Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) orbano válasza pisti (#50) üzenetére


orbano
félisten

pár-hangos = sztereó :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#52) 1010


1010
őstag

ez most akkor tulajdonképpen hangtalan?

(#53) pisti válasza 1010 (#52) üzenetére


pisti
őstag

A gép maga lehet, de a csatlakozók hangosak, szóval összességében nem. :DDD

(#54) hcl válasza orbano (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az lényegtelen, a srác nagy arcán röhögtünk később hogy ez spéci venti, nem fog zörögni :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) luw2win válasza 1010 (#52) üzenetére


luw2win
őstag

Ezzel a 3 KGST piacos 1mmeres zörgő hűtővel kétlem

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#56) rudi válasza luw2win (#55) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezt csak így hasraütésszerűen kitaláltad, vagy van némi tapasztalatod mondjuk ilyen Nova kisgépekkel, esetleg Sunon MagLev csapágyas ventikkel?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#57) Szanya válasza rudi (#56) üzenetére


Szanya
tag

Fel se vedd! Látszik, hogy írni jobban szeret, mint olvasni.
De ha van valakinek van 10 mp- e rákeresni...

[ Szerkesztve ]

''Szanya csak egy van.''

(#58) gliskard


gliskard
senior tag

...irodai célra szinte ideális lenne, ha picit lehetne faragni az árból (távirányitó). Az LCD korszak óta az egyik járható alternativa az képernyövel összeépitett konstrukció (pl. iMac) illetve a kismretü kompakt gép mint ez az asus. Akinek fontos az ügyfél véleménye annak ilyenekre is kell gondolni, a berendezés mellett (tapasztalataim szerint szoktak is! - itthon is láttam már egy-két példát). SZVSZ nem rossz a cucc, ha otthonra nem kellene komoly gép, akkor valószinüleg ezért az árért elgondolkodnék rajta.

(#59) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Maglev-elvű Sunon ventik ide vagy oda, csapágyazás valamiféle akkor is van bennük. Kvázi azokat is le kell ápolni időnként.
Mellesleg az én szobámban (háló és nappali is egyben, valamint bagós, ritkán porszívózó ember vagyok) használva ezt a masinát, bizony nem vagyok benne biztos, hogy megvárnám a gariidő lejártát. Szíjjelkapnám, mint Foki a lábtörlőt. Mert bizony van olyan környezet, ahol átlagon felüli a kényszerszellőztetésű berendezések porterhelése. A non-stop masinámat nagyjából 2 havonta ki kell porszívózni+porecsetezni (közben félévente ripityára szedni), mert annyira meg tud telni dzsuvával.
Igaz azok, akik ezt az árkategóriájú masinát birtokolhatják, nyilván nem hozzám hasonló körülmények közt működtetik azt.

Más : Említettétek az LCD-tévéket. Adott ez a kis fogyasztású, ezáltal 24/24-re kábé ideális office-oló/netező/zenehallgatózó/letöltő/filmnéző masina. Én bizony szigorúan ráraktam volna egy második videokimenetet is, ugyanis a filmnézésen (esetleg játékon, de ugyebár ez a gép nem arra lett kitalálva) kívül én mindenre inkább csak egy (hasonlóan kis fogyasztású) 15-19 collos LCD-moncsit használnék. Filmnézés az más kategória, azt világos, hogy nagy méretben, fotelban terpeszkedve, vagy ágyon hencseregve szereti mívelni az ember. Viszont a géphez képest egy nagykijelzős megjelenítő fogyasztása majdnem egy nagyságrenddel nagyobb, mint a gépé.

Letöltés/zenehallgatás : csak a gép megy, 30-35W. (meg a hangrendszer, de az más)
Office/munka/netezés : gép + monitor (itt már bő lehet a szórás) 55-80W
Filmnézés : gép + TV + hangrendszer pedig nem áll meg 250W alatt !

Tehát egyik kimenet az asztali moncsi, a másik pedig a TV. Nem kell csatlakozókat dugdosni, monitor-átkapcsolókat klattyantani, macerálni. Fel nem foghatom, hogy erre miért nem fordítottak figyelmet a "tervezők" ?

