Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drlovi


drlovi
aktív tag

Érdekes összehasonlitás!Hiánypotló!
Nekem van N7 régi,és uj is.Ill. barátnőmnek HD7. Az én nexus7(2013) am nem olyan jó összeszerelésben.Az egy évvel korábbi masszivabb.Az enyém recseg a jobb alsó sarkot megnyomva.

(#2) Ájvé


Ájvé
veterán

SoC Rockchip RK3188 Rockchip RK3066?
Ezek hogy jöttek össze? Egyikbe sincs Rockchip.

(#3) tankcsabee


tankcsabee
csendes tag

Hmm.. pont tegnap olvastam el a bemutató cikkeket, hogy vajon a régi nexus7 jó alternatívája-e még a viszonylag új MeMo Pad HD7 nek, és máris választ kaptam a fel sem tett kérdésemre :R THX!

A football az egyetlen valóságshow, amit szeretek..

(#4) devast válasza tankcsabee (#3) üzenetére


devast
addikt

Ha kell micro SD slot, akkor nem alternatívája sajnos :(

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szuper teszt, erre már vártam. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) csonger


csonger
csendes tag

Itt van egy kis copy-paste hiba:

Android tablet mérések
Nexus 7
Rockchip RK3188

Fonepad
Rockchip RK3066

[ Szerkesztve ]

(#7) CharlieDrop válasza Graphics (#5) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én is, pláne, hogy kellene vmi ami kb 7-10"-os van benne GPS

Droidom volt, bár maradhat.
Azt nem tudom, hogy a WinRT-s gépekben van-e GPS...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) satz18


satz18
őstag

Hiánypótló teszt!
Aki 7 hüvelykes androidos tabot akar, annak sokat segíthet ez a tesz a döntésben.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) lenox


lenox
veterán

Amazonon a 16 gigas memo pad hd 129 dollar.

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Prestigio MultiPad 4 Diamond, a 3G-s változat fog kb. 60k-ba kerülni, és a kijelzőfelbontást kivéve pariban van mindegyikkel, ráadásul telefonálni is lehet vele. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Monochrome


Monochrome
csendes tag

Jól látom, hogy a háttérben a 850-es Fiat egy tábla, nem igazi? :)

(#12) dgabor80


dgabor80
tag

Memopad HD7 - fél éve van meg... Nekem nagyon beváltotta a hozzáfűzött reményeket.

Gyors, jól bírja a multitaskingot, viszonylag jól szólnak rajta a filmek, és a kijelző is tényleg szép...

Szerencsére csak 40-et adtam érte, így NAGYON ajánlott az én szubjektív véleményem :DD persze nem a legcsúcsabb az anyaghasználat...de ár/érték arányban nagyon ott van!

A teljes család nyüstöli(párom sorozatokat nézeget rajta, kislányom rajzfilmeket, színezőket, játékokat erőlteti, én pedig Prohardver-t olvasgatok rajta :))

így azért 1-2 naponta illendő tölteni...

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#13) bunevo válasza Ájvé (#2) üzenetére


bunevo
tag

Pedig igény biztos volna RK3188-es 7-es Asus tabletre is. ;)
Sőt ha már ilyen széles választékot kínálnak proci terén, akkor megfejelve egy-egy AMD Temash, Samsung Exynos és Apple A7 verzióval gyakorlatilag a teljes lefedettség is meglenne! :DD
Asus +1

(#14) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Régi N7 van, jól szolgál arra, amire kell, a 2014-es Nexusig biztosan marad is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) assemble


assemble
addikt

Hat igen, az uj N7 nagyon magasan veri a mezonyt. De nem csak itt, hanem gyarto minden 7" koruli tabletje kozul is messze kiemelkedik.

(#16) Peet válasza drlovi (#1) üzenetére


Peet
senior tag

Ejj de jól megy. III. barátnő? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Kodiak88


Kodiak88
tag

Lassan fél éve gyűröm a 2012-es N7-t. 16Gb Refurbished verziót vettem, tökéletesen működik, nagyon masszív. Játékra, netre, olvasásra tökéletesen megfelel, utazásnál 1-2 film is ráfér. Akkuja is jól bírja 1,5-2 nap erős használattal. Egyedül talán a hátlapi kamera és egy HDMI kimenet hiányzik belőle.

