Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zuchy


zuchy
őstag

Jó cikk, a kis memóriasünikre vigyázz, könnyen leesnek, és ha nem veszi észre az ember, akkor baj is lehet belőle. Főleg arra gondolok, amit nyom a hőcső, igaz ha meg van fordítva a kártya, akkor lehet el se éri.

PC-STYLE.hu

(#2) Tubi2


Tubi2
senior tag

Köszi az írást, már gondolkozok rég óta egy ilyen hűtőn én is, az cikk közelebb vitt hozzá. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#3) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Jó ez a cikk ..

Gratulálok hozzá , így tovább :R:R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

(#4) #19617792


#19617792
törölt tag

Jó cikk! :C Tervezem a 4830 hűtését egy S1-gyel, meg 12cm-es ventivel, jól jött a cikk. A 4830 kb úgy melegszik, mint a 4850. Szerintem az S1 jobban hűtött volna 1 ventivel, mert lehet egymás ellen dolgozik a 2 venti.

Javítás: "de a Turbo modul a túl nagy, 1800-as fordulatszáma miatt, ami bizonyosan hallható zajt produkálna"

A Turbo Modulenak 1500 a max fordulatszáma. Azonos fordulatszám mellett a kisebb venti kisebb zajt csap, mert kisebb ventihez elegendő kisebb motorerő is a forgatáshoz, kisebbek a lapátok felületei, kisebb turbulenciát kelt. Amúgy a Turbo Module halk, 0.15 Sone, ami ~20db(A), bár a két 12cm-es venti több levegőt szállít, ugyanolyan zajszint mellett, de nem véletlen kerül többe két 12cm-es venti, mint a Turbo Module.

(#5) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nekem is 4850-em van ugyanilyen hűtővel, abszolút elégedett vagyok vele. Nekem csak 1db 12 cm-es S-Flex venti van rajta minimumra tekerve de az is bőven elég. Mondjuk én nem tuningolok.

Romani ite domum.

(#6) Gude


Gude
senior tag

Jó az írás.A hűtő is nagyon tetszik! :R

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#7) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nekem Vapor-X-es 4850-em van. Igaz még nem kóstált a hőmérséklet idebent 30 fokot, max 27-et eddig :F, elég halk a hűtője. Igaz az én gépem nem 0 zajjal üzemel de csak 38% feletti ventiállásnál kezdek hallani valamit tőle. Ebben a melegben is 38-40fok volt idle állapotban. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy oldalról még egy kicsi(25cm-es :DDD ) venti is támogatja, kb 500as fordulaton. Lehet neked nincs akkora huzat. Többet vártam így az Arctic-től. Majd egy barátibb hőmérsékleten is teszteld már le egyszer. :)

(#8) opera11 válasza #19617792 (#4) üzenetére


opera11
tag

Jogos, nem tudom, honnan vettem az 1800-at :B

Lehet, hogy kipróbálom 1 ventivel, csak akkor azt meg középre kéne tenni és akkor megint el kéne vagdosni a kábelkötegelőt meg mindent.... Én egyébként attól tartok, hogy azért nem lett sokkal jobb a hűtés, mert a gyári paszta rohadt vékony rétegű volt...

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#9) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Jó a teszt meg minden, de ez brutál sok ez az 50-60 fok :Y

Nekem nyáron a dögmelegben 800-on 32-34 fok votl idleben, maxon szőrös fánkkal felment egészen 38ig... Annyi enyémen arctic cooling ventik voltak, szintén nulla hanggal..

Szóval ez érdekes, bár enyém msi kártya votl és nagyobb meg a gpu is máshol volt, nekem nem lógott így ki...de akkro is nagyon érdekesek a te hőfokaid :F

(#11) opera11 válasza F_Zolee (#7) üzenetére


opera11
tag

Huzat a házban tuti nincs, hátul csak egy szánalmas 800-as, 80mm-es Noctua van, plusz ott terebélyesedik a CM proci hűtő, de én is hűvösebbet vártam volna...

Lehet, hogy szétszerelés lesz a vége, ha ennyien mondjátok...

Vicces aláírás helye

(#12) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Ja és nekem vhogy így nézett ki a dolog...

[link]

(#13) Silentfrog válasza Lotusomega (#9) üzenetére


Silentfrog
veterán

A 60 fok szerintem egyáltalán nem sok,én 90 után gondolkoznék valami jobb hütésen.
Multkor volt az apron egy kártya azt hiszem 8800gt volt,arra volt felrakva ilyen vagy hasonlo nagy bordájú hűtő.
Gondolkoztam,hogy megveszem csak a hőtőért,nem adták sokért a kártyát.

