Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Argos:] MuzsikAI

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Valamiért ha a promptba írod, hogy "catchy" (fülbemászó), valamivel jobban megerőlteti magát.

De mi is megállapítottuk, hogy egy átlag magyar rádiócsatorna zenei kínálatát simán lemossa.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Argos válasza joghurt (#1) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hirtelen felindulásból előkotortam régi verseket. Teszek vele majd egy próbát. Köszi!

...elmúlik...

(#3) UnA válasza joghurt (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem érzek benne semmi különlegeset, inkább gagyi utánérzés.

Akkor már többet ér, ha meghallgatod a klasszikusokat :)

(#4) Argos válasza UnA (#3) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Szerintem, igenis különleges.
Nem különlegesen jó, messze nem. De, pötyörészés közben, felsejlett az a régvolt életérzés, miszerint zeneszerző vagyok ollé'!
Mint, mikor anno lenyomkodtunk 4-7 billentyűt az elektronyos szintin, stílust, ritmust, fenetudjamit' hozzárendeltünk, [Pitty]. Aztán, szóljon hangosan az ének...
Dettó az, csak némileg fejlettebb.

Mindazonáltal a végeredmény persze, hogy nem minőségi zene, ahogy régen se volt az. De, mókázásnak - és némiképp viszonyítási alapnak -, pont jó.

...elmúlik...

(#5) UnA válasza Argos (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Abban egyetértek, hogy a teremtés jó érzés. De akkor már sokkal többet ér, ha te magad zenélsz, és nem egy adatfeldolgozó szoftverre bízod, hogy generáljon valamit. És az sem baj, ha az eredmény nem egy minőségi zene.

(#6) Argos válasza UnA (#5) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Egyetértek. Teremteni jó. Minőségi dolgot, még jobb.
Csak itt, jelen esetben - legalábbis részemről, nem erről szól ez a szösszenet.
Nem az volt a lényeg, hogy mit, miképp és miáltal adok ki a kezemből.
Azazhogy, de.
Épp ez volt.
Az borzasztott el, lepett meg, hogy egy program már erre képes.
Kicsit több befektetett energiával, odafigyeléssel, finomhangolással olyan zenéket lehetne alkotni, amiről nem mondanád meg, hogy AI-generált, avagy humán eredtű.

És persze, hogy jobb és nemesebb egy gityót pengetni a tábortűznél, szeretlek Juliska a csillagos ég alatt D-mollban, mert sok volt a pálinka... :B

...elmúlik...

(#7) joghurt válasza UnA (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Szerintem itt szofisztikáltabb zenéket találsz, mint a "nagy" Republic teljes repertoárja, a szöveg filozofikus mélységeit, és a C-Am-F-D akkordkészletet is beleértve.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Most hallottam először AI generált zenét.
Az a véleményem, hogy foshatnak a zenészek. Simán teljesen jó volt hallgatni őket. A 'hard rock..' tag-gel ellátott zenékre gondolok, a másikak nem az én stílusom.
Bár ha odafigyelek értem az angol szöveget is, de általában háttérben hallgatom, így nem feltűnő, hogy a szöveg bőven hagy kívánnivalót maga után.
Azért azt tudni kell rólam, hogy a zene nem fontos része az életemnek, így megvannak a magam korlátai, de a rádiózásról már régen lemondtam, azok már zavaróan rosszak, de ha valaki indítana egy rádiócsatornát és ilyeneket játszana, biztos, hogy többször odakapcsolnék. Persze benne van a pakliban, hogy egy idő után úgy járnék vele, mint Avril Lavigne zenéivel, hogy tök ugyanolyannak tök ugyanolyannak tűnik mindegyik, mintha ugyanazt a számot hallgatnám, csak kicsit átdolgozva.

(#9) totron válasza Argos (#6) üzenetére


totron
addikt

Csak úgy az alapot.
Minden nóta közhelyekből indul, a kidolgozás, a körítés irányítja el aztán valamelyik stílusba vagy kevert stílusba és eszi bele magát kedvelők fülébe, lelkébe. Erről született hifista, fiatal lányok átvett szövege jut eszembe: "de a lényeget hallod, nem?" A lényeg a lényeg, hát nem...? Meg aztán úgy is csillagporból van minden.

Kicsit több befektetett energiával, odafigyeléssel, finomhangolással olyan zenéket lehetne alkotni
Akkor meg hál' isten már annyira benne vagy, hogy azt te csináltad. Patternek voltak, lesznek, talán kellenek is, az eszköz változik. Túl kövér patternekkel nincs egyedi, értelmes alkotás, ameddig ezt látja a készítő, addig jöhet alá a technika-technológia is.

hogy egy átlag magyar rádiócsatorna zenei kínálatát simán lemossa.
Nem ugrottunk túl magasra, ha bármilyen szinten is referenciapontként megjelenik a rédió. Célozzuk inkább a Holdat.

[ Szerkesztve ]

(#10) UnA válasza joghurt (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Kérlek, definiáld, hogy nálad mit jelent a szofisztikált - előtte nem nagyon érdemes beszélgetni a témában. ;)

(#11) Argos válasza totron (#9) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

So true. Nincs új a nap alatt.
Változatok vannak. Némelyik jobb, mások kevésbé.
A lényeg? Nos, szerény véredényem szerint, tulajdonképpen mindegy mi, milyen szólamban, hangszereléssel, bőrgatyóban vagy ponchoban... ha, és amennyiben van valami, ami megfog, tetszik egy zenében, akkor jó.
Bach, Prodigy, Boney M., AI-gen... Nem számít.
Ha, beindul tőle a bugi a lábadban, akkor jó. :)

...elmúlik...

(#12) philoxenia válasza joghurt (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze. Szerintem meg kb. ennyit ér.... Ja, ennyit sem. Erre legalább el lehet aludni. Arra jó egy ilyen program, hogy dilettánsok vacakoljanak vele, aztán egymás borzalmait dicsérjék... ;]
Mint ezeknél a kreatív képeknél pl.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) philoxenia válasza Argos (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen nem a munkádat szeretném degradálni, csak érzékeltetésképpen írattam "gyorsba" egy új Himnuszt a Chat GPT -vel.
Szereztess hozzá zenét és kész is az új Himnusz. Esetleg mégse?

A Kárpátok ölén ébredezik hajnal,
Magyar földön jár a múlt szelleme újra.
Összefogva, egységben, erős a kar,
Szívünkben ég a tűz, az ősök lángja fújja.

Vitéz magyarok népe, szívünkben él a vér,
Őseink öröksége, büszkén ölel ma minket.
Egyek vagyunk, mint a folyók, az erdők, a mezők,
Egyek vagyunk, mint a csillagok, a Nap, az éj sötétje.

Hosszú úton jártunk, sok viharban álltunk,
De szívünk mindig élt, s most újra feltámadunk.
Haza vagyunk, haza a Kárpátok ölén,
Magyar földön, ezer évek ősi szikláin.

Egyek vagyunk, mint a táj, mely körülölel bennünket,
Egyek vagyunk, mint a dal, mely száll a szélben suhanó.
Magyar szív, magyar lélek, együtt dobogunk,
Egységben éljünk, magyar testvérek, egyek vagyunk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, a suno elég jó dallamokat összerak, én is játszottam már vele. Azi is használ hasonlót, nem csoda, hogy tele van jó dallamokkal. Nyilatkozta is, hogy használ ai-t. Amíg nem próbáltam, nem is gondoltam... A zeneiparban már éven óta használhatnak ilyet, de a nagyközönség felé szerintem csak most kezd terjedni.
Fél perc alatt 2 dal, szöveggel, kompletten. Aztán aki ért hozzá még tudja szerkeszteni, hangszerelni, mixelni stb.. De már egy jó dallam is rengeteget segít, márpedig ezzel "pillanatok" alatt több 100 dallam generálható.Már csak válogatni kell, meg ötletelni, kombinálni... aztán megvan az egy dalon belül a 3-4 flow. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) Argos válasza philoxenia (#13) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Azta... Jóuram, nálad valami nagyon elgurult.
Ahogy fentebb említette a kolléga, "játszottam" egy generátor progival.
És volt annyira érdekes számomra a végeredmény, hogy megosszam másokkal is.
Semmi több, egy kis pötyörészés.
Te meg itten úgy zakatolsz, fucklyával a kézben, mintha Eastwick főterén lennénk és vagy elmerülünk a tóban, vagy megégünk.
Dilettalizmusnak nevezni meg egyenesen sértő, mindarra a sok mókusra nézve, akik mások alkotását alapul véve továbbgondolják az addott dolgot.

