Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Én a Sapphire RX 5700 -as custom kártyájára várok. Jó lenne Augusztusba megvenni,de ha Szeptember az sem baj. ;)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Raysen623 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Vajon lesz Rx 5800 és 5900 is? ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) Televan74 válasza Raysen623 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én jelenleg úgy tekintek a RX5700/5700XT -re mint ha a RX670 és RX680 lenne,sajnos picit magasabb áron.Mert nem itt kellene lenniük,hanem a 90.000-120.000 Ft -os kategóriában. Jövőre biztos lesz a Navi20 -ból RX5800 vagy RX5900 -as is.Eléggé felemás így a termékpaletta.se kisebb nincs,se nagyobb.Szerintem a RX5600 -at szeptember - október táján bejelentik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Duck663


Duck663
őstag

"Augusztusban érkeznek a nem referencia Navi kártyák"

Én el tudnám viselni, ha normális hűtőt terveznének, és nem lenne egyedi kártya. Ez a mókuskerekes venti piszkálja csak a csőröm nagyon.

Abu, igaz az, hogy az évfordulós kártya Európába nem lesz elérhető?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) #82819712 válasza Duck663 (#4) üzenetére


#82819712
törölt tag

Ezt a cikket nem Abu írta :)
Alibaba meg van.

[ Szerkesztve ]

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ahogy elnéáztem itt az utóbbi napok AMD-s híreinél a hozzászólásokat, egyáltalán nem mindenki legnagyobb örömére jönnek az egyedi Navik. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) #82819712 válasza Csapoati (#6) üzenetére


#82819712
törölt tag

A Nitróval meg Devillel sose volt baj az 50 évfordulós kártya árával már igen.

(#8) Laraxior


Laraxior
titán

Nekem az 5700 ezt jelenti... :U ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9) green dude


green dude
tag

Jöjjenek csak, mert már hónapok óta áhítozom egy megfelelő 1440p-s kártya. Addig nem veszek RTX 2070-et, amíg nem látom, hogy mit tud az RX 5700 XT igazából. AMD-s diáknak nem hiszek. Addigra lehet jönnek a Super-ek is. Úgy hallottam Sapphire Toxic is várható.

(#10) ribizly válasza Laraxior (#8) üzenetére


ribizly
veterán

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) Puma K válasza green dude (#9) üzenetére


Puma K
veterán

1440p és RTX 2070 / Radeon 5700 XT?

60 FPS-hez kell?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) Abu85 válasza Duck663 (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt az AMD-től lehet csak megrendelni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Tidus válasza ribizly (#10) üzenetére


Tidus
addikt

Igaz, de azoknak a kártyáknak az idején, még Radeon sem létezett.

Nálam a WORD automatikusan menti magát, az írás viszont bármikor elveszhet, és megsemmisülhet. A Word felhőben megmarad, ráadásul bárhol a világban elérhető.

(#14) green dude válasza Puma K (#11) üzenetére


green dude
tag

Igen. :) Nem játszom kompetitívet, csak single, néha egy kis co-op. Amúgy attól félek nem sokáig lesz ezeknek elég az ereje amire szánnám majd a közeljövőben megjelenő játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tyrel válasza Tidus (#13) üzenetére


Tyrel
őstag

Fail :P

Ráadásul ez csak a név története, videokártyákat korábban is csináltak már, csak még Rage néven... de akkoriban még az nVidia sem a GeForce nevet használta, hanem TNT volt meg ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#16) myckie2


myckie2
őstag

RX 580, RX Vega 56, RX 5700 XT... és próbáljon meg a vásárló eltájékozódni a nevek között. A marketingest is kirúgnám a picsába, aki ilyen ötlettel előjön. RX 5700 XT... :W

(#17) Duck663 válasza #82819712 (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Tudom, de gondoltam csak erre téved! :DDD

Persze Ali van és a 40 rabló is. Neeem köszi, azt inkább kihagyom.

(#12) Abu85: Köszi, oké. De vajon tőlünk is rendelhető lesz?

(#8) Laraxior: Hát lehet neked ezt jelenti, de szerintem az nv még a létezését is tagadja azoknak a kártyáknak.

(#18) antikomcsi: Igen-igen, milyen jó kis kari volt mindkettő, volt szerencsém mindkettőhöz.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) antikomcsi válasza Tidus (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem létezett?

Még előrébb is tartott. Akkor voltak a piacon többek között a rendkívül népszerű 9600XT, 9800XT kártyák, most meg jön az 5700XT. Amiből látható, hogy 4 generációnyit visszafejlődtek a radeonok. ;)

(#19) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem értem mire ez a szerencsétlenkedés, miert nem volt jo a logikus RX600 elnevezés, esetleg Vega mintara Navi xy...

[ Szerkesztve ]

(#20) Televan74 válasza myckie2 (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Radeon eXtra 5700 eXtra Turbo! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) Abu85 válasza Duck663 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom, az AMD dönti el, hogy hova szállít. Az biztos, hogy kereskedelmi szintre nem kerül, mert a gyártópartnerek nem szeretnék, ha a saját gyári tuningos megoldásaikkal vetekedne egy hasonlóan magas órajelű gyári Radeon RX 5700 XT. Ezt az AMD az abszolút fanoknak szánja.

