Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szab.tam


szab.tam
nagyúr

véletlenül nem próbáltatok lejátszani vele egy 720p (esetleg 1080p...), mkv-t? mert az lenne az izgalmas, hogy azzal mit kezd? viszonyítás képp: az asztali amd x2 6400+-om magjai egy 1080p-nél (planet earth mkv), 90-95% körül dolgoztak. a mostani e8400-am pedig 40% körül. eből látszik, hogy mivel inteles procival van szerelve, így kicsit jobb az esély. de mivel a vga harmatgyenge, így a vga hardveres h264 dekódolásról ne is álmodjunk, az marad a procira. (igaz, ez valamiért az mkv konténerbe csomagolt filmeknél nálam amúgy sem műkszik, hiába a purevideo...)
mert ahhoz, hogy mint írtátok, teljes értékű htpc legyen, akkor a hd-vel is meg kell bírkozni ám! ha pedig max. egy dvd formátumot bír el, akkor nekem biztos nem kéne az lcd-tv alá a nappaliba....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2) peti85


peti85
senior tag

A lényeg kimaradt. 720p és 1080p-s HD filmekkel hogyan boldogul? Vagy ez az X3000 már rendesen támogatja ezeket?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#3) Alex91


Alex91
félisten

A hutesi rendszer nem mozgatta meg a mernokok fantaziajat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) szab.tam válasza Alex91 (#3) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kíváncsi vagyok, hogy fél év múlva nem fognak-e vísítani, mint a mobil rack ventik 9. hangsávként. (bal-center sziréna)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5) Hani


Hani
aktív tag

Nem találok hozzá user guide-ot, de nem lehet, hogy a "tolltartó" rész valami lezárási lehetőség? Vagy ha már nagyon elkoszolódott (főleg a fehér verzió), kimosás után ott tudom felfűzni a ruhaszárító kötélre..

(#6) Sasfészek


Sasfészek
tag

A HD-s részt én is sajnálom, kíváncsi lettem volna rá, hogy boldogul-e az MKV-kal.
De a tippem az, hogy 720p-t még talán elvisz, de 1080p-t már szerintem csak szaggatva. De jó lenne hallani ezt az illetékesektől :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Integra


Integra
titán

megláttam az árat és onnantól scrolloztam is az értékeléshez.
mac mini?
pffff, ennyi pénzből elég erős 790g csipszetes komolyabb pc-t összerak az ember valóban minőségi alkatrészekből és jóval többre tudja használni..
persze ha mondjuk valaki 25m2-en lakik és nincsen 2x ekkora mini kis dobozra helye pc-nek, akkor értem, hogy miért jó ez, vagy a mac mini.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8) macilaci78 válasza Hani (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De. :O Kulcstartó! :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) simonzé válasza Integra (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Ha értesz hozzá összerakod, ha nem akkor megveszed ezt.
A HD lejátszás teljesen érdektelen ha nincs BR meghajtód. A hardverből kiindulva nem lesz vele problémája egy drive csere után.

Nem tartom tisztességesnek, hogy az Acer Ideával vetik össze, ami háromszor ennyibe kerül. Alig jobb, de 3* drágább, szóval akkor az Asus a jobb vétel. Jobban is néz ki, a távirányítója is vállalható, a fogyasztása sem vészes. kéne.

I don't fit in. I fit out.

(#10) bugger válasza szab.tam (#1) üzenetére


bugger
tag

Kis hiba lehet nállad, itt simán viszi a 4800+ is a 1080p-t, nem lehet rosszul beállított codec nállad?
720p-t meg rendes codeccel minden lejátszik, ami egy kb 2.5Ghz-es P4 szintjén van...

(egyébként jó látni, hogy noti-szerű tápot használnak.... minden keveset fogyasztó géphez az kéne..)

[ Szerkesztve ]

(#11) szab.tam válasza bugger (#10) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kifelejezetten írtam, hogy planet earth 1080p. egy rész 50 perc körül van és majd 8 giga, mkv-ban. ez a procit legmegterhelőbb videó anyag, amivel találkoztam. a többi 1080p valóban kisebb hardverigényű.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12) szab.tam válasza simonzé (#9) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a hd lejátszáshoz nem kell feltétlenül blúréj, tehát nem érdektelen. nézz kicsit utána! mert több hd formátum van, és ezek nem feltétlenül csak brd-en vannak. pár kulcsszó: mkv, h264... de vannak még más hd formátumok, konténerek is, és mégsem bluray

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) krystman válasza szab.tam (#1) üzenetére


krystman
őstag

Neked egy 6400+X2-el 90% pörgött a proci?? Nekem a 4200+X2-el megy 45-50% körül!

