Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) fülles


fülles
újonc

Kb 35 éve hifizek, szóval a hőskortól kezdve már sokat láttam (ill. hallottam). Voltak a hifi show-k, aztán picit a highend-et érintettük. Aztán jött a házimozi, ami majdnem a hifizés végét jelentette. Idénre maradt a hifi.
Mindig egy kicsit többet várok, de megint be kellett érnem ezzel a visszafogott élménnyel. Általánossággal a rossz akusztikájú picinke szobákban kellett hallgatni a 20-20-igot és ordító decibeleket. Zenét alig. Vagy mindenki süket, vagy a forgalmazók ill. gyártók néznek mindenkit igénytelennek. Szinte csak a csin és a zaj számít.
Persze azért voltak igényesebb bemutatok. Kezdeném az Human Audioval. A többiekhez képest talán túl visszafogottak. A források kiválóak, a hangfal bár igényesen zenei azért kicsit vékonyka a hangja.
Beblindeket nagy érdeklődéssel hallgattam, bár ne tettem volna. Szóló hangszerekkel jól adta magát elő, de zenekart hallgatni rajtuk csak süketeknek érdemes. A teljes összeomlást hallottam totális torzításban. A Neriosund meggyőző volt nagyzenekarral (végre egy 15colos hangszóró) persze kamara hangot nem játszottak rajtuk. Audio Note. Ekkora szektás nép butítást ritkán hallani. Nevezzük őket inkább Audió Sznobnak. Bocs a hívőktől. A Martin Logan hangnak nagy rajongója lehettem volna, de agyon vágták a nagyszerű elektrosztatikus hansugárzókat ezekkel a "PC"-és subbasszuskákkal.
Jövőre is elmegyek, gondolom újra csalódok egy picit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.