Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kansas válasza Tyrel (#50) üzenetére


Kansas
addikt

Jaaa, tényleg... :B
De 35e-ért középkat. kártya utoljára tán a szocik alatt volt ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#52) Duck663 válasza Abu85 (#26) üzenetére


Duck663
őstag

Na ba meg, azt hittem, de komolyan, hogy egy ilyen évfordulós kártyára válogatnak.

2.1GHz? Hmmm, de vajon mennyit ugrik vele a fogyasztás? Az árról nem is beszélve lesz vagy 699-749$?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#53) Abu85 válasza Duck663 (#52) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tömeggyártás szintjén semmire se válogatnak. Ha azt mondják, akkor hazudnak. Jóval drágább válogatni, mint bevállalni az gyári OC instabilitásából eredő garanciát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54) keembo válasza Kansas (#49) üzenetére


keembo
tag

Én konkrétan emlékszem, hogy amikor 18.000 Ft-ért vettem a HD 3850-emet újonnan (akkoriban középkategnek számított, mert már jött a nextgen) akkor 250 Ft volt egy kg kenyér, szóval értem én, hogy a Forint romlásra célzol, de az arányokkal átestél a ló túloldalára.

(#55) kisbalázs válasza Laraxior (#8) üzenetére


kisbalázs
tag

Nekem az FX 5700 nv ről ez jut eszembe ;]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#56) Hopkins95 válasza keembo (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

Köszi, így már vágom. :) Nekem anno gyerekként az a kártya a világ legjobb kártyája volt, de talán azért, mert nekem volt elsők közt komoly számítógépem a faluban. De akkor teljesen laikus voltam és fogalmam sem volt a többi kártyáról, csak arra emlékszem, anyámék mondták, hogy az a legfontosabb komponens, de jelentősen drágább lett volna annál jobbat tetetni bele, így aztán maradt az bele, mert így még ki tudták fizetni.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#57) Cs1csó válasza Kansas (#49) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Egy ilyen felvetést pont nemrég olvastam hogy ennyi meg annyi volt de ez adott fogyasztó kosárhoz nominál-reálbér mértékhez képest értelmezhetetlen.

Az említett 35k most nem ér annyit mint 15 év.

(#58) DzsannyX válasza Laraxior (#8) üzenetére

Hol vannak már a közép és felső kategóriában utazó és 1 slotos kártyák. Ma már mindegyik lassan 3-at elfoglal az óriási hűtés miatt. Nesze neked crossfire vagy sli. Főljön meg nyugodtan az egyik kártya vagy marad az épített víz.

(#59) Kansas válasza keembo (#54) üzenetére


Kansas
addikt

OK, beismerem, a kenyér árára nem szokásom konkrétan emlékezni.
A HD 3850 talán kifutó termékként, dömpingáron került 18e Ft-ba, én is vettem anno belőle, és bár most nem találom a blokkot(rendelés-visszaigazóló e-mailt), de határozottan emlékszem, hogy közelebb volt az ára a 40e-hez, mint a 30-hoz(mármint 30e Ft). Ja, igen, 2008-ban... akkor a mostani fizumnak úgy a harmadát kerestem névlegesen, már IT-s ként.

Annyiban igazad van, hogy a bányászláz miatt ugrottak meg ennyire a VGA árak, de pl a még azelőtt(2016 szeptemberben) vett RX480-am is 98000 Ft-ba volt, és akkor már középkategóriásnak csúfolták, mert kb. a GTX1060/6G-vel volt pariban.
Egy évvel korábban az előde, az R9-380 is már 75e körül nyitott... azon persze lehet vitatkozni, hogy az már középkategóriás volt-e vagy még felső.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#60) #38075904 válasza Laraxior (#8) üzenetére


#38075904
törölt tag

Jaja, mekkora fail kártya volt, aztán ami még ezeknél is hulladékabb volt, elnevezték XT-nek hátha megtéveszti az embereket, Atinál az az erőset jelentette.
NV-nek is volt jópár mélypontja.