Btw, a magyar himnuszt én speciel ki nem állhatom. Simán mehetne az Űrodesszia nyitánya alá narrálva. Annyira felemelő és echte pozitív, hogy akasztás és lefejezés után biztos, ami biztos alapon még eret is vágnék magamon.
Cseppet nacionalista felhangja van, az általad generáltnak, de legalább nem egy Kölcsey mindmeghalunk' életérzést sugároz.

...elmúlik...

(#16) UnA válasza Argos (#15) üzenetére


UnA
Korrektor

OFF: "Kölcsey mindmeghalunk' életérzést..." - pedig az egy reményteli szöveg, inkább a zene és annak a vontatottsága miatt lehet ilyen érzésed :)

Viszont vicces lett ez a Himnusz v2, mert a legtöbb országban ilyet szövegű dalokat választottak. Esetleg még a szeretett vezető bölcsessége és gondoskodása lehetne benne...

(#17) philoxenia válasza Argos (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem én generáltam. Sehol nem írtam ilyet. A Chat GPT generálta. :U
Nézz utána légy szíves a dilettáns szó jelentésének!
Arról meg egyenesen nem tehetek, hogy nem tudtad pontosan értelmezni azt amit írtam.

Te meg itten úgy zakatolsz, fucklyával a kézben, mintha Eastwick főterén lennénk és vagy elmerülünk a tóban, vagy megégünk.

Mondjuk e sorok elolvasása után nekem se minden világos, pláne, hogy se magyarul, se angolul nem áll össze a szöveg általam értelmezhetővé... :F

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Argos válasza UnA (#16) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nálam valahogy mégis fussatok bolondok életérzés...

...elmúlik...

(#19) Argos válasza philoxenia (#17) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

"írattam "gyorsba" egy új Himnuszt"
De, Te generáltad. Ha, nem ütsz egy [csináld meg] gombot, nem történik semmi. Ha, nem viszel be alap szöveget, utasításokat, nem történik semmi.
Te vagy az alkotó, a gép pihen. ;)

"Mondjuk e sorok elolvasása után nekem se minden világos, pláne, hogy se magyarul, se angolul nem áll össze a szöveg általam értelmezhetővé..."
Na, ez fájt. Pedig legalább 3 uszkve 17 másodpercet filóztam a megfogalmazáson.
Eastwick: kicsi - meg nem értett - poén Jack Nicholson filmje alapján Salem-re.
Salem. Keresztény metódus alapján, hogy találjunk boszit. Dobjuk vízbe hátrakötött kézzel, ha túléli boszi, ha nem, akkor statisztikai anomália.
De, biztos, ami biztos égessük el.

...elmúlik...

(#20) philoxenia válasza Argos (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha ilyen értelemben használjuk a szót, akkor a hozzászólásomat te generáltad, ne panaszkodj! ;]

Az Ísztviket pont értettem, a mondat eleje nem világos...
Bár ugyi a boszorkányok nem éppen arról a filmről jutnak először eszembe, a gépi zeneszerzéssel meg megint csak nem tudom, hogy függ össze... :F

Te meg itten úgy zakatolsz, fucklyával a kézben
Miért "zakatolok"? Mi az a fuckya? Kézbe lehet-e venni? és hogyan függ össze a zakatolással?

Azért ehhez nem sok kreativitás kell...
Ráadásul nem igazán látom a hozzáadott értéket...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) Argos válasza philoxenia (#20) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Hjajj, pediglen igéretet tétevényeztem az éppen bokrosodó kerti sásnak, hogy márpedig csak irl street-fight lesz. Nncs online s*ggből-szájba karate...
Nem tudom, és nem is értem, mivégre van benned ez a - számomra kissé érthetetlen -, ellenérzés.
Jómagam is inkább preferálom a SK dolgokat -na, nem a falunapra kitelepült mókusfasza Jolánkát, aki autentikus kézzel készített fogpiszkálót árul ezeöccázé, juti-copiért cserébe...
De, tényleg nem értem, hogy mi fáj neked annyira...

...elmúlik...

(#22) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ám, a Shdes of green szerintem egész jó lett.

...elmúlik...