(#18) KFChicken


KFChicken
tag

Nem értem miért marad ki a legtöbb helyen, hogy a 2013as nexus 7 bár hdmi-vel natívan nem rendelkezik de slimport-tal igen amin keresztül pedig képes hdmi-t kezelni. Tudom hogy nem elterjedt, de van rá megodás. Tisztelet a kivételnek (mobilarena teszt)

[ Szerkesztve ]

(#19) dinnje


dinnje
aktív tag

Fonepad tulaj vagyok, nagyon meg vagyok elégedve a ketyerével. Ha nem brutál játékokra akarjuk használni, akkor nincs semmi gond az x86-os architektúrával. Az üzemidő sokkal jobb, mint amit leírtatok. A kijelzője meg szerintem nem ugyanaz, mint az N7-é. Az utóbbi kontrasztosabb, alig tükröződik, ezáltal jobb a betekintési szöge, persze ezeket a különbségeket csak egymás mellé téve sasszemmel figyelve vesszük észre.

(#20) Gzolo


Gzolo
senior tag

Nekem HD7 van, kék színű, ennek az egy színnek matt hátlapja van, és nagyon egyben van a cucc! Fogdostam előtte régi Nexus 7-et, annak nem volt annyira kellemes a fogása, mint ennek. A refurbished N7-et pedig inkább kerülni kell, nálam 2-ből 2 hibás volt :(

(#21) <Adamsky> válasza Gzolo (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... kék színű, ennek az egy színnek matt hátlapja ... "
Hmm... ez fontos infó. Rühellem a csillogós műanyagot. Akkor a zöld fehér, és fekete fényes műanyag?

Lehet benne van a tesztben, de mivel csak átfutottam, ezért így elsőre nem találtam ...
Jól tudom, hogy a HD7-ben nincs, de a régi 7-esben viszont van "ambient light sensor"?

(#22) Gzolo válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


Gzolo
senior tag

"Ambient light sensor" , ez a külső fényérzékelő lenne? Ilyen nincs benne. Egyedül egy olyan opció van, hogy a megjelenített tartalom alapján állítja a fényerőt - nem figyeltem még meg igazán ennek a működését.

(#23) <Adamsky> válasza Gzolo (#22) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, arra gondoltam. Magyarul: fényérzékelő dióda. Kár...
USB OTG van?

(#24) Gzolo válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


Gzolo
senior tag

Van is, meg nincs is. Van, mert működnek a rá dugott dolgok, viszont nincs, mert nem ad tápot a rádugott eszközöknek, ezért csak külső energiaellátással lehet megoldani. A fórumában kísérleteznek Y kábellel és külső táppal, úgy működik. Eléggé helyhez kötött a dolog.

Fényerőcsúszka van a Notification baron közvetlenül, de ha mindenképp automata kéne, akkor a Playen van egy Lux nevű app, ami az előlapi kamera információi alapján tudja állítani automatán.

[ Szerkesztve ]

(#25) davta


davta
csendes tag

Upsz...hamarabb irtam mint olvastam. Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#26) Peat;)


Peat;)
veterán

"Nem túlzás kijelenteni, hogy pillanatnyilag az Asus által gyártott Nexus 7 2013 a legjobb kisméretű Android tablet"

Honnan nézve. Akit vonz a 8.3-as kijelző is annak ajánlom az lg 8.3 gpadet, annak aki nem cserélget romokat hanem már kész felhasználásra veszi akkor szerintem jobb választás, különösen az itthoni nexus 7 ellenében, külföldön ugyanis az LG a drágább...

(#27) cinemazealot


cinemazealot
addikt

rudi, várható, hogy esetleg bekerül a tesztbe, vagy külön tesztelitek a közeljövőben a Fonepad mostanában megjelenő újabb változatát, a Fonepad 7-et? Vagy esetleg a Tegra Note 7-et?

