Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Kis javítás-Latitude E7460 nincs,E7440,7450 van és a legújabb a E7470. Biztos elírás volt.

TN panel?Már itt nem is akartam tovább olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#2) sh4d0w válasza Mikulásbá (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben a szegmensben nem veletlen es sporolas a TN. Nagy mertekben megneheziti a kepernyo oldaliranybol olvasasat, ami egy repulogepen pl. nem hatrany, ha utkozben ceges adatokkal dolgozol.

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Mikulásbá válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A TN paneleket már rég el kellett volna felejteni nem csak üzleti,hanem már a konzumer kategóriában is.Pláne ha munkaeszközről beszélünk,ami napi min. 8 óra nézegetést jelenthet.Hogy ez mit is jelent,az tudja igazán,a dolgozott már IPS paneles géppel.Soha nem akar többé TN látni.
Ez a spórolás üzleti vonalon?Na ne.

[ Szerkesztve ]

(#4) Ixion77 válasza Mikulásbá (#1) üzenetére


Ixion77
őstag

Egyetértek. Laptop kijelzők esetében gyakran még az IPS-ek is vackok, a TN-ek meg általában kifejezetten botrányosak. Numerikus billentyűzet nincs (pedig kétoldalt van kihasználatlan hely bőven), funkcióbillentyűk nyomorított méretűek, 45W keretű valós négymagos proci (i5-6300HQ) nincs.. Mindezt 370 eFt alapáron? Röhej. Ráadásul "tetszett"?? Nekem nem. Még házon belül is vannak ennél sokkal jobb ajánlatok.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) sh4d0w válasza Mikulásbá (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Talan nem voltam eleg vilagos. NEM sporolas a TN, hanem a vasarlo uzleti erdeke. Nem mellesleg hosszu eveket dolgoztam TN paneles TP-kel, nem volt faraszto es legalabb nem sutotte ki a szemem.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) matteo_szg válasza Ixion77 (#4) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ez egy üzleti ultrabook, nem lenne szerencsés 45 W TDP-s processzort rakni bele. Illetve nincs is szükség rá; továbbá az U-s platform okán sokkal jobb az üzemidő is, mint ha egy HQ-s proci dolgozna a gépben.
A numerikus billentyűzet sehogy sem férne rá erre a 14"-es gépre - itt van előttem, ezen dolgozom; sokkal fontosabb, hogy kényelmes méretű legyen a "fő" klaviatúra.
A funkció billentyűk nekem rendben vannak, bár nincs is hentes méretű kezem virsli ujjakkal. :)

Az IPS kontra TN az üzleti szegmensben erősen megosztó, valaki "csakazIPS", valaki pedig egyáltalán nem bánja, hogy nem 178 fokos betekintési szöggel rendelkezik a kijelző. Pl. én sem bánom. De ez megszokás, komfort, hozzáállás kérdése.

jupiiii

(#7) Ixion77 válasza matteo_szg (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

"Ez egy üzleti ultrabook, nem lenne szerencsés 45 W TDP-s processzort rakni bele."
Miért is nem? Pont azért üzleti, mert futhat rajta teljesítményigényesebb alkalmazás, és azért van dokkoló hozzá, mert általában abban használják, nem?
Futkározós kollégák ultrabookot kapnak, ott érthető is az U-s proci.

Ezen a képen kifejezetten úgy tűnik, hogy van kétoldalt bőven hely. És bár valóban az iránybillentyűk kicsinyítése a legidegesítőbb, de a felső sor is igazán lehetne teljes méretű. Elég sűrűn kell nyomogatni azt az esc-et, del-t, funkcióbillentyűket is. Mellesleg nem kellene magyar kiosztásúnak lennie? :F

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#8) Mikulásbá válasza matteo_szg (#6) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

IPS-nél nem is a betekintési szög a legfontosabb,hiszem nagyrészt szemből van a gép,inkább a valósághűbb színek,nem beszélve a PWM mentességről,ma már a legtöbb mai IPS kijelző ilyen.