(#23) philoxenia válasza Argos (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem fáj. Valamit félreértesz. Csak most jött el a tízmillió magyar zeneszerző kora. A tízmillió fociszakértő és a tízmillió fotós után.
Az AI kb. olyan eszköz csak mint gyerekként a triola, később esetleg valamilyen hangszer, majd a különböző számítógépes eszközök voltak. Kipróbálhatja magát mindenki ebben, de legföljebb csak néhány Azariah lesz hosszú távon.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) Krethx válasza philoxenia (#23) üzenetére


Krethx
aktív tag

Az tudnod kell szoktam zenét írni számítógépen. Ma már ritkábban. (https://www.renoise.com) 90-es évek elején ismerkedtem meg a tracker zeneszerkesztőkel Amigán.

Azt el kell ismerni hogy pár generálásból tud jó dallamot alkotni a Suno. Kipróbáltam én is. És az a fejlődés idővel nem vezet jó irányba.

Mindig a fiatal korosztály a lényeg. Mert ha ebbe nőnek fel nekik ez jó lesz.
Csak akkor nem lesznek egyedi profi szövegírók és zene írók sem. Nekem pl. Paksi Endre a kedvencem. Fiatalabb korában olyan szövegeket írt hogy hihetetlen. (számomra)

Itt egy szám amit generáltattam. Azt a stílust választottam amit szeretek zeneileg. Magát a szöveget a ChatGPT generáltam. Előtte leírtam miről is szóljon a szöveg,
Az Út Harcosa

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#25) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Kőkemény power metalt vagy gengszterrappet simán tudtam generáltatni vele, de pl. mikor arra kértem, hogy írjon hardstyle jódlit vagy bardcoret akkor egyből kiakadt. Valószínűleg nem azért, mert ne trénigezték volna elég széles skálán, hanem mert az AI nem ért olyan szellemi elvonatkoztatásokat, mint az irónia amik márpedig részei a zenének. Érzelemmentesen márpedig még a Kraftwerk vagy a Daft Punk sem tudott zenét szerezni.
Szóval muzaknak (háttérzene) el tudom képzelni, mert amúgy is mindent nagyon populárisnak ír meg. Ha AI zene szólna a plázában valószínűleg senkinek nem tűnne fel, de mennél jobban definiáltam a stílust annál rosszabb lett a végeredmény. Nem fog vad szólókkal vagy merész hangszerkombinációkkal előrukkolni, még mindig csak papagáj.

(#26) Krethx válasza Feketelaszlo (#25) üzenetére


Krethx
aktív tag

Tud vad szolokat csak sokat kell generálni. Azt hogy megtudd elő kell fizetni 1 hónapra. Mert amit kapsz napi 50 credit-et az kevés. Van amikor vissza is kapod a levont 10 credit-et mert nem sikerül neki generálni. Abba kell belegondolni hogy ez folyamatosan fejlődik. És ha ez így megy tovább akkor fiatalság már csak generálni fog sok mindent. (Nagyon jó algoritmusok alapján ami tanul is.) Ami szerintem nem jó. De végül is mindig a fiatalság ujjit igazán. Nagyapám nem tudta elképzelni mi jó van a számítógépben. Miért jó ott ülni. (87-ben C64-en) Ma meg már ez életünk része lett. A zsebünkben is egy számítógépet hordunk telefonként.

Megjegyzés:
A Copilot-ban már vannak plugin-ok. Köztük a Suno is.
.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#27) bambano


bambano
titán

azért jó az ai generált zene, mert nem kell utána helyrerakni a hangokat a sztárocskák kornyikálásában :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bíró Ada már egy kicsit komolyabb, mint a zenegenerátorok. Ott mimikát, gesztusokat is meg kell jeleníteni. És még ő (az?) is csak béta verzió... 10 év múlva már nem tudod megmondani, hogy akit/amit látsz, az igazi vagy AI generált dolog. Már most is elég nehéz dolog ez. Laikusoknak meg egyenesen lehetetlen. Mutassatok meg pár ilyen zenét idősebb ismerősöknek. Nem fogják elhinni, hogy ezt egy gép csinálta.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#29) UnA válasza bambano (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebben az esetben csak handpant kellene hallgatnod, mert azon nem lehet hamisan játszani ;)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Argos:] MuzsikAI
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.