Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enjoy


Enjoy
addikt

Jó teszt, jó PNA :R


Nyaralás elött akarunk épp venni egy hasonló ketyerét, bár sztem egy jó 20-assal kevesebbért... Mindenesetre megkönnyíti a vásárlást, hogy látom melyik gyártók termékei közül ajánlott választani

► més que un club ◄

(#2) Petester


Petester
senior tag

Ha csináltak TMC nélküli verziót, csinálhattak volna média funkció nélkülit is nyomottabb áron.
Én pl. azért vettem meg egy másik gyártó, ehhez képest butább termékét, mert nem akartam olyan funkcióért fizetni, amit soha nem is használnék.
Másik oldalról megközelítve, ha egy cég vesz navit, lehet neki is előnyösebb egy butább. De lehet inkább akkor a kistesót választja? És abból vesz ebből az árból majdnem kettőt? :F

(ó\_!_/ó)

(#3) sdaniel


sdaniel
csendes tag

Hát amit mi az üzletben árulunk,azon már 2008.01 es térképek vannak,és ráadássul 2gbs kártyán!De tényleg klassz kütyü,bátran ajánlom mindenkinek nagyon jó cucc
A micro sd szerintem rendben van,mert ha azt vesszük alapul hogy minden telefonba van fényképező,és a legtöbb telefon microsdt használ akkor van valami alapja ennek a kártyatipus használatának,szerintem:)

(#4) Csyppa


Csyppa
senior tag

Ez bizony tényleg szép. :)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#5) James Bond™


James Bond™
tag

Szééép, tényleg. Jól néz ki és nem is buta.

•> Figyelj, tanulj, hogy később rád figyeljenek és tőled tanuljanak!

(#6) Márton


Márton
nagyúr

Beépített FM transzmitter? Tyű, ilyenről nem is hallottam!

Illetve mégis, most akarok venni egy szivargyújtóra csatlakoztathatót, ami pendrive-ról is játszik mp3-at. De most egy kicsit elbizonytalanodtam ettől:
"a dolog teljesen legális, bár a minőség sosem lesz olyan, mint egy drótos kapcsolatnál."
Mégis milyen lesz a minőség? Tudom, hogy van amelyik vágja a magas frekvenciát, de amit én kinéztem, az állítólag nem. A motorzaj mellett úgysem várható el cd minőség nem? Persze meg kéne hallgatnom egyet, csak nincs a közelben. Nagyon rossz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

szép, de drága. Akkor inkább már ez.

(#8) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Erre a tesztre vártam hetek óta. Szinte biztos voltam abban, hogy ajánlott plecsnit kap. Holnap megyek megvenni. :)

(#9) ZoZa™


ZoZa™
senior tag

Igy hirtelen elmondja nekem valaki mi az a TMC?

Többször olvastam már itt-ott de csak emlitésre (van-nincs) de hogy mi is az arról már nem nagyon találtam semmit. Most eljáccom az átlag olvasót és utánajárás helyett kérdezek ;)

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#10) JoeYi válasza ZoZa™ (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

szégyeld magad :) [link]

(#11) Shadows


Shadows
senior tag

nekem volt szerencsém egy ilyet nyomkodni....meggyőző!!!! nekem az tetszett a legjobban hogy mikor a teloval párosítottam egyből lekapta a telkönyvemet és már tudtam is róla tárcsázni a kihangosításról nem is beszélve, ami életet menthet!!!!!

Az új Igo meg.....ez a 3d-s túrás majd szeirntem olyan 5 év mulva lesz igényes. Szeirntem a mostani lehet felhasznlóbarát, de a eégihez képest egy átlag felhasználónak szívás!!! Megtunulni ujra mindent.....

A másik pozitivum a kijelző mérete, mio-ból a c720 volt ami talán ellenfele lehetne, de az ugye nem igo8 képes, képesítésssel meg ugrik a gar.....