FX5600XT !!! :DDDD uram isten azis milyen horrorárú fail kártya volt.
Aztán az X800XT-k meg bebuktak a shader miatt és ismét nv-nek kedveztek a dolgok.
unlockos x800GTO 2 !!!! deszép idők voltak :DD

Meg a 128 bites 9700 on flashbios + a gpun- átforrasztottam a kis tranyót ?" aztán 9800 pro kombóbréker ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61) Cs1csó válasza #38075904 (#60) üzenetére


Cs1csó
félisten

FX5600XT de ebben két darab X betű is volt tuti erős volt, sőt az első X mellett egy F is volt ami megint együtt menő FX mint a trükköknél a filmek alatt.

(#62) keembo válasza Kansas (#59) üzenetére


keembo
tag

(((az enyém (is?) g**nni bazárjából volt)))
Valóban, kifutó kártya volt már 18k-ért, 256M memória akkortájt kezdett kevés lenni, ez volt nekem, az olcsóbbik verzió. Viszont a maga idejében mondhatni közép-felső kateg volt (fogjuk rá az 512M verzióra), később még jó volt középkategre. Azt hiszem a 4000-es széria hozta az újabb DX támogatást + a felsőkateg a szériában kazán volt.

tl;dr nem volt egy szar kártya a 3850 és 18k-ba fájt.

(#63) Duck663 válasza Abu85 (#53) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi, lehet hogy akkor elengedem ezt az évfordulós dolgot.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#64) #38075904 válasza Cs1csó (#61) üzenetére


#38075904
törölt tag

3dmark 2001 16 fps :D:D:D
[link]

komment:
Cobrajet
1 éve
could this be used for a physx card?

[ Szerkesztve ]

(#65) andy19770128 válasza Tyrel (#50) üzenetére


andy19770128
aktív tag

óvatosan ez már már hazaárulás ... 🙁

(#66) keembo válasza Kansas (#59) üzenetére


keembo
tag

Kicsit talán túlragozom, csak arra akartam utalni, ha akkor amikor én 18k-ért újonnan vettem a kártyámat, képzelheted mit vehettél 40k-ért. 250 Ft-os kenyér -> 400 Ft-os kenyér. Vagy számolhatunk kacsával is. A lényeg, hogy 64k-nál állna meg a középkateg teteje arányosítva és valahogy nem ott találjuk az 1660-at. 18k-s alsó közép kateg meg 28.8k-nál állna meg, amit imho egy 1050 Ti reprezentálna. 1,5 éve vettem 48k-ért. Ma 53k. Ez az ami miatt sajog a szívem/valagam.

[ Szerkesztve ]

(#67) aginor válasza keembo (#66) üzenetére


aginor
addikt

Én is ma láttam mennyiért tolják a 1660Ti-ket, még most is keresem az állam. :Y Lassan én is elgondolkodok egy konzolon, mert egyre kevésbé tolerálom ezt a rablást, amit művelnek a gyártók..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#68) K0vasz


K0vasz
aktív tag

személy szerint én egy butított változatot várok, ami kevesebb kakaóval is beéri, de még így is elég erős ahhoz, hogy az elkövetkező évek játékait (pl. Cyberpunk) fullHD-ben csutkán vigye

(#69) keembo válasza K0vasz (#68) üzenetére


keembo
tag

Én azt majd megkockáztatom futtatni egy 1050 Ti-vel, moderált beállításokkal. Ha a gameplay szar, akkor lehet nekem akármilyen csili-vili...

(#70) Kansas válasza keembo (#66) üzenetére


Kansas
addikt

Az még gázabb, hogy a 1070-ek még mindig 120-150 közt kaphatóak, mikor a velük azonos tejesítményű 1660Ti már egy százas körül a tied lehet.

Nem azt mondom, hogy jól van ez így, hogy ennyibe kerülnek a kártyák, de így 40 felé már javarészt elengedtem, hogy olyan dolgok miatt bosszankodjak, amire nincs ráhatásom(emberekre sajnos még nem működik a trükk).
Majd ha annyiért adnak valamit, amennyit nem szánok rá, hát nem veszem meg. Most épp a RX5700 és az 5700XT közt vacillálok, egyelőre az XT felé tendálva, ha kijönnek a független tesztek és a bolti árak is ismertek lesznek, eldöntöm a kérdést, de ha túl drága lesz, vagy nem éri el a 2070 teljesítményét az általam fontosnak tartott játékokban, legfeljebb veszek helyette egy 1660Ti-t, vagy egy használt Vega56-ot ;) .

