Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Silentfrog válasza Boxi88 (#49) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pont,hogy hideg nyarat mondanak,de a jo hütés mindig jol jön.... :)

(#52) 1hijjanhusz válasza pincehely (#14) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Nekem 2 ventivel hűvősebb volt.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#53) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

kifejezetten igényes teszt lett :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#54) Speed® válasza szuper-t (#47) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt nem lehet így kijelenteni..vannak OCs passzív karik is. pl. Giga 4850.

(#55) Dodder


Dodder
tag

Üdv!

Nagyon Jó cikk. :R
Nem okoskodni akarok de szerintem kezd kicsit szűkös lenni a ház ehez a konfighoz lassan költözködhetnél egy nagyobba. A hátsó 8 centis vetit lecserélhetnéd egy 12 cetisre ha átköltözöl alacsonyabb fordulatszám és zajszint mellett több levegőt szállít mit a mostani. :R

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#56) SWiNEBoY

Szépdarab! :R

(#57) Audifan válasza opera11 (#44) üzenetére


Audifan
tag

Hali!
Sztem ezek a hőmérsékletek nagyon magasak. :Y
Nekem ugyanez a karim van az alap hűtővel 700/1100-on és a max 63fok volt.szval ott valami nem stimmel... vagy a szenzorok mérnek rosszul.
de amúgy jó cikk grat

[ Szerkesztve ]

(#58) vtechun


vtechun
veterán

hmm, nekem is van egy ilyen hűtőm elfekvőben. lehet el kéne adni. sajnos a mostani hd5450-re nem megy rá vmiért. mindig passzívan hajtottam :)

(#59) zsirfecske


zsirfecske
addikt

jó cikk, z600, sflex, noctua venti: pont ilyenek vannak az én gépemben is, halkításnál érdekes mód mindig ezek kerülnek elő :)

amúgy z600 nálam egy hátsó és elülső házhűtő 800-as sflex-el viszi passzívan az e8400-at simán.

(#60) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem is AC S1 van a 8800GT-men. Passzívan megy csak a borda, és a max hő is általában 60-63 fok között alakul. Kell a fenének rá még plusz venti már ez is bőven jó teljesítmény 0dB mellett. A gyári porszívó hűtő 85-90 fokig "hűtötte" a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61) katona.t


katona.t
tag

Helló

Nekem is van egy S1-esem. HD3650-re szeretném rátenni, de nincsenek meg az alaktrészek hozzá... Csak a nagy borda van a hőcsövekkel. Hol tudnám megszerezni a cuccokat hozzá?
Nincs itt valakinek?

(#62) zsigaviper


zsigaviper
csendes tag

Üdv!

Korábban én is Accelero s1 Rev. 2-t kerestem + hozzá a Turbo modult
de helyette a twin turbo-t ajánlották és meg kell mondjam teljesen elégedett vagyok
HD 4730-as kártyámat idleben gpu: 300, 41°C mem: 300 effektiv 1200, 46°C ventilátor: 36%
loadban gpu: 800, 61°C mem: 900 effektiv 3600, 80°C ventilátor: 47%
a hangját pedig bőven elnyomja a 3 120-as venti meg a winyó zaja

(#63) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Jó teszt, teszik! A kábelkötegelés meg piros pötty! Nagyon bejön! :D

Nekem is ilyen videókarim van, csak nekem D-SUB, DVI és HDMI csatis. De nekem terheletlenül 38-40 °C a gyári hűtővel, kb. 25 fokos szobába! Terhelve se nagyon megy 55-60 °C fölé! :U

https://ingatlan.com/33821564

(#64) hackeeeee válasza Dani_kp (#63) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha a harisnyázásra gondolsz, az gyári. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#65) Gabesz84 válasza szuper-t (#47) üzenetére


Gabesz84
őstag

akkor az enyém pont kivétel, ugyanis a gpu referencia 625MHz, ez 640-en megy alapbol.
Ram esetén valóban lassabb picivel a referenciánál (1,986MHz helyett 1,920MHz), de ez sztem azért van mert 1gb-os verzió, és nem a passzívsága miatt.
Mellesleg 700/2000-en járatom folyamatosan, és a hőmérsékletadatokat amiket írtam, ebben az állapotában tartja (a mostani szobahőmérséklettel 70C amit elér max).

Szóval de, jobban megéri passzívat venni ;)

látom közben pont be lett linkelve Speed(R) által pont az ami nekem is van.

[ Szerkesztve ]

(#66) bigapu


bigapu
tag

ilyet használok 2db 12cm Enermax magma-val,4850-en nagyon pöpec,nekem 70-c fölé még nem ment a legmelegebb napokon se. a gpu memo,ami a legmelegebb

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#67) opera11


opera11
tag

Megvan a hiba, pont a cikkben is emlegetett memória süni a ludas, amiatt valószínűleg az egész egy picit ferdén fekszik fel és mivel a gyári paszta vékony, valahol nem volt érintkezés. Most átmenetileg vastagabb pasztával sikerült javítani pár fokot. De ebből lehet, hogy további reszelés lesz...
:B
[link]

Vicces aláírás helye

(#68) exception


exception
aktív tag

Nekem a 8800GT sose volt 50 fok felett az S1-el és egy venti volt a közepén 1200ra szabályozva,a távtartót én sem tettem fel, nagyon magasak azok a hőfokok.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#69) #19617792


#19617792
törölt tag

Olvasom a topikot, ezen a távtartón megakadtam, fel kell tenni a távtartókat, vagy nem szükséges? Ha nem szükséges, akkor nem sarkazza le a GPU-t?

(#70) 1hijjanhusz válasza #19617792 (#69) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Ajánlott feltenni, mert mégis csak tart vmit és az S1 nem könnyű, főleg ventivel.
Rendesen felfekűdjön a borda a GPU-ra.

[ Szerkesztve ]

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#71) Szpisti


Szpisti
addikt

Nekem is Scythe Mussashi-m van, egy 5770-en, max fordulaton pörgetve mennek a ventijei, de semmit nem hallani belőle... Így alapon 40fokon van a GPU, játékok alatt nem megy 70 fok fölé... (25fokos a szoba, kis fordulaton mennek a ház-ventik... ha felpörgetem őket, még hűvösebb a GPU...)

(#72) Dani_kp válasza hackeeeee (#64) üzenetére


Dani_kp
őstag

Azt tudom :D , de én a venti rögzítésre gondoltam :DDD !

https://ingatlan.com/33821564

(#73) #19617792 válasza 1hijjanhusz (#70) üzenetére


#19617792
törölt tag

A GPU körül lévő csavarok alatt lévőre gondoltam, azokra értetted? A műanyag fülek, ami a kártyába kapaszkodnak, azt úgyis fel kell tenni.

(#74) Stirbi


Stirbi
addikt

Szia, jo cikk meg minden csak 1 db ventit használj, mert hajlik a szegény kártya ám, mint láthato a képen, és 2venti felesleges suly és egyik a másik ellen dolgozik

ja és nekem a eah4850 esemen, s1+12es venti volt sokkal kisebb hőfokok voltak :U vmi bibi van

[ Szerkesztve ]

(#75) Kolondrum válasza zuchy (#1) üzenetére

Ja, azt néztem h ez csak a GPU-t hűti? Az ilyen megoldásokat nem tartom életképes dolognak. Azok a sünik egyszer ragadnak csak. Utána lehet vadászni az M3 ragasztót.
AC hűtőm van nekem is és 4 ilyen sünim nekem is van, hála égnek csak ennyi. rengeteget szenvedtem velük mert vagy 4 x volt más karin.

1hijjanhusz! Baromi sokat számít a ház és a CPU/hűtése. Nekem az új ház legalább 1 fokot hozott 88Ultrába (minuszba).

[ Szerkesztve ]

(#76) Gery15


Gery15
addikt

Hello.
Ugyan ilyen karim van, mint neked csak nekem még a gyári hűtő van rajta.
Szerintem nálad valami bibi lesz. :(
Oké nálam a szobába 25 fok van jelenleg és a kártya terheletlenül 36-38-34 fokos és mind ez 1900rpm mellet, vagyis Everest szerint 25% alatt mert 0% ír.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#77) Dyno


Dyno
veterán

Baromi magasak ezek a hőfokok, nekem Furmark extreemburning stability teszt alatt se megy a 8800gt-mel 700/1750/2000-en 65°C főlé, úgy hogy 7v-on megy az AC venti rajta egy 12centis, igaz a csapágyháza elég nagy, tehát ugye kisebb a lapátja, de összesen pörög 700rpm-en, terhelés nélkül, meg 42°C ugy hogy a szobában volt vagy 33°C.

A másik emg édeskevés a kiszívó ventilátorod.Legalább még egy noctuát betehetél.

[ Szerkesztve ]

(#78) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Jó Hűtő,nekem 2 éve tartja hűvösen a 4850 em.45 foknál még nem mértem rajta nagyobb hőt igaz egy 12 cm es venti van rajta.A memó bordák elég gyenge minőségűek,nekem már a fele másfajta mert ha egyszer leesik,leesik legközelebb is,de ettől függetlenül csak ajánlani tudom :)!Tetszik a cikk is.

Üdv: Knight

[ Szerkesztve ]

Kórrhhááázzz????

