Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Zsolto válasza FlekkeN (#296) üzenetére


Zsolto
őstag

:R

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#302) patow válasza FlekkeN (#294) üzenetére


patow
senior tag

A jelzett hely alatt van a mágnes,külön vettem hozzá és beépitettem a tokba. Kitünöen müködik.

[ Szerkesztve ]

(#303) muzsi19


muzsi19
tag

Sziasztok!
Èn is kèt tab között gondolkozom,mèg pedig az Asus Memopad HD 7 ès a Samsung Galaxy Tab 3 között!?
Elvileg specifikàciòba jobb az asus,meg olcsòbb egy 10sel,csak nem tudom h mennyire gyakran jön rà frissìtès ès h milyen az összeszerelès minősège?
A Samsung az tetszik kinèzetre,szerintem a fehèr igen jòl nèz ki,bàr ahogy olvasgatom mostansàg,nem nagyon dicsèrik a Samsungot!
Nektek mi a vèlemènyetek a kèt gèpről?

(#304) DoItYourself válasza muzsi19 (#303) üzenetére


DoItYourself
addikt

Otthon van egy Tab2 is (ami ugye, majdnem megegyezik a Tab3-al), ami specifikációkban rosszabb az Asus-nál, érzésre itt-ott lassabb, kijelzője gyengébb, összeszerelésben viszont jobb: szorongatásra nem nyöszörög, míg az Asus igen. Szilikon tokban van mindkét gép, ott ezeket nem lehet észrevenni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#305) dongokiller


dongokiller
csendes tag

Heló Mindenki!

Valaki esetleg megtudná osztani tapasztalatait játékok terén Memopad Hd7-el?
(játékok pl.: gta III, gta vice city, Real racing 2-3, NOVA 3, Modern Combat 3-4, illetve ''közepes'' gépigényű játékok)
Válaszotokat előre is köszi!

(#306) tillseemann


tillseemann
csendes tag

Most kaptam meg a gepet. Sajnos munkaban voltam eddig es itt nincs rendes WiFink. Kiprobaltuk egy hotspottal telefonrol, dobta is hogy van frissites. Valaki feltette mar? Nalam a legfontosabb kerdes az OTG, azon belul is a 3G modem tema.

Nagyon elegedett vagyok vele. En Csehorszagban vettem, adtak hozza egy eredeti Asus Versasleeve 7 tokot is. MALL.CZ-rol vasaroltam egyebkent.

Ha hazajutok frissitem azonnal, aztan irom, hogy mi valtozott.

[ Szerkesztve ]

(#307) FlekkeN válasza tillseemann (#306) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

4.2.1 a legfrissebb verzió és azt hiszem az alverzióban kiderül 2013.07.11- volt az utolsó frissítés. Ez csak ilyen mini frissítés és nincs változtatási lista. 4.2.2-őt az Asus augusztusra - szeptemberre ígérte de ki tudja lesz-e egyáltalán. OTG jelenleg csak külső powered USB hubbal működik amit konnektorba dugsz.

Amúgy valaki azt mondta a képernyő és a kamera elhelyezése ugyan ott van mint a régi nexus 7 ezért jó rá a régi nexus 7 képernyő védő fóliája.

(#308) sid87 válasza FlekkeN (#307) üzenetére


sid87
senior tag

Jó lenne ha lenne, csak az OTG miatt. :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#309) patow válasza FlekkeN (#307) üzenetére


patow
senior tag

A nexus fólia sarkából egy nagyon kicsit lekel vágni, csak úgy jó, A kamera kivágás jó helyen van.

(#310) tillseemann válasza FlekkeN (#307) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Igen. Meg volt a frissítés és maradt a 4.2.1. Lehetséges hogy lesz benne nativ támogatás, vagy marad ez a sufniban megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#311) FlekkeN válasza tillseemann (#310) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Hardveres háttér megvan csak android bugos ezért nem működik. Valószínűleg lesz frissítés és működni fog, de nem szabad erre alapozni.

(#312) tillseemann


tillseemann
csendes tag

Nah sikerult belaknom a gepet. Sok progi/zene/video kerult ra. Kicsilt lassult a cucc a menuben, de tokre nem zavar. Meg vagyok elegedve, remelem ez igy is marad. Ami jatekot eddig probaltam, az ment rajta rendesen. Egyedul azon sirtam be, hogy az NFS Shift, amit mar elozoleg megvettem nem kompatibilis a cuccal :S

(#313) dongokiller válasza tillseemann (#312) üzenetére


dongokiller
csendes tag

Azt megkérdezhetem, hogy miylen játékokat probáltál ki rajta?