(#9) Alchemist válasza Ixion77 (#7) üzenetére


Alchemist
addikt

Nagyon szó szerint veszik az üzleti kategóriát, véletlenül sem "mérnöki"-t kell érteni alatta, ezért a 15 W-os CPU. :( Ezért nagyobb teljesítmény igényre mobile workstation-t kell keresni.

A kétkezes PgUp/Dn megoldás viszont lehúzza a konzumer kategória aljára... :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) Shyciii


Shyciii
veterán

Ahogy elolvastam újra megállapítottam, hogy soha többet Asus notebook:

- Zenbook, ami 300eFt felett volt, még a szervíz se tudta megmondani, hogy mitől xar. Gyakorlatilag a teljes belét kicserélték, és folyamatosan gond volt vele. Persze egy másik újat baxtak adni
- Mostani X450LN notebook alig másfél éves, és a Windows 10 2x annyi idő alatt bootol be, mint a 8.1, de a legdurvább, hogy hosszabb járatás után nem tud kikapcsolni. Továbbra is járatja a ventillátort, és a ledek is égnek miközben a kijelző sötét. Asus Magyarország válasza, hogy nem WIndows 10 kompatibilis. LOL. A 100eFt-os alap Dell, HP is gond nélkül megy a Windows 10-el, de a 160-ért vett Asus nem. Köszönöm, Asust többet nem, és másnak sem fogom ajánlani.

(#11) matteo_szg válasza Ixion77 (#7) üzenetére


matteo_szg
őstag

Arra ott vannak az optikai meghajtós, vastagabb, ezáltal erősebb hűtőrendszerrel megáldott gépek. Ez pont a szaladgálós fajta; legalábbis nálunk annak van ilyen, aki nem 24/7-ben az irodában ül.

Csak a tesztpéldány US-kiosztású, a végleges kereskedelmi forgalomba szánt modell mindig magyar kiosztású. :)

jupiiii

(#12) macilaci78 válasza sh4d0w (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Ph!-n is cikkeztek egy olyan szűrőről, ami drasztikusan lecsökkenti egy megjelenítő betekintési szögét. A TN panel is még olvasható a szomszéd ülésről, vagy egy üléssel hátrébbról.
Persze ez független a TN vs IPS ideológiától.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) -Skylake-


-Skylake-
addikt

- Asus, mint professzoinalis uzleti gep, aha...
- single chanel ram, amibol 4 egesz gbt sikerult felegetni a mobora

Tobbet nemtudok, mert tovabb nem olvastam. Nem igazan tudom osszerakni fejbe, hogyha valaki nagyon szeretne business class gepet arulni, akkor mertnem ugy rakja ossze , hogy fasza legyen ? Az ar tokm1, ahol kell ott kifizetik, akkor meg fsznak megy a sporolas ? IGP hez SC, ertem en, hogy nem gta4fhdultra, de legalabb azt hozzak mar ki a hwbol, amit ki lehet... nem is ertem, ez mitol "vallalati csucsnotebook" ? Azer mer van rajta egy DSUB?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) sh4d0w válasza Ixion77 (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, az uzletinel a hosszu akkuido a fontos. T400-zal vegigcsinaltam Szabad Szoftver Konferenciat akkurol, toltes nelkul.

Ha teljesitmenyre van szukseg, az nem ez a kategoria, hanem feljebb van az, pl. TP W-sorozat (most nem tudom, hogy hivjak).

Ami nekem cseszi a csoromet, az 1366x768-as felbontas 15'-on... Na az a legalja.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) Rhino666


Rhino666
őstag

Talán először az olcsó retek kategóriában kellene letenni valami használhatót az asztalra, aztán villanta drága géppel. :U Komolyan lesz olyan aki ezt megveszi?

:W

Szerk: Az ANUS nagyon próbál crApple-féle marketingcéggé válni az ilyen szponzorált cikkekkel, pedig drága sz@rból bőven elég van a piacon. :(

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#16) matteo_szg válasza Rhino666 (#15) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ez természetesen nem szponzorált cikk; sajnálom, hogy 2016-ban is ez még téma; ráadásul egy őstagnál.

jupiiii

(#17) Rhino666 válasza matteo_szg (#16) üzenetére


Rhino666
őstag

Ha ez kivételesen nem is az, van helyette 10 másik ami igen. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#18) #06658560 válasza Ixion77 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Van hely kétoldalt összesen két gombnak a négy helyett. Szóval hova és milyen numpadet tennél?
én is igénylem, rühellem, ha nincs, de ezen gombgeometriával nem fér el. A hatos ins-del-stb. blokk ami ezer éve fájó pont számomra amúgy.