(#79) szuper-t válasza Gabesz84 (#65) üzenetére


szuper-t
senior tag

10000 ből 1 ami iylen nézz körül ami passzív az vagy ddr3 helyett ddr2 vagy alacsonyabbak az órajelek.
én is példálózhatnék és félrevezethetném a tudatlan vásárlót sztem hagyjuk ezt a témát.
Nem éri meg passzívat venni! évek tapasztalata.
lehet neked bejött. oké. de ha valaki egy sima 2 ventis(cpu+táp) házba vesz...
(nem mind1 egy kártya használat közben 90 vagy 70 fokra hevül fel. )
Aki ért hozzá tudja aki nem az.. szívni fog

(#80) caizzz


caizzz
aktív tag

Nagyon megdrágult az S1 r2, anno 2008-ban 3400-ért vettem. A cikk jó.

marakujás kőbányai

(#81) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

A cikk jó,a hűtő jó.
8800GT-re raktam fel kb. 2 hete.Nem vagyok egy ezermester,ezért elég sokat pepecseltem vele,de meglett.Végeredmény??
Gyári hűtő COD4 alatt,szőrös fánk alatt 96 fok, S1-el 35 fokban se ment 56 fok fölé.
Ez nem 10 fok különbség gyerekek,picit több.
Ja és ha az ember alkohollal megtisztitja a mem bordákat akkor sünik nem esnek le,javaslom felrakás után 2-3 perc hajszáritózás,gép maradjon fekve pár ór,és hűtő nélkül passzivan menjen kicsit.A mem sünik akkor már 100% hogy nem esne le.
Igy csináltam én,mert elég sok pletykát hallottam a nem tul jol ragadó sünikről.

(#82) Savaria_01


Savaria_01
tag

Köszi a tesztet :C .Nekem is ilywen kártyám van

(#83) Gabesz84 válasza szuper-t (#79) üzenetére


Gabesz84
őstag

szerintem 2 ventis házban az S1/S2 is ugyanúgy felhevül, mint egy jobb gyári passzív kártya.
Én feltételezem hogy aki képes lecserélni a gyári hűtőt egy S1/S2-re, az annyira ért hozzá hogy nem ddr2-es agyonbutított kártyát vesz.
Szóval én az S1-re cserélés alternatívájaként hoztam fel a gyári passzívat, és csak 4850 esetében, mert itt tudok jó alternatívát.
Arról meg hogy megéri vagy nem, lehet más véleményen vagyunk, de az mindenképpen a gyári passzív mellett szól, hogy így nem kell szerelni, és semmiképpen sem ugrik a gari hűtőcsere miatt. Még árban is jobban jön ki mert maga a kártya ugyanannyiba kerül (legalábbis az enyém egy fillérrel sem volt drágább a gyári hűtésesnél), és megspórolod az S1/S2 árát.

(#84) Boxi88 válasza Silentfrog (#51) üzenetére


Boxi88
őstag

hideget??? :Y 30°C és a felett nekem már nem hideg a nyár :U :)

[ Szerkesztve ]

(#85) denieBoy válasza opera11 (#67) üzenetére


denieBoy
tag

Bácsi a vastagabb paszta nem megoldás, sőőt. Pasztát csak vékonyan, mikro térkitöltésre, megfelelő felületi felfekvés kialakítására szokás használni.

Ha vastagon kened, megfordul a funkciója, ui. a paszta egy időután(höm.függv-e) elveszíti a nedvességtartalmát, vissza marad a száraz anyag, na most ha az minél vastagabb....éted. :)

Én bankkártyával(már lejárt) szoktam szépen síkbahúzni a pasztát, minél vékonyabbra. :K

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#86) pechman8


pechman8
aktív tag

Értékes írás.
A plusz 10k-t én sokallom a plusz hűtésért, de meglévő forró kártyánál nem nagyon tehet mást az ember, esetleg eladja.... Megoldás lehet annak aki most vásárol VGA-t, egy VaporX példány beszerzése, úgy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#87) pechman8


pechman8
aktív tag

Olvastam itt passzív hűtésről is. Én ezt nem javallanám ilyen tudású kártyához.

itt egy cikk erről:

http://logout.hu/cikk/gyarilag_passziv_gigabyte_hd_4850/teljes.html

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#88) pechman8 válasza denieBoy (#85) üzenetére


pechman8
aktív tag

Ez a bankkártyás dolog ... ez tetszik!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#89) Muki94


Muki94
aktív tag

Aki szeret barkácsolni, netán szívni kicsit, bátran ajánlom ezt a hűtőt.
Nálam a 2900XT-t ( ami ugye szeret fűteni) a gyári hűtőnél 10fokkal lentebb tudta tartani, kiegészítve egy 1000es fordulató Scythe ventivel.
Most szintén egy 4850-el melegíti a fenekét, jól teszi a dolgát.