(#14) pincehely válasza #19617792 (#4) üzenetére


pincehely
addikt

Biztosan jobban hűt 1 ventivel!
Nekem ugyanúgy 4850-en vagy ugyanez a hűtő, csak egy 1200-as fordulatu CM 12cm-es ventivel.
Idle passzívan produkálja ugyanezen főfokokat.
Terthelve, meg 55 fok körül mozog a GPU.
Szóval igazad lehet.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15) F_Zolee válasza opera11 (#11) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én a képen látok még a winyó előtt is ventit. Az nincs bekötve? :F

Mod.: a paszta nem lehet gond, mert nem kell, hogy elárassza a nyákot. Csak annyi kell, hogy a minimális egyenetlenséget kiküszöbölje. Arra meg bőven elég az a réteg szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16) Lotusomega válasza Silentfrog (#13) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Hát osknak nem sok, de mondom, nekem full terhelésen 38fok, és kb ugyanez a felépítés az is..tehát csak fura h az övé miért ilyen forr akkor..

(#17) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Szerintem is teljesen jó a 60 fok :K

Romani ite domum.

(#18) #19617792 válasza opera11 (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az is lehetséges. De így is jól teljesít az S1, nemcsak hűvösebb lett jó 10 fokkal, de cserébe hangját nem hallani. :K

(#19) Silentfrog válasza Lotusomega (#16) üzenetére


Silentfrog
veterán

Jol mérnek a szenzoraid?
Nálam ide modban mokás a 4850 hőfoka.
El nem hiszem,hogy 24 fokos szobában 25 fokos a videokártya.
Bár minden lehet.

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem tudom, de nálad valami sztem nem kerek.

Nálam 4850 Toxic+S1+Turbo Module:

(#21) norbitális


norbitális
tag

Nekem is majdnem ilyen ventik vannak a gépembe (swif2-1201) illetve majdnem gyanilyen vga hűtő is (xigmatek birfost) szerintem az is megéri a pénzét, 8k és kapsz hozzá viszonylag halk ventiket.
Jó az írás. :R

(#22) Geffry


Geffry
aktív tag

Nekem két kaze-jyu slim-el van szerelve az AC S1-em és idle-ben testhőmérsékleten tartja az 5770-et, illetve terhelve se éri el az 50et. Légkondi mellett még ennél is szebben muzsikál...

Jó kis teszt, köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#23) #19617792 válasza D1Rect (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az szép, nagyon jól hűt! Vajon a 4830-on is ilyen jól helytállna? Gyári hűtővel, játék alatt is karcolja a 80 fokot, emellett még zajos is. Azon érlelődök, hogy ha lesz S1, akkor Turbo Module, vagy az egyik 12cm-es ventimet (2db AC 12025L ventim van, pihennek a fiókban) tegyem-e rá.

(#24) Geffry válasza #19617792 (#23) üzenetére


Geffry
aktív tag

Szvsz ha már van venti akkor ne vegyél rá pluszba... a turbo modul amúgyis bénán fest :)

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#25) milbo


milbo
aktív tag

Jó lett az írás, grat!

Jó hűtő az S1, mindenképpen megéri az árát. Amíg a szobámban 22C-t nem lépte át a hőmérséklet passzív módon ment egy 4830-al. Most kettő 8-as van rajta kis fordulaton, bőven elég.

(#4) EarL 007 Egy venti igazából nem elég ha tuningolsz. Mivel Te eleve húzod 3D-ben és a legmagasabb feszen járatod, jobban melegszik. Ideális a helyzet, amikor mind a négy hőcső környékét hűtöd. Ez egy 12-es légkavaróval nem megoldható.

(#23) EarL 007 felejtsd el a turbo modulokat, normális ventit tegyél rá, aminek kis fordulaton is van légszállítása.

[ Szerkesztve ]

(#26) adamka16


adamka16
őstag

Én sokallom azokat a hőfokokat. Nekem egy noname pasztás PWM vezérelt venti van a 8800 GT-n ami sztem többet is fogyaszt a te kártyádtól. null szellőzés mellett melegben ritkán volt 55 fok felett a hőmérséklete. próbáld meg csak egy ventivel, sztem az lesz a gond mint ahogy azt már előttem is említették!
8800GT

(#27) denieBoy


denieBoy
tag

Mint a többiek is jelezték, itt valami gebasz van. Nagyon sok azok a hőmérséklet értékek, idleben max 65, terhelve max 90??? :Y

Nekem egy 4670-em van gyári hűtőborda+8cm-es venti manual szbályozással. :)
Most hogy melegebb lett:
idle: 44 fok
terhelve: max 60 fok

Egyébként régóta nézegetem ezt az S1 rev2-t, mert nagyon tetszik. S2-t meg nem szabad venni, röviden: csak fele anyag van benne, szép csak nem jó semmire.

