Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ghosti


Ghosti
aktív tag

Köszönjük a cikket, azt hiszem egy ilyet beszerzek :DD .

Elég jó ár, minőség sem rossz.

:/

(#2) gF válasza Ghosti (#1) üzenetére


gF
senior tag

Csak tudnám miért spórolják le a gigabites LAN-t.. :F
Szerintem azt többen kihasználnák mint az USB 3.0-át.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Tuib


Tuib
aktív tag

Amit hiányolni szoktam: hogy viselkedik az eszköz a HD audio tartalmak esetében: DTS-HD MA, Dolby TrueHD. Az előd egyiket sem támogatta, illetve még a WD-TV live-al jártam úgy, hogy csak a Dolby TrueHD-t szerette.

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#4) Morden24 válasza gF (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nos igen.
Ráadásul közel 40K-s árral nem lenne kötelező úgy kinéznie, mintha önmaga gagyi kínai utánzata lenne...

Sectumsempra - For Enemies

(#5) maláj


maláj
őstag

korrekt cucc ahhoz képest, hogy asus ;]
és még az ára is rendben van (úgy-ahogy :P)

(#6) Warter


Warter
őstag

HD tartalmakat ez már viszi. Nekem a bajom az, hogy nem ér ennyit. A régi Oplayre is felmegy az újnak a firmware és mivel hw-ben szinte ugyanaz, sok előnye nincs, ha csak nem akar valaki feltétlen vinyót rakni bele. Nekem speciel az a piros izé nem tetszik, a régi kék felület sokkal megnyugtatóbb. És bár előben még nem használtam, nem volt túl meggyőző. Az meg kifejezetten vicces, hogy 1xre csak 1 nas funkció elérhető. Van ezen még mit csiszolni. ;]

(#7) frenetik


frenetik
tag

nekem ezekből igazából az a funkció hiányzik, hogy netről lehúzza a borítókat, a szereplőket, sztorit, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8) berVi


berVi
senior tag

kijöhetett volna azelőtt is, hogy megvettük a wd tv live-ot...

(#9) hdcsaba87 válasza Tuib (#3) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék. Meg arra is, hogy milyen minőségű hangot tud kiadni?
Esetleg a DUNE-ben nem tudja valaki milyen chip van?

(#10) goku_sama


goku_sama
tag

Sziasztok,

Első verzió nem tudta azt a funkciót, hogy mkv mellett található feliratot mutasson, csak ha "beleégettem". Ez már tudja vajon, hogy mkv melletti srt-t megjelenítse?

(#11) Tutu7030


Tutu7030
veterán

"Elején szép sorban három kártyahelyet (CF, SC/MMC, Sony formátumok)"

Az SC=SD..

Jó kis cucc(és lelkes emberek mindenféle okosítást csináltak már az első O!Play-re is, szvsz ez sem marad szűzen). :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) Integra


Integra
titán

jó lejátszó, de amíg fix beszerelhető hdd-ben gondolkodnak a gyártok cserélhető fiókos megoldás helyett, addig gáz sajnos. ma már egy másfél-két tb-os hdd pikk-pakk megtelik. akkor mi lesz? törlünk vagy becsavarozzuk a másik hdd-t? aztán vissza? fél megoldás ez is sajnos.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) Integra válasza hdcsaba87 (#9) üzenetére


Integra
titán

a jelenlegi dune szériában 8642 és 8643 chipek találhatók, tavasszal jön az újabb széria, a 8646 és 8647 chipek, 800mhz-es sebességgel és gigabit lan támogatással.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

nagyon tetszetős, de a gigabit lan nélkül nekem nem játszós, én még várok, majd jövőre talán már jön ki olyan ami minden szempontomnak megfelel, talán még lesz addig új realtek chip is :U

(#15) StLui válasza BemAnyó (#14) üzenetére


StLui
veterán

Nekem popcorn a110-es van winyóval, de hiába van lanon, ha egy 8GB-os film átküldés a belső winyójára ha jól emlékszem kb 40-50perc, míg usb-n talán 10 azt hiszem, és sajnos ez a normál tempo. (na ez patikuki volt még egy kidobott pénz 70-ért)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#16) BemAnyó válasza StLui (#15) üzenetére


BemAnyó
senior tag

oké de az csak 10/100 as, é gigásra vágyódom ;)

(#17) Warter válasza goku_sama (#10) üzenetére


Warter
őstag

Dehogynem tudta, csak firmware-t kellett hozzá frissíteni.

(#18) gF válasza BemAnyó (#16) üzenetére


gF
senior tag

Popcorn Hour A-200
Ebben már gigabites a LAN, de kicsit sokkalom érte az 50k-t.. :U

(#19) Mappa


Mappa
addikt

killa sample :DDD

hdmi kábel +pont, távbaszó + pont. de ez a vörös menü viszont rendkívül zavaró - pont

nem kötelező megadni

(#20) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Még mindig HTPC kell. 40 000 Ft nekem arra már sok, hogy gyenge a grafikus felület és nem működik minden maradéktalanul. Nagyon fontos lenne megnézni a HD hangformátumok kezelését.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#21) Mazsika


Mazsika
őstag

jó kis cuccnak néz ki, nekem tetszik, pár héten belül megrendelem a plazmát, és akkor be kell szerezzek valami ilyesmit, eddig az air-ra gondoltam, de azt hiszem ez lesz a befutó!

Dáccsika

(#22) ZeUS2140 válasza Morden24 (#4) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

egyetértek.
giga lan+torrent és tetszene is.
Dehát ha kicsit is gondolkazna egyszer egy gyártó/mérnök közel tökéletes termékek születnének, és nem lehetne ingyen, semmi tudással fejleszteni egy új eszközt jövőre...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#23) M@trixfan válasza Mazsika (#21) üzenetére


M@trixfan
addikt

Milyen Plazma lesz? Nem lenne jobb hozzá egy ion-os XBMC ami tényleg mindent visz és fényévekkel ízlésesebb az egész? Funkciókban és lejátszási minőségben sem ugyanaz a szint.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#24) nTom


nTom
aktív tag

mostanában elég szép választék van médialejátszóból, de az árakon ez még nem látszik meg

(#25) Boxi88


Boxi88
őstag

Nem rossz kis cucc, bár nekem nem kéne. Annyira nem látom fontosnak, mert egy laptop vagy egy htpc helyettesíti, sőt...

(#26) Integra válasza Boxi88 (#25) üzenetére


Integra
titán

vicces, én meg pont leszoktam, hogy pc-ről nézzek házimozit, csak média lejátszó. :)
csak az nem mindegy, milyen média lejátszó valahol.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Warter válasza M@trixfan (#23) üzenetére


Warter
őstag

Egy sima Oplay 20e Ft-ot, használtam meg még kevesebb. Nem hiszem, hogy ennyi pénzért te összeraksz egy ionos PC-t. Arról nem is beszélve, hogy az sokkal többet fogyaszt, állandóan frissíteni kell és még hangos is. Részemről Integrával értek egyet, filmnézésre, zenehallgatásra, képnézegetésre csak mediaplayer. :)

(#28) BemAnyó válasza gF (#18) üzenetére


BemAnyó
senior tag

na ez az itt a gond, ha mondjuk pofára egy szép dvd lejátszót látnék amiben egy BL meghajtó is van akkor már egy picit elfogadhatóbb tartanám az 50k -t, de alapvetően nem akarok ennyit költeni egy ilyen eszközre, szerintem 30k (persze vinyó nélkül) ami korrekt ár egy ilyen cuccért, ebay en láttam is 115$ ért használtan, azért az sejtet valamit :U

(#29) coleen


coleen
aktív tag

Én alapvetően azt nem értem, hogy mi a fenének van szükség ilyen "hibrid" eszközökre.
Én amikor megjelent, vettem egy WD TV-t kb. 2,5 éve, és eddig összesen 3-4 filmet néztem meg rajta! Hurrá!