#8 Mikulásbá: Mert az Excellnek olyan rohadt fontos, hogy mennyire színhelyes. Ahogy a sima CAD-nek is.
Használtam már asztali szinten IPS-t, TN-t, meg nem mondtam munka közben melyik melyik.

#12 macilaci78: Plusz lecsökkenti a nézési irányú fényt is, erösebben kell megvilágítani, romlik az akkus üzemidö, gyorsabban fáradhat a panel.

[ Szerkesztve ]

(#19) DjFlanker válasza Rhino666 (#15) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Hagyjuk már ezt a szponzorált dumát..

A termékre visszatérve: értem én hogy üzleti és drága, de ennyiért 4 giga forrasztott memória, meg TN? köszi nem..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#20) matteo_szg válasza DjFlanker (#19) üzenetére


matteo_szg
őstag

Ennyiért 4+8 GB RAM van, és él a Dual Channel.

jupiiii

(#21) rudi válasza -Skylake- (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Ma már semmi értelme komplexen márkát megítélni. Simán csinálhat az Asus is komolyabb üzleti gépet, ez a B8340U tényleg várakozáson felül össze volt rakva, járt nálam anno olyan Samsunkg is, amin csak pislogtam, hogy mit keres egy ThinkPaden a logójuk és láttam már olyan HP-t, meg Dellt és Lenovót is, amin eléggé elszomorodtam.

A memória témában ugorj neki légy szíves, még egyszer a cikknek, vagy ne csak a belső képe alapján köveztess. A B8430U-nak kétcsatornás memóriavezérlője van. Az alaplapon van 4 GB - ahogy a cikkben is írtam, de a képen nem látszik - ami további 4 vagy 8 GB-os modullal bővíthető. Az Intel rendszere nem azonos kapacitású modulokkal is tud dual channelt, ez a gép konkrétan 24 GB/s körüli memória írás-olvasást hozott dual channel DDR4-2133 15-15-15-36 CR2 beállításokkal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) #82729984 válasza sh4d0w (#5) üzenetére


#82729984
törölt tag

"NEM sporolas a TN, hanem a vasarlo uzleti erdeke."

Ez maximum a te agymenésed. Hagy ne menjek bele hogy mekkora oltári nagy baromság arra alapozni kritikus adatok védelmét hogy TN monitor és akkor a kevésbé olvasható oldalról... Komolyan már 5 perce itt fetrengek a röhögéstől ettől :DD

Top secret adatokat ne a repülőgépen olvasgass a laptopodon, hacsak nem a saját magánrepülődről van szó...

(#23) sh4d0w válasza #82729984 (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jo mulatast es tovabbi ferditest.

Senki egy szoval nem mondta, hogy ez az alap, amire epitenek, ez egy addicionalis segitseg, amit igenybe lehet venni.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) #82729984 válasza sh4d0w (#23) üzenetére


#82729984
törölt tag

Akkor mit mondtál?
"Ebben a szegmensben nem veletlen es sporolas a TN. Nagy mertekben megneheziti a kepernyo oldaliranybol olvasasat, ami egy repulogepen pl. nem hatrany, ha utkozben ceges adatokkal dolgozol."

Lehet én nem tudok magyarul, de bizony ez egy oltári nagy marhaság. Semmilyen segítséget nem jelent, csak az illető magát szopatja a tn panellel.

Mert ha felmerül az ipari kémkedés gyanúja (el akarják lopni a céges adatokat máskülönben kit érdekel hogy más is látja a céges adatokat, biztos Marika néni sokra megy vele) akkor a hajadra kenheted a tn panelt az semmitől nem fog megvédeni.
Ha meg nem, akkor miért is nem a sokkal jobb ips panelt nézed?...

