Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t-bali3


t-bali3
senior tag

Köszönjük a leírást! Jó, hogy megejted, mindig elolvasom. :)

Sajnos én lemaradtam a Limarnál a Soulution elektronikákról...Paradigm Signature S8-at viszont már hallgattam náluk Ayre elektronikákkal és szuperul szóltak.

dunkel fórumtárs jóvoltából tudni, hogy milyen hangfalak voltak a teszten:
"Szombaton ez volt a sorrend, magasság szerint voltak egymás mellé állítva:
2 Dali Zensor 5
3 Acoustic Energy 103
4 JBL ES 90
5 Dynavoice Challenger M 55
6 Heco Musicstyle 900"

Nálam a 6-os és 2-es nyert. A 2-es kicsit kicsi volt a szobába. Te viszont elég szőrösszívű voltál. Én úgy pontoztam, hogy egymáshoz képest milyenek.

(#2) Patice válasza t-bali3 (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Igyekszem. :)

Pár tesztelős zene a show-ról:

Huge Masakela - Stimela

Fourplay - Bali Run

Patricia Barber - Black Magic Women

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

nem semmi motyók és kiváló, korrekt cikk
köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#4) t-bali3 válasza Patice (#2) üzenetére


t-bali3
senior tag

Hol tették be a Stimelát?
Limar? A Paradigm S8-at azzal teszteltük, ütött a zakatolás rendesen :D

Egyébként Hope az album neve. Szuper szám az összes, jó a felvétel is.

(#5) xtremetuning válasza Patice (#2) üzenetére


xtremetuning
addikt

Először is : HUGH Masekela.
Másodszor : ez az én zenelistám :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#6) xtremetuning válasza t-bali3 (#4) üzenetére


xtremetuning
addikt

Fél óráig én zenéltem nekik a Limarnál.... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#7) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Ezek szerint a mozis részleget tényleg totál hanyagolták. :(( Ahogy más fórumokon olvastam ez sokakat érdekelt volna.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#8) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Köszi a beszámolót! :R

Nekem is a Limar volt, ami a legjobban tetszett :K . Ami még nagyon bejött az a Human Audio (elképesztő jelenlétérzet, térábrázolás, tiszta, és természetes hang), amikor én voltam náluk pont olyan zenék mentek, ahol nem éreztem azt, hogy hiányozna az alja.

A vakteszt végeredményéről van már infó? Végül melyik lett a győztes?

(#9) t-bali3 válasza xtremetuning (#6) üzenetére


t-bali3
senior tag

Igen, ezt írtad már :P
A másik kettőnek meg utánanézek.

(#7) Oldfighter
Valóban nem volt semmi említésre méltó, csak Bose, meg HK egybeszettek.

(#8) Gabesz26
Mi is arra jutottunk, hogy kevés a mély, furcsáltuk, de lehet, hogy tényleg a táp oldal volt kevés. Főleg, mert ha jól tudom zártak a dobozok.

[ Szerkesztve ]

(#10) Mezga Aladár válasza t-bali3 (#9) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sajnálom hogy nem tudtam kimenni. Köszi a beszámolót. :R :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Nem voltam idén a kiállításon,de ritkán elmegyek.Számomra mindig az Audio Note-nál volt a legjobb hang.
Nem is értem hogy lehetett ennyire rossz számodra,még egy fényképet sem érdemeltek. :U

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#12) Bufo bufo


Bufo bufo
tag

Köszi a remek beszámolót! :R

Kicsit több és jobb minőségű kép,szerintem még jobbá tette volna.

(#13) Mezga Aladár válasza SZKEBE75 (#11) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

--

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#14) Patice válasza xtremetuning (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

1. :R Bocsi...
2. Nem is mondtam, hogy az én liståm. Jó volt hallgatni a Jammelésedet DJ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Kár,hogy nem voltál ott amikor a kicsi Aurumok szóltak,lehet hogy lehidaltál volna... :)

Szvsz azok szóltal a legszebben,ha a Thiel magasai nem lettek volna olyan kemények,akkor....

(#16) Patice válasza t-bali3 (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, a Limarnál tolta DJ XT.

SACD-ben nagyon adja itthon is. Készleten az anyag.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17) t-bali3 válasza Norbi 72 (#15) üzenetére


t-bali3
senior tag

Én végig úgy hallgattam, hogy azt hittem a nagy fehér állók szólnak mellette. Már éppen elkezdtem volna szidni, hogy mélyben azért elég karcsú mikor az egyik Stream-es srác mondta, hogy a picik szóltak ám. Na, akkor tényleg megdöbbentem...

(#18) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Csak én hiányolom a hi-end-ből az aktív keresztváltós, bi-amp megoldásokat? (Vagy vannak?)
Jobb impulzus átvitel, gömbszimetrikus lesugárzás (ha a mély és a magas a keresztezési freki hullámhosszánál közelebb van egymáshoz), vagy ez megmarad a stúdió cuccoknak?
A passzív keresztváltó szerintem eléggé eltolja a hangot (veszteségek vannak rajta), bár ez lehet, hogy valakinek pont kellemes, egy stúdió cucc meg túl steril, pedig az csak azt és csak azt adja vissza, ami a felvételen van...
A stúdió cuccoknak meg az anyagfelhasználása, méretezése hagy némi kívánnivalót maga után (könnyű doboz, integrált végfok, mini 60 watt-os tápegységek)...
A kettőt kellene keresztezni.

én vagyok az ördög

(#19) FoxiestFox válasza Patice (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Eddig jó playlist, mik voltak még?

(#20) szatocs


szatocs
őstag

Engem kicsit lelombozott a mostani show, tavaly és 2 éve is jobb volt a felhozatal. Tavaly ami vitte a prímet, az USA audio volt, valamint a yamaha házimozi szobája, érdekes volt még akkor a 2 projektorból eszkábált 3D megjelenítés is.
A Sennheiser szobában ugyanaz a semmilyen összkép jött, mint tavaly, ugyanúgy valami folyamatos zaj jött a HD600-as rendszerről, a HD650 volt a legfogyaszthatóbb, viszont még ez is nagyon kevés volt. Az ATH szobában kicsit meglepődtem az új, gamer fejhallgatón, aminek korrekt a hangja is (az ára meg igen magas, de hát pont annyira mondtam látatlanban, mint amennyibe tényleg kerül).

A kiállítás fénypontja nekem a Beblind rendszere volt, nagyon el bírnám viselni magamnál, valamint eddig a Bose-ra sem figyeltem, náluk nem is a hangminőség, mint inkább a praktikum az, ami tetszett. Uborkaszezon szaga volt nekem ennek az egésznek, nem érzem, hogy feleslegesen mentem, de ez 3 szobának volt betudható, nem többnek. Ennél sokkal jobbak voltak az elmúlt évek.

=== Szatocs ===

(#21) FoxiestFox válasza szatocs (#20) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Te nem szoktál csézni véletlen? Ismerős a nicked :D

(#22) szatocs válasza FoxiestFox (#21) üzenetére


szatocs
őstag

Nem. :) Autóverseny szimulátorozok már csak. :)

=== Szatocs ===

(#23) c4


c4
őstag

Kis piac, kis kiállítás. A sztereózás lassan a kutyát nem érdekli.

(#24) dunkel válasza Patice (#2) üzenetére


dunkel
őstag

Sajnos tény, hogy nem sok szobában volt igazán élvezetes a produkció, de nem baj, azért a néhányért nagyon is megérte kimenni.
Kösz, hogy leírtál pár tracket, kerestem a stigmatát, strigulát de nem volt találat :B

[ Szerkesztve ]

(#25) Patice válasza dunkel (#24) üzenetére


Patice
nagyúr

:D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#26) xtremez


xtremez
aktív tag

Köszi a cikket. Én is jelen voltam és szerintem egész jó volt. Sajnos a házimozi mint olyan szinte semmi nem volt, pedig érdekelt volna az is.
Mást nem zavart, hogy sok szobában ordibált a zene ? Én Szeretem tisztes hangerővel hallgatni a zenét ,de ez még nekem is sok volt egy-két helyen.Pár rendszerről szeretnék csak írni.

