Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Jogos a következtetés, mindenképp érdemes a kábelt behúzni, mert még fast ethernet esetén is legalább pariban vannak:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) sanzi89 válasza kleinguru (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

Már hogy a túróban lennének párban? A Fast Ethernet elméleti sebessége 100Mbit, ami a gyakorlatban 11-12MB/s-et jelent. A cikkben mért értékek a gigabites vezetékes sebességet közelítik meg. A 10 gigabit pedig vezetéken még ma is álom az átlag felhasználóknak.

Ettől függetlenül én határozottan vezeték párti vagyok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) deakpeti


deakpeti
tag

Az asus ismet alkotott! Ezzel a wififogoval ausztaliabol befogom a jelet:)

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#4) kleinguru válasza sanzi89 (#2) üzenetére


kleinguru
addikt

Teljesen jogos:R

Valamiért MBitet olvastam:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#5) Reggie0 válasza sanzi89 (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak akkor nincs parban a FE-vel, ha csak 1-2 felhasznalot kell kiszolgalni.

(#6) antikomcsi válasza sanzi89 (#2) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért a 10 gigabithez, már nem csak megfelelő hálózati eszköz kéne, hanem gyors háttértár is.

Remélem az álom számunkra is hamarosan valóság lesz! :)

(#7) Duree


Duree
veterán

Inkább kábelezek,mit ennyi pénzt kiadni érte,kár mert igencsak ütös darabok lettek.

duree54

(#8) PistiSan


PistiSan
addikt

Én is kábel párti vagyok, főleg amikor a cikkben említett 6 méteres távolságról van szó!
Ami viszont szerintem hiánypótló, az a kikapcsolható ledek!

(#9) Chrys_


Chrys_
addikt

Ezek az eszközök albérletben használhatóak nagyon jól, ahol nem lehet falat bontani kábelezés miatt (a falon kívül vezetett csatornázás meg undorító egy otthonban). Nélam is emiatt van AC-router és kártya hozzá a gépben. 2 falon keresztül is 35-45MB/s sebességet tudja tartani, a ping sem romlik emiatt.

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Mind a kettőnek van jogosultsága, főleg ha valahol sok a mobileszköz. De amúgy komolyabb dologra én nem szeretem a wifi-t főleg soklakásos társasházakban/panelben tud néha érthetetlenül (persze biztos megvan az oka) belassulni, eldobódni a jel, ideális körülmények kellenek a jó sebességhez. Ahol megtehetem ott én is kábelezek, de eddig még nem sikerült beszuszakolni az UTP kábelt a telefonba :D

Amúgy szemezek az AC-val, mert az n-es router kicsit lassúcska, de sajnos még mindig túl drága. Nem szeretek 20-30k-t kidobni egy hálózati eszközre.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) pusszycat válasza Chrys_ (#9) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

500 Mbit-es a neted?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) Chrys_ válasza pusszycat (#11) üzenetére


Chrys_
addikt

Helyi hálózaton keresztüli sebességről van szó, nem Internetről.
De 2 falon keresztül a local net valóban annyi lehet (azt hiszem 877Mbit-re szinkronizál). a pinget meg csak a wifi miatt írtam, nem rontja le.

[ Szerkesztve ]

(#13) davidsone


davidsone
addikt

Jó cuccos :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezeknek elmentek otthonról az tuti. Ilyen árak mellett inkább maradok AC "mentes". A 7 Mbites csúcs T-home kapcsolatomhoz úgyis csak pénzkidobás lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) tibaimp válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igazad van, nekem is itthon a fos adsl-van, ilyen sebességről csak álmodok :(
Amúgy valóban jó cuccok lettek.

Hirtelen az ugrott be, hogy az ASUS mit nem gyárt (cpu + ram-on kívül, szerintem már mindent)?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) haxiboy


haxiboy
veterán

Brutálisak, nekem csak a nagyon kistestvérük van (AC51U, de a 100/100 mellé ez is elég). Igaz hiányolom belőle a gigabites portokat, de nem egy kategória. Az AsusWrt néhol nagyon szegényes, AsusWRT merlin fw-ben rengeteg hasznos funkcióval bővíthető az összes, vagy akár saját firmware-t is készíthetünk mert nyílt a forrás. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#17) subset


subset
senior tag

Van áruk rendesen.
Kíváncsi lennék mit fogyaszt egy ilyen full gázon.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#18) FollowTheORI válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezeknek nem az internet a lényege, hanem az otthoni gépek és eszközök közötti adatforgalmazás.
Pl TV-re video stream, nagy fájlok másolása gépek között, NAS... stb stb. :)
Mindezt mobilisan kábelek behúzása nélkül, egyszerre több eszközt kiszolgálva.

