Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vladislav válasza thomas77 (#100) üzenetére


Vladislav
tag

Csak (magyar) számlával tudom megvenni, így külföldi beszerzésre nincs lehetőségem. A Gravírozás nekem sem szempont, esetleg hosszabb időtartamú jótállásra, extra szoftveres támogatásra, kedvezményes tartozékvásárlásra stb. gondoltam egy apple.com-os rendelés esetén, de erről nincs semmilyen infó a gyártó oldalán, így valószínűleg nincs ilyen extra kedvezmény. (Megjegyzem, hogy androidos cuccaim vannak, így az apple eladói politikájával nem vagyok képben.)

Elsősorban a mini-t szeretném megvenni a hordozhatóság miatt, de úgy látom, hogy 210 k körül az air 4 is elérhető. Nyilván azt tudom, hogy annak jóval nagyobb a kijelzője, és 1-2 apróságban pl a kamera felbontásban eltér a mini-től, de egyébként teljesítményben, anyaghasználatban van lényegesebb különbség? Magyarul - ha nem lenne szempont a hordozhatóság - ár-értékarányban az air jobb vétel lenne? Természetesen összehasonlítottam a két készülék adatait, de nekem az például semmit nem mond, hogy az egyikben Apple A15 Bionic, míg a másikban Apple A14 Bionic proceszor van.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#102) F1DO válasza Vladislav (#101) üzenetére


F1DO
senior tag

Nem tudom hogy segítek-e a döntésben de:
Megmondom őszintén én minden előzetes Mini tapasztalat nélkül 'látatlanban' vettem meg, előtte 10"-os Samsung tabletjeim voltak és utólag azt mondom hogy igazán elfért volna az air 4-is a kezemben, azért annyira nem lett volna nagyobb macera, és egyébként a nagyobb kijelzőn tényleg minden jobb, így ma már az AIR4-et választanám. Van hogy nem áll kézre, 'ujjra' a mini max felbontás mellett néha túl kicsi a kényelmes használathoz..

(#103) Vladislav válasza F1DO (#102) üzenetére


Vladislav
tag

Köszi az infót! Bementem ma este egy szaküzletbe, ahol megnéztem az air-t és a mini-t is, Nekem a mini jobban kézre áll, egy értekezleten, megbeszélésen sem olyan ,,feltűnő".

Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy mégis jobb az air 4 értékaránya - ha megvélelmezem, hogy egyformán erős mind a két gép. (Az árukeresőn található adatokból indultam ki: a mini: 194.890 Ft, míg az air4: 210.505 Ft. a legolcsóbb üzletben.)

Sokak szerint a mini ,,telefonnak nagy, számítógépnek kicsi". De szerintem számítógépnek ott van a laptopom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#104) arnd


arnd
senior tag

Sziasztok,

valami nagyobb "telefont" szerettem volna, de nem akartam valami lassú vacakot stb.
A mostani már kicsi képernyőileg. Így választottam a 6-os minit.
Minden mást mint ami telefonálás, meg (mobil)fotózás, azt át szeretném helyezni a telefonomról a minire.
Persze ha belegondolok, hogy utoljára iphone 3gs-t használtam a gyártótól, kicsit beválalós talán az ötletem, de hát csak nem lehet ennyi pénzért átverés :D meg miért nincs normális 7-8" androidos tablet??? Eleve android vonalon azért nem nagyon akarja egyik gyártó sem az izmosabb procijait belerakni a tableteibe. Szóval nem volt más választásom... persze itthon ezt nem igazán veszik be, de hát ez az igazság.

Szóval a kérdésem, a ceruza témában lenne.
Milyen alternatívát használtatok már? Vagy csak az eredeti méregdrága ceruza az igazi, és a többi csak szívás?
Jegyzetelni szeretnék vele, meg az elektronikai ötleteimet rögzíteni stb. és már gyűlölöm a rengeteg firkapapírt.

Köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#105) Márton


Márton
nagyúr

"egyszerűen a 60 Hz és az IPS ezt hozza"

Ez a két dolog miért jelentené azonnal a jelenség meglétét?
Monitoroknál pl. miért nincs akkor?

A type-c csati most akkor 3.1-es vagy 2.0-ás sebességet jelent?

Nekem iszonyat tetszik az anti tükröződős bevonat kültéri használatnál.
Nem is találok ilyet androidos vonalon. :U

Navigávióra akkor hogy használható a wifis modell? Egy bt-s gps modullal? El tudná látni ezt a feladatot egy Galaxy S6 teló is az autóban?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#106) Vladislav


Vladislav
tag

Megérkezett a mini-m. :-)

Szeretnék rendelni hozzá apple pencil-t.

Szerintetek a pencil működését befolyásolja, ha védőfóliát teszek a kijelzőre? Érdemes-e védőfóliával ellátni? (Nyilván nem olyan használatban van, mint egy telefon, elviekben kisebb az esély a karcosodásra.)

Üdv: Vlad

(#107) arnd válasza Márton (#105) üzenetére


arnd
senior tag

Van olyan fólia ami papír hatású, mármint az írás érzése olyan. Szerintem tuti nem zavar be.
Egyébként pont a ceruza miatt érzem sokkal esélyesebbnek a karcokat mint telefonnál. Annó még PDA-s korszakomban az egy tök normál jelenség volt, hogy a ceruzába beleragadó kvarc stb kemény kis részecskével karistoltad a kijelzőt.
Én most rendeltem valami olcsó kompatibilis ceruzát, kíváncsi leszek milyen lesz az eredetihez képest (azt már próbáltam). Ha nem lesz nagy komromisszum, akkor spóroltam 40 pár ezret, ha nem akkor meg majd elhasználom képernyő kalibráláshoz... vagy lufi nyélnek.

(#108) Vladislav válasza arnd (#107) üzenetére


Vladislav
tag

Ez az első tabletem, melyet jegyzetelésre is szeretnék használni, így nincs tapasztalatom még arról, hogy a tollak mennyire karcolják a képernyőt. Mindenesetre elég gáz, ha a tollat és/vagy a kijelzőt, úgy gyártották le, hogy egymásnak sérülést okozhatnak. Én abból indultam ki, hogy az apple pencil olyan speciális tulajdonságokkal rendelkezik (nyomás érzékelése stb), hogy a működését befolyásolhatja, ha a kijelző és a toll között fólia van. De nincs pecilem, így erről sincs tapasztalatom.

A papír hatású fóliáról még nem hallottam, de jó ötletnek tűnik, így szerintem kipróbálom.

Üdv: Vlad

(#109) arnd


arnd
senior tag

Teljesen off de rá kellett keresnem, hogy miként kell kikapcsolni... :F
A hotspot neve valóban csak az eszköz neve lehet?
Meg van egy rakat app ami nem kezeli le a teljes kijelzőt. Ez normális? De ilyen nem valami spéci hanem tök populárisak is...

(#110) Vladislav válasza arnd (#109) üzenetére


Vladislav
tag

A kikapcsolási funkció nekem sem lett volna egyértelmű, ha először a tablethez mellékelt rövid leírást nem futom át.

Az appokkