Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Armagedown válasza nemlehet (#150) üzenetére


Armagedown
őstag

C2D T8300 procival 1080p is megy, 60 fps-el is, ha olyan videót akarok lejátszani, hardveres gyorsításra képes vga nélkül.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#152) Gergosz2 válasza nemlehet (#150) üzenetére


Gergosz2
veterán

Arra nem gondoltál, hogy a tableteden egészen más operációs rendszer is fut?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#153) ivana válasza nemlehet (#150) üzenetére


ivana
Ármester

A T400-ban pont van hardveres video gyorsítás szóval amit írtál az csak már nem ajánlott kategóriába tartozó régi gépekre igaz.

(#154) Polllen válasza Armagedown (#151) üzenetére


Polllen
nagyúr

Prociból az ilyet nem jó móka megoldani, melegszik+fogyaszt... Hw támogatás rulez!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#155) nemlehet válasza Gergosz2 (#152) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezzel tisztában vagyok, nem kell hülyének nézni. De a hardveres támogatás akkor is játszik. Nem tudom pontosan, hogy melyik laptop melyik kiépítése mit támogat, de egy modern CPU jó eséllyel ebben nincs elmaradva, míg egy régi ELLEHET és aki ebben nincs toppon az megszívhatja.
Én nem meggyőzni akarom az itteni használt üzleti zseniket, csak kicsit megvilágítani, hogy más szempontok is vannak mint amit ti helyeztek prioritásba...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#156) ivana válasza nemlehet (#155) üzenetére


ivana
Ármester

régi ELLEHET Ha ellátogatsz a milyen notit vegyek topikba akkor pont ezért fogod a legolcsóbb használható laptopra a T400-at kapni, mert abban van már hardveres video gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#157) Syoke


Syoke
csendes tag

Páromnak 2 éve volt vásárolva egy asus x Laptop 90e ft Semmi baja karcmentes, tökéletes zsanérok.
Hardver mar egy kicsit lassu, de 2 éve semmi gond vele.
Egy szakat leharcolt 5 éves Thinkpad jelenek meg nem örült volna neki . tudom plusz 40e ft uj ruhába öltöztetem (ha valaki be linkelni hogy meg van 35 e ft ba az idö posta költséget is adja hozzá. )
Szerintem van különbség egy használt punci és az uj punci varázsa között .
Magamnak nem vettem volna meg mert nem tudok rajta játszani es semmire sem tudok vigyázni.

Rossz volt olvasni a komenteket :
Miért akarja egyes ember rám erőltetni ,hogy de igenis a piros szín a legjobb és te hülye vagy a kékkel.
Ha jót akarok valakinek akor "ezt a szart nem venném meg" be írást hanyagolnám.
Nagyon sok Olyan kritika van ami szerintem.... nem tudom ,hogy mi értelme van.
Nagyon sok fórumozó nem értem ,hogy lehet ennyire buta . PEDIG nem hülye a témához csak másképpen látja ,de mégis képes a végletekig mondani a magét. Pedig sokszor a másik fórumozó társ is okosakat mond .

Bocsánat az off-ért 10 éve PH fórumot olvasok ,de ez már bosszantott nagyon nem értek egyet egyes emberekkel.
NEKEM NEM TETSZIK A PIROS baj ?

[ Szerkesztve ]

heal

(#158) simonzé


simonzé
addikt

Az ilyen vegyelhasznalttizennegycolostazujtizenhetcoloshelyettmertazjobyolcevesenmintezujonnan emberek miatt nem irok már teszteket. Ahhoz nagyon okosak, hogy az eszuket osszak, de tesztet meg soha nem irtak. A fikazas, az nagyon megy.

Nézzetek mar tukorbe! A tesztiro most szarul erzi magat, pedig boldog volt a gepevel. Nekem volt mar szerencsém olcso új, és par eves hasznalt gepekhez is. Munkara és hobbira is kizarolag ujat veszek. Ha pedig rossz a szemem, vagy sokat filmeznek, akkor 17 colosat. Es akkor is ha nem erős. Akkor is ha csak hd videot tud, es akkor is ha csak 10 tabot szolgal ki egyszerre. Akkor is ha nem en allom a villanyszamlajat, es akkor is ha a sok okostojas hulyesegeket irogat az ilyen gépekről.

Koszi a tesztet, és ne hallgass a hulyekre, akik számára csak a saját álláspontjuk elkepzelheto. Elvezd a géped, ha teged kiszolgal akkor jót vettél. Nekem is jó lenne egy ilyen.

I don't fit in. I fit out.