(#14) szab.tam válasza krystman (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

#11

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) bugger válasza szab.tam (#11) üzenetére


bugger
tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy megvolt ;)

(#16) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Akkor már egy asus logós tollat is adhattak volna ;] asus úgyis szokott ilyen kütyüket adni a cuccaihoz.
Ha vadi újonnan vennék htpc-t (de nem veszek mert nem kell) én azért mindenképp az újabb lapkakészleteket részesíteném előnyben amit említettek is.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#17) luw2win


luw2win
őstag

Ez a 3db Sunon hűtés ( én leginkább egy mobilrack hátsó hütésére hasonlit, ami kegyetlenül búg és eszi a port :(

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#18) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Tudom, régi vicc, de van rajta pohártartó is. :))

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#19) craine12 válasza Satan_Claus (#18) üzenetére


craine12
tag

Az még csak hagyján, hogy régi vicc, de még csak nem is igaz. Slot-in-es meghajtó van benne ;]

No woman. No cry. No kidding.

(#20) Satan_Claus válasza craine12 (#19) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Jaja, elqrtam, kérdőjelet akartam rakni a végére. :B

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21) rudi


rudi
nagyúr

Videolejátszással kapcsolatban nagyjából az érvényes, amit az GeForce 8200 cikkben látni lehetett a G35-nél, vagyis a Core 2 architektúra kihúzza a lekvárból a nem annyira erős chipkészletet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) gorlin válasza rudi (#21) üzenetére


gorlin
őstag

Nem lehet hogy az a két lyuk amit ti tolltartónak néztetek azért van hogy elhelyezhess rajta egy webkamerát vagy valami kifejezetten ehhez az eszközhöz készült kiegészítőt?.
Vagy egyszerűen csak arra van hogy az ember mondjuk Kensington zár helyett valahová rögzíteni tudja.
Azért elég durva hogy ti ezt kapásból le ceruzatartóztátok:(
De ha vicc volt akkor elnézést

[ Szerkesztve ]

(#23) Szanya válasza gorlin (#22) üzenetére


Szanya
tag

Valójában a nyakbaakasztónak van kialakítva az a két luk, csak a tolltartó poénosabban hangzik. :-)
Egyébként a Mac előnye az oprendszerben domborít.

''Szanya csak egy van.''

(#24) shtml


shtml
őstag

Kíváncsi lennék, pár heti használat után vajon mennyi por gyűlik össze abban a pici házban. Itt nagyon kellene vigyzni, mert könnyen megtelik porral az egész. ;]

Amúgy nagyon tetszik, és bár nem olyan olcsó, ezt a méretet bizony meg kell fizetni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) rudi válasza gorlin (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

"The lively color and the creative pen holder handle, together with the touch sensor button design, reflects the user’s individualistic tastes and adds style to surroundings."

Idézet az Asus Nova P20/22 sajtóanyagából.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) kariad


kariad
senior tag

Aranyos kis toltartó! A toll már megvan hozzá nekem! :DD

(#27) serwer válasza peti85 (#2) üzenetére


serwer
csendes tag

Hali, nekem ilyen IGP van (asus p5b-vm)
Gond nélkül játsza a terminátort 3-at .mkv-ban 1280*720-as felbontásban

(#28) gorlin válasza rudi (#25) üzenetére


gorlin
őstag

Na,akkor elnézést kérek,ne haragudjatok :(
Ezek betegek:( egy számítógépre tolltartót tenni...
Na mindegy azt hittem ti mondtátok rá hogy toltartó.Nem hittem el hogy ezt megcsinálják.
Még egyszer elnézést! :B

(#29) v.tom


v.tom
őstag

Szerintem teljesen jó kis gép, és az ár/érték aránya is jó. Az az igazság hogy a HTPC fogalom nem feltétlenül függ össze a 20cm-es gépekkel. Ezeket nem igazán 1080p-re tervezték, hanem inkább pici asztali netezős, word-özős gépnek, és arra tökéletesen meg is felel. A Sunon ventik nem rosszak ,elhihetitek, egyetlen gond a por, amit már említettek előttem páran. Egy szűrő nem ártott volna.

(#30) .mf válasza luw2win (#17) üzenetére


.mf
veterán

Leginkább mobilrackre hasonlító hűtés?
Inkább 1U szerverekhez hasonlítanám. Na azok tényleg embertelenül visítanak és zabálják (nyomják) a port :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem akarok okoskodni,de jókat derülök egy két hsz-on
Az mkv az egy "konténer" azt raksz bele amit akarsz"
h264 kódolás...