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#71) awexco


awexco
őstag

Lehet még a bányából megmaradt készletek a 1070-ek .... :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#72) Kansas válasza awexco (#71) üzenetére


Kansas
addikt

Lehet, de ennyiért rajtuk fog ragadni..
.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#73) freezer922


freezer922
aktív tag

Engem az zavar, hogy van egy ugyan még problémát nem produkáló (max zavar egy picit a venti hangja mert ilyenkor nyáron picit jobban beindul) rx 480am ami lassan 3 éves. Adott pl. egy rtx 2070 ami durván dupla annyiba kerül mint a 3 éve vett rx 480am (xfx-et vettem 86k-ért, egy értelmesebb 2070 kb. 160-170 legalább) ellenben akármilyen tesztet nézek durván egy 50%-al erősebb az újabb kártya viszont dupla annyiért. Ahogy az árakat nézhetjük az új amd kártyákon durván ugyan ott leszek azokkal is...
Szóval olyan, hogy ár/teljesítmény arány számomra az rx480al szemben nem is létezik. Vagyis vagy benyelem most azt, hogy drágábban kapok több teljesítményt és fene tudja lehet ez nem nő most egy ideig annyira, vagy addig nyúzom az rx 480at amíg kevés lesz és kénytelen leszek váltani.

[ Szerkesztve ]

(#74) Kansas válasza freezer922 (#73) üzenetére


Kansas
addikt

Neked találták ki a GTX 1660/1660Ti-t

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#75) aginor válasza freezer922 (#73) üzenetére


aginor
addikt

Ezt rendesen benézted szerintem, mivel a 1660/ti kb. másfélszer olyan gyors, mint a 470. Ezek alapján a 2070 olyan 120%-al lehet nála gyorsabb 2k-ban. ;]

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#76) Kansas válasza aginor (#75) üzenetére


Kansas
addikt

RX480-hoz nézte...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#77) aginor válasza Kansas (#76) üzenetére


aginor
addikt

Max 10% a különbség..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#78) Raysen623 válasza freezer922 (#73) üzenetére


Raysen623
addikt

Hasonló problémával rendelkezem én is. Lassan ideje megválnom imádott 480-amtól és cserélni ha jót akarok magamnak. Vevő már lenne rá, de még az utódot nem találom értelmes áron.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#79) aginor válasza Raysen623 (#78) üzenetére


aginor
addikt

Értelmes áron nem is fogod (bár ez azért attól is függ, hogyan definiáljuk az értelmeset :) ). Szerintem a 1660/Ti neked is jó lesz. Úgy kalkulálhatsz szerintem, hogy 50% lesz a teljesítménytöbbleted. Fentebb olvashatsz jópár ajánlást konkrét típusra vonatkozóan is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#80) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Azért az AMD marketing gépezete félelmetes tempóra váltott :K

Termék nuku, teszt nuku, de mégis mindenki róluk beszél!

Vala a kezdetekben: Navi!
Az időszámítás hajnalán: Neem! Nem lesz Navi!
Később: Next Gen lesz!
Nem is olyan régen: valami lesz!
Minap: Navi, de nem GCN!
A bejelentéskor: Navi, de nem is RDNA!
Azóta: csak gyári!
Mostmeg: custom!

Mondom: termék nuku, teszt úgyszintén Nuku, mi meg kilométerben gyártjuk a sorokat :D

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#81) Cs1csó válasza Raysen623 (#78) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bukni fogsz, ha ezt el tudod magadban fogadni és KELL a VGA - mert a játék is egy függőség - akkor már tudod melyik az a kártya ami jó az alaplapodba - ha azt nem cseréled - és erősebb a korábbinál akkor megveszed.

Persze várhatsz amíg kijön a Navi vagy az új Geforce de akkor nehogy azt hidd, hogy majd annyiért tudod eladni mint amennyiért most, nem mert akár jóárasak lesznek akár nem sokan akarnak majd váltani az újabbra és ellepi a piacot a sok régi kártya - köztük egy csomó olyan is mint a tiéd - és azok szépen lenyomják majd az árakat.

Ha van vevőd akkor add el és ha van plusz pénzed akkor vedd meg az erősebbet amit kinéztél.

Egy dologra már rájöttem a műszaki cikkeknél: NEM ÉRDEMES VÁRNI mindig lesz újabb, jobb, olcsóbb, eszköz de amid van az ezzel párhuzamosan lesz régebbi, rosszabb, és kevesebbet érő

Vitamincsiga Lehet neked van igazad, megy a nagy öntömjénezés de még nem látom hogy raklapszámra öntenének el minket a 2070-el pariban lévő vagy erősebb olcsó kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#82) Pécsi gyerek válasza aginor (#48) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#83) Kansas válasza Vitamincsiga (#80) üzenetére


Kansas
addikt

"A bejelentéskor: Navi, de nem is RDNA!" ilyen információ hivatalosan nem hangzott el, csak pletykaoldalakon.

Esetleg van valami hiteles forráshoz linked?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#84) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Kicsit belegondolva, amit valójában várunk, az a jövő évi RDNA architektúrájú videókari lesz.
Csak az olyan, mint a Zen. Nagyon is.

2 éve vártuk azt, ami pár napon belül megjelenik!
2 éve a Zen, 8 maggal tényleg robbantott. De bennünk maradt a tüske, és az IPC? Tavaly meg kellett valamit jelentetni, nos az lett a Zen+. És már csak pár nap - kicsit több, aki a 16 magosra vágyik - és megkapjuk azt, amire 2 éve várunk.
A Zen 2-t.

A videokártya vonalon most tartunk, de hol is?
A Zen+ talán elfogadható párhuzam lehetne, de lehet, hogy hátrébb vagyunk. Nehéz ezekből az infókból megmondani.
Fele GCN, fele RDNA? Ami miből is áll? És a teljes RDNA?
Szóval ott tartunk, hogy a jövő ilyenkorra megjelenő videokártya lesz a "Zen2"!

Vagy amire vágyni fogunk Ampernek fogják hívni ;)

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#85) aginor válasza Pécsi gyerek (#82) üzenetére


aginor
addikt

Ezt még nem is láttam, de helyes, mert kell a verseny. Hátha kicsit megmozgatja az árakat.. :K

Vitamincsiga: ez a ZENes hasonlat most kicsit sántít nekem, de értem mire akarsz kilyukadni, és még akár igazad is lehet valahol.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#86) Vitamincsiga válasza Kansas (#83) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Csak az, amit a bemutatókor a diákról kiderült. Amihez a bennfentesebbek hozzá fűztek ezt, meg azt. Akár itt a PH!-en, nem csak a cikkekben, hanem a hozzászólásokban, más magyar nyelvű oldalon, illetve külföldi hiteles oldalakon.

Részletesebb infók az első tesztekkel várhatóak. Azokat, akik tudnak valamit, köti az NDA.

De az már biztos, hogy az évek óta tartó fejlesztés, amivel egy hasonlóan sikeres architektúrát indítanak el, mint akkoriban a GCN volt, jövőre termék formájában is megjelenik.

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#87) Kansas válasza Vitamincsiga (#84) üzenetére


Kansas
addikt

"Fele GCN, fele RDNA? Ami miből is áll? És a teljes RDNA?" Továbbra is csak pletyka, bármiféle megerősítés nélkül.
Ellenben mindenhol, ahol nem pletykákkal foglalkoznak, azt lehet olvasni, hogy ez már az RDNA, 100%-ban.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#88) Vitamincsiga válasza aginor (#85) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Verseny = árcsökkenés :)

A GCN fogyasztással kapcsolatos problémái korábban behatárolhatták az architektúra életciklusát. Ha jól skálázódna lefele a 7nm-es gyártástechnológiára, akkor 2x annyi CU, 2x akkora teljesítmény, gond egy szál se. De sajnos nem.