(#90) - = Zk = - válasza shteer (#31) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Igy van. Én is azt használok 2db swif2 120p ventivel. Manuális ventiszabályozással!!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#91) Gabesz84 válasza pechman8 (#87) üzenetére


Gabesz84
őstag

volt már ilyen kártyád? nem? akkor miért is nem ajánlod?
Én ezerszer inkább megveszek egy gyárilag passzív kártyát, mint egy elszabott gyári hűtőset, mivel utóbbival nem tudok semmit csinálni, max hűtőcsere... itt meg alá/mellé teszek egy nagyon halk 12-es ventit és halk is meg hűvös is.
Az előző kártyám egy gyári hűtéses 3870 volt, utáltam is, mert annyira nem lehetett leszabályozni hogy halk is legyen, meg ne is süljön meg a kártya így játék alatt porszívó effekteket tolt a gépem, most ilyen gondom egyáltalán nincs.
Előtte már volt hasonló hűtővel 6600GT-m, azzal is elégedett voltam, bár az tény hogy az még elment értelmes hőmérsékleten extra venti nélkül is. Ebből kiindulva mondjuk én tudtam is róla hogy a 4850 nem fog elmenni teljesen passzívan, kapásból ventivel együtt vettem :)

(#92) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Ha lenne ilyen hűtője eladó valakinek kérem jelezze :R :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#93) oPalRx7


oPalRx7
tag

Tök jó. van 2 efféle hűtőm is, egy agp 3850esen S1 rev2, és egy agp 3650-en s2. de a müanyag távtartóra magamtól nem jöttem rá miként működik :D bár az nélkül is elég stabil. :)

(#94) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy 4670-et hűt, egy Scytche slip stream 12 cm-es ventivel 5v-n. Ami azt jelenti hogy 400-at pörög. Idleben, olyan 35-39 fokos, bár annak a hűtőpaszta az oka, nem az igazi. Nem a legjobb minőség. De majd cserélve lesz. JA és semmi hangja a karinak, játék közben is elég hűs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#95) pechman8 válasza Gabesz84 (#91) üzenetére


pechman8
aktív tag

Béke és VaporX!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#96) Gabesz84 válasza pechman8 (#95) üzenetére


Gabesz84
őstag

ok, a VaporX az jó, de abból sem mind, terhelés alatt pl a VaporX-es 4850 az hangosabb mint az én 12-es ventivel támogatott passzív kártyám.
Persze van egy rohadt nagy előnye, hogy 4 slot helett 2-n is elfér :D
(volt már a gépemben olyan pár órára, szóval tapasztalat)

(#97) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én tényleg eldobom az agyam az itt ott elszort hozzászolásokért.
Életemben nem volt aktiv hütésű kártyám csak passziv,most is egy 4850 passziv hütésűvel nyomom és soha nem volt bajom a hőfokokkal.
Erre meg jön egy pár tag,hogy "60 fok hű de magas meg nem jo a passziv kártya dumákkkal,
Aki azt mondja ,hogy szarok ezek azok mondjanak már gyakorlati példákat miért nem jo mert engem nem igazán hat meg ha izombol állitja valaki ,hogy nem jo!
De miért nem jo?????

[ Szerkesztve ]

(#98) #19617792 válasza Silentfrog (#97) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát, nagy karikat (pl 4850) nem teljesen jó passzívan hűteni, mert könnyen 100 fok fölé mehet, ami nem kellemes. Viszont nagy előnye a gyári passzív kártyáknak, hogy nincs rajtuk venti, ami elromolhatna, zöröghetne, ellenben a jó hűtési teljesítményhez nem árt egy ventit rátenni, akár 5V-on. A gyári passzív kártyák passzívan nem a legjobbak, de remek hűtőborda van rajtuk aktív hűtéshez. :)

(#99) Bada Bing válasza Silentfrog (#97) üzenetére


Bada Bing
tag

Jó a 60 fok. Biztos nagyon jól szellőzik a házad (sok nem passzív alkatrész van benne). Nekem gyakorlatilag a házam az, ami passzív, semmi levegőmozgás nincs benne, ezért az Accelerora kellett ventilátort raknom. Nekem 60 foknál jóval magasabbra ment aktív hűtés nélkül.

@EarL 007: A hőmérsékletet meg kell mérni. Akkor derül ki, hogy kell-e rá ventilátor vagy sem. Ha a kollégának csak 60°C-ig megy fel, azzal semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#100) #19617792 válasza Bada Bing (#99) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az a 60 fok bőven jó, pláne passzívan. Nekem gyári hűtéssel (aktív), (4830 @ 700/1000 - 1.120V) a 80-83 fokot is eléri. Egy S1 nekem is kéne, volna hozzá 12cm-es ventim, a hőmérsékletek addig nem nagyon foglalkoztatnának, amíg bőven a gyárival elért értékek alatt marad és mindezt csendben teszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.