(#25) haxiboy válasza sh4d0w (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem spórolás. A vásárló üzleti érdekből néhány ezer forintért jó minőségű fóliát kap, esetleg gyárilag szerelhetnék olyan üveggel amit csak megfelelő szögből lehet olvasni. Ez nem kuruzslás.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) sh4d0w válasza #82729984 (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tovabbra sem latom, hol irtam azt, hogy ez az alap, amire az informaciovedelem epul.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) prolad


prolad
őstag

Szimaptikus gép, TN mellé opcionálisan elfért volna még egy IPS is.
Akik szidják az asust: Ilyen vékony méretben a többiek se sokkal jobbak, az előző e7240-es Dellemnek, bár volt sok jó tulajdonsága (példás beviteli részleg,sok és jól elosztott csatlakozó, könnyű bővíthetőség és cserélhető akku,IPS paneles verzió), lötyögött a zsanér,az also csavarok kijöttek a menetből, az akksi sem fixen volt a helyén.És olyan hűtése volt,hogy rossz hallgatni (de tényleg,hangos és fülsértő magas hangszínű volt), de legalább rövidebb terhelésnél is a 100 fokot nyaldosta a hőfok, throttlingolt is rendesen.
Lecseréltem egy asus x303ra (Broadwell), a hűtés halk, sokszor néma, a gép nagyon egyben van (bár a könnyű szerelhetőség ugrott), nem érzem gyengébbnek, mint a dellt, ami elvileg egy más kategória kéne, hogy legyen.Majd az idő eldönti,hogy tényleg így van-e.
A lényeg,hogy lehet régebben nagyobb méretben az üzleti gépek masszívak elpusztíthatatlanok és a többi gép felett állók voltak (volt nálam egy thinkpad t42, na az még sok év után is olyan volt,mint egy tank), de a mai trendek mellett ezt már alig érezni.Akinek ez kell és még plusz teljesítmény, az vegyen egy WS gépet.

(#28) Reggie0


Reggie0
félisten

Postazos szerviz miatt helybol felejto.

(#5) sh4d0w: TN panel annak elony, aki fekete hatterrel dolgozik. (tehat programozik vagy konzolbol matat gepeken). Minden mas esetben hatrany.

[ Szerkesztve ]

(#29) Mikulásbá válasza prolad (#27) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ki kellett volna hívni a szerelőt házhoz,hogy pasztázza újra a procit.Amit írtál,az alapból is sok.

(#30) Peter13


Peter13
senior tag

Kár azért a TN panelért, mert amúgy egész pofás kis gép let, kimondottan tetszik.
Az ára...hmm, azzal kicsit elszálltak, mert ahogy a cikkben is írták, ennyiért nagyon komoly versenyzőkkel kell ringbe szállniuk...de majd meglátjuk mennyire jön be nekik.

a TN panel olvashatóságához: mindenhonnan szarabb képet ad mint az IPS, de ha csak szövegolvashatósági szenpontból nézzük, akkor oldalról pont olvasható (tehát aki mellettem ül az látja), meg felülről is (csak egészen meredek szögben kezd el olvashatatlanságig kifehéredni a kép), egyedül alulról nézve fordulnak át a színek nagyon hamar. Aki ezt "üzleti megfontolásként" vagy egyfajta "biztonsági feature-ként" akarja eladni, az szerintem nagyon el van tévedve. Spórolás ez, a méltatlanabb fajtából... :(

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#31) NielsX


NielsX
tag

Addig olvastam hogy TN.. Röhejes b+

(#32) Ixion77 válasza #06658560 (#18) üzenetére


Ixion77
őstag

"Van hely kétoldalt összesen két gombnak a négy helyett. Szóval hova és milyen numpadet tennél?"

Ha csak fél percet gondolkodok, akkor pl. így:

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#33) tecsu


tecsu
addikt

Ezek az úgynevezett "üzleti" IT termékek kalap sz@rok, vagy legalábbis két szék közül, a pad alá kategória.
Amin igazi munka folyhat, az a mobil munkaállomás, ami meg virítani kell (megjelenés, prezentáció), az egy csicsás ultrabook, amit meg tényleg sokat kell hordozni és néha szükséges használni, arra ott az egyszerű ultrabook.
Vállalati vezetőknek, managereknek nem kell különleges tudású gép, az egyszerű ultrabook vagy laptop is megteszi. Miszifikálva van ez a szegmens illetve jó marketing... "üzleti".
Ha valaki mondjuk biztos(abb) mobil elérhetést akar, annak csakis workstation a megoldás, a többi laptop munkára komolytalan, mert a leglényegesebb a megbízhatóság. Még akkor is így van ez, ha csak néhány bitet kell küldenie óránként, komolyabb számítások nélkül, de a szerkesztőmunkáknál pl. evidens.