A hasonlatom a "Zen+"-szal arra vonatkozott, hogy már jó lesz, de nem az igazi.
Ahogy fentebb írtam, jelenleg csak pletykák vannak a NAVI-ról, hogy mennyiben a régi és mennyiben az új az most megmondhatatlan.
Eléggé érdekes lesz azon rész, hogyan hozták ezt össze!

Szóval valahol félúton vagyunk, de hamarost kiderül :)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#89) Duck663 válasza Kansas (#87) üzenetére


Duck663
őstag

Kizártnak tartom, ahhoz ez (az eddigi ismeretek alapján) nem elég jó. Ha mégis ez az RDNA, akkor azt gondolom rettenetesen rossz munkát végeztek.

Szerintem egyébként a CU-k maradtak a régiek, csak a szervezésük lett más, a GPU vezérlése, felépítése skálázhatósága változott meg. Azért gondolom ezt, mert nincs RT. Nem engedhetnének meg maguknak ekkora (időbeli) lemaradást, ha van komplett RDNA, szerintem az új "CU"-k fejlesztése, ha egyáltalán ez lesz a nevük, még zajlik és a RT miatt, talán a megvalósítás "különlegessége?" vagy az előzetes kutatás "csúszása" miatt megcsúszott az is, vagy talán a konzolos fejlesztések miatt. Érezték, hogy lépéskényszerben vannak, egy RX 590 nem elég, a Vega 64 7nm-re vitele sem lenne elég, a HBM miatt pedig drága is. Muszáj volt és a muszáj egy hibridet szült. Ez a hibrid pedig ha az, rendben is lesz. Ha nem az akkor lesz gebasz.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#90) Vitamincsiga válasza Kansas (#87) üzenetére


Vitamincsiga
tag

Nagyvonalakban ennyit lehet tudni: [link]

Illetve, amit a next gen konzoloknál fűztek hozzá, hogy a RT alapfunkció lesz :)

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#91) Abu85 válasza Vitamincsiga (#88) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GCN CU lényegesen különbözik az RDNA CU-tól. Utóbbiban maga a CU nem is önálló elem, hanem párosával vannak. De még ha levetíted egy CU-ra, akkor is az RDNA-s verzió sokkal több tranzisztorba kerül a variálható wavefrontméretből eredő kétféle működési mód, amit a korábbi architektúrák nem kínáltak fel. Emiatt nem érdemes elvárni azt, hogy dupla CU-t lehet beépíteni, mert radikálisan megváltozott az architektúra, cserébe egy RDNA CU, akár négyszer is gyorsabb tud lenni, mint egy GCN CU.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#92) freezer922 válasza aginor (#75) üzenetére


freezer922
aktív tag

Nem tudom igazából találtam egy random youtube-os tesztet ahol az rtx 2070 alig ver 50-80% között rá az rx 480ra, utána találtam gtx 1660 ti-os tesztet ami majdnem ugyan ezt teszi.
Igazából én vennék egy "komolyabb" vga-t minimum egy ilyen rtx 2070 szinten levőt csak most még kivárok mivel jön a super illetve persze az amd release.

(#93) Kansas válasza Abu85 (#91) üzenetére


Kansas
addikt

Azt mondd meg pls. egyértelműen, hogy akkor a RX5700-as széria az végül is RDNA vagy hibrid.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#94) Kansas válasza Vitamincsiga (#90) üzenetére


Kansas
addikt

Az egy elavult cikk, több ponton se valósult meg, amit írtak, elég, ha csak az utolsó bekezdést nézed...találgatás.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#95) Duck663 válasza Abu85 (#91) üzenetére


Duck663
őstag

Az eddig látottak alapján elképzelhetetlennek tartom ezt. Lehet az RDNA majd igen, de ez még nem lehet az, ahhoz nem elég jó a teljesítmény. (Amit eddig mutattak.)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#96) Kansas válasza Duck663 (#95) üzenetére


Kansas
addikt

Eddig nem láttunk semmit, csak AMD marketing slide-okat.
Nem tudom mire alapozod azt az elvárást, amit a bejelentett kártyák nem, de az "igazi RDNA" majd teljesít... vágyálmokra talán?

Várjuk már meg a real-world teszteket lécci, mielőtt temetnénk az architektúrát!

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#97) Abu85 válasza Kansas (#93) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

RDNA. Igazából nincs olyan, hogy hibrid. Vagy GCN vagy RDNA. A kettő együtt nem lehet. Az ISA valamennyire hasonlít a GCN-re, bár a kódolási sémája annak is más, viszont olyan nagyon ebbe nem éri meg belenyúlni, mert a memóriamodell sok tízezer hardveres szál kezelésére képes eleve. Ennek az elméleti limitnek a közelében sincsenek a mai hardverek. Hamarabb fogja meg a teljesítményt a beépíthető shader engine-ek maximális száma, mint a memóriamodell skálázódása.

A lényeg itt igazából az RDNA-val az volt, hogy ne kelljen sokat optimalizálni ahhoz, hogy jöjjön a sebesség. A korábbi dizájnok csak a throughputra figyeltek, ott azért hozni kell bizonyos döntéseket, hogy gyorsak legyenek. Az RDNA nagyrészt immunis a divergens kódok problémáira is. Ezt viszont úgy éri el, hogy ki van tömve a CU erőforrással, marha sok, nagyon gyors elérésű cache van benne, nagyon nagy LDS, és pár eltérő működési mód, hogy a kódhoz tudja magát igazítani a hardver, amennyire csak lehet. Korábban a kódot kellett a hardverhez igazítani, szintén amennyire csak lehetett. Na most nyilván ennek az RDNA-s, kvázi "mindenre jó" megoldásnak van egy olyan hátránya, hogy sok tranzisztort zabál. Emiatt nem lépte meg ezt korábban senki, mert a 7 nm-en vált reálissá ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#98) Kansas válasza Abu85 (#97) üzenetére


Kansas
addikt

A Vitamincsiga által linkelt(#90-es hsz-ben) cikkben ez az egyetlen "érdekes" konkrétum:
"AMD confirms that they still haven’t changed the stream processor count which remains at 64 shaders per compute unit"
Tehát ha jól értem 32/32 helyett még mindig 64/16-felállásúnak mondják a CU-t. Ez vagy igaz, vagy nem.
Ha igen, az valóban nem felel meg az RDNA-nak...
Tekintve a cikk többi részét az azóta kiderült konkrétumok fényében, én hajlok arra, hogy ez is kamu...

(#99) Abu85 : köszi, így tisztább a kép.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#99) Abu85 válasza Kansas (#98) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, hogy nem változtattak rajta. A 128 eléggé overkill a jelenlegi tranzisztorbüdzsé szempontjából, mert a regiszter azért még mindig eszi ezeket, a 32 pedig egészen egyszerűen kevés.

Egy CU-ban két 1024 bites vektor van az RDNA-ban. De a Navi esetében a CU-k tényleg nehezen értelmezhető önálló rendszerként, inkább párosával kezelhetők, és egy DCU-ban van négy 1024 bites vektor.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#100) aginor válasza Vitamincsiga (#88) üzenetére


aginor
addikt

Értem amit mondasz, de a példa szerintem nem volt jó. A zen1-el sincs baj, ha lenne, akkor nem fogyott volna így. Én inkább a Phenonokat érzem jó példának, mert ott a 2-es lett olyan, mint amivel indítani kellett volna. :B

freezer922: hááát, azért a 2070 és a 1660 között van egy 50% diferencia, ahogy a 470/480 és a 1660/Ti között is. Én nem várnák a helyedben, csodák nincsenek. Ha megvan a lé, akkor uccu neki, lényegében nem tudsz szarba nyúlni, mert a 2070 két hónap múlva is olyan lesz, mint most. A Super verziók sem lesznek nagyságrendekkel gyorsabbak max 5-10%, de nincsen előttem a pontos specifikáció, viszont amikor a múltkor ránéztem, akkor ennyit saccoltam be kb. rá.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.