(#159) haddent válasza simonzé (#158) üzenetére


haddent
addikt

A magad nevében beszélj. Én pl. biztos nem, és a többiek sem ezt akarták és nem ilyen stílusban mentek a hsz. -ek. A tesztről senki 1 rossz szót nem szólt szerintem. Az meg elég baj, ha valaki azért érzi szarul magát, mert egy másik embernek más az ideálja és mást vett volna. Te azért vásárolsz dolgokat, hogy másokat lenyűgözz, vagy azért, mert szükséged van rá és Te szereted és Te úgy gondoltad, hogy az kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#160) Lalikiraly válasza haddent (#159) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én nem érzem annyira, hogy engem vagy magát a cikket támadták volna, inkább magának a gépnek a kategóriájával nem értenek egyet sokan. Egyébként köszönöm! Másrészt engem untig kiszolgál, meg én imádok cikket írni. Már gondolkozok hogy párom lassan féléves Acer E1 es gépét is megírom. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#161) Mister_X válasza haddent (#159) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én gondoltam, hogy írok egy tesztet a saját laposomról, de illene a 2GB + gyári HDD, 4GB + gyári HDD, 6GB + gyári HDD, 4GB + SSD és 6GB + SSD felállás, de... franc fog itt szerelgetni, megy a gép és hasít a legutöbbi felállásban :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#162) Gergosz2 válasza simonzé (#158) üzenetére


Gergosz2
veterán

Már bocs, de attól, hogy megvette nem vonja maga után azt , hogy rögtön az egekbe kéne magasztalni. A másik meg az, hogy ez egy fórum ahol mindenki leírja a véleményét.

És ahhoz képes, hogy mi vagyunk a tolakodók, meg a csőlátásúak, ahhoz képest ugyan ez jön a másik oldalról is, lsd a te a kommented.

A cikk írót meg senki sem támadta, mi leírtuk, hogy ennyi pénzért sokkal minőségibb gépet kapott volna szerintünk. Az megint más kérdés, hogy neki ez is bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#163) ZS3NI válasza Lalikiraly (#160) üzenetére


ZS3NI
őstag

Acer E1-532őt nyúzok jelenleg, nagyon utálom már. :D Ez volt a legolcsóbb amikor vettem.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#164) oszi666 válasza voyager4.4 (#102) üzenetére


oszi666
őstag

a válasz általában inkább az, hogy erre van pénzük

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#166) simonzé


simonzé
addikt

Mindenkinek igaza van. Ez olyan mint a focimeccs: mindenki tudja mi lett volna a helyes döntés, csak a bíró nem.
Dolgozzatok fel, hogy neki mások a szempontjai, es ezeknek megfelelő gépet valasztott. Ja, hogy ez nem olyan mint a 6 eve 4-szer ennyibe került, teljesen mas igenyre szant, teljesen mas meretosztalyu masik gep... Hát nem. Megdöbbentő, ugye?
De ha nem kapcsolodik a temahoz, akkor miért kell megszolalni? Mert mutatni kell hogy ő ennyire okos? Gratulálok az ilyeneknek.

I don't fit in. I fit out.

(#167) Gergosz2 válasza simonzé (#166) üzenetére


Gergosz2
veterán

De ha nem kapcsolodik a temahoz, akkor miért kell megszolalni?

:U

És ez továbbra is egy fórum ráadásul ami egy notebookteszthez kapcsolódik.Ha csak dicsérő hozzászólásokat lehetne írni akkor elég sok ilyen oldal lehúzhatná a rolót..

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#168) Tikakukac válasza simonzé (#166) üzenetére


Tikakukac
titán

Így igaz, ha valami nem kapcsolódik a témához az a pszichoterapeuta szerep amit most megtettél, remek példa a mit ne tegyünk meg témában :K

Az ütőérhez: hát ez van megvette, kész. Ha mákunk van megtanulja, hogy kérdezzünk meg másokat mielőtt kirakjuk a köteg pénzt az ablakba, ha meg nem hát pörög a gazdaság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#169) Apollyon válasza Tikakukac (#168) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na és mi van akkor, ha ő ÚJ gépet akart venni, és csak ennyi pénze volt rá?

Ezekszerint aki 100 ezer forintért vesz nem üzleti gépet = full hülye. A mindenáron üzleti gép mellett harcolók gyakorlatilag ezt mondják.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170) Polllen válasza Tikakukac (#168) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha meg lesz elégedve a géppel, és 3-5 évet elfut neki, amire minden esélye meg is van, ha vigyáz rá, mi is lesz a tanulság? Az, hogy jobban járt volna egy akkor 6-8 éves üzletivel? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#171) Tikakukac válasza Apollyon (#169) üzenetére


Tikakukac
titán

Na és mi van akkor, ha ő ÚJ gépet akart venni, és csak ennyi pénze volt rá?