(#314) tillseemann válasza dongokiller (#313) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Otthon gépről megírom amint lehet. Vagy majd holnap, most éppen készülök nagyon berúgni :-)

[ Szerkesztve ]

(#316) Dricky


Dricky
újonc

Üdv! A kütyü GPS-e érdekelne,mennyire fogja a jelet, valamint offline útbaigazításra alkalmas e? Arról nem sok szó esett, hogy autós-gyalogos navigálásra használható? Illetve ki milyen térképszoftverrel használja? :)

(#317) youngboy válasza Dricky (#316) üzenetére


youngboy
senior tag

A pozicionálási képességet kivéve a kérdéseid mindegyike szoftver kérdése és nem sok köze van magához s készülékhez.

(#318) Dricky válasza youngboy (#317) üzenetére


Dricky
újonc

ez egzakt válasz volt, a többi paraméterrel tisztában voltam...azért csak erre kérdeztem rá, mivel erről nem írt senki.

(#319) dongokiller válasza forzamo (#315) üzenetére


dongokiller
csendes tag

köszi a linket, de kb az összes játékos videót megnéztem, és azokon a játékok nagyrésze elszaladgált ( de valamiért csak akkor'' nyugodnék'' meg, hogy ha itthonrol is megerősíteni a videokon látottakat) :))

(#320) drlovi válasza dongokiller (#319) üzenetére


drlovi
aktív tag

a vice city-t probáltam, kicsit vissza kellett butitani. Néha néha megakad. Igaz N4 en is sikerül neki megakadnia :D

(#321) godzsy2 válasza dongokiller (#319) üzenetére


godzsy2
senior tag

A videón látott Beach Buggyn azért látszik, hogy néha meg-megakad, ilyen nincs a Tegra 3-as Nexusomon. Még jó, hogy a fater nem játékra vette a Memo Pad-ját. Ha hazajön, felteszem mindkét gépre és élesbe letesztelem.

(#322) juky


juky
csendes tag

Sziasztok! szeretnék majd venni egy ilyet, vagy a 8 colos változatát. Szerintetek elbírna emulálni egy win xp-t? Asztalim és egy lg p350-em van, és szeretnék néha olyan progit is használni, ami még nincs androidon... főleg ha lesz otg majd billentyűs tokkal és egérrel. Szerintetek sikerülne vele?

(#323) moli.hu válasza juky (#322) üzenetére


moli.hu
őstag

androidon emulalni windows xp-t? tudsz linket adni? vagy a vnc-re gondolsz?

(#324) juky válasza moli.hu (#323) üzenetére


juky
csendes tag

m.youtube.com/watch?v=EUE-gJmcGKk&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DEUE-gJmcGKk én erre gondolok. A srácnak nem tom, milyen telója van, de azon lassú mint a tetű... ez a tab már hátha bírja.

(#325) SkyLaci válasza juky (#322) üzenetére


SkyLaci
őstag

szerintem azt felejtsd el hogy egy androidos gépen normálisan elfut valamelyik asztali windows oprendszer, lehet hogy halál lassan valahogy elfut rajta, de csak arra jó hogy meg mutasd a haveroknak hogy milyen ügyes vagy hogy rátetted a windowst, de használni semmire nem fogod tudni a hétköznapokban

(#326) SkyLaci


SkyLaci
őstag

szerintetek hogy ha Németországban Mediamarktban vesz az öcsém egy ilyen gépet (ott van most egy évig) kap rá 2 év garanciát, majd miután hazajött már itt netán meghibásodik a gép akkor a garanciát Magyarországon is érvényesítheti?

hol, mikor ígérte az ASUS hogy lesz frissítés OTG támogatással? (ez azért egy fontos szempont lenne)

(#327) youngboy válasza SkyLaci (#326) üzenetére


youngboy
senior tag

Én 2 éve próbáltam ilyennek utánajárni, mikor rokonoknak vettünk notebook-t, hogy kivigyék Angliába. Néztem a net-n, ahol volt valami szó nemzetközi (EU) garanciáról, de számomra nem volt egyértelmű az információ. Hívtam a Magyar Asus-t. Ők sem adtak egyértelmű választ. Próbáld meg te is. E-mail-ben is próbálhatod. Biztos találsz valakit, aki konkrét választ ad.

(#328) Tünci86


Tünci86
csendes tag

Sziasztok!
1 hete vettem egy Memo pad HD 7-et, eddig nagyon tetszik! Viszont 1-2 dolgot nem találok.
Eddig nem volt androidos tabletem, okostelefonból pedig csak samsung. Samu után kicsit furcsa volt a tablet kezelése (ugye ott balról jobbra menü előhozó gomb--->home--->vissza) A Menü/beállítás gomb hiányzik nekem.
Pl Alkalmazások/ modulok(widget) résznél samunál megnyomtam a menügombot/szerkesztés,és variálhattam az alkalmazásokat, letilthattam,elrejthettem, vagy mappába pakolhattam,rendezgethettem. Ennél ezt hogy tudom megcsinálni? Vagy pl hogy mappát hozzak létre? Vagy a főoldalon mappa létrehozása?
Samunál ha a kezdőképernyőn rajta tartottam az ujjam előjött egy kis menü (háttérképek widgetek stb.) Ennél csak háttérképet lehet választani.
Szóval a főkérdés az ikonok rendezése,mappázás, elrejtés(sok olyan alkalmazás van ami számomra felesleges,törölni meg nem lehet. nem tetszik a káosz:)

Előre is köszi a válaszokat!

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#329) moli.hu válasza juky (#324) üzenetére


moli.hu
őstag

ezen a tableten az biztos, hogy soha, semmilyen korulmenyek kozott nem fogod tudni a windows xp-t futtatni, mert a windows xp-nek x86 kell, ez a tablet pedig arm-os.
az altalad linkelt megoldas egy virtualis gepben emulalja az x86 architekturat, marpedig ez nagyon lassu, meg azonos architekturak eseten is vagy 1 generacioval lassabb az emulacio (lasd peldaul jatekkonzolok esete). a kommentekben az egyik csavonak egy 500MHz-es eszkozon 90percig tartott a windows bootolasa, es bar nem ilyen trivialis az aranyositas (en egy magra szamolok), de ez kb azt jelenti, hogy ezen a tableten 37 percig tartana a boot. Nem normalis dolog.

(#330) Bazsee71 válasza moli.hu (#329) üzenetére


Bazsee71
őstag

Viszont távoli asztal eléréssel valamilyen módon mehet a dolog, részmegoldásként. Az asztali gép kijelzőjét látja, annak az erőforrásait használja.

(#331) moli.hu válasza Tünci86 (#328) üzenetére


moli.hu
őstag

sehogy, azt a samsung csinalta maganak.
"mappa"t ugy tudsz, hogy rahuzod egy ikonra a masik ikont.
elrejteni a google launcherben nem lehet, sok mas launcherben lehet (pl nova)

(#332) SkyLaci


SkyLaci
őstag

flash playert lehet rá tenni, és működik is szépen böngészésnél?

(#333) tillseemann válasza dongokiller (#313) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Iron Man 3, Fast to furious, Agent Dash, Danger Dash, Vector, Gravity Project, Dead trigger, Burger, Bridge, Into the dead

Viszont a Real Racing 3 valamiert kifagy. Letoltom, inditom, letolti a contentet, elindul az intro, szaggat majd befagy az egesz :S Probaltam ujratelepiteni de ugyam ez jon vissza.

(#334) FlekkeN válasza Tünci86 (#328) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Szerintem egy másik launcher-er meg tudod csinálni. Apex elég sok mindenre képes, de láttam olyat amivel kategorizálni lehet az app-okat. Alapjáraton bizton nem tudod megtenni.

(#335) Tünci86 válasza moli.hu (#331) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Hát ezt sajnálattal hallom :-/

Egy két apróbb hibát is észrevettem: pl a főképernyő widgetén jól írja ki az időt (csak sajna nem találtam a 24 órás időformátumot hol kell beállítani) viszont a sarokban,ahol az aksit is mutatja néha befagy az idő(meg a fentről lehúzható gyors menüben is), újraindítás segít rajta. Eddig ilyet fordítva tapasztaltam leginkább,hogy a widget csúszik.
Az Asus to do-ban el van csúszva a naptár, pl szeptember 8 vasárnap volt, abba hétfő (igen,jó évet néztem)

Az ilyen kis apróságoktól eltekintve összességében elégedett vagyok. Tetszik a formája,kézreáll, nő lévén pinket vettem,így egyik férfi rokon/ismerősöm sem akarja kölcsön kérni :) Videókból mindent vitt,bár igaz én amióta androidos kütyüt használok,az első letöltésem mindig az MXplayer volt. Játékok is mennek rajta (NFS, Spiderman,Ravensword) Max Payne is elindult,de a gombok valamiért nem jelentek meg. Olvasni is jó rajta,a böngészője pedig bitang gyors. Ezért az árért tökéletes.

