Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) dkess válasza GalloG (#16) üzenetére


dkess
őstag

Azért azt vegyük észre, hogy annyira nem vagyunk elkényeztetve "több nagy sebességű vezetékes" csatival. Ugye írtam is fentebb, hogy: "VAlamint, hogy 2.5 Gbps -nél gyorsabb LAN csatoló csak "336 000 forintos ajánlott ár" -tól kezdődően jár ...". A csatlakozókra sokmindent mondhatunk - de azt, hogy "túl sok" - na azt pont nem ...

Ugye ezen hozzászólásomban írtam is példát a való életből: [link] . Kiscsiliárd egyéb reális forgatókönyv is van - egyetlenegyet emelnék még ki. Például link aggregation - akár gigabit -es alapokon. Ezt azért elég sok switch vagy éppen router is támogatja már. NE felejtsük el, hogy van például 2/1 Gbps-es internet is ... Ebben az esetben (persze akár bármekkora internet sebességnél is) van is választási lehetőséged, hogy pl.:

- 1 db 2.5 Gbps LAN csatit használsz (akár gigabit -es sebességgel - akár 2.5 Gbps -el),
- használod vegyesen - egy gigabit -es kapcsolat és egy 2.5 Gbps -el (mint én), avagy mind a kettő gigabit vagy mind a kettő 2.5 Gbps
- link aggregation: 2*gigabit - vagy akár 2*2.5 Gbps alapokon.

Azt szerintem nem kell sokáig magyarázni, hogy mondjuk egy db gigabit -es LAN csatival a fentebbiekhez képest mennyire beszűkülnek a lehetőségeink ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.