Összességében az ár az zúzós, de aki nem pda-t akar venni mert nem használná ki a tudását annak tökéletes, talán egy wlan mehetett volna bele :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#12) Bog válasza Márton (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Körüljártuk a múltkor ezt a transmitteres témát az E-TEN X650 tesztjében. Ráadásul akkor annyira rápörögtünk, hogy akartunk is szerezni egy csomó ilyet, hogy összehasonlítsuk őket, de mindegyik recseg, el-el dobja a jelet... nehéz jót találni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) CriticalHit válasza Bog (#12) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ő vagy inkább a Garmin nüvi 760?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#14) Bog válasza CriticalHit (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pff, ezt a kérdést passzolom a szerzőnek tovább. Én nagy Asus & iGO 8 fan vagyok alaphangon (bár ez a P527, ejj), nálam nem lenne a kérdés, de a nüvi sem piskóta a maga egyszerűségével és megkérdőjelezhetetlen minőségével.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Petester válasza Bog (#14) üzenetére


Petester
senior tag

'de a nüvi sem piskóta a maga egyszerűségével és megkérdőjelezhetetlen minőségével.'
És a frissítés kiszámíthatósága is a Garminra hajtja a vizet...

(ó\_!_/ó)

(#16) Gubro


Gubro
senior tag

Én a kettő közül a Garmint választanám és fájó szívvel dobnám sutba az iGO8-at. Pedig a progi...
Nem is, megvenném mindkettőt, és egyik nap az egyiket, másik nap a másikat használnám.
Affene, nehéz kérdés.
Nem, összességében a 760-as a nyertes, ez van.

(#17) CriticalHit válasza Gubro (#16) üzenetére


CriticalHit
őstag

Köszi a segítségét. A MIO C520 mennyivel gyengébb?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#18) Petester válasza CriticalHit (#17) üzenetére


Petester
senior tag

A térképben mondjuk.
Ha hallottál a Nav'N'Go-s összeveszésről, akkor nem ecsetelem, ha nem, olvasd el a mai Mio-s tesztet/cikket.

(ó\_!_/ó)

(#19) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Egy db családi célra beszerezve :) Még élesben nem teszteltük, majd beszámolok.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#19) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Zenejátszás+képnézés+videózás lehetősége megvan, csak az USB 1.1 miatt még a csupán 2G-s kártyát is örökkévalóság megtölteni.
Videót eddig csak wmv-t sikerült vele lejátszatni, avit egyáltalán nem, mpg-t legalább felismeri.
Ha rásüt a nap a szélvédő mögött(alatt), akkor alig látni belőle valamit.
A rögzítő bár csúnya, de jól használható, ugyanakkor lapos, nagy szélvédős kocsinál vagy a kormányba hajolgatva kell pötyögtetni mondjuk menet közben ha muszáj, vagy olyan magasan van, hogy elérem, de kitakarja a fél "képernyőt" a real-life szimulátorban :)
Futó navigálás alatt elég nehézkes hangerőt növelni vagy csökkenteni, sokat kell kattogni hozzá.
Sebességhatár-túllépésnél csak az első alkalommal szól, utána már csak kis jelet rak ki, amit figyelni kell ha erre akarunk hagyatkozni. Sok helyen nem pontos a korlát ismerete.
Kihangosítás gyakran recseg, illetve idő után kikapcsol, ha sokáig semmi nem történik, akkor kikapcsolja, és akkor a rádió serceg üresen.

Egyébként viszont menet közben elég jól teljesít, pontos, relatíve gyors, intelligens nagyítás vicces de jó, szélvédő mögött is jól fog jelet, külső antenna nem hiszem hogy kellene hozzá. Az akksi tűrhető ideig bírja.