Nincs semmi, támogatja a gazdaságot meg melóhelyeket teremt. Álmodozó és értetlen, de hívhatjuk hülyének is ezt a fajtát, kinek milyen a vérmérséklete és értelmező képessége. Én nem harcolok a mindenáron használt gépek mellett, sőt, nem is akarok harcolni, mert minek. Ő élete, ő pénze. Ha ő hitelre akar venni akármit megteheti azt is. Csak utána ne bőgjön ha viszik a házat a feje felett és ne kérjen kimentést a közösből, mert ő vállalta, ő szívjon. Főleg ne sírjon mikor széthullik a fos, hogy jaaaahj ennyi az alaplap? Annyi a topcase? Ilyen drága a zsanér és 2 hét mire ideér? És még 5k-t elkérek a budi szerelésére is? Hát mekkora rohadék vagyok. Az.

Amúgy civilben közöm nincs a használt gépekhez, csak új gépekkel foglalkozom szóval én aztán tényleg kampányolhatnék az új gépek mellett. Abból van a fizum.

Ha tetszik ha nem, a fogyasztói társadalom jelen pillanatban arra alapoz, hogy élj a mának. Ezek a gépek erre készültek. Jól mutat a kirakatban, el tudjuk adni raklapszám és még a fajlagos haszon is jó rajta. 1 embernek nem jó: a vásárlónak aki szembepisálja a szelet, mert ő aztán okosabb. Nem okosabb, de meggyőzi magát erről, önigazol és mindenki happy. Aki pedig ezt megkaparja az idióta-nem ért hozzá-megamúgyiskuss.

Polllen:

Ha meg lesz elégedve a géppel, és 3-5 évet elfut neki, amire minden esélye meg is van, ha vigyáz rá, mi is lesz a tanulság?

:DDD Az, hogy mindegy mit vett volna, örülne neki. Mert a többi gépet nem ismeri és ha egy ótvar hulladékot is vesz, mikor fogja bevallani? Ugyaaaan. Minden autó 3 litert eszik és soha nem romlik el és nem kell rájuk költeni. A laptop ugyanez. Olcsó volt, szép, gyors mint az F-16 és nem romlik el. Sikeresek, okosak, mintapéldák vagyunk az élet ezen területén is ezt illik közölni. Ezen akkorákat szoktam röhögni, hogy dőlök kifelé a székemből. Ezt fel kell ismerni és felfogni tapasztalatnak. Vagy ha nem értünk egy szektorhoz akkor indítani azzal, hogy srácok volt 2 gépem életemben ez szerintem jó. Pont. Ezt el is fogadom. Csak ne győzzön meg senki az ipari hulladékok létjogosultságáról és arról, hogy egy luxuscikkre (igen a laptop az, a fizetésed a kutyát nem érdekli, hogy mennyi) pont ennyije van és ebből ilyen hardver kell neki és ami kint van a polcon az tök jó. Nem, nem jó.

Egyébként ez a vigyázni rá, ez hátamon a szőr. Ketyegő bombát párnában és paplannal takargatni eset, olyan vigyázásokat látok olykor, hogy rajta a gépen a fólia és 2 hetesen már kettéreped a fedlap és szegény user esdekel, hogy hát ő eddig 5-ször nyitotta ki középen és óvatosan és miért történt ez? Laza válasz: vigyázhatsz te a hulladékra az az is marad.

Az, hogy jobban járt volna egy akkor 6-8 éves üzletivel? :U

Ejnye-bejnye. A kis sarkítós-csúsztatás megint. Hány embernek van T60 ajánlva akinek van 100k-ja és FHD videókat nézegetne és multi-taskolna rendesen? Nem soknak, mert ilyen nincs.
Jobban járt volna? Igen vagy nem, pont annyira nem tudom megmondani, mint amennyire te sem. Ha a rizikót beleadjuk, hogy idősebb és kivonjuk a tubarózsa használati üzemet meg a nonstop szopást amivel egy ilyen atomhulladék konzumer jár, plusz a feltételezhető minőséget amennyivel mégis jobb egy ilyen gép alapjában véve is, a válasz tippre igen lesz. Én csak konzumerekkel buktam eddig ordasat, üzletivel nem.
Döntsd el te.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#172) dlaj


dlaj
őstag

Mindenki idióta dilettáns, aki új notebookot vesz 17,3"-os méretben. Ugye? :W

(#173) Polllen válasza Tikakukac (#171) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mi a csúsztatás abban, h a most ~ 3 éves üzleti 3-5 év múlva 6-8 éves lesz?