(#32) szab.tam válasza Gergő_ (#31) üzenetére


szab.tam
nagyúr

miért? az mkv nem egy konténer? (azért írtad, mert rosszul tudom, vagy csak megihletett a besorolás?)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) rudi


rudi
nagyúr

Hűtéses nagyokosoknak üzenem, akiknek nyilván óriási tapasztalatuk van lapos minigépek szellőzésében, porra fogékonyságában, U-szerverekben, mobil rackekben és hasonlókban. Ezek a Sunon GagLev ventik nincsenek egy kategóriában a HDD tartókba rakott filléres cuccokkal és a rack serverek 6000-et prögő ventilátoraival sem. Ezek igényes, mágneses csapágyas cuccok és csak 2500 körül pörögnek, szóval nem hangosak és nem is nagyon lesznek azok. Hasonló fogyasztást és melegedést produkáló Mac Miniben vagy notebookokban sokkal gyérebb hűtő van mint ebben a P20/22-ben, és porosodni sem fog jobban mint azok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) siriq


siriq
őstag

Igen elgondolkoztam rajta. Nekem lehet bejonne. Kellene egy kep amit lanon meg wifi-n kezelnek(ha csak egy van az sem baj). Keveset fogyaszt nem kell osszerakni es es meg filmezni is tudok a "fo" gep helyett(idealis letolto gep). Nekem tetszik kategoria.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#35) Alex91 válasza rudi (#33) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk a lassan 3 evesG4-es Minim-nek alapjaraton semmi hangja nincs, de nyaron 40 fokban tud igen hangos is lenni :). Es a multkor tobb mint 1 ev hasznalat utan szet volt szedve, es nem volt veszesen poros...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#36) shtml válasza rudi (#33) üzenetére


shtml
őstag

"Hűtéses nagyokosoknak üzenem, akiknek nyilván óriási tapasztalatuk van lapos minigépek szellőzésében, porra fogékonyságában, U-szerverekben, mobil rackekben és hasonlókban."

Ha jól sejtem, ezek a gépek nem légkondícionált és szűrt levegőjű szerverszobákban fognak üzemelni, hanem tipikusan emberek által is használt helyiségekben, sőt lakóhelyiségekben, ahol bizony van por. Továbbá légy szíves, magyarázd el, vajon a porbegyűjtés mértéke mennyiben függ a ventilátor csapágyazásától és fordulatszámától? A napi takarítás eltüntetheti a szem elől a port, a beszívott levegőben viszont továbbra is ott van. Innentől kezdve a gép által begyűjtött por, mindenféle textilszálak stb. mennyisége pontosan úgy alakul, mint asztali PC-k esetén, vagyis kizárólag a levegőszállítástól függ, ceteris paribus.

Használtad a kis gépecskét - amely mellesleg nekem igen szimpatikus - folyamatosan egy-két hónapig és megnézted utána, mennyi por gyűlt össze benne? Mert ugye ez tipikusan nem az a gép, melyet a gazdája párhavonta szétszed és kiporszívóz.:) Én erre lettem volna kíváncsi és bár nem tudom, miféle "hűtéses nagyokosokra" célzol, sajnos erre a kérdésemre nem válaszoltál.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#37) rudi válasza shtml (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha hiszed, ha nem, ezeknek a cuccoknak a tervezői is nagyon jól tudják, hogy a termékeik milyen környezetbe kerülek majd, és ahhoz méretezik az alkatrészeket, tehát számolnak azzal is, hogy porosodni fog.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) shtml válasza rudi (#37) üzenetére


shtml
őstag

Ha hiszed, ha nem, ezeknek a cuccoknak a tervezői is nagyon jól tudják, hogy a termékeik milyen környezetbe kerülek majd, és ahhoz méretezik az alkatrészeket, tehát számolnak azzal is, hogy porosodni fog.

Ugye érzed, hogy ez igen gyenge érv? Ezzel az erővel fölöslegessé nyilvánítasz mindenféle tesztet (ezzel a számítástechnikai portálok tartalmának jelentős részét), hiszen a tervezők úgyis tudják, mit csinálnak, és az igényekhez méretezik a cuccokat. Elég csak bármely áruról elolvasni a marketingrizsát, miszerint a legmagasabb igények kielégítésére szolgál, és hopp, máris tudjuk, hogy a termék tökéletes.

Nem vitatkozni akarok veled olyasmiről, amit nem tudok, hiszen fogalmam sincs, mennyi port fog begyűjteni ez a kis jószág egy átlagos lakásban. Ezért kérdeztem. (Házilag tisztítani ugye nem lehet, tehát a kérdés jogos.) De úgy látom, a választ te sem tudod, különben nem a fenti olcsó érvvel (és a kérdező "nagyokosnak" titulálásával) jönnél.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) 1010


1010
őstag

ez kicsit olyan mint a mac mini

(#40) rudi válasza shtml (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne tessék összekeverni a mérnökök/tervezők munkáját a marketingesekével! Első hozzászólásodban még pár hét volt, előbb már pár hónapot mondtál, én meg a hasonló gépekkel kapcsolatos tapasztalataim alapján azt mondom, hogy az említésre méltóan beporosodáshoz legalább pár év kell, de a hűtés mérete és elrendezése alapján szerintem ez sem fog melegedési, szellőzési gondot okozni. Nagyjából egy hétig volt lánunk a gépecske, azalatt semmi por nem rakódott le benne, bár a fényes felületén összegyűlt valamennyi. Szóval tök fölösleges túlzásnak tartom a "könnyen megtelik porral az egész" jellegű kifejezéseket, akárcsak a "kegyetlenül búg és eszi a port" jellegűeket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

AMD rendszerrel kellett volna, aminek van normális grafikus háttere.
Ez ennyiért drága. Nem alapvetően drága, hanem azért, mert ekkora teljesítmény könnyen kijön egy sokkal olcsóbb laptopból. Ehhez még monitor is kell, meg a többi...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) shtml válasza rudi (#40) üzenetére


shtml
őstag

Nem keverem, de Te ezek szerint még nem láttál elcseszett mérnöki munkát. Én már igen.

Köszönöm a fenti válaszodat, ez már információ, főleg az, hogy "tapasztalataim alapján azt mondom, hogy az említésre méltóan beporosodáshoz legalább pár év kell, de a hűtés mérete és elrendezése alapján szerintem ez sem fog melegedési, szellőzési gondot okozni" Amúgy a pár hetet azért módosítottam pár hónapra, mert eszembe jutott, hogy a leírásod szerint nem könnyű szétszedni a gépet, sőt ez a garancia elvesztésével is jár.

Az pedig rendben van, ha egyes kifejezéseket fölösleges túlzásnak tartasz. Az viszont már nagyon nincs rendben, ha egyes embereket "nagyokosoknak" nevezel. Ez személyeskedés a javából, amire neked senki nem adott okot.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#43) Samott


Samott
addikt

A "tolltarto" szerintem azert van rajta, hogy meg veletlenul se takarjak el a szellozonyillasokat... a tollas kep se rossz, de szivesen vettem volna egy olyan fotot, ahol mondjuk egy CD tok vagy DVD tok van a gepen... az jobban erzekeltette volna a mereteit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#44) Cyrin


Cyrin
addikt

Inkább a mini.

(#45) hcl válasza rudi (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Van 1-2 Sunon venti a közelemben, igaz kicsit nagyobbak. 3db, több év porosodás után is teljesen megbízhatóan működnek, egyiket sem kellett olajozni vagy lecserélni, nem állt be mint egy akármilyen 6, 8, vagy 12cm-s venti. Csak a P3-as bordákra volt nehezebb felcsavarozni őket mint egy normál ventit mert ugye vastagabb.De halkabb is :-)

De ha a gányolós / mini PC építős (Karácsony előtti) cikkemet megnézitek, abba a gépbe is egy ilyen került a táp 8cm-ese helyett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) orbano válasza gorlin (#28) üzenetére


orbano
félisten

én is azt hittem, hogy poén :D

amúgy szép kis gép, a fehér-narancs nekem nagyon bejön

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) simonzé válasza hcl (#45) üzenetére


simonzé
addikt

Ismereteim szerint a csapágyaknál említett "maglev" a Magnetic Levitation (Mágneses lebegés) jelenség megnevezése. Ha ez így van, akkor nincs fizikai kontaktus, így a ventillátor csapágyazása a büdös életben nem kophat el. Csapágyzaj megintcsak nincs, kizárólag a levegő áramlása generál hangot. Szóval nem csoda hogy nem kellett még olajozni a ventijeidet. :)

A Maglev effekt Alternatív felhasználása

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#48) hcl válasza simonzé (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja. A volt kolis rendszergazdánk is mondta hogy az ő gépében olyan venti van ami nem fog zörögni mert mittoménmilyen spéci csapágyazása van.
Fél év múlva azt mondta a venti hogy zzzzzzzzzzzzzzzz, aztán ZZZZZZZZZZZZ és kicsit később HRHHRHRHRHRHRRRR :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) orbano válasza hcl (#48) üzenetére


orbano
félisten

az lehetett másmilyen is. folyadékcsapágyas, vagy teflonos például.

A vér nem válik VAZZE!™

(#50) pisti


pisti
őstag

Hátulról is minigépes, és nem HTPC-s a P20. Csak négy USB, egy-egy DVI és Ethernet csatlakozó és pár hangos csatlakozó van rajta.

Nagyon hangosak voltak?

Érdekes szóválasztás egy szakcikkben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.