Első tapasztalatok ennyi..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#21) tyson76


tyson76
csendes tag

hi! s.o.s hogy lehet megnézni a rejtett fájlokat?? van hozzá valami progi? hack?azért kérdezem mert rá szeretnék rakni olyan térképet amihez nincs licenszem.a licensz fájl +exe fájl stb rejtett. s.o.s

[ Szerkesztve ]

(#22) BlacKSouL válasza tyson76 (#21) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van hozzá progi, persze. Úgy hívják Windows XP. És még van több is.
Ha XP-ben nem tudod megnézni a rejtett fájlokat, az baj. Akkor viszont ne is kísérletezz a licenszek kikerülésével szerintem.. :) Ha meg mégis, akkor meg járj utána jobban a témának. De nem hiszem hogy itt feltétlen segítséget kapsz, legalábbis ami a public dolgokat illeti.
Másrészt ahogy látom amúgy se töri magát senki hogy teleszórja a topikot ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23) st81


st81
tag

Aki az utóbbi pár hétben vett r700-at, meg tudná mondani, hogy milyen dátumú (mennyire friss) a térkép rajta?

[ Szerkesztve ]

(#24) Scania76


Scania76
csendes tag

Én nemrég vettem meg a szerkezetet, de van 2 észrevételem vele kapcsolatban. Szerintem a szivargyújtó-töltője nagyon-nagyon rövid... Szinte lehetetlen használni az én autómban...
A másik gondom az Igo8-al van: ebben már nincs a beállításoknál "teherautó" funkció. Viszont a "busz" benne van. Csak az a gondom vele, hogy nem tudom minek teszik bele, ha egyszer a súly - és magasságkorlátozásokat még mindig nem veszi figyelembe. Olyan nehéz lett volna a 3D helyett inkább erre a régi hiányosságra koncentrálni??
Egyébként más gondom nincs vele, és bátran ajánlom mindenkinek!!

(#25) vagamo


vagamo
őstag

Na erre kíváncsi leszek? Asus R710 HUD: Heads Up Display ----> HUD "segítségével" ugyanis néhány adat a szélvédőre vetíthető! Még 1 kis olvasnivaló: [link]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#26) Ala válasza Scania76 (#24) üzenetére


Ala
tag

Hali!

Milyen autód van?

Milyen közlekedési eszközök vannak még benne?

Köszönöm a segítséget.

(#27) FrozenRouse


FrozenRouse
csendes tag

Udv!
A terkepek frissiteset/uj terkepeket csak asus oldalarol lehet leszedni, vagy eredeti iGO terkep file-okkal is mukodik?

(#28) Viktor0610 válasza FrozenRouse (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem valószínű, hogy menne az eredeti iGO-térképekkel.

Emiatt lehet más módon frissíteni ezt, mint egy eredeti iGO-szoftvert.

Samsung Galaxy A54

(#29) Tomee21


Tomee21
csendes tag

Sziasztok,
Lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű ez a dolog, de az R700t-ben a TMC kiegészítést úgy kell érteni, hogy az antenna is beépített, tehát nem kell egy hosszú, ronda antennát a kocsi ablakára ragasztanom? Mert engem nagyon zavar hogy a TMC-hez egy zsinórt kell a szélvédőre erősíteni. Ha ez sem ilyen, van olyan gép amiben nem szükséges külső antenna TMC vételhez? :F

(#30) mdk01 válasza Tomee21 (#29) üzenetére


mdk01
addikt

Ez engem is érdekelne....
Plusz még az hogy mo.-n kapható-e a TMC vevős változat mert én "T" jelzésüt még nem láttam.

(#31) ByB


ByB
addikt

Várható iGO 8 frissítés a készülékhez? Eddig ha jól tudom még nem érkezett specifikus update, pedig történtek változások... :((

(#32) rockjano


rockjano
csendes tag

Az R600-asomat lecseréltem erre...hááááát.