Vigyázni lehet minden gépre ésszel. A környezetemben kevés nem céges notihasznaló van, mind valamilyen consumer gépet vett, egyik sem azon vág fát & 3-5 évente cserélik, de nem azért mert kell hanem mert megtehetik. A családban pl van egy Dell inspirion 1011 netbook. Kb. 5-6 éves, köszöni jól van, pedig napi 2 órát átlagban tuti megy.

Magamnak mondjuk valszeg használt gépet vennék, ha vennék, mert nekem az jobban megéri, de ettől még valahogy nem tekintek minden új gépet vásárlót hülyének..;) Mint ahogy nem is minden consumer gép szenny.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#174) Tikakukac válasza Polllen (#173) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi a csúsztatás abban, h a most ~ 3 éves üzleti 3-5 év múlva 6-8 éves lesz?

Hogy pölö nem ezt írtad fentebb. Gyorsan csapd át egy magyar tanárhoz, elmagyarázza, miért.

Vigyázni lehet minden gépre ésszel.

Lehet. Meg azt is írhatod, hogy pont úgy használod ahogy minden mást, ésszel. Csak az a vigyázás amit ezek a gépek kérnek az nem ésszerű használat hanem fojtás.

A környezetemben kevés nem céges notihasznaló van, mind valamilyen consumer gépet vett, egyik sem azon vág fát & 3-5 évente cserélik, de nem azért mert kell hanem mert megtehetik. A családban pl van egy Dell inspirion 1011 netbook. Kb. 5-6 éves, köszöni jól van, pedig napi 2 órát átlagban tuti megy.

Minősített esetek sora. Nekünk is ment a D522-es netbook 4 évet. Jó volt és működött? Igen. Egy raklap fos volt? Igen. A kettő nem ugyanazt jelenti, az emberek hajlamosak összemosni sajnos.

dlaj: Nem. De aki ipari hulladékot vesz 17"-os új noti helyett az sajnos igen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#175) Gergosz2 válasza Polllen (#173) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mint ahogy nem is minden consumer gép szenny.

Na. Na-na! Ilyet senki sem mondott. 100k-s gépekről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#176) Polllen válasza Tikakukac (#174) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elemezd ki kérlek. Kár lenne itt lezárni ezt az értelmes beszélgetést. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#177) Apollyon válasza Tikakukac (#171) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hogy jön ide a hitel, ki beszélt itt ilyenről? :F Mindegy, ne menjünk bele.

A fogyasztói társadalmat idekeverni szintén melléfogás. A helyzet az, hogy az ő vásárlása nélkül is, meg a cikk megírása nélkül is lesz temérdek olyan ember, aki nem fog kiadni X pénznél többet egy gépre, és az X jóval kevesebb mint egy üzleti gép ellenértéke.

Sőt, akkor is fognak az emberek konzumer gépeket venni, ha a csapból is az folyik hogy az üzleti jobb. Ha az átlagfizetés 500 ezer lenne Magyarországon és 98%-ban csak üzleti gépeket lehetne kapni, akkor is volna aki megvenné 100K-ért az ASUS-t, mert sok olyan ember is van, aki ha tudna se akarna több zsét adni egy notebookért. Ez van. Ma már a szart is el lehet adni ha jó ára van, és ez elmondható globálisan.

Másoknak:

Egyébként ennyi erővel be lehet menni az ASUS topikokba, és jól megmondani mindenkinek, mekkora hülyék vagytok hogy ennyi pénzt adtok ki *ezért* a rakás ****ért! (Az *ezért* behelyettesíthető tetszőleges ázusz és barátai termékkel)

Amúgy meg mit lehet tenni? Semmit.
Viszont az sem oldja meg a problémát, hogy egyesek itt nyomják a frankót, de akkor már ésszerűbb lenne közvetlenül a gyártóknak írni emailt, meg frászbuk kommentet, hogy sz*rr amit gyártanak, kapjanak észbe.

Legalábbis nagyobb eséllyel el lehetne érni valamit, mint itt a Lalikirály topikjában nyomni a lobbit.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178) Tikakukac válasza Polllen (#176) üzenetére


Tikakukac
titán

Isten őrizz. Segítek azért: az akkor szót addigra kicserélve teljesen más lesz a mondat értelme.

Iscariah: Hogy jön ide a hitel, ki beszélt itt ilyenről? :F Mindegy, ne menjünk bele.