Azóta csak és kizárólag a PC-t kötöm rá a TV-re HDMI-n keresztül, és voilá, tökéletes minden, PC-n netezek, filmezek, játszok, a TV (Sony 46EX500) pedig a monitor.
És így baromira nem érdekel, hogy van a TV-n DLNA, se az, hogy milyen az analóg TV képe (nem nézek rajta analóg műsort, se semmilyen TV műsort), meg az sem, hogy fogadja-e a DTS HD-t vagy nem, mert a PC _mindent_ megcsinál és mindig tökéletesen.

Vagy rosszul gondolom? Mert szerintem ha már valaki egy ilyen media player-re adja a fejét, amire felölthet filmeket, képeket, stb, akkor azt valahonnan feltölti (99%, hogy a PC-ről), de akkor miért kell a lejátszó?? Vááá! :DDD

Coleen

(#30) foxyr válasza coleen (#29) üzenetére


foxyr
tag

Nagyon egyszerű....a PC sokat fogyaszt egy médialejátszóhoz képest, zajos, a kábelezése sem mindig ideális (sok embernek nincs a közelében a TV, s egy JÓ minőségű hosszú HDMI kábel nem olcsó)...stb.

Viszont az is röhej, hogy mindenki torrent meg egyéb NAS funkciókat akar egy ilyen médialejátszótól...tessék tudomásul venni, hogy ezeket médialejátszásra fejlesztették. Nem csoda, hogy a legtöbb buhera firmwarekkel is mindenféle megkötésekkel lehet csak használni a torrent és egyéb dolgokat.

Megoldás?
egy olcsóbb médialejátszó, s hozzá egy rendes NAS.

Nekem egy Xtreamer van (vinyó nélkül, nem is kell bele....mert), mellette egy Synology ds210j 4Tb vinyóval, amire 30MByte sebességgel tudok feltölteni anyagot (a PC-ről ha kellene). Tudja az ftp-t, sima letöltést, torrentet akármennyi szállal, webszerver,ftp szerver, USB-n rákötött vinyókat is gyönyörűen kezeli, távolról elérhető, s feltölthető rá az anyag ...minden igényt kielégít.

Egy kérdés...mindenki szeretné a Gigabites hálós cuccokat...de mindenkinek van mellette Gigabites router is? :F

(#31) rudi válasza Tuib (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a gond, hogy DTS-HD MA-t és TrueHD-t tudó hangeszközünk nincs jelenleg a tesztlaborban, szóval ezeket a funkciókat nem tudjuk kipróbálni. Egyébként jelenleg olyan infóm van, hogy a Realtek hardver (1073DD chip) elvileg tudná is, de valamit elizéltek a hardver és softver illesztésénél és egy bug miatt nem lehet előhozni ezt a funkciót. Ellenben a mostanában már gyártott DD+ chipen ezt a bugot kijavították, és friss firmware-ekkel már a DD+ chipes lejátszókon megy a DTS-HD MA és TrueHD. Továbbá arról hallottam még, hogy a DD-s chippel szerelt modelleket sok gyártónál mindenféle megjegyzés, verzióváltás és ilyenek nélkül kezdik DD+ chippel szerelni. Szóval lehet, hogy egy friss szállítmányos ACRyan PlaonHD!-t vagy Asus O!Play-t vásárolva már DD+ chipes példányt kapsz.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) adalbert1 válasza foxyr (#30) üzenetére


adalbert1
veterán

Elég egy gigabites switch is, nálam is úgy megy (igaz hogy nem médialejátszó-gép, hanem gép-gép között, de ez ebből a szempontból lényegtelen). Azt pedig már kapni 10k környékén. Más kérdés hogy ha nem a médialejátszóra akar valaki másolni csak a gépéről nézni a filmeket lejátszóval akkor elméletben elégnek kell lenni a 100 megabitnek is.