Ami jó. kisebb, zsebretehetô, aku cserélhetô viszont gyengébb. SE K790-es telefonomat látja contaktokat nem olvassa be csak elsô párat. Kihangosítóként mûködik, elég jól...de hívástkezdeményezni nem tudok rólla sem navi közben sem egyébként, próbáltam egy samsung telefonnal az még ennyire sem mûködött együtt vele. (az R600-asomon ez mûködött)
Adnak hozzá tokot de nem elég kemény fedelû övtáskában nyomódik a képernyôje.

Minôség teljesen OK, software nem annyira. Rádióadós kihangosítás mûködik hozzá adott Micro SD kártyán még van 1G hely, mp3 rátehetô hangminôség szar, serceg stb...

A TCM-hez hozzáadott nem túl praktikus antenna kell, de nem kell mert még úgysem mûködik, majd ha egyszer megállaponak valakivel + update..ha egyáltalán. Nyugaton lehet hogy jó, még nem próbáltam. Fülhallgatókimenet a kisebb fajta, adnak hozzá fülhallhatót utálatos fülbedugós falyta.

Softwarét updateltem...fölöslegessen mert a legújabb volt rajta.

iGo nyolc származék, lebutított fajta (Miért???) Kevesebbet tud az tuti. Benzinkutakat nem mutatja (R600 tudta), domborzatok hekkelhetôek.

Szóval nem tudom, nem rossz de az árához képest???

jano

(#33) Siffredi


Siffredi
senior tag

Udv mindenkinek!

Elore leszogeznem, egy kicsit problemas lesz a kerdesem, figyeljen jol mindenki!
Szoval, szemet vetettem egy Asus R700-as masinara (ami igazabol R700T), amit az USA-bol rendelnek meg ebay-en, viszont jelenleg Angliaban elek.
Itt jon kepbe a bibi: a gephez csak olyan szoftvert mellekelnek, amihez csak USA es CANADA terkepek vannak mellekelve! Meg azt sem irtak le pontosan, a szoftver pontosan milyen tipusu (gondolom IGO8 klon lehet...).

A kerdesem a kovetkezo lenne: erdemes ezt a keszuleket megvennem, meg tudom "buheralni" ugy, hogy tudjam hasznalni Angliaban, illetve kesobb, itthon is? Remelem tud valaki segiteni ebben a kerdesben, mivel elegge csabit ez az Asus!

A legvegere meg valami. Arra esetleg van valami remeny, hogy a keszulekben talalhato magyar nyelv, illetve magyar hang? Abban az esetben, ha nem, akkor meg lehet valahogy oldani ezt a problemat?

A valaszokat elore is koszonom, es ha valaki nem szeretne olyan dolgot leirni, amit nem szabad, azt a valaszt varom privatban!

Udv!

(#34) Dundy válasza Siffredi (#33) üzenetére


Dundy
tag

Szia!

Gyárilag az ASUS GO nevű programot fogod rajta találni, ami az iGO8-nak megfelelő, az R700-ra optimalizált, korlátozott/klón verziója. ASUS websiteról tudod frissíteni - a ROMot és a térképet is.

A "megbuherálásban" nem tudok nyilatkozni, de többektől hallottam, hogy megoldható.

Amit érdemes mérlegeléskor figyelembe venned: a bluetooth kihangosítója eléggé gyerekcipőben jár, ha ez a funkciója fontos számodra, akkor nem ajánlom. Bár ha ezzel a funkcióval kompatibilis telefonod van, akkor még fel is olvassa angolul az SMSed egy gépi hang. Csak egyelőre nagyon kevés embertől hallottam,hogy olyan telefonja van, amivel összekötve tud ilyet az R700T.

Amúgy a gép tényleg jó választás, szép, masszív az autós tartója, csak egyelőre az itthoni ára kicsit túl magas, emiatt sokan kintről hozatják be.

[ Szerkesztve ]

(#35) Siffredi válasza Dundy (#34) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szia!