Be blind: Minden tetszett amit mondtak és láttam róla, DE ez volt az egyik szoba ahol ordított a rendszer és ezt még le is nyelem, de torzított! Más nem hallotta ? Vagy a hangfal fogyott el vagy az erősítő (ami szintén a sajátjuk volt). Amint nagyzenekar szólt, akkor rohantunk is ki. Cég mottóját be blind-ról be deaf-re módosítanám ezek után. Jó lenne tudni mi volt ennek az oka.

Audio Note-hoz mindig poénból megyünk be. Hangfalat biztosan nem tudnak készíteni. Nem trollkodni akarok, de ezt nem lehet hangfalnak nevezni, legalábbis annyi pénzért. Vicces, hogy a sarokba betolják teljesen befordítva a hangfalakat. Sokszor hallottam már és a hangja messze nem az a kategória amennyiért kínálják.

Hangszóróbolt.hu: Nekünk is tetszett. Egész jó szólt. A NAD lemezjátszó volt gyengécske, ami szolgáltatta a zenét.

Neriosound: Két hangfaluk volt, ha jól emlékszem. Mi a nagyobbik dobozt hallottuk és meglepően jól muzsikált.

Idei rendezvénynél volt már rosszabb hifik terén úgy vélem.

[ Szerkesztve ]

(#27) SZKEBE75 válasza xtremez (#26) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Igazán vicces amit az Audio Note-ról írsz. :DD

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#28) xtremetuning válasza SZKEBE75 (#27) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pedig többen is osztják ezt a véleményt. Tudod, ez szubjektív....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#29) xtremez válasza SZKEBE75 (#27) üzenetére


xtremez
aktív tag

Kérlek mondd el, hogy miért ?

Egy sima tégla doboz, aminek a belsejében semmilyen normális hangterelés nincs. A hangszóró kit nem kiemelkedő. A magas mögött nem szokás nem tudom, de "high-end" kategóriában azért illene betapasztani a lyukat, hogy ne érintkezzen a mély/közép hullámokkal egyáltalán.
Nincsen semmilyen mélye. Szörnyű mikor a shown-n csak az audio note tolja rá a saokra teljesen a hangfalakat, ami nagyon nem tesz jót. Nekik lehet igen, mert így lesz valami mélye.

A másik, hogy 2 utas csak. Ez szubjektív kinek mi jön be, de én szerintem egy komoly nagy hangfal az 3 utas. Jó elismerem a monitorok vagy a kisebbek szólhatnak nagyon jól 2vel, de az AN nem monitor hangfalnak van titulálva úgy gondolom.

(#30) Cyrin válasza xtremez (#26) üzenetére


Cyrin
addikt

réges régen amikor én is jártam még Csontos István időszakban (R.I.P), ugyanez volt a véleményem, látom azóta se változott a helyzet...
és ami a legjobb hogy az ott lévő emberek vallásos révületben, alfában hallgatták... kicsit nagyon szektás volt nekem mindig az a szoba...és számomra jó hangot náluk csak a kisebb szobáikban hallottam néha.

(#31) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a tv gyártók mióta vannak újból kint?

én akkor voltam utoljára, amikor az egyik évben, (2008 körül?), az összes eltűnt.
talán a sharp vitt ki pár tv-t.
akkor egy beavatott elmagyarázta, hogy ez azért van, mert a samu és tsai erre a kiállításra költött pénzből inkább 1-2 áruházigazgatót kényeztetnek....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32) Zoltn


Zoltn
senior tag

Köszi az irást!