Senki. Ugyanez a szisztéma. Saját bajod, saját is maradjon és ne utólag károgjon a sérültje hanem olvasson utána. Előtte. Fontos, hogy előtte.

A fogyasztói társadalmat idekeverni szintén melléfogás. A helyzet az, hogy az ő vásárlása nélkül is, meg a cikk megírása nélkül is lesz temérdek olyan ember, aki nem fog kiadni X pénznél többet egy gépre, és az X jóval kevesebb mint egy üzleti gép ellenértéke.

Tehát akkor holnaptól mondjak fel, mert a munkám értelmetlen úgyis megveszi a legtöbb ember. Érdekes elképzelés ez a szakmáról :B

Sőt, akkor is fognak az emberek konzumer gépeket venni, ha a csapból is az folyik hogy az üzleti jobb

Nagyon nem baj. Csak vegyen konzumerből olyat ami nem fos. Ilyen egyszerű :K

Ha az átlagfizetés 500 ezer lenne Magyarországon és 98%-ban csak üzleti gépeket lehetne kapni, akkor is volna aki megvenné 100K-ért az ASUS-t, mert sok olyan ember is van, aki ha tudna se akarna több zsét adni egy notebookért. Ez van. Ma már a szart is el lehet adni ha jó ára van, és ez elmondható globálisan.

Ez a baj. A pénz és az igények és reális gondolkodás egy olyan 3 halmazos metszet amit mindenkinek össze kéne hoznia. Ez nem sikerül és nyilván erre épül egy iparág. Sikeresen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#179) Polllen válasza Tikakukac (#178) üzenetére


Polllen
nagyúr

Gondoltam, hogy az akkor szó lesz a probléma forrása, de ezen szó azt jelenti, hogy azon időben, mely már elmúlt, vagy következni fog. A mondat érthető, kár volt ezen lovagolni sztem.

Iscariah

Nézd, azt gondolom, hogy komolyabb dolgot nem érdemes olyan emberektől várni, akik mások döntésének minősítése helyett, az embert minősítik egyetlen döntése alapján és a saját szempontrendszerükön nem látnak túl.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#180) Tikakukac válasza Polllen (#179) üzenetére


Tikakukac
titán

A mondat érthető és tökéletesen értelmezhető is. Csak te nem arra gondoltál amit leírtál. Megesik, velem is.

Ha pedig gond van címezd nyugodtan ide, nem kell a cimbiskedős elbújtatós hozzászólás, az általam legutáltabb dolog amit el lehet követni ezekben az esetekben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#181) Apollyon válasza Tikakukac (#178) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem egészen vágom mi a munkád, mivel nem mondtad.

De gondolom amiket te ajánlasz, az meghalad egy bizonyos összeget, amibe már egyes dolgok nem férnek bele.

"Nagyon nem baj. Csak vegyen konzumerből olyat ami nem fos"

És akkor az mi, EDGE széria? Nem értem azt sem, hogy mi gond van ezzel az ASUS kütyüvel. OK, nem az örökkévalóságnak tervezték. Na de semmit sem terveztek annak, és ha vigyáz rá, akkor nem fog szétmenni. Mintha törvényszerű lenne, hogy ül valami az asztalon, és magától eltörik. Elhiszem, hogy vannak szélsőséges esetek, de valószínűbb az, hogy inkább környezetszennyező, soha le nem bomló anyagokból épül össze a gép, minthogy ennek ellentétjére is fokozottan figyelnének.

Ha ez most egy olyan teszt lenne, ami egy 500 ezres ASUS gémer gép, akkor megérteném a sok ellenkommentet.

Viszont ez egy olcsó cucc (új kategóriában legalábbis) a magyar pénztárcákból ennyire futja. Aki meg azt mondja, hogy hülye az, aki 100K-ért vesz új gépet (mert amúgy ennél kicsit drágábban sem lehet jobbat venni – minőségre gondolok, újat biztos nem) az csak egy rosszindulatú ember.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#182) Tikakukac válasza Apollyon (#181) üzenetére


Tikakukac
titán

Legtöbbször 15-20%-al többről van szó. Nem dupla vagy másfélszeres árról, azt hiszem ez nem agyonvágás, főleg, ha kevés pénzed van. Mert nem az a fő gond, ha sok pénzből veszel valamit, ott azért általában akad még több. Hanem aki kicsiből. Mert ott nem lesz megint ennyi gari után.

És akkor az mi, EDGE széria?

Isten őrizzen. Annyi hibás van, hogy megyek falnak én már mikor nálam volt is mondtam, hogy könyörgöm ne vegyétek, de nem. Alapnak és belépőnek tök jó egy Dellecske is, hibásból deka nem jött vissza, kiment pedig 1 kisebb raktárnyi. Van rossz széria olykor, van hibás, de ilyen évről-évre húzódó szopók nincsenek.