Eloszor is koszonom a valaszt!
Amint azt fentebb irtam, a keszulekhez mellekelt szoftverrel kapcsolatban bajban vagyok, mert pontosan nem irtak le, hogy milyen. Annyit tudok csak, hogy kanadai, illetve amerikai terkepek vannak csak rajta, viszont en Angliaban szeretnem hasznalni, ezert lenne fontos az, hogy legalabb angliai terkepeket tudjak importalni a programba.

Eppen ezert kerdeztem a "buheralos" reszet a dolognak, de amennyiben ez a terkep-importalas legalisan, a hivatalos honlapon keresztul megoldhato, akkor en azzal tokeletesen megelegszek! Nem akarom "szethackelni" a keszuleket, az nem az en vilagom!

A bluetooth-al kapcsolatban pedig csak annyit, hogy en nagyreszt navigaciora hasznalnam a keszuleket, mert nekem az a legfontosabb szempont. Egyebkent azert jott ez a gep a kepbe, mivel szep, es az itthoni ar feleert meg tudnam venni, es ezert egy kis kenyelmetlenseget is vallalok.

Nagyjabol ennyi.

Udv!

(#36) ByB válasza Siffredi (#35) üzenetére


ByB
addikt

Én nemrég beregisztráltam az R700 készülékem az Asus honlapján és így elérhetővé vált a teljes Európa térkép letöltése, amit újratelepítettem a készülékre, az interneten talált instrukciók alapján.

Engem az aggaszt, mintha nem akarna új térkép megjelenni R700-ra, pedig iGO oldalról már jelent meg javítás... :(

[ Szerkesztve ]

(#37) Siffredi válasza ByB (#36) üzenetére


Siffredi
senior tag

Akkor a terkep frissiteset meg lehet oldani hivatalosan is, ez mindenkeppen jo hir.
A szoftver kesobbi frissitese pedig tenyleg kerdeses, ahogy az a kapcsolodo tesztben is olvashato...

(#38) ByB


ByB
addikt

Most kaptam levelet az ASUS-tól, hogy elérhető az ingyenes térkép frissítés! :C Ha letöltöttem és feltelepítettem, beszámolok...

(#39) ByB válasza ByB (#38) üzenetére


ByB
addikt

Ezt benéztem, figyelmesen átolvasva a levelet, csak figyelmeztettek, hogy 15 napon belül lejár az ingyenes térképfrissítési lehetőségem. Ami túl sokat nem számít, mert nincs új variáció... :(

(#40) ByB


ByB
addikt

Fog ehhez a készülékhez valaha is kijönni map upgrade? :F

(#41) Cobra. válasza ByB (#40) üzenetére


Cobra.
őstag

Nagyon úgy tűnik, hogy az Asus nem hajlandó kiadni frissítést, így csak az Nav'nGo-ban bízhatunk, hogy lesz Asushoz is használható verzió az új oldalukon: https://www.naviextras.com/shop/portal/

(#42) kolivanov777


kolivanov777
tag

Hi! valaki aki tudja, leírná hogy tudom az igo8-t felrakni navira asus r700tre! köszi
igazából jó lenne a gyári, de elavult a térképállomány, és amiket felrakok igo8ból arra azt írja hogy elavult pedig azok az újjak!
Help

(#43) Katchikan válasza kolivanov777 (#42) üzenetére


Katchikan
csendes tag

Szia!

A következő fórum hozzászólásai között [736 - 745] le vagyon írva mit kell csinálni, link is van, ahonnan a szükséges cucc leszedhető.

