szerintem fussál neki megint a cikknek: Nem a venti házhoz rögzítése a lényeg, hanem a motor felfogatásának a ventilátor házához való rögzítés.

(#10) szaszlaci:

Ez annyiban tud többet az AC megoldásánál, hogy közben a venti vastagsága nem nőtt meg, hanem egy hagyományos venti vastagsága maradt. Nekem pl a gépembe nem tudnék beletenni hátulra egy 37mm vastag venti, az AC F12 Pro pedig ennyi. Csak 30mm hely van, oda pont fajintos egy 25mm vastag egység.

De a működése nagyjából ugyanaz, az igaz.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) szaszlaci válasza L. (#14) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát igen, ez a kábel így a rezgés 80 százalékát át is viszi...

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17) AxBattler válasza kekegsm (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Kár az AC-ért: szvsz a vastagság nem is akkora gond, de sokszor még így is hangosak a ventijeik - szinte lutri, hogy 1-1 példány milyen.
Pedig az a gumis rendszer nekem bejönne, főleg csavar helyett gumirögzítőkkel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) Tin válasza AxBattler (#17) üzenetére


Tin
veterán

gumirögzítők már nagyon régóta léteznek.

mármint ha a házhoz gondolod.

(#19) AxBattler válasza Tin (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, nekem is van egy pár otthon. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) Jim Tonic válasza szaszlaci (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt mivel mérted ki? :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) szaszlaci válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez egy tapasztalatokon alapuló saccolás volt. :U

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22) kaliber


kaliber
aktív tag

Ezen jót nevettem a fickó (vagy a cikk írója) azt sugallta hogy ez egy új találmány, közben az autóiparban gyártott autók jó pár évtized óta használják a gumibakot pl. motortartó gumibak, a hűtő alatt is gumibak van és a hűtő ventilátor is a kerethez úgy van csatlakoztatva, Wartburg, Barkas stb.....

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#23) ledgeri


ledgeri
nagyúr

És a légnyomás értékek...??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) Formaster válasza kaliber (#22) üzenetére


Formaster
addikt

Sztem nem sugallta, mert a címben is benne van h lopott ötlet.

(#25) speedmetal


speedmetal
tag

Pár éve olvastam egy cikket, ahol ventilátorokat teszteltek és égre-földre dicsérték a Nanoxia Deep Silence légkavarókat és máshol is jókat olvastam csak róla. Ezen felbuzdulva, mivel éppen szerettem volna halk, de jó légszállítású ventiket venni, megrendeltem belőle 4-et (140mm, 1100 rpm). Az asztalon még halkak voltak, de beszerelve, magas fordulatszámon a kiegyensúlyozatlanságuk miatt, kis túlzással szétrázták a házat. Hiába volt olcsó, hiába írták hogy jó, beszerelve rezgett. A kétszer drágább be quiet! és Noctua ventik pedig azóta is némán teszik a dolgukat.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#26) oxalisz


oxalisz
tag

Nem szerencsés lopásról beszélni, ha még akár pont ugyan olyan megoldást is alkalmaz valamelyik cég,
Lopás csak akkor történik ilyenkor, ha a szabadalmi oltalommal védett dolgot engedély nélkül használnak fel.
Azt meg ugye nem tudjuk, hogy így van-e? (Nem vagyok jogász, csak zavar a minősítés.)

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#27) Formaster válasza oxalisz (#26) üzenetére


Formaster
addikt

"amely a cég állítása szerint az autóiparból érkezett" ők maguk mondják, hogy lopták :))

[ Szerkesztve ]

(#28) AxBattler válasza speedmetal (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha magasabb fordulatszámot ÉS halk működést szeretnél, akkor csakis felső kategóriából érdemes rendelni, egyébként max. 1000-1200 RPM-ig várható el a halk üzem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) speedmetal válasza AxBattler (#28) üzenetére


speedmetal
tag

Teljesen egyet értek, ezért vannak be quiet! és Noctua légkavaróim, mert nem akarok többet csalódni. És mint ahogy írtam, a vásárolt Nanoxia Deep Silence ventik maximum 1100 fordulatra képesek percenként 12 V mellett, de ez sem segített a rezgésnél. Egyébként van 4 eladó alig használt ;-)

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#30) kekegsm válasza speedmetal (#25) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem a Noctuákkal csak rossz tapasztalatom volt eddig, egy sem érte meg az 1 éves kort. A beQuiet pedig nagyon nem halk.

Nanoxia vagy Noiseblocker, amik bejöttek eddig, főleg az eloop.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#31) #83381760


#83381760
törölt tag

Az koncepció és az ötlet tetszik, de szerintem kevesen adnak ki 8k-t egy ventire. :(
Motorhoz 4 gumicsöcs és mehet dupla árba elképzelés :D

[ Szerkesztve ]

(#32) kenwood


kenwood
veterán

szeretem az ilyen gumis rogzitest. minden szerelesnel van 60-70% eselyed,hogy nem szakitod le a fejet egyiknek sem :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) Zozzz2000 válasza Formaster (#27) üzenetére


Zozzz2000
tag

Hozzád ha "érkezik" valami, azt csak lophadtad?

(#34) Formaster válasza Zozzz2000 (#33) üzenetére


Formaster
addikt

Ezt a szót használjuk köznapi nyelven akkor is, ha egy szabadalom alatt nem álló fejlesztést valaki felhasznál. Az érkezik szó erre csak egy szofosztikáltabb kifejezés. Köznapi nyelven cikket írni nem illik, illetve az sem hangzana jól, hogy felhasználta. De ha egy élő szabadalmat vettek volna meg, akkor azt írnák h megvásárolta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.