Jó lenne, ha a PH rendes laptopokat: workstationoket is tesztelne. ;-)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) #06658560 válasza Ixion77 (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

És lett egy eltolt helyzetü kalvid, egy elbaszott numpaddel. Ami ugyanúgy nem a megszokott gombelrendezést használja.

(#35) rudi válasza tecsu (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Bár nagyon a munkaállomásság határán van, ThinkPad T460p teszt lesz nemsokára.

Amit írtál a kategóriákról, nem mindig igaz. Pl. mindenféle területi képviselők a tibicsokitól a szántó-vető gépekig folyamatosan járják az országot (világot), egy olyan szintű strapát, amit náluk használat közben kap egy gép, a konzumer, műanyag házas modellek nem bírnak ki, illetve nem is adnak rájuk több év garit, valamint a szervizhátterük sem olyan. Ellenben egy vékonyabb, de azért nem papír ThinkPad, Latitude, EliteBook, Lifebook vagy egy ilyen Asuspro éppen jó lehet nekik. Szerintem legyen csak mindenféle notebook, hívják őket ahogyan akarják, és hagyják a felhasználóra (vagy a cég IT-sére), hogy eldöntse, melyik kell neki, ne akarja ezt valaki más megmondani.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) bolvar válasza Shyciii (#10) üzenetére


bolvar
senior tag

Managment Enige drivert kell cserélni az megoldotta nálunk a gondot,de ez nem Asus gépeknél volt tapasztalható hanem Toshibáknál főleg.
Ez amit adnak ennyiért a botrány kategória hihetetlen hogy manapság egyre több szemetet adnak ki a gyártók nem is értem mit várnak.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#37) tecsu válasza rudi (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem nekik egy egyszerűbb munkaállomás kell, de nem én akarom megmondani, hanem a marketing, amelyik erőlteti az üzleti kategóriát. ;-)
A véleményemet azért leírhatom?
A ThinPad tesztet várom, végre valami!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) #06658560 válasza tecsu (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen az egyszerübb munkaállomás? Dedikált GPU? i7 proci? A legtöbb üzletkötö excell bonyolultsággal ha dolgozik, pdf-nek még 3d pdf esetén sem kell az iGPU-knál több, a nagy teljesítmény csak felesleges fogyasztás lenne.
A rendesen összerakott gép hasznos, az ultrabook normálisan összerakva viszont már drágább, plusz nem vagoky meggyözödve róla, hogy vonaton, reptéri várakozás során ölben tartva is lehet vele jól dolgozni a hötermelése miatt.

(#39) sh4d0w válasza Peter13 (#30) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#40) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó látni, hogy ASUS-ék is elkezdenek a (remélhetőleg) tartósabb kategóriába gyártani.:R.

TN panel viszont max olcsó opcióként fér nálam ebbe a kategóriába, illendő lett volna egy IPS-t odabiggyeszteni. Az m.2 csati meg 2016-ban legyen már PCIe+nvme kompatibilis, lévén a chipset tudja.

#33: az üzleti lapost leginkább a fizikai állóképessége teszi üzletivé. Nem egész nap az asztalon/dockban csücsül, hanem bedobják a kocsi hátsó ülésére, felnyitják napi 20x poros helyen, stb.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#41) ivarg


ivarg
tag

"Legutóbb egy Fujitsu alternatíva, a Lifebook E746 próbájánál volt az az érzésünk, hogy közelebb került a neves trióhoz"

Nem akarom hasogatni a szőrt, de a világ gazdagabbik részén az a trió mindig is négytagú (sőt +toshiba tecra) tehát inkább kvintett volt és a fujitsu mindig is tagja volt a nagyvállalati környezetnek a fizetőképes piacokon.
Az hogy nálunk csak a fujitsu-siemens volt itt lejáratni a fujitsut, a made in japan lifebook vonal nagyon is erős volt akkor is mind minőség, mind innováció területén.
Az asus pedig ha a feje tetejére áll akkor sem fog tudni lerakni egy valódi business class gépet amit a nagycégek befogadnak ahhoz túl sok mindent kellene kitörölni a vállalati "kultúrájuk" kollektív emlékezetéből....