(#19) Sinesol: Mert 50 éves az AMD, és mondták, hogy ezt be akarták építeni a számozásba. Így lett 5000.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) awexco


awexco
őstag

Én eljutottam oda , hogy vegát kihagytam ez megy a gépbe . Zen téren még lehet kivárok ddr5 ig .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#23) Duck663 válasza Abu85 (#21) üzenetére


Duck663
őstag

Köszi. Én mint potenciális vásárló, tojok a gyártópartnerekre, hogy azok mit is szeretnének, az én igényeimet kell kiszolgálni, nem az ilyen GPP-zős ... gyártópartnerekét. (Az AMD helyében a büdös életben többet nem engedném, hogy Radeon VGA-t készítsenek. De ez az én véleményem.) :) Amilyen munkát végeznek, plusz áraznak, inkább vennék referencia megoldást és ha már van ez az évfordulós dolog akkor olyat, valószínűleg válogatott darabok lehetnek, ha már van rajtuk egy kis OC, és annyival nem is drágább. A pénz meg legalább oda kerül ahol fejlesztették.

Majd bepróbálkozom, hátha sikerül rendelnem egyet. :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) MPowerPH válasza Raysen623 (#2) üzenetére


MPowerPH
félisten

En varok egy 5950 Ultra -t. Akkor a mostani melle johet meg egy. :))

Don't Tread On Me

(#25) Carlos Padre válasza Abu85 (#21) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Akkó ménem lett eccerűen 50?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) Abu85 válasza Carlos Padre (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az 5000-ből az 50-es az 50 évre utaló szám. A 00 kell a különböző típusjelzéshez.

(#23) Duck663: Egy túrót válogatottak. Az 1980 MHz-es Boostra mindegyik képes. Némelyik gyártónál már 2,1 GHz-en megy a tesztelés. Arra talán már válogatni kell. De majd a végleges döntéseket később hozzák meg, hiszen az igazán OC-s modellek úgyis szeptember környékén jönnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) travix


travix
aktív tag

tőlem jöhet jövőre is nem kell, túlárazott és 4k-t úgyse bírná el, 144hzes monitorom meg nincs, egyék meg elég az rx580

[ Szerkesztve ]

(#28) Carlos Padre válasza Abu85 (#26) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez esetben RX5070(XT) kellene hogy legyen nem? Ez igy szimplán el van baszva, semmi értelme, igaz a processzorok elnevezéséhez igazodik, de az eredeti 50es évfordulóhoz nem igazán.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#29) andy19770128 válasza Laraxior (#8) üzenetére


andy19770128
aktív tag

áááááá de rég volt
GeForce FX 5800 Ultra
https://www.youtube.com/watch?v=H-BUvTomA7M

(#30) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Annyiféle variáció látott napvilágot. Most akkor lesz olyan kártya ami birja a 4k 60-75 herz et stabilan vagy sem. Kissebb felbontás nem érdekel. játszani meg stratégiákkal játszom csak. évente egy kis doom 2016 ból. :) Radeon VII esetleg. ? vagy érdemes várni valamelyik navira?
Szerintetek?

ps: Nvidiát nem akarok mégegyet van egy 1070 sli csak játékra és az bőven elég. Amd -s is kellene munka + játék célzattal

[ Szerkesztve ]

(#31) Cs1csó válasza myckie2 (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1

1. melyik Nvidia kártya teljesítményével van kb. pariban
2. ehhez képest mennyivel tér el a fogyasztása és az ára
3. az Nvidia-nál lesz e áresés, ha igen mennyi

(#32) Kansas válasza andy19770128 (#29) üzenetére


Kansas
addikt

A valaha volt legpocsékabb GeForce széria... levélnehezék-jelölt minden tagja. Még a GF4MX is jobban bejött, pedig az se volt egy diadalmenet...

Szerencsére a következőben kiköszörülték a csorbát - hosszú ideig használtam nagy megelégedéssel egy 6800GS-t.

Persze akkor még lényegesen kiegyenlítettebb volt a harc az ATI és az NV között, egyik se vett meg játékfejlesztőket vagy lehetetlenített el feature-öket, persze akkor még mindkettejüknek csak úgy 25%-os piaci részesedése volt...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) Komplikato válasza andy19770128 (#29) üzenetére


Komplikato
veterán

Volt is pár mém vele, főleg HAJSZÁRÍTÓ ügyileg. Pedig nem az volt a fő baja, hanem a teljesítmény hiánya, amit kamu fizetett tesztekkel próbáltak eltüntetni. Ahoy Tom's Hardware! ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) Sinesol válasza Cs1csó (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Lesz áresése elvileg Nvidianal, mivel a javuló gyártástechnológiával jön 2000 széria refresh, plusz árat is vágnak, gondolom a javuló kihozatal miatt belefér, a jelenlegi széria meg ennek köszönhetően tuti alájuk kerül árban.
Elvileg 10-15% extra shader, magasabb órajel, gyorsabb memória lesz, ami szép előrelépés lesz teljesitményben is.