Üdv/
D

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#28) frescho


frescho
addikt

Az S1 nekem is bevallt. Nekem a 4850-et elviszi passzivban is, igaz 20-as ventivel csinaltam huzatot es a kabeldzsungelt is eltuntettem.

https://frescho.hu

(#29) #19617792 válasza milbo (#25) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jaja, tuningolom, de kicsit visszavettem a mértékéből, 700/1000-et (750 és 700 között bolhányi volt a különbség, megtapasztaltam :DDD), 1.120V-tal viszi (eddig 1.158V volt, nem sokkal kevesebb, de kevesebb), de még így is eléggé melegszik. Amíg S1-gyel nem menne 60-65 fok fölé, addig nem zavarna, de legalább csendben tenné a dolgát.

"felejtsd el a turbo modulokat, normális ventit tegyél rá, aminek kis fordulaton is van légszállítása."

Gondolom, amúgyis van 2 db 12cm-es ventim a fiókban, AC 12025L.

[ Szerkesztve ]

(#30) denieBoy válasza Silentfrog (#19) üzenetére


denieBoy
tag

Muhaha, az észrevételed jogos! :DDD

DaVe

(#31) shteer


shteer
titán

a "2 legjobb hűtő" mellett meg kellene említeni az Auras Fridge JES-988-at :) jobb mint a TR, csak annyi biztos

..szerintem jónak tűnik

(#32) Chosen válasza shteer (#31) üzenetére


Chosen
addikt

Ne felejtsük ki a Prolimatech MK-13-at sem :)

Egyébként grat a cikkhez, bár én Twin Turbo Pro-t vettem volna, az ~8k ból megvan 2 ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#33) Geffry


Geffry
aktív tag

Amikor felraktam az 5770-re az S1-et, a távtartók miatt nem érintkezett rendesen a maggal és 90fokig is felment. Lehet hogy érdemes lenne ránézni hogy nem-e futottál bele ugyanebbe...

(#27) denieBoy: Az S2-vel kapcsolatban annyit hogy a nem melák kártyákra amiken hangos a gyári hűtés ideális ár/érték arányú váltás...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#34) tibz03


tibz03
őstag

A cikkírótól kérdezném, hogy terhelés alatt miért nem mérte le a GPU hőmérsékletét? Egyébként biztos, hogy valami gáz van a felszereléssel, mert bőven sok a 60 C° fölötti hőmérséklet ezzel a hűtővel (talán nincs becsavarva rendesen 1-2 csavar). Egyébként szvsz sok értelme nincs 2 ventit rátenni, 1 is bőven elég.
Én egy 4830-on használtam S1-et, talán érdekesség, hogy passzívan nem elég rá (terhelés alatt, 90 C° környékén lekapcsolt a VGA - bár hozzá kell tenni, hogy nem volt szinte semmi légáramlat a házban), de egy 600-700-as körüli fordulatú 12 centis ventivel megtámogatva már jelentősen (kb. 30-40 fokkal!) hűvösebb lesz a GPU.

(#33) Geffry: Ez nekem is megfordult a fejemben, én anno a Chillával jártam hasonlóan (ott ugyan nem távtartók vannak, hanem kis "szivacs-csíkok", amiket a GPU köré kellett ragasztani).

[ Szerkesztve ]

(#35) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem volt 4850 szintén S1-el, xilence ventivel, nagyon jó volt. :) Nem volt vele semmi gáz, szépen, jól hűtött. Egyedül ezt a tartót nem raktam fel, me nem tudtam, hogy hogy mint van, akárhogy próbáltam, sehogy nem jött össze. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#36) opera11 válasza F_Zolee (#15) üzenetére


opera11
tag

Igen, az az első, egy "Scythe S-FLEX SFF21D (800rpm) 120 mm ventilátor elöl"

Vicces aláírás helye

(#37) opera11 válasza Lotusomega (#9) üzenetére


opera11
tag

Az enyém rövidített kivitel asszem, azért lóg ki.. Nekem ilyen 22 cm hosszú kb

Vicces aláírás helye

(#38) Lotusomega válasza opera11 (#37) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Nekem 22 cenitnél azért hosszabb :DD :DD

Jah meg az enyémen valahogy lejjebb is van a gpu..

(#39) wiggen123 válasza ZCoyote (#5) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Én is pont így vagyok vele. Tuning nélkül elég egy venti :)
Nekem is maximális volt az elégedettségi indexem a beszerelés után :)

Gratula a cikkért, tetszett.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#40) Gude


Gude
senior tag

Úgy néz ki mint egy kollektor.CSak ugye ez nem fűt :DDD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#41) mistixx


mistixx
tag

Jó kis írás! :C
Én már kb. 1 éve lecseréltem a 4850-em gyári "porszívóját" S- re és nagyon jó tett mind a hő-, mind pedig a hanghatásnak. A rendszeremet víz hűti, ezért elég bosszantó volt már a vga ordítása.Nem is beszélve a 4850-ek idióta gyári hűtés BIOS-áról ami nekem kb 90C-on kapcsolta be a hűtést... oylan hangerőn, hogy fejhallgatóba is zavaró volt. :(

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#42) szuper-t


szuper-t
senior tag

Jó cikk nekem is volt már iylen hűtőm:) a bordákat ajánlott melegen feltenni(nem valami jó minőségű a ragasztó rajtuk) :C

(#43) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tegyük hozzá, valójában már 6kból kijön az S1..elég egy akármilyen 12es venti, AC AF12025 pl., az 1000rpmen megy és hangja semmi szinte. De akit zavar, beköti 5/7Vra ízlés/hallás szerint és úgy is elég lesz..
Aki meg még olcsóbban akar halkan hűteni, L2 Prot (~3k) vesz..az is elég bőven. Gyárihoz képest semmi hangja fullon sem és 700/2100as tuninggal is megállt 75°Con vele a 4850..MEMIO, alis VRM 80°C, szóval teljesen okés, szvsz..
Ha már ~10kt kidobunk, egy Musashi is jó választás lehet, vagy amit írtak, Twin Turbo Pro..helytakarékosabbak/dizájnosabbak valamivel.

(#44) opera11


opera11
tag

26 fokban, terheletlenül, új hűtővel: [link]
26 fokban, terhelve (Dirt 2-vel), új hűtővel: [link] és a szélső értékek: [link]

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#45) milbo


milbo
aktív tag

Hogy legyen egy komolyabb teszt is, tuningolt 4830-al.

Itt található egy táblázat.
Márciusban csináltam, akkor még nem volt ilyen meleg.
A vga Sapphire 4830, 885/1200-as órajelen járatva. A gpu mérés szerint 1.365V-on ment, szóval volt némi voltmod is. Az S1-en egy darab 12-es TT házventi 5V-on és egy 8-as venti az alaplapra dugva kb.900 fordulattal dolgozott.
A játék Mass Effect2, 1080p felbontással, durván 3ó40perc játékidővel, pár cigaretta szünettel :D
Szerintem elég jól teljesít a hűtő.

(#46) Gabesz84


Gabesz84
őstag

nem rossz, nem rossz, de 4850-ből szerintem jobban megéri gyárilag passzív kártyát venni, és aládobni egy 12 centis ventit.
Nem feltétlenül jobb, de biztosan olcsóbb megoldás, nekem is passzív giga 4850 figyel a gépemben egy 12cm-es pwm-es ventivel, ami rá van kötve az alaplap pwm-es CPU venti csatijára a CPU venti meg a hátsó ventivel együtt.
idle: 44C
szőrös fánk meg 85-nél nem sűrűn megy feljebb így még nagy melegben sem (venti nélkül eléri a kártya a 130C-ot is :) )

(#47) szuper-t válasza Gabesz84 (#46) üzenetére


szuper-t
senior tag

passzív kártyákon a gpu- és a gddr frekvenciák alacsonyabban vannak mint az aktív kártyákon :K

(#48) Slyer


Slyer
senior tag

Nekem eddig egy custom vga hűtőm volt: Scyteh Musashi. Én is HD4850-el használtam, ahhot 2db slim scythe venti jár gyárilag, és az is 10000ft körül van boltban. Nekem az sokkal jobb eredményeket hozott (idle 35 fok kb 800-as venti fordulattal) mint ez az S1, bár én is gondolkodtam ezen, mégis a scythe mellett döntöttem. Ez sem rossz, használd egészséggel :)

(#49) Boxi88


Boxi88
őstag

ez kell ide! komoly hűtés, mert nagyon meleg lesz a nyár!!!

Grat! jó írás lett :C

(#50) total90


total90
veterán

Én is egy halom tesztet néztem mielőtt ezt választottam. Épp hétvégén fog érkezni (meg épp Z600-am is van). A bemutató okés, nálam 8800GT-t fog majd hűteni egyelőre. Később viszont majd egy GTX 470 lesz mellé :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.