(#33) M@trixfan válasza rudi (#31) üzenetére


M@trixfan
addikt

A frissítési frekvenciát korrektül váltják tartalomtól függően ezek a lejátszók? 24 Hz és 23.976 Hz a kritikus.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#34) rudi válasza M@trixfan (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

A 24p-s anyagokkal nem szokott gonjuk lenni, és tudtommal az újabb firmware-k a 23,976-ot is rendesen emésztik. Apropo, utóbbiból nincs egy 20-100 MB közötti mintafájlod?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) gF válasza rudi (#34) üzenetére


gF
senior tag

(#36) appel válasza gF (#35) üzenetére


appel
őstag

kipróbáltam, simán viszi, egyáltalán nem akadozik, nem darabos...

(#37) hétalvó válasza rudi (#31) üzenetére


hétalvó
addikt

Általában csak a TruHD megy pass-ban, DTS-HD nem, még a C-200 se tudja egyedül a Dune-knek van licensz joga hozzá sajnos. Tudtommal.

Nekem 5.1 LPCM kellene HDMI-n mindenből, de egyenlőre csak a Dune tudja...
Át lehetne még konvertálni 5.1FLAC-ba a DTS-t, de persze azt se tudják a lejátszók, csak a Dune. :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali olvasgattan a fórumot és még mindig bizonytalan vagyok.Kellene egy nem túl drága medialejátszó olyan 25 - 30 ezerig.Hd filmek nézése , abból jó lenne ha minden fajtát vinne. Külső vinyórol működtetném tehát lan,wi-fi nem szükséges. A játékos tudja a dts hangot coax on is kiadni az erősitőre, mert bár van optikai csatlakozás az erősitőn de valamiért nem akar működni.
Kb ezeket néztem:

-Asus O!play HDP-R1
-A.C.Ryan Playon HD mini
-Eminent EM 7075-DTS
-Asus O!play HDP-R3
-Apacer AL 6070

(#39) erikke17


erikke17
őstag

Hmmm fincsi kis lejátszó, elgondolkodtam rajta hogy veszek egyet. Tetszetős az ára is.

Mert jelenlegi házimozi Thomson nem tud HD-t lejátszani mert amikor ezt vettük még a HD nagyon nagyon ritka volt 7éve, de amikor ezt vettük csúcs volt és piszok drága.

Úgy megoldható a bekötése hogy HDMI kábellal rákötném Sony LCD TV-re és Optikai kábelen meg menne a hang a házimozira mert van rajta be és kimenet is, tehát akkor a kép menne a TV-re a Hang meg bele a házimoziba, aztán egy switchről meg kapná a internetet. Jelenleg jön az internet switchbe onnan egyik gépre meg a másikra és még menne a lehetséges jövendőbeli Asus O4Play HD2-re.

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#40) rudi válasza nagyfejü (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Ebből a felsorolásból csak az Eminent Sigma Designs chipes. Annek nincs problámája a DTS hangformátukom többségével, szóval az lehet a nyerő. A Sigma Designs cucca filmes formátumok terén valamivel jobb mint a Realtek (képben meg gyakran gyengébb), de korábban lényegesen drágább volt a Realteknél Mostanra viszont szerencsére elég nagy lett a verseny a piacon, szóval a Sigmás cuccok ára is lement. Szóval én azt ajánlanám. Bááár, nem éppen kellemes a távirányítója és csak egy USB-je van. Ja és a digitális hangkimenete nem koax hanem S/PDIF. A többi négy realtekes kb. egyforam HD videóban. Bármelyiknél bejöhet a DD+ végű chip, ami megintcsak megoldja a problémáid többségét.