Poénból kipróbáltam a Tv-vel tükrözést, igazából azzal se volt hiba. NFS-t kifejezetten jó volt úgy:)

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#336) moli.hu válasza FlekkeN (#334) üzenetére


moli.hu
őstag

"kategorizalni" a nova-val is lehet, ha csinalsz egy sajat app-groupot

(#337) moli.hu válasza Tünci86 (#335) üzenetére


moli.hu
őstag

ezeket a hibakat jelezd a tervezonek, mert sajnos mi itt nem tudjuk megjavitani, es onmaguktol sem fognak megjavulni :( Viszont ha jelzed, azzal tobb ezer embernek segitesz :) Koszonom.
Van egy direkt emailcimem is, majd otthon megkeresem.

[ Szerkesztve ]

(#338) FlekkeN válasza patow (#302) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Köszi!
Kipróbáltam és a hátlapon a kamerától jobbra van egy rész amihez, ha mágnest rakok vagy elveszek akkor ki-be kapcsol a tablet. Tehát ez a funkciója megvan, ezért úgy gondolom a gombok elhelyezkedése miatt érdemes ezt a fajta tokot keresni.

(#330) Bazsee71:
Egy linuxos gépet irányítottam erről a tabletről ssh és vnc segítségével. Úgy tudom windows-ra létezik EZ az androidos progi.

[ Szerkesztve ]

(#339) DoItYourself válasza Tünci86 (#335) üzenetére


DoItYourself
addikt

"Poénból kipróbáltam a Tv-vel tükrözést, igazából azzal se volt hiba. NFS-t kifejezetten jó volt úgy:)"

Ezt hogy is kell csinálni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#340) youngboy válasza DoItYourself (#339) üzenetére


youngboy
senior tag

Nekem pedig nem jött össze Samsung ES6100-s TV-vel, mert úgy tudom, Miracast kell hozzá, amit a TV-m nem tud.
A másik lehetőség, hogy szimplán csak béna voltam.

(#341) FlekkeN válasza youngboy (#340) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Miracast-os hdmi kiminettel redelkező cuccot lehet venni amit a tv-be dugsz és használhatod. Amúgy a miracast honlapján fel vannak sorolva a miracastos Samsungok. Szerintem amelyik wifis az tudja.

(#343) tillseemann


tillseemann
csendes tag

Nekem elkezdett a launcher vacakolni... Mondjuk elég sok mindent telepítettem és volt néhány reset is a real racing 3 miatt. Lehet hogy tolok egy visszaállítást. Van az Asusnak valami kezelő programja? Én elsőre csak a drivereket találtam.

(#344) dongokiller válasza tillseemann (#333) üzenetére


dongokiller
csendes tag

válaszodat köszönöm szépen.
real racingot viszont láttam videon, és ott patentul futott a memopadon. kérdés az hogy melyik verzió volt fent a tableten... :)

(#345) FlekkeN válasza tillseemann (#343) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Szerintem érdemes a launcher lecserélni apex vagy valami másra. Stabilabb és gyorsabb is lesz. Én Apexra cseréltem és jobb.

(#346) Tünci86 válasza DoItYourself (#339) üzenetére


Tünci86
csendes tag

Nekem samsung F6500as tv-m van, gond nélkül működött a tükrözés. Először a tvt váltottam screen mirroringra, aztán bekapcsoltam a memopadon is és rögtön egymásra találtak. Persze ugyanazon a wifin kell lenniük.

Huawei Mate 20 Pro //Lenovo Legion // Polar M430

(#347) tillseemann válasza FlekkeN (#345) üzenetére


tillseemann
csendes tag

Feldurrantottam az agyam es visszaallitottam a cuccot. Most mar elindult a RC3 is...

(#348) dongokiller válasza tillseemann (#347) üzenetére


dongokiller
csendes tag

és szépen szalad a gépen ? :)

(#349) SkyLaci válasza SkyLaci (#332) üzenetére


SkyLaci
őstag

flash playert lehet rá tenni, és működik is rendesen?
a wifi milyen erős (volt olyan hogy nem talált egy wifit amit más eszköz ugyanott megtalált?)?
skypenál milyen a videó minőség kifelé, és a hangminőség kifelé és befelé egyaránt?

(#350) FlekkeN válasza SkyLaci (#349) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Nálam a WiFi erősebb mint a nexus 4-é.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.