[ Szerkesztve ]

(#28) planbmokus válasza <Adamsky> (#23) üzenetére


planbmokus
senior tag

A két Nexusnál biztosan van, tapasztalatból mondom.

Viszont az új Nexusnál szerintem az LG G-Pad 8.3 sokkal jobb vétel. (Ennél is van OTG).
Árban pár ezer Ft különbség van, viszont az LG kijelzője nagyon odaveri a Nexus-ét.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#29) gerii


gerii
addikt

Hamár 7" teszt volt, lehetne egy 8" (4:3), stbstb teszt is.
Karácsonyig tuti lenne olvasottságuk!

(#30) Zsadi válasza dgabor80 (#12) üzenetére


Zsadi
őstag

Kb. nálunk is ezt a cél szolgálja a Memopad HD7, és teljesen meg vagyunk vele elégedve.

(#31) PistiSan


PistiSan
addikt

Nexus 7(2013) tulaj vagyok, első tabletem, minden szempontból elégedett vagyok vele. Pár napja jött az android 4.4 OTG frissítés formájában. Kellett pár hét, mire meg szoktam a 7colt, kicsit kényelmetlen érzést nyújtott eleinte, de megszoktam már. Itthon vettem, nekem meg érte a 2 év hazai garancia a felárat.

(#32) assemble válasza planbmokus (#28) üzenetére


assemble
addikt

"viszont az LG kijelzője nagyon odaveri a Nexus-ét."

Ez biztos hogy nem igaz, a Nexus 7 kijelzojet jelenleg semmi nem veri "nagyon" oda, gyakorlatilag a kategoriaja legjobbja. Gyonyoru, tueles, szinnel teli, szinkalibralt IPS.

[ Szerkesztve ]

(#33) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Barmelyiket elfogadnam. :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#34) rudi válasza gerii (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajnos, nyakunkona cikközön, karácsonyig asszem már csak egy Surface Pro és egy Lenovo három tabletes anyag fog beférni. De majd jövőre!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) planbmokus válasza assemble (#32) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha egymás mellé teszed a kettőt, akkor látod...
Nálam az LG nyert.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#36) CharlieDrop válasza rudi (#34) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A lenovot minél hamarabb, tabletet akarok venni :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#37) planbmokus válasza assemble (#32) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ja és hardveresen is odaveri!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#38) rudi válasza CharlieDrop (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Az A3000-et ebben a pillanatban kapcsoltam be, de szerintem csak dec. 10 után lesz belőle cikk, mert videózni és fotózni jövő kedden fogok, amikor esik a nyakamba a Surface Pro és az Asus T100, amit elfelejtettem említeni tegnap este, mint idei tablet teszt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) CharlieDrop válasza rudi (#38) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi :)
Az az egyik kiszemelt, vagy az acer Iconia A1 :)

Jó munkát hozzá :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40) AxBattler válasza rudi (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

Király, a Lenovo, és a T100 engem is nagyon érdekel! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) assemble válasza planbmokus (#35) üzenetére


assemble
addikt

Magyarul azert sokkal jobb a kijelzoje, mert te aszontad. Nyomos erv :) Not.

"Ja és hardveresen is odaveri!"
Megis miben? Szinte teljesen ugyanolyaz a ket cucc hardveresen. a CPU 1.7 GHz-en ketyeg 1.5 helyett, kb ennyi az osszes kulonbseg. Akkor az "odaveri"? Ne vicceljunk mar. Valos teljesitmenyben pedig az N7 biztosan sokkal jobb a joval jobb, tisztabb es frissebb szoftvere miatt onmagaban is.

Egyebkent egyaltalan nem rossz cucc a G Pad 8.3 sem, de ne beszeljunk mar zoldsegeket...

(#42) godzsy2


godzsy2
senior tag

Van a családban egy régi refurbished Nexus 7, csak 8gigás és még az is elég. Nem kell telepakolni több gigás játékkal és akkor elég ez is. Viszi az OTG-t, filmekhez tökéletes megoldás.
Van egy Memo Pad HD7-es is egy 32gigás microSD-vel, ezt sajna azt OTG miatt kellett megvenni, ugyanis csak külső áramellátással megy rajta az OTG. Mindkettő remek választás volt, én a Nexust használom. Végülis minden hiányosságot lehet pótolni OTG-vel vagy microSD-vel. A Nexusra tegnap jött meg a KitKat, sajna a Memo Padra nem jön ilyen sűrűn frissítés.

(#43) planbmokus válasza assemble (#41) üzenetére


planbmokus
senior tag

Minden nap kb 12 órát van előttem, egymás mellett a Nexus 7 ('13) és a G-Pad 8.3.
Max fényerőn, azonos beállítások mellett, azonos háttérkép mellett - szvsz - sokkal szebb a G-Pad kijelzője.
Ugyanazt az (fullHD) videót egymás mellett futtatva szintén ez a véleményem.
Ha ugyanebbe a videóba beletekerek, az LG egy kicsit gyorsabban folytatja a lejátszást.

Irreleváns érték:
A ppi értéket simán alapul véve, 5 cm-ről konstatálva a kijelzőket a Nexusnak jobb (kevésbé pixeles) a képe. (8,3" vs 7", azonos pixelszám...)

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#44) assemble válasza planbmokus (#43) üzenetére


assemble
addikt

Vilagos, de ezzel igy h "sokkal szebb" nem nagyon lehet mit kezdeni amig meg nem mondod hogy konkretan mire gondolsz. Mivel teljesen azonos kepernyotechnologia, es az n7-et mindenhol dicsertek a szinei es szinhusege miatt, es a parametereikben sem jobb kulonosebben a masik sehol, igy nagyon valoszinutlen h "sokkal jobb" lenne nala akar ez, akar mas. Neked jobban tetszik, az lehet. De hogy "sokkal jobb" lenne... Nagyon valoszinutlen. Megis miben?
Mint irtad, pixel szamra ugyanannyi a ketto, ebbol adodoan elessegben jobb annyival a nexus.
Maximum fenyeroben elvileg joval jobb a nexus, majd duplajat tudja a g pad fenyessegenek.
Ezeken kivul a tobbi masik parameterben, tesztben nem hiszem h barhol olyan durva kulonbseg lenne koztuk, igy nem is nagyon lehet semelyik "sokkal jobb" a masiknal...

(#45) rudi válasza assemble (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Szubjektív kérdés, kinek mi a "jobb" és a "sokkal". Anno egyetemen csináltunk pár szubjektív tesztet jellemzően 10-es nagyságrendű tesztalannyal (odajön a tesztben nem érintett hallgató, megnézi a két mintát, rábök arra, ami jobban tetszik neki). Általában a túlszaturált, túltelített színek nagyobb tetszést arattak, mint a színhelyesek. Tablet képén - főleg, ha nem pont szemből nézed - sokat dobhat az előtte lévő felület minősége. Egy jó antireflex réteg csodákra képes, kihozhatja ezt a "sokkal jobb" nevezetű érzést. Aztán más szemlélő szerint meg lehet, hogy ez már csak kicsivel jobb, mert a gyengébb tesztalanyt is szuperjónak ítéli.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) assemble válasza rudi (#45) üzenetére


assemble
addikt

Jah, valami ilyesmire gondoltam en is. Csak erre mondtam azt, hogy ezzel igy onmagaban (konkretumok nelkul) nem sok mindent lehet kezdeni :)

(#47) laszlohu


laszlohu
addikt

Tényleg minden igényt kielégítő a teszt,
én mondjuk kiváncsi lettem volna, hogy melyikben van Miracast, és melyikben nincs,

a fórumokat olvasgatva azt vettem ki, hogy a régi Nexus 7 - ben nem volt Miracast,
de az új 2013 - asban már van.

(#48) assemble válasza laszlohu (#47) üzenetére


assemble
addikt

Igen, 2013-asban van, slimport is. (2012-esben egyik sincs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.