Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kíváncsian várom a másik fórumban fanyalgók megjelenését :)

Ez egy jól optimalizált rendszer lett, ez van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) hyperspace válasza Graphics (#1) üzenetére


hyperspace
őstag

Ebben mindig is jó volt. És oda is fognak figyelni erre szerencsére.

Kiindulva a 3/3T párosból, lehet nem csak szín, de ráncfelvarrás is jöhet év végére.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#3) H.Istvan25 válasza Graphics (#1) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Belül egy kiváló a telefon az OP5 ezt senki se vitatja. Csak a formája hányadék copy

Huawei Mate 9

(#4) tomboy0013 válasza H.Istvan25 (#3) üzenetére


tomboy0013
veterán

Egyet értünk. Gusztustalan ez az egy az egyben copy-zás.

(#5) Graphics válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szinte sejtettem :) Így legyen ötösöm

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) jacis válasza Graphics (#5) üzenetére


jacis
nagyúr

Semmi rosszat nem írtak.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#7) tomboy0013 válasza Graphics (#5) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nagyon nehéz volt kitalálni, hogy lesz akinek nem tetszik a copy-zás... Nem lesz ötösöd ne izgulj.

(#6) jacis: Ha negatívat írsz az egy fan-nak már rosszat jelent, szóval támadásnak veszi.

[ Szerkesztve ]

(#8) Shyciii válasza Graphics (#5) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem sem írtak semmi rosszat, ellenben valóságos véleményt igen.

(#9) raven24


raven24
tag

Nagyon jó telefon, az OP5, de be felejtsük el azt, hogy kevesebb pixelt kell mozgatnia, ha 2k lenne a kijelző nem biztos, hogy gyorsabb lenne mint az U11. A samsung meg nem tudom mitcsinált....a tavalyi modellek is gyorsabbnak hatnak.
Ezt úgy írom, hogy S7Edge készüléket használok.

 iPhone 14 Pro Max Deep Purple  Eladó parfümök!! Nézz be hozzám!

(#10) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Értelmetlen teszt.s8 4gb ram,one plus 5 6gb ram.Azért nem egyforma.De pl megnézném oneplus 5 hasolitást samsung c9el mert úgye az is 6gb-os.

(#11) Cifu válasza Massmurderer (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tehát a Snapi 835-ösökkel szerelt telefonok összehasonlítása értelmetlen, de ellenben összevetni egy sokkal lassabb SoC-al szerelttel (Snapi 653) ellenben értelmes? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) juuzer válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


juuzer
addikt

Nekem ezzel csak az a bajom, hogy a Oneplus trollok természetesen más topicokban szabadon trollkodnak :D

Vamos a la playa.

(#13) Massmurderer válasza Cifu (#11) üzenetére


Massmurderer
őstag

az okés hogy a snapi 835 összehasolitás.De mind a 3 teló más méretü rammal van.Azért 4gb meg 6gb közöt az a 2 gb külömbség elég sok.Kb olyan mintha van 3 egyforma tömegü autod,egyikbe van 125le,másikba 150le,a harmadikba 100le.Természetesen a 150le az erösebb nem???
"telefon újraindítása és a memória kiürítése után ugyanazt a húsz alkalmazást nyitotta meg a három telefonon, mindig megvárva, hogy egy-egy app betöltsön a váltás előtt." a 6gbos jóval fürgébb,gyorsabb és az természetes

(#14) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

2 biztos benchmark csaló.A teszt meg lófarok méregetésen kivül semmire nem jó.
A valósa életben mind a 3 készülék 100% sebességben mindenre elegek.
Hozzá tenném már a Az LG G! is kiszolgálta ezirányu vágyaim(Általános sebesség)

Abe due dembella

(#15) wertigo1984 válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nem veszi tamadasnak, csak gondolom mar o is unja ugyanugy, mint mi nehanyan, hogy valaki(k) mindig beirjak hogy ez ilyen copy, amaz meg olyan.
Igen masolat, de jo. Nagyonis jo. Nekem a keszulek nagyon tetszik, az ereje nem erdekel, es meg mindig elobbre tartom, mint az osszehasonlitasban szereplo masik ket telefont. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16) Graphics válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kapufa, nem vagyok fan :)

Viszont a folyamatos trollkodást már unom... így copy, jajj copy, de copy, ez megy... szakmai fórumon...

"Saját" területen is ekkora csaholás megy? Nem hiszem
Talán végre lesz normális fórumozás is, ha ezt páran felérik ésszel.

@Massmurderer: Azért ezt a bullshitet, hogy a több memória jobb lesz, gyengébb SoC mellett , nem hangoztasd...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) ollie válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi a baj a formájával? Az iPhone 7 az első, aminek már normálisan néz ki a külseje. ;]

Egyébként meg elölről eléggé különbözik, hátulról meg úgyis takarni fogja a legtöbb embernél valamilyen tok.

(#13) Massmurderer: rossz a példa, mert nem a motor erősebb ebben az esetben, de természetesen számít a 6GB ram.

[ Szerkesztve ]

***

(#18) HardRic válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


HardRic
addikt

Hűha, ugyanott van a kamera, be kell írni minden topicba, hogy copy.

(#19) kano


kano
nagyúr

Lehet, hogy nagyon gyors (mint ahogy minden SD835-össel szerelt készülék az), de a kamerát megint sikerült elcse**niük. Nem igaz!!! :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#21) h4h01


h4h01
senior tag

8GB VS 4GB...Azért megnéznék egy 6GB-os U11-et, és egy szintén 6GB-os OP5-öt nah..Az értelmesebb lenne..

(#22) Graphics válasza #45553408 (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kérésed számomra parancs: [OnePlus 5 sz.rozó offtopic]

Hozzáteszem, elhatárolódom azon topic témájától :D ;]

A topic eszmei létrehozóit nem kívánom beletenni az első hozzászólásba, remélem odatalálnak GPS nélkül is.

Ha viszont a topicba senki nem téved be, akkor sajnos zárni kell...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) Cifu


Cifu
nagyúr

@Massmurderer: Állítod, hogy értelmetlen a teszt, mert különböző méretű rammal szerelték a telefonokat, utána előjössz azzal, hogy akkor már inkább a Samu C9 (Pro)-val kellene összehasonlítani. Amit más fajta SoC-al szereltek.

Szóval biztos, hogy én vagyok, aki rosszul lát valamit? :F

@h4h01: Érdekes, hogy mindig volt jópár hsz. a hírek / tesztek alatt, melyek szerint a 3-4GB feletti RAM mennyiség értelmetlen Android esetében. Most meg hirtelen mindenkinek az a baja, hogy két 4 és egy 8 GB RAM-al szerelt telefont mérnek össze.

Csak én érzem, hogy itt zavar van az erőben? Most akkor vagy van értelme 4GB feletti is a plusz RAM-nak, vagy nincs.

Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy én inkább a háttértárolókat nézném meg, mert alkalmazások elindításánál ugyebár az is nagyon számít, ha csak nem a telefon memóriájában van már az alkalamzás.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) laci0530 válasza raven24 (#9) üzenetére


laci0530
senior tag

Így van, az alacsonyabb felbontású kijelzőt persze, hogy eredményesebben hajtja meg ugyanolyan processzorral, ill. több RAM-mal. :D

Nekem volt S7 edge-em, jelenleg S8-at használok, nem érzem az utóbbit lassabbnak. Persze ez is függ a felhasználás irányától, de számomra teljesen megfelelő sebességgel dolgozik az S8 is, ahogyan azt az S7 edge is tette.

(#25) Peddy789


Peddy789
őstag

Hm szep teljesitmeny.
Ebbol igy csak a htc az ami tokre nem jon be.
A samu jol nez ki meg nagyonsok kiegeszito elerheto mint iphonok eseteben.
A oneplus meg a leggyorsabb.
A htc meg... ooo... ugy van.

Szep a one plus teljesitmenye.

En tovabbra is samsung vasarlasra keszulok a heten ettol fuggetlenul.

(#26) tomboy0013 válasza wertigo1984 (#15) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ilyen ez a nyílt fórum, az szól hozzá aki akar. Ha nem tetszik ott a premium és lehet tiltani. :B

(#27) szami777 válasza Graphics (#22) üzenetére


szami777
addikt

Remélem ezzel a topik nyitással divatot teremtesz. :D

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#29) Cifu válasza tomboy0013 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Moderált nyílt fórum. Tehát adott esetben ha a modik úgy érzik, hogy ezt nem kéne, akkor szankcionálhatnak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát inkább induljon el egy app 0.5 mp-el később,minthogy elinduljon hamarabb de közben meg akadozzon.

(#31) Graphics válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szó van itt akadozásról?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Integrale válasza HardRic (#18) üzenetére


Integrale
veterán

Azért nem kell csőlátásúnak lenni. Kamera, antennacsík, kialakítás stb. Vak, aki nem látja, de az tény, hogy elég egyszer leírni.

Peddy789: Az OP5 úgy a leggyorsabb, hogy FHD, kíváncsi lennék, hogy a két tesztbéli konkurenshez hasonlóan QHD képernyővel mennyi lenne az előnye, valószínűleg inkább hátránya lenne... Így ebben a formában nem mondható egzaktnak a teszt.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#33) Silεncε válasza Massmurderer (#13) üzenetére


Silεncε
őstag

LOL... Ezt tényleg ne erőltesd... :W :W 4GB felett szerintem amúgy se számít androidon már a RAM, ellenben a proci igenis... Ja és a telefonban a proci felel meg az autó motorjának, csak tisztázásképpen...

(#34) H.Istvan25 válasza Graphics (#16) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Nem trollkodás ez, hanem csak leírjuk a tényeket. Én vártam az OP5-öt, potenciális jelölt volt nálam. Amikor megláttam milyen lesz hatalmas csalódás volt. Az egyik legnagyobb esélyes kiesett nálam

Huawei Mate 9

(#35) Cifu válasza Integrale (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Így ebben a formában nem mondható egzaktnak a teszt.

De, teljesen egzakt, hiszen mérhető, pontosan ellenőrizhető.
Az, hogy a készülékek tulajdonságai eltérnek, ezt nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) aprokaroka87 válasza Graphics (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem
de az ilyen teszteknek sem sok az értelmük

(#37) blagolf


blagolf
senior tag

Jól kikapott a Samsung, bár azt nem tudom a valóságban ki fogja ezt csinálni egy telefonnal. Normál használatnál szerintem mind a három a mocsok gyors kategória.

Üdv, Zoli

(#38) Massmurderer válasza Cifu (#23) üzenetére


Massmurderer
őstag

"utána előjössz azzal, hogy akkor már inkább a Samu C9 (Pro)-val kellene összehasonlítani. Amit más fajta SoC-al szereltek."
itt meg ép más méretü rammal szerelt telok összehasolitása volt látható.SoC lehet úgyanaz,de a ram nem.és az is sokat számit.Ennyivel mehetet volna a tesztrbe egy 1GB ramos snapi 835el szerelt teló.Szerinted mennyi esélye lenne??20 megnyitot programhoz nem csak SoC kell,hanem ram is.,Samu s8-nál abból a 4gb-ból jó ha 2,5gb ram szabad,OP5nél meg ha 4GB-ot számolnánk,akkor is látható a külömbség.Az hogy milyen gyors a telo nem csak a procitol függ,hanem a ramtól is.

(#39) h4h01 válasza Cifu (#23) üzenetére


h4h01
senior tag

Hétköznapi használat esetében nincs is sok értelme...De ilyen faszm speedtesteknél, ami ennyire ki van hegyezve, és a netes közösség ennyire presztizskérdést csinál belőle, ott igenis számítana, hogy 4giga vagy a duplája.. Azért kihat a multitasking sebességére..De mondom, ezt egy átlag user magasról leszrja..

(#40) Massmurderer válasza Silεncε (#33) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ha nem számit a ram,akkor minek 6-8gb????Sugd meg légyszives....OP5 akkor miért nem elégedet meg 4gb rammal???

(#41) Wapmester


Wapmester
senior tag

hiába a 8 giga ram, a sony xperia xz premium 4-el is rá tud lépni a Onleplus 5 nyakára ,ez azért elég szívás itt a videó https://www.youtube.com/watch?v=o78iAR1IjXY ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) Cifu válasza h4h01 (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hétköznapi használatra a Snapi 835 is teljesen felesleges ezzel az erővel... :U

Ezek flagship telefonok, az emberek azt várják el tőlük, hogy a leggyorsabbak legyenek minden körülmény között. Ez pedig bizonyos esetben azt jelenti, hogy 6-8GB RAM is elkélne beléjük...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Aranyér seggében, eskü így olvastam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#44) Wapmester válasza Plazmacucci (#43) üzenetére


Wapmester
senior tag

(#45) h4h01 válasza Cifu (#42) üzenetére


h4h01
senior tag

Aha, és szerinted átlag user nem vesz flagship telefont mi??? Lassan pistikének a játszótéren is S8-a van... :))
Ez meg, hogy leggyorsabb legyen..Ezt csak akkor érzékeled, ha mellé rak valaki egy másik csúcsmodellt, és elkezded ott a köridőket méricskélni..Ami elég valószínűtlen..

hogy 6-8GB RAM is elkélne beléjük... Jövőre lesz is..Ez meg a OP-nak a fétise, hogy egy generációval előzzük be RAM mennyiségben a nagyokat...Ezt a legegyszerűbb, még jó hogy ezt csinálják.. IP 68-at, meg a QHD kijelzőt gondolom nehezebb/drágább lenne megoldani..

De ez akkor se változtat azon, hogy ez a teszt akkor lenne releváns, ha ugyanannyi rammal szerelt verziókat eresztett volna egymásnak..Mert ebben a környezetben számítana..

[ Szerkesztve ]

(#46) Szabcsizz válasza Wapmester (#41) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Barki barmi rosszat mondhat a SONY-ra,de meg mindig az o szoftveruk az egyik legjobban optimalizalt.A HTC Sense feluletevel egyutt veve.Az Oxygen sem eppen lassu,a video alapjan.A Samsungot meg emlitesre se melto ilyen teren.

(#47) Wapmester válasza Szabcsizz (#46) üzenetére


Wapmester
senior tag

így gondolom én is :) ha megcsinálnák normálisan a kamerát, akkor kitűnő telefon lenne az XZ Premium minden szempontból :)

(#48) Massmurderer válasza h4h01 (#45) üzenetére


Massmurderer
őstag

Ott a pont nálad :R

(#49) Cifu válasza h4h01 (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aha, és szerinted átlag user nem vesz flagship telefont mi???

Hol írtam én ennek ellenkezőjét? :F

Ez meg, hogy leggyorsabb legyen..Ezt csak akkor érzékeled, ha mellé rak valaki egy másik csúcsmodellt, és elkezded ott a köridőket méricskélni..Ami elég valószínűtlen..

Mert a péniszméregetés nem jellemző a felhasználókra szerinted? Drágább, nagyobb, több, gyorsabb, szebb, stb. Az embereket érdeklik, hogy melyik mennyire gyors, mert ez is egy vásárlási döntést befolyásoló tényező. Legyen szó autókról (0-100, lóerő, stb.) vagy számítógépekről (processzormagok száma, memória mennyiség, videókártyák száma, 3DMark eredmények, stb.), adott esetben telefonokról.

Szóval van egy réteg, amelynek számít, mert a Oneplus 5 tulaj majd be-be-bézhet, linkelve ezt a tesztet, hogy az ő telefonja gyorsabb mint az S8 vagy az U11. Mert az ember már csak ilyen....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) kano válasza Szabcsizz (#46) üzenetére


kano
nagyúr

Az lehet, hogy optimalizált, de nekem használhatatlan. Így soha nem vennék Sony-t.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.