(#60) Komplikato


Komplikato
veterán

AZért porosodás téma nem ilyen egyszerű. Nyilván több dologtól függ. Láttam már porfészek műhelyekben használt gépeket, olyan lakásban használtat, ahol nem csak a gépben állt a pór, és normálisan takarított lakásban álló gépeket is. Hát ami az egyiknél begyűlik 2-6 hét alatt, a másikban még 1-2 év alat se.
Másrészt meg lehet én vagyok a hülye, de NORMÁLIS szellőzésű házban eléggé mozog a levegő, nem is áll meg benne annyi por. Szar szellőzés esetén pl. a VGA-n és más kártyákon, meg a vinyók teteén is áll a por. Normális esetben meg a gépház alján, meg esetleg a legfelül lévő ODD vagy Rack tetén.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#61) simonzé válasza DuplaZso (#59) üzenetére


simonzé
addikt

A porosodásra nem tudok mit mondani. Belvárosban élek, a város legnagyobb forgalmú útja közelében. Sok autó, nagy nyitott terek, szar nyílászárók - tökéletes terep a porosodásra. A padló felmosás után 1 órával már láthatóan poros. A gépem az asztalon van elhelyezve. Fél év után érzékelhető benne némi porosodás, így nem értem ezt a sok porosodásról szóló panaszt. Hacsak nem a homokbánya mérlegházában van a gép, én leszarom ezt a problémát.

A meglev csapágyakról: a lényege hogy a venti tengelye gyakorlatilag mágnesek hatására LEBEG. Tehát nincs fizikai kontakt. Így nincs szükség olajozásra, vagy egyéb karbantartásra sem. Az egyetlen zajforrás a levegő mozgása.

Még egy dolog: DuplaZso felvetésével kapcsolatban: az Asus épít egy szupertakarékos gépet mondjuk 30W fogyasztásal. Ezt a ember ráköti egy 150-350W-ot fogyasztó LCD/Plazma tévére. Éljen.

I don't fit in. I fit out.

(#62) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Úgy érzem, túl van misztifikálva ez a maglev dolog ventik esetében. Vonatoknál tiszta sor, ott nem kell különösebben magyarázni. Bitang tömegekről van szó, kis tökéletlenség is betyáros dolgokat tudna ott művelni.
Viszont Simonzé által berakott képen is látható, hogy ezeknél a ventiknél a maglev-hatás tengelyirányban hat, és csak a képen ábrázolt pozitúrában tud érvényesülni. Csökkenti a forgórész tengelyvégre adott "terhelését" ami egyébként is nevetséges dolog a szerkezet elhasználódását figyelembe véve. Ha a képen ábrázolthoz képest oldalra fordítod a ventillátort, máris a siklócsapágyra hárul a forgorész súlyának megtartása. Fejjel lefelé pedig semmi szükség a maglevre. Szóval számomra mondvacsinált dolog ez az egész.
Ha csak abba gondol bele az ember, hogy egy lebegő forgórész nem terheli a felfüggesztését, akkor kérdem én : mi a ráknak oda egyáltalán bármiféle csapágy ? Hmmm ? Bóven elég volna a műanyag állórész-házba fúrt, túlméretes likon átlökni a tengelyt, csak hogy ne pottyanjon ki, amíg nem forog a szerkezet. Hisz működés közben már úgysem érnek egymáshoz az alkatrészek, nem ??? Áh... !
De már látom előre, én leszek megint a hülye.

(#63) Noel Ryyka


Noel Ryyka
csendes tag

lehet, hogy nem ide tartozik, de ilyen cd-dvd meghajtót hol lehet kapni, és milyen árban mozog?

(#64) DuplaZso válasza Noel Ryyka (#63) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Mármint csak slot-in (tálca nélküli) megoldás érdekel, vagy olyan is jó, amin tálca adja ki a lemezt ? Vagy pont ugyanez a drive érdekel, ami ebben a szerkezetben van ? Ha csak hasonló érdekel, akkor laptopokkal és alkatrészeivel foglalkozó helyen érdeklődj ! A normál, tálcás kivitelűek ára nagyjából 15-20 körül mozog. Slot-in fajtájúért szerintem még egy 10-es plusszban. De ez csupán tipp.

(#65) Szekiszter


Szekiszter
csendes tag

Már a tolltartó miatt megéri ilyet venni ! :) :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.