We never know how far we can go until we try

(#44) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Használja/használta bárki a GPS Catcher-t? Én ugyanis telepítettem, el is indul, majd frissítéskor kiírja, hogy váltsak Beépített memória háttértár üzemmódra. Miután ezt megteszem, kiírja, hogy "ellenőrizze az internetkapcsolatot a legfrisebb GPS fájl letöltését illetően." Én ellenőrzöm, rendben van. És nem történik semmi. Megismétlem, majd másik módban is, mindhárom módban, majd leszedem a progit, netről leszedek egy másik telepítőt, felrakom azt is, és ugyanaz a probléma. Nem működik.
Hol lehet a gond? Hogy lehet kijavítani?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#45) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#44) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Óhhh, már eljutottam oda, hogy legalább netről frissített állítólag(de semmi nem változott korábbhoz képest), és most már ezt írja ki. Aztán ahogy mondja csatlakoztatom USB-n keresztül, bár addig is faszán csatlakoztatva volt, de hát ismétlés az idegbaj jó édes anyja. És semmi mást nem ír ki, csak ugyanezt. És ismét csatlakoztatom usbn keresztül, és ismét ezt írja ki.

De közben ismét elvesztette csodaképességét, hogy letöltse a friss fájlt legalább a PC-re, szóval ez a program maga a csoda. :(((
Akkor már inkább beülök a kocsiba 3 perccel korábban, hogy az ilyen kicseszett ködös mocskos időben is biztosan megtaláljon legalább 5 holdat.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46) kelehen válasza BlacKSouL (#45) üzenetére


kelehen
csendes tag

Hali!

A catcherrel először én is szívtam. Kicsit értelmesebben is leírhatták volna a használatát: két külön lépés a netről frissíteni a számítógépeden lévő adatokat, aztán meg a gépedről a PND-t.
Igaz mindegyiket a "frissítés" gombbal kell indítani.
1.) szedd le a netről az adatokat a gépre
2.) indítsd újra az Asust, (közben legyen összetyúkbelezve a géppel) és induláskor válaszd az eszközmemória módot. Ha elindult, nyomj rá megint a catcher-ben a "frissítésre"...
Működ?

(#47) kelehen


kelehen
csendes tag

Amit viszont még nem próbáltam: az ASUS oldalról térképet frissíteni....
Valakinek sikerült már? tényleg van a regisztráció után valami 60 napos időszak ami után már nem lehet frissíteni?

(#48) vwatesz válasza kelehen (#46) üzenetére


vwatesz
csendes tag

Hello! Nekem tegnap óta van ilyen gépem, azt megtudod mondani, hogy ez a catcher mire jó?

(#49) kelehen válasza vwatesz (#48) üzenetére


kelehen
csendes tag

szeva!
A kecccser leszedi a netről az aktuális műhold adatokat.
Erre egyébként nincsen feltétlenül szükséged, mert azt a GPS úgyis leszedi magukról a műholdakról.
Ha sűrűn használod a ketyerédet, akkor ne is foglalkozz vele, de ha mondjuk 2 hónapig elő sem vetted, vagy mondjuk repülővel átutaztad a fél világot, akkor a netről leszedett adatokkal elvileg megspórolhatod azt az időt, amit bekapcsolás után műhold keresgéléssel töltene a kütyü. (tudod, mikor az elején csak tájékozódik mint a kiszántott egér...)
Mondjuk lehet, hogy ez a netről frissítés egyébként pont 2x annyi ideig tart így, mintha csak bekapcsolnád aztán kitennéd az ablakba. Aztán közben még ihatnál egy kávét is, vagy mondjuk megnézhetnél a neten valami érdekesebbet... :-)

(#50) vwatesz válasza kelehen (#49) üzenetére


vwatesz
csendes tag

köszi. akkor magyarul semmi értelme és kár is idöt tölteni azzal, hogy a kütyümre töltsem...

ja és mondjuk filmet nézni probált már valaki rajta? milyen formátumot hajlando lejátszani?

illetve ha a telefonomról nem huzta át a névlistát akkor erre rá lehet venni valahogy? mert ok hogy tárcsázni lehet vele, de általában nem vágom fejből a számokat, és sajna nem huzta át a telefonkönyvet:-( (nokia e65-röl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.