Nem értem azt sem, hogy mi gond van ezzel az ASUS kütyüvel. OK, nem az örökkévalóságnak tervezték. Na de semmit sem terveztek annak, és ha vigyáz rá, akkor nem fog szétmenni. Mintha törvényszerű lenne, hogy ül valami az asztalon, és magától eltörik.

Nem törvényszerű. Jelen esetben azonban áll sajnos. Ha bedobod egy szervizesekből álló körben, hogy na itt egy random X-es Asus, tippeljetek mi a baja, akkor 3 hibát fog bedobni 9 ember, de úgy és olyan gyorsan, hogy szemed nem pislant. És nem esik szét magától, úgy nem, ez a legszebb. Eltelik 2-3 év, ideje szétszedni, takkerolás és pasztázás. Normálisabbja 3 év előtt is. Na és ekkor hullik atomjára a gép, mert csak az összekapaszkodott de már széttört műanyagot tartják belül, ami kívülről max kicsit nyöszörög. Csodás. És add vissza ügyfélnek a gépet, hogy ööö magától tört szét higgye el. Hát na.

Elhiszem, hogy vannak szélsőséges esetek, de valószínűbb az, hogy inkább környezetszennyező, soha le nem bomló anyagokból épül össze a gép, minthogy ennek ellentétjére is fokozottan figyelnének.

Arra kellene figyelni, hogy bármit gyártunk ne kelljen kidobálni 2 évente. Tök sokan felvetettük az alaplap és kijelző cserés notik ötletét. 1 jó ötletes legós gép egy lapcserével simán updatelhető lenne. Nyilván ez nem opció, pénz beszél.

Ha ez most egy olyan teszt lenne, ami egy 500 ezres ASUS gémer gép, akkor megérteném a sok ellenkommentet.

Az ár lényegtelen. Tudok 1 millás hulladékokat is, teljesen független az ár.

Viszont ez egy olcsó cucc (új kategóriában legalábbis) a magyar pénztárcákból ennyire futja.

Oldja meg vagy vegyen használtat. Nem bírom elégszer leírni: az, hogy mennyid van a kutyát nem érdekli, sem az, hogy melyik országban laksz és ehhez mi az átlagfizu. Ha csak ennyid van értsd meg, neked nem dukál új autó, nem dukál új ház, nem dukál új baromi drága semmi, főleg nem luxuscikk.

Aki meg azt mondja, hogy hülye az, aki 100K-ért vesz új gépet (mert amúgy ennél kicsit drágábban sem lehet jobbat venni – minőségre gondolok, újat biztos nem) az csak egy rosszindulatú ember.

Vagy olyan ember, aki már vett kétszer-háromszor ennyiért is új gépet, mert volt olyan naiv, hogy elhitte azt amit szeretnél bebizonyítani. Igen, sok évvel ezelőtt én is lejátszottam ezt a kört. Akkorát dőltem, mint az ólajtó. Amiatt lennék rosszindulatú, mert nem akarom, hogy mások is akkorát szopjanak mint én? Elég érdekes volna.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#183) Polllen válasza Tikakukac (#180) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amit konkrétan neked akarok címezni, azt neked írom. Amit Iscariah-nak írtam, azt meg neki. De egyébként ha arra gondolsz, hogy téged is beleértelek-e ebbe a csoportba, akkor igen, ez is egyértelmű az itteni megnyilvánulásaid alapján.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#184) Tikakukac válasza Polllen (#183) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan erre értem. Írd meg nyugodtan mindig mindenkinek, nem gond a face2face üzenetváltás.

Egyébként oda és abba a csoportba a teszel ahova szeretnél. Kőkemény szó szerint vér-verejték-idő trió van amögött amiért merem nyitni a számat, ha tételesen tudod cáfolni a szakmai hibáimat amiket elkövetek, jöhet, én is örülök neki ha tanulhatok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#185) Polllen válasza Tikakukac (#184) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezzel nincs is gond, de akkor oszd is meg velünk, hogy miért gondolod azt amit, mert nem tudom ki vagy. Nem láttam túl sok konkrét tapasztalatot ezzel a típussal kapcsolatban itt senkitől (lehet volt), csak annyit, hogy sz@r, mert csak és a használt üzleti bezzeg, attól függetlenül, hogy mi az igény, amit ki kell szolgálni.

Ha hulladék a széria, akkor erről van info, beírja valaki és mindenki megnyugszik. Itt eddig nem ez ment. :N
Te is csak annyit írtál, hogy kirakta a pénzt az ablakba...

Én pl. felesleges pénzkidobásnak gondolom azt, hogy megveszek egy olyan feladatra egy munkagépet, amit egy olcsóbb modell is ellát.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#186) Tikakukac válasza Polllen (#185) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem dobok be önéletrajzot, ha a megfelelő topikokban megnézed olvashatsz bővebb szakmai hátteret is, amiből kiderül nem az oviban a kakaó mellől verem a billzetet. A többiről sajnos kuss és nem szól szám, így sokkal jobb nekem is, páran tudják Ph-ról only és ez így jó.

Mivel ezek a gépek úgy működnek legtöbbször, hogy kapsz egy átszínezett fedlapot max még lapot nyugodtan lehet összevonni a régebbiről alkotott tapasztalatot. Lásd, ha lebontom a tesztgépet és belül koppra ugyanaz a zsanér fogad amit éppen most cserélsz 2 másikban akkor feltételezhetjük, hogy ez bizony úgy fogja kitörni a bezelt meg a bottom case-t mint atom. Ha meg nem akkor pacsi, nem letojni kell a kommunikációt, mint Asus szokta és akkor én is higgadtabb leszek.
Amúgy ha van is konkrét bizonyított, elismert és milliószor taglalt szériahiba akkor is meg fogja mondani pár ember, hogy nem, mert nem. Mindegy hány marék DC csati áll a rakiban, mert pörgeted kifelé tonnaszám vagy állnak a 8600M-es gépek a bontóban, valaki úgyis azt mondja nincs bajuk. Pedig van, utóbbiaknak még NV által is elismert nem kis gondjuk.

Én pl. felesleges pénzkidobásnak gondolom azt, hogy megveszek egy olyan feladatra egy munkagépet, amit egy olcsóbb modell is ellát.

Nagyon helyes. Én is ezért vadászom üzletiekből a ritkább i végű vagy egyéb olcsósított modelleket, mert utálom a feleslegesen erős belsőt és extra hülyeségeket. Lehet ezt okosan is.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#187) Polllen válasza Tikakukac (#186) üzenetére


Polllen
nagyúr

Önéletrajz... :DDD

Én általában egy olyan mondattal meg szoktam elégedni, hogy "az a tapasztalatom/tapasztalatunk ezekkel a gépekkel, hogy..." és máris relevánsnak tűnik az írás. És bármilyen más verzió is jó hasonló tartalommal. Ezen el lehet gondolkodni. Azon, hogy "sz@r", meg a másik csak azért is jobb, mert azt mondtam, azzal nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#188) Tikakukac válasza Polllen (#187) üzenetére


Tikakukac
titán

Pár éve volt még kedvem ilyen beharangozóhoz, hogy háát figyelj nem rossz a gép, de mivel konkrétan csukott szemmel tudom már össze és szétrakni (X2** TP-nél ez valid, próbáltuk) így azt mondom erre figyelj és lehet venned kéne mást ami nem ennyire bajos.
Azóta sajnos kiderült nincs értelme, mert legtöbb esetben úgyis azt vesz amit a sógor mondd vagy amit ő gondol. Így leszoktam róla. :(

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#189) eclipse92


eclipse92
tag

Ez a gép tényleg nem nagy cucc sajnos :S

én 2,5 éve vettem egy használt üzleti gépet..

Core 2 Duo T9600 procival (2x 2800mhz, 6mb l2)
4 giga ddr3 rammal.
és egy elég erőteljes integrált videokarival.. (Quadro fx770m 512mb gddr3)

és ez került használtan 50ezrembe... 2 órás akksival..

Én úgy vagyok vele, hogy ha használt gépet vesz valaki.. az nézze meg honnan veszi.. és nem fog csalódni benne.. szvsz egy új lapos (ilyen kategóriában) nem túl jó választás..

(#190) Mister_X válasza Tikakukac (#188) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért örültem volna, hogyha a szüleimnek adsz valami tanácsot, mert akkor nem egy Satellite C50D-A-149-et vesznek :DDD Ócsó, van rajta vindóz és még mittudomén lehetett az elv. Persze ajándék lónak... azért megkedveltem a lapost egy SSD beiktatása után, na.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#191) #82729984 válasza eclipse92 (#189) üzenetére


#82729984
törölt tag

Reméljük hogy az általad vett gép már valóban 17 colos, mert eddig csak olyan kommentek voltak hogy habár a konkrét igény az egy 17 colos laptop, de milyen hülye a cikkíró hogy nem egy 14 colos használtat vett helyette... :)

(#192) eclipse92 válasza #82729984 (#191) üzenetére


eclipse92
tag

Nem.. 15 ös üzleti gép ( fujitsu celsius h270 ). és eszem ágában sincs azt mondani hogy a cikk írója hülye vagy ilyesmi.. alap dolgokra teljesen megfelel szvsz az ő általa választott gép is, ha meg az ő egyéni igényeit teljes mértékben kielégíti, akkor tökéletes választás neki , csak leírtam a véleményem.. nem bántásból :U persze ha kizárólag 17colos lapos a cél..akkor kevés alternatíva akad.. :)

[ Szerkesztve ]

(#193) Dhampir válasza Tikakukac (#188) üzenetére


Dhampir
félisten

legtöbb esetben úgyis azt vesz amit a sógor mondd vagy amit ő gondol

Ez sokszor így történik, meg olyan is van, hogy az ember rábeszéli magát valami iparon túli alkotásra, de az már lélektani szakmába vágna. :D

(#194) szabonagyur


szabonagyur
félisten

1. Ennek a gépnek sokkal többet kellene mennie egy 4 cellásról mint 3-4 óra, főleg ezzel a játék CPU-val.
2. 17,3-ra 1600x900 is teljesen röhejes, a FHD minimum lenne ide, hogy legyen is értelme
3. A drágább dgpu-s verziónak nincs értelme, azon sem lehet játszani ahogy ezen sem.
4. Touchpad nagyon hamar el fog kopni
4. A mérete és kialakítása miatt görbülésre fogékony
5. Elég durva bevilágítása van hátulról

+1.megjelenéskor bezárult támogatási ciklus

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#195) dlaj válasza szabonagyur (#194) üzenetére


dlaj
őstag

Tisztelem a hsz-eidet, nekem is segítettél már, de a második állításodhoz hozzátennék.

"2. 17,3-ra 1600x900 is teljesen röhejes, a FHD minimum lenne ide, hogy legyen is értelme"

Ez 106 ppi, ami még mindig jobb, minta a hagyományos 15,6" 1366x768 100 ppi-je. És ha figyelembe vesszük, hogy a nagyobb kijelzőt nézhetjük egy kicsit távolabbról is, számomra ez egy elfogadhatóbb megoldás.

Tudom, hogy a standard 15,6" 1366x768-on már évek óta túl kellet volna lépni, illetve ez a notebook is jobb lenne FHD-ban. Nekem is. :R

(#196) szabonagyur válasza dlaj (#195) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem annyival nagyobb véleményem szerint, hogy itt most akkora különbséget tudjunk tenni, ahova kicsi a 15,6 (39,62cm) oda a 17,3(43,94cm) is kicsi lesz, a 17,3 előnye az, hogy nagyobb felbontás konzumer szinten, mint a 15,6-ban. Ehhez ugyanúgy hozzájön, hogy filmezésnél sem jelent sokat az a 4 centi átmérőben.

A ppi igaz, bár nem jelentős különbség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#197) dlaj válasza szabonagyur (#196) üzenetére


dlaj
őstag

Én azért értékelem azt a 4 centi képátló többletet. Ami miatt mégis idegenkedem a 17,3-tól, az a nagy buta kihasználatlan felület a klaviatúra alatt.

(#198) nemlehet válasza szabonagyur (#196) üzenetére


nemlehet
őstag

A 17"-nak elsősorban a normális méretű billentyűzet a legnagyobb előnye. Hiába jobb alátámasztású egy minőségibb laptop billentyűzete, akinek virsli ujjai vannak értékeli a nagyobb gombokat, a teljes méretű entert és a többi. Amúgy a terület miatt csalóka a 15-ös kijelző területe 260 cm2 körül van a 17" meg 360 körül emlékeim szerint. Ez elég sok

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#199) szabonagyur válasza nemlehet (#198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy normális 15ös gépen is van olyan billentyűzet amin a "virsli" ujjakkal is lehet kényelmesen gépelni ezt elhiheted;) A 17-es gépekben sincs feltétlenül annyival nagyobb billentyűzet. A kijelző szintén ilyen, hogy a hasznos területe nagyon nem mindegy, a berakott kép meg nagyon csalóka.

Amúgy nem tudom milyen 15-ös gépeket használsz, ami most előttem van pl teljes értékű entert tartalmaz, meg úgy mindenből teljes méretű, a billentyűzet szinte a gép széléig tart 1cm marad el. 15,4 alatt voltak inkább ezek az összenyomott billentyűzetek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#200) hocico


hocico
tag

jó cikk

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.