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#42) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

2 kezemen megtudnám számolni, hány üzleti asus notebook-ot értékesítettem(0db, 2év alatt 500 árajánlat ebből kb 300 nb-s), pedig az ajánlatok között elrejtek egyet olykor de nem versenyképesek, nagyon nem azok...

(#43) Shyciii válasza bolvar (#36) üzenetére


Shyciii
veterán

Sajnos nálam ilyen szoftver nincsen. Intelnek van pár dolga amit fel lehetett rakni Win 8.1 alá, de Win 10 alá csak két driver van amit frissíteni lehet, semmi több, szal számomra ez volt az utolsó csepp a pohárban az Asus-al.

(#44) kenwood


kenwood
veterán

"Jó lett a pöcökegér, ha nem is éri el, de megközelíti a ThinkPadek etalonnak számító megoldását. "
Sokat valtozott a thinkpad "pocokegere" az elmult evekben ?
En meg egy T40-en probaltam,es a teljesen hasznalhatatlan kategoria volt.

#3
Nekem H-ips panel van a dell u2711 monitoromban.Szep,tenyleg,de a melohelyen,vagy a masik szobaban talalhato tn paneles monitorokat nem erzem rossznak utana.
Egy grafikusnal lehet,hogy mas a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45) btudos válasza kenwood (#44) üzenetére


btudos
veterán

Nagyon mas kiprobalni, es hasznalni a pocokegeret. Aki hozzaszokott, mint en, nagyon nehezen all at masra. Egyebkent az az elonye, hogy helytakarekos (repulon, vonaton, buszon sokat szamit, mekkora hely kell a szamitogepem vezerlesehez, mennyire kell a sajat hasamat vakargatni mikozben egy ikont akarok megtalalni), konnyen valt az ember gepelesre es vissza. Ha raall az ember, megtanulja finoman, pontosan kezelni, nehez elengedni. T42p ota hasznalok trackpoint-ot, a touchpad nem alternativa, egyedul a MacBookokon.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#46) bolvar válasza Shyciii (#43) üzenetére


bolvar
senior tag

Tuti van ilyen managment engine interface driver a gépeden is azt egy régebbire cseréled és megoldja a gondot elvileg.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#47) tecsu válasza t72killer (#40) üzenetére


tecsu
addikt

"Az üzleti lapost leginkább a fizikai állóképessége teszi üzletivé."
Mégis a munkaállomásokra van több garancia illetve hirdetik nagyobb strapabírással (military grade).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) Rhino666 válasza ADAM1337 (#42) üzenetére


Rhino666
őstag

Érezd magad szerencsésnek, legalább nem viszik vissza pár hónapon éven belül a darabokra hullott, felforrott, winyóhalott "üzleti" "laptopokat". :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#49) sztikac


sztikac
őstag

Hát engem valahogy nem sikerült meggyőzniük, hogy ebben az árkategóriában ASUS-t válasszak a jól bevált HP v. Dell helyett.

(#50) t72killer válasza sztikac (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1. Ahhoz képest, hogy több, mint fél éves, és közben nyakunkba eresztették a Skylake procikat, tökéletesen elvagyok az e7450-emmel. Nem kezdődött jól a kapcsolatunk, mert az első hónapjában kipurcant az alaplapja*, viszont azóta napi szinten nyúzom. Az akksiját nem gyilkolom állandóan, így ma is kibír egy 8órás műszakot wifin böngészve ha kell.

*a szerviz házhoz jött, próbálták javítani, majd cserélték az egészet. Nekem öszvissz egy emailt kellett írni a supportnak, hogy gáz van, semmi postára rohangálás/idegeskedés.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.