Persze errefelé az ilyesmik nem kapnak cikket, max ha már megjelent és elkerülhetetlen lehozni.

[ Szerkesztve ]

(#35) Hopkins95 válasza andy19770128 (#29) üzenetére


Hopkins95
addikt

Komolyan megcsinálták ezt a reklámot Nvidiáék? Hát ez kész :DDD

Amúgy nem tudom mi bajotok az FX-es kártyákkal, legelső gépemben FX 5600 volt és a korabeli játékokat szuperul futtatta. Tulajdonképp a Cod 4 volt az első, ami betette neki a kaput a separate alpha blend miatt...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#36) keembo válasza Hopkins95 (#35) üzenetére


keembo
tag

Az FX-5600 egy rakás sz*r volt, ami díszből támogatta a dx9-t, talán egy Ti 4600 is odaverte, bár erről nincs adatom (úgy biztosan, hogy az még nem volt dx9-ready így tuti dx8-ban renderelt). A baj a következő volt: egy adott játék látja, hogy támogatja a dx9-et ezért abban futtatja...a dx8-hoz képest nyolcad/tizedakkora fps számmal és nem sok játéknál lehetett opcióként átrakni dx8-ra a rendert. Mintha ebben az időben rákényszerítettek volna az elérhető legnagyobb élsimításra. Szóval ez a díszből dx9 support az, amitől okádtam anno.

(#37) hokuszpk válasza Sinesol (#34) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Persze errefelé az ilyesmik nem kapnak cikket, max ha már megjelent és elkerülhetetlen lehozni."

mert egyelore ez egy pletyka, es ha atmesz az NV talalgatosba, akkor ott epp azon megy a diskurzus, hogy nem lesz areses.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38) Trailblazer


Trailblazer
addikt

És mikor érkeznek nem high-end gpu-ra épülő vga-k? Mert mintha mostanában csak ez volna fontos. Az 580/590 óta nem álltak elő valódi középkategóriával.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#39) keembo válasza Trailblazer (#38) üzenetére


keembo
tag

Ha a konkurenciához viszonyítunk, akkor végülis középkategóriás kártyákkal jött. </trolling>

(#40) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Mondjuk vagy a 7nanó drága vagy az AMD akar jól keresni (vagy mindkettő), mert a lapka kisebb, mint a GTX 1660-on lévő. Aztán a kártya meg sokkal drágább. Nagyon egymáshoz áraznak. Lassan már gyanús lesz.

Gamer for Life

(#41) Prof válasza Televan74 (#3) üzenetére


Prof
addikt

Mikor volt egy felsőkategóriás hardver megjelenéskor jó áron? :U
A türelmetlen vérpistikéket lenyúlják, aztán majd megy szépen le az ára. (feltéve ha adott termék gyártója nincs monopóliumban/kartelben)

(#42) Tyrel válasza Prof (#41) üzenetére


Tyrel
őstag

Volt olyan nem egyszer, mikor még volt árverseny, de mostanában inkább a kartellezés hódít...

Turenkarn

(#43) Trailblazer válasza keembo (#39) üzenetére


Trailblazer
addikt

Végülis igen, de az árképzés nem ezt tükrözi.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44) electrodoki válasza Tidus (#13) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Te miről beszélsz? :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#45) hahakocka


hahakocka
senior tag

Ezek az egyedi hűtésű Asus, MSI stb stb kártyák meg még drágábbak lesznek mint a meghirdetett (nettó) ár.

Kérdem én miért nem tudtak volna kiadni egy 5600 at is Vega 56 erővel olcsóbban???? Azt megvettem volna az 5700 necces. Túl drága. Talán ha NV kijön a SUPER kártyáivaL akkor az AMD is csökkent?

[ Szerkesztve ]

(#46) DudeHUN válasza hahakocka (#45) üzenetére


DudeHUN
senior tag

A jelenlegi pletykák alapján a Super kártyák a mostaniaknál drágábbak lesznek. Nem lesz árcsökkentés úgy fest :/

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#47) keembo válasza Trailblazer (#43) üzenetére


keembo
tag

Valóban. Visszasírom az időket, amikor 30-35k körül megállt a középkategória.

(#48) aginor válasza Televan74 (#1) üzenetére


aginor
addikt

Inkább csinálnának valami jó 5500 és/vagy 5600-ot a 1660 és 2060 ellen.. :C

keembo: Ne is mond. Az Abit 9600PRO 256Mb-ot 24k-ért vettem anno, a 4850-et 32-őért és még sorolhatnám. Most meg a 1660-at 83-ért...

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) Kansas válasza keembo (#47) üzenetére


Kansas
addikt

Az még akkor volt, amikor 100 Ft volt egy kiló kenyér... most 3-400.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) Tyrel válasza Kansas (#49) üzenetére


Tyrel
őstag

Kuss, nincs infláció, mondták a tévébe!!!!! :))

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.