Egyébként én ezzel a médiadoboz dologgal úgy vagyok, hogy most vettem meg az egyik legolcsóbb Samsung LCD tévét, és az mindenféle doboz nélkül viszi a legtöbb mkv-t, tudja a DTS 2.0+ dolgot. A drágább modellek meg még többet tudnak ezen a téren, és a kövi generációk még jobbak leszenk...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) rudi válasza erikke17 (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, ez az optimális elrendezés. Esetleg a routerre mehet még egy UPnP-t tudó NAS, és akkor lesz teljes a királyság :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) M@trixfan válasza rudi (#34) üzenetére


M@trixfan
addikt

720p, 1080p, magas bitráta... Milyen lenne jó? Van pl. Dark Knight1920x1080 23.976 Hz mintám, csak az 109 MB, de van más is. Amúgy a tiszta 24 Hz a ritka, igazából a legtöbb 24p film 23.976 Hz. Azt hittem csak 23.976 létezik de valahol olvastam 24Hz-es BD kiadásokról. Ha a film 23.976 Hz akkor 24Hz-en is egy pillanatra meg-megakad. Lassú, egyenletes mozgásoknál lehet érzékelni.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43) erikke17 válasza rudi (#41) üzenetére


erikke17
őstag

Értem köszi. Hát router az nincs mivel wi-fi internetem van vagyis a tetőn lévő vevőből jön ki a tyúkbél :D az jön le ami belemegy olyan dobozkába hogy a kábelen keresztül megy fel a vevőnek az áram, a dobozkából bele a switchbe onnan meg osztódik remélem azért érthetően írtam :DD . NAS-ra meg most csak azért nem dobok ki pénzt esetleg közeljövőbe :)

Még valami ugye optikai kábelen 5.1 hangzás megy? Ha nem akkor elnézést ebben nem vagyok otthon :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#44) hétalvó válasza rudi (#40) üzenetére


hétalvó
addikt

ja, szerintem is kihalnak a media lejátszók, a tv-k is jó példe, de szerintem jövőre az A/V erősítőkbe is benne lesznek a Sigma-k és onnantól értelmetlenné válnak.

én viszont most készülök az oplay-em mellé venni egy htpc, zenét hallgatni. és hogy ne szívjak a hangformátumokkal többet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#45) h-yle


h-yle
addikt

A GUI-t egy vak kínai mosónő tervezte?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#46) Salvador20 válasza foxyr (#30) üzenetére


Salvador20
őstag

van, de már egy ideje bánom, hohgy megvettem pluszért, mert a családban nekem tudja egyedül a gépem a gigabites netet:(

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#47) chop


chop
őstag

Playon HD vagy inkább ez? A vinyóhoz nem ragaszkodom, de film- és feliratkezelésben szerintetek van különbség a kettő között?

Mondjuk nem bánnám, ha lehetne rajtuk Youtube videókat is nézni...

(#48) Duree


Duree
veterán

Nekem nagyon bejön.szeretnék egy médialejátszót de ami jó volt az drága volt de ez végre jó is meg nem is drága

duree54

(#49) Matt88


Matt88
csendes tag

Tisztáznátok 1-2 dolgot nekem?
Most akkor ez visz minden típusú hd filmet?
720p-t gondolom igen, de a legmagasabb bitsebességű 1080p-t is ugyan úgy elviszi?
és a hang???:S nagyon nem lenne jó, ha letöltenék valahonnan egy hd filmet és kapnék egy gyönyörű képet, de hangot nem...:S
nekem nem kell tudjon netezni. vagy torrentezni...mert nekem itthon van egy netbookom meg egy asztalim, de a netbook ugye alapból halott az ilyen tartalmak nézegetése terén, az asztalim meg, meg-meg nyekken 1080p alatt és távol is van a tv-től
szal ha ilyen igényeim vannak, hogy letöltök...külső vinyó...és film
akkor megfelelő ez az eszköz?
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#50) appel válasza Matt88 (#49) üzenetére


appel
őstag

tökéletesen visz minden HD filmet, egyedül a killasample kockásodott eddig rajta, valamint wmvhd demofilm hangja dadogott...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.