Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D013


D013
aktív tag

Hol a francban vannak az olcsó, jó kis belépő szintű Ryzenes laptopok? Kicsit unalmas már a jelenlegi 120-150 ezres laptopfelhozatal (i3-6006U és barátai)

(#2) Cythyel válasza D013 (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

sajna a gyártók a teljesítmény alapján áraznak elsősorban... másodlagosként a kinézetet lehetne felhozni, harmadik, vagy sokadik szempont a beszerzési ára az alkatrészeknek...

(#3) Plague666 válasza D013 (#1) üzenetére


Plague666
tag

Pont erre gondoltam én is. Adná magát a dolog, hogy belépőszintű multifunkciós notikkal árasszák el a világot, erre fogják és beleteszik a vegás procikat ilyen vékonyított gépekbe, lassú rammal és minimális tdp kerettel. Még ez a Dell a jobbak közé tartozik, mert legalább bővíthető a ram, nem egycsatornás fix, mint más márkáknál. Nagyban mehet a mutyi az intel és a gyártók közt, mert alig kap szerepet a ryzen. Pár nagyon drága gamer gépben találok, meg ezekben az ultrabookokban. Én is azt gondoltam, hogy lesz 150-200 között sima "vastag" ryzen+vega notebook, amit pl tiniknek meg lehet venni, elmegy rajt a Sims is esetleg normálisan a kiscsajoknak. De hát semmi bakker, i3-i5 és geforce mx az egyeduralkodó a szegmensben.

(#4) opr válasza D013 (#1) üzenetére


opr
veterán

En igazabol ugy egyaltalan jelleggel orulnek neki, ha elkezdenenek jonni vegre a Ryzen-es laptopok, mert a jelenlegi kinalat valahol a rohejes es a nem letezo kozott van feluton. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Crytek


Crytek
veterán

Itthon vajon mikortól lesz kapható? Az árakra kiváncsi leszek.
Ha 280-300k felett lesz akkor gáz mert az mx 150es nv megeszi ezt reggelire és azok màr 240k alatt is kaphatóak

Next PC Upgrade: 2022

(#6) Plague666 válasza Crytek (#5) üzenetére


Plague666
tag

299 windows nélkül egy Acer Swift, ha 2700u van benne, ssd, 8 giga ram, aztán az nem is érintőképernyős. Szóval nyugodt lehetsz benne, hogy ezek a Dellek lazán 300ak.

(#7) apatyas


apatyas
Korrektor

Egy pár napja nézegettem ezt a gépet a gyártónál.
Az egyik Type-A slot USB2.0-s csak, a cikk állításával ellentétben. Amúgy nem baj, csak a darabszám kevéske így ethernet aljzat nélkül, vagy még épp elegendő.
A két SODIMM foglalat megvan, 2400MHz.
A háttértár M.2 SATA, a HDMI 1.4b . Érdekes módon, azt le merik írni, hogy az akku várható élettartama 300 töltési ciklus, ilyet nem sok helyen láttam hogy közölték volna.
Kíváncsi leszek tesztekre, hogy hogy viszonyul a HP-éval a kijelzőt illetően, mert azt ott eléggé leszólták, amúgy annak a háttértára jobb lenne, mert normál SATA a tár, és van hely mellé egy M.2-t benyomni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#8) AxBattler válasza D013 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K

Leginkább IPS-es, vagy jobb TN/SVA panellel szerelt Probook-okba várnám a Ryzen APU-kat, ULV-os i3-ak, és 930MX társaik helyett. Ahogy asztaliban tuti csomag egy 2200G, szvsz annak egy mobil változata is ütne!

Probook 435 G6, 445 G6, stb. :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Én olyan 600 Euróra számítottam, jó ajánlat lenne amúgy, de én az akksit karcsúnak tartom. 42 kWh? :F Nekem 48 kWh-s van van Acerben és két óránál így két év után már nem igen bír ki többet.

(#7) apatyas Csak 300 töltési ciklus? Hát az elég gyengusz, az enyémben már szerintem 2-szer annyi van.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#10) apatyas válasza Hopkins95 (#9) üzenetére


apatyas
Korrektor

A vállalt ciklus felett nyilván nem válik azonnal teljesen tölthetetlenné, hanem akárhanyad részére csökken. Mondjuk felére. Te is írtad, hogy a ciklusok felett van de nem is bír annyit. Egyébként, ha annyi kWh-t bírna amennyit írsz, akkor igencsak jól járnánk :D jó lesz az Wh-nak is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

a reklámanyagban az milyen dj progi lehet vajon?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#12) Hopkins95 válasza apatyas (#10) üzenetére


Hopkins95
addikt

Jogos! :DD :R

Amúgy most megnéztem BatteryInfoview-on az enyémet, a Battery wear level 76.7 % így kicsit több mint két év után. Én már legszívesebben cserélném amúgy, de egy ideig még elleszek vele. Csak én abból indultam ki, hogy nekem a Macbook Airen egy év után is ilyen 97,5 %-os volt az akksi ha jól emlékszem. És azt is sokat használtam ám egyetemen, egész nap a könyvtárban, s 1 év után is igen jól bírta, észre sem vettem, hogy rosszabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) Reggie0 válasza Plague666 (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tudom ehhez mennyi mutyi kell, 10+ ev utan most gyart eloszor mobil processzort az AMD. Gondolom az ellatasi lanc sem indul be egycsapasra.

(#16) Tigerclaw válasza D013 (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A nagyobbik Dell olcsóbb talán, de abban talán R3 2300U van, sőt most látom, hogy az ACER is piacra dobott egy gyengébbet R3 2200U-val. Az a "baj", hogy a Ryzen APU-knak a viszonylag használható IGP adja az értelmét, de ezek az R3-asok, főleg a 2200-as már inkább csak multimédiára jók, amire megfelel az Inteles IGP is.

Én még el is fogadnák egy 700 dolláros árat egy R5 2500U-ért, ha kvázi "ultrabook"-ot kapnék, de ezek nem az igaziak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Meridian


Meridian
senior tag

Egyébiránt, minden gyártó kepeszt azért, hogy minél vékonyabb legyenek a laptopjaik. De mi lenne, ha ezt nem erőltetnék, lenne egy elfogadható vastagságú model, amit így sokkal könnyebb lenne hűteni is, meg bővíthetőbb is lehetne... az hoyg a gépházon belül levegő van, az még nem növeli a tömeget és a szállíthatóság (hordozhatóság) sem romlik le emiatt (1cm vastag vagy 2 cm, az nem oszt nem szoroz a táskában).

(#18) Crytek válasza Meridian (#17) üzenetére


Crytek
veterán

Hidd el ,hogy ugyanannyian vannak azok akinek a vékonyság a fontos mint pl azok akiket meg nem érdekel csak az erő...

Next PC Upgrade: 2022

(#19) Tigerclaw válasza Meridian (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért a Macbook Air anno teljesen új szintet hozott be a hordozhatóságot tekintve, és abszolút helye van az ultrabook szerű gépeknek a piacon. Problémás akkor lenne, ha nem tudna megbírkózni a hűtéssel, szóval abban egyet értek veled, hogy nem szabad túlzásba vinni a grammok és a milliméterek faragását. Csak annyira szabad, amit az aktuális technológia megenged, számolva azzal, hogy pár év után romlik a hűtés hatásfoka.

Ezek már olyan notik, amiket tényleg nem fárasztó hordozni napi rendszerességgel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.