Én sajnos idén sem tudtam kijutni. :(
Még nem voltam soha, de nagyon szeretnék végre egyszer meghallgatni egy "drága" rendszert.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#33) Hoqspok válasza Patice (#2) üzenetére


Hoqspok
tag

Köszi a cikket ! :C
Tényleg szőrős szívű voltál a hangfalteszten :N egymáshoz kellet volna hasonlítanod őket. ( jó lenne tudni a végső sorrend hogyan alakult.)
Én most voltam először kint, párommal , Ő mint lelkes amatőr tényleg nem ért Hi-Fi világához csak fül alapján mond véleményt. Sokat beszélgettünk és az jött le az egész kiállításról,hogy szinte vallási alapon hisznek az emberek bizonyos dolgokba és, olyan mintha közbe tök süketek lennének.
Drága feleségem akinek nem mellesleg abszolút hallása van rögtön a földszinten kezdte Yamaha hangprojektor teszt után le gagyizta a közel fél Millás terméket. Na gondoltam megyünk még feljebb is az emeletre ..
L'Auditeur szoba és a bakelit lemezjátszó.
Mi bakelit lemezeken szocializálódtunk és nincs bajom azzal, hogy a digitális korszak elhozta nekünk azt a minőséget ahol már nem serceg nem pattog és nem ugrik a tű, nem sistereg a felvétel,és nem kel figyelni hogy mennyire gerjed egymásra a hangfal és a pickup.
Te ezt cizelláltan finoman kifejezted mint írod „bakelitlemezek atmoszférája”
Igazad van én erre mondom hogy ennyi pénzért ez egy nagy szar
De aki hisz benne az úgy is megfizeti hisz itt nem a hallás hanem a vallás számít :F

Grimm Audio szépen szól de akkor még nem tudtam az árát ( 4,1 Mill )

BOSE termékek tényleg igazi kereskedők akik elakarnak adni és nemcsak vallási alapon istenítik a termékeiket, hogy ez kérem itt a Hifi csúcsa igazi High-end cucc
Nem Ők egyszerűen megfizethető és minőségi terméket mutattak fontos számukra az Ár-Érték arány még több ilyen kiállító kellene az amúgy igen csekély magyar piacra.

[ Szerkesztve ]

(#34) t-bali3 válasza Hoqspok (#33) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nem igazán értem a hozzászólás egyes részeit. Szerintetek "ratyi" volt a L`Auditeur rendszere, ellenben a Bose meg jó?

Ok, most szerkesztetted, az ár-érték arányával van bajod.

[ Szerkesztve ]

(#35) fülles


fülles
újonc

Kb 35 éve hifizek, szóval a hőskortól kezdve már sokat láttam (ill. hallottam). Voltak a hifi show-k, aztán picit a highend-et érintettük. Aztán jött a házimozi, ami majdnem a hifizés végét jelentette. Idénre maradt a hifi.
Mindig egy kicsit többet várok, de megint be kellett érnem ezzel a visszafogott élménnyel. Általánossággal a rossz akusztikájú picinke szobákban kellett hallgatni a 20-20-igot és ordító decibeleket. Zenét alig. Vagy mindenki süket, vagy a forgalmazók ill. gyártók néznek mindenkit igénytelennek. Szinte csak a csin és a zaj számít.
Persze azért voltak igényesebb bemutatok. Kezdeném az Human Audioval. A többiekhez képest talán túl visszafogottak. A források kiválóak, a hangfal bár igényesen zenei azért kicsit vékonyka a hangja.
Beblindeket nagy érdeklődéssel hallgattam, bár ne tettem volna. Szóló hangszerekkel jól adta magát elő, de zenekart hallgatni rajtuk csak süketeknek érdemes. A teljes összeomlást hallottam totális torzításban. A Neriosund meggyőző volt nagyzenekarral (végre egy 15colos hangszóró) persze kamara hangot nem játszottak rajtuk. Audio Note. Ekkora szektás nép butítást ritkán hallani. Nevezzük őket inkább Audió Sznobnak. Bocs a hívőktől. A Martin Logan hangnak nagy rajongója lehettem volna, de agyon vágták a nagyszerű elektrosztatikus hansugárzókat ezekkel a "PC"-és subbasszuskákkal.
Jövőre is elmegyek, gondolom újra csalódok egy picit.

(#36) xtremetuning válasza fülles (#35) üzenetére


xtremetuning
addikt

"agyon vágták a nagyszerű elektrosztatikus hansugárzókat ezekkel a "PC"-és subbasszuskákkal"

Mire érted a pc-t ???

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#37) fülles válasza xtremetuning (#36) üzenetére


fülles
újonc

Lehet, nem fejeztem magam ki egyértelműen. A "PC" subbasszuson a számítógépasztal alatti gyengécske
2.1-es bassládákra gondoltam. Persze ekkorka dobozokból nehéz a Martin Logan középmagashoz méltó igazi mélyeket csinálni, de megérné.

(#38) xtremetuning válasza fülles (#37) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ebben egyetértünk.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#39) #71562240


#71562240
törölt tag

Én is köszönöm a beszámolót, főleg, hogy nem tudtam ott lenni. A fotókat így is elteszem "emlékbe". :)

Az Audio Note-ról (Kondo-ról) egyszer kellene egy zsinatot szervezni, hivatalosan eldöntendő, hogy a király meztelen-e vagy tényleg olyan a ruhája, hogy csak a beavatottak láthatják. Általában magamban se vagyok biztos, hogy mikor mit gondoljak, különösen az On-Gaku-k, Gaku-On-ok szintjén. Persze, ha már zsinat, a szkizma óta bonyolítja a képet, hogy mi tekintendő Audio Note-nak és mi Kondo-nak, és hogy a kettő egyáltalán külön dolog-e, és melyik az eretnekebb, melyik az ortodoxabb.

(#40) Auratech


Auratech
őstag

Szívesen olvasgattam a beszámolót. Köszönöm!
Az eddigi látogatások során tapasztaltak egy részére ráismertem.
Nekem is hangos és zajos a zenehallgatási helyzetek, szobák többsége. Idén kihagytam.
Felutazással egybekötve nem csábított eléggé...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#41) tvamos


tvamos
nagyúr

Kosz az irast. Jo volt olvasni.

Vagy 20 eve mar, hogy elmentem 1-2 budapesti high-end showra, de mar nem megyek nyalat csorgatni. Amugy sincs abszolut hallasom se, meg jo izlesem se... sajnos. (Nemnis beszelve a penzrol.)

Bar, a sztatikus hangszoro muszakilag erdekel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#42) MIKE123


MIKE123
csendes tag

Így lehúzni az Audio Notot......? Nem tudom eldönteni, hogy az irígység vagy a tudatlanság beszél belőletek? Gyüjtögessetek és egyszer ti is élvezhetitek otthon a zene valódi örömét. :-)

(#43) xtremetuning válasza MIKE123 (#42) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köszi, élvezzük. Legfőképp note nélkül.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44) #71562240 válasza xtremetuning (#43) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na hiszen, te meg az Utópiáid... Hát hogy létezhetne zene HangJegyek nélkül?! :Y

(#45) xtremetuning válasza #71562240 (#44) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szeretek utópisztikusban gondolkodni.... ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#46) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#45) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#47) c4 válasza MIKE123 (#42) üzenetére


c4
őstag

Hangfalaik szerintem is úgy szólnak, mint egy sámlira tett Sokol rádió...
Azonban a Kondó-féle Ongaku, Gakuon erősítő valamelyikével... halálomig ellennék...
Még házi-mozi módban is azok hajtanák a 2 frontot.

xtremetuning:
Ebben? :)

[ Szerkesztve ]

(#48) SZKEBE75 válasza c4 (#47) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Hát ez hatalmas volt! :C

"Hangfalaik szerintem is úgy szólnak, mint egy sámlira tett Sokol rádió..."

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#49) xtremetuning válasza c4 (#47) üzenetére


xtremetuning
addikt

Eggyel kissebbel is beérem...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#50) c4 válasza xtremetuning (#49) üzenetére


c4
őstag

Ha már álmodunk, álmodjunk nagyot. )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.