Ettől független a jó és gyors routerek ára tényleg kicsit húzós lett az évek során. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19) rviktor25 válasza tibaimp (#15) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Vicces, h itthon 30/4Mbps-ért többet fizetek mint Pesten az 1000/200-ért...És mielőtt valaki azt mondaná, h az egyik optika: itthon is két emelettel feljebb jön be a 10Gbps optika a házba

Szépek és jók ezek a csili-vili csoda-wifi-routerek, de egyszer csinálhatnának helyettük végre egy normális open source routert ami hw nat nélkül képes (közel) gigabitet routolni és nem kapok az árából egy számítógépet.

Chiwasuu!!!

(#20) Reggie0 válasza rviktor25 (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

hw nat nélkül képes (közel) gigabitet routolni és nem kapok az árából egy számítógépet.

:))

(#21) kali válasza rviktor25 (#19) üzenetére


kali
legenda

számítógép sem gyenge kell hozzá, hogy a jelenleg adott digi 1000 pppoe net maximális sebességét megfelelően lekezelje, ehhez kellene viszonyítani az elvárásokat...

(#22) htc07


htc07
addikt

Valaki árulja már el, miért jó, hogy a hátuljára rakják a routereknek a wps gombot? Biztonsági? Aki az elején meg tudja nyomni a gombot, az a hátulján is.

Én az elejére/tetejére tennék egy bazinagy panicbutton szerű gombot.

(#23) kali válasza htc07 (#22) üzenetére


kali
legenda

van olyan reset funkció, amikor a wps és a főkapcsoló gombját egyszerre kell használni, akkor például praktikusabb és használhatóbb, ha mind a kettő azonos felületen van.
az a tapasztalatom, hogy a wps gombot/funkciót (arányában) nagyon kevesen használják a fő feladatára is, ebből a szempontból így esetlegesen mindegy is lehet(ne), a gyártók meg biztos több szempontot is figyelembe vesznek, hogy hová kerüljön, de főként a panel kialakítását; link

(#24) htc07 válasza kali (#23) üzenetére


htc07
addikt

értem én, de a számítógépen sincs a power gomb az alaplapra forrasztva, hanem ki van vezetve a ház elejére, kb. 5 fornt többletköltség lenne egy hasonló megoldás.

reset gombnak meg ott a reset gomb. :)

nem olyan nagy dolog ez, láttam tplink routert, amin meg van így oldva. és az nem egy csúcskategóriás, hanem egy belépőszintű router.

szóval a lényeg, hogy ez egy kényelmi funkció teljes elkényelmetlenítése.

(#25) kali válasza htc07 (#24) üzenetére


kali
legenda

ez nem számítógép, hanem egy kompaktabb eszköz.
vannak esetek, amikor a wps gomb kell a reset eszközléséhez, illetve más funkciókhoz is.
egy ideje a tp-link is hátulra teszi, ráadásul ott csak egy gomb van, az a reset és a wps is.
halkan jegyzem meg, aki komolyabb biztonságra törekszik, az azzal kezdi a router konfigurálását, hogy kikapcsolja a wps funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#26) htc07 válasza kali (#25) üzenetére


htc07
addikt

igen, tisztában vagyok a wps biztonsági problémáival (amennyiben a szoftveresre gondolsz, és nem arra, hogy bárki benyomhatja a gombot), de ha már van ilyen funkció, miért dugják el?

resetelni pedig nem szoktam heti háromszor.

nem kötekedni akarok, csak tényleg nem értem, ha a gomb elsődleges funkciója a wps, akkor miért a reset kényelmességét akarják (-nák) növelni.

(#27) kali válasza htc07 (#26) üzenetére


kali
legenda

a (szoftveres) sebezhetőségre gondolok, ha a wps funkció aktív az adminisztrációs felület beállítása alapján.
én sem szoktam gyakran visszaállítani gyári állapotra a routert - csak ha bizonyos firmware frissítéskor előírják -, de sok olyan felhasználó van, akik különböző moddolt firmware verziókat használnak, állandóan szoftverezik az eszközt, különböző új funkciókkal vértezik fel a gombokat/kapcsolókat...stb., itt a fórumon pláne nem kell nagyítóval sem kell keresni az ilyeneket.
én sem kötekedésből írom, nem is azért említettem a reset példát, hanem a fent írtak miatt.
aki sűrűn használja a wps funkciót, annak valóban előnyösebb lehet, ha elől, jól elérhető helyen van a gomb, de ez mégsem annyira divat a gyártók nagyobb hányadánál.

(#28) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

ASUS PCE-AC56 kártyáról van valakinek vmi tapasztalata?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29) Chrys_ válasza MCGaiwer (#28) üzenetére


Chrys_
addikt

50+MB/s eddig a csúcs itthon 2 falon keresztül (ASUS RT-AC66U routerrel), de stabilan viszi a 40-45MB/s-t.

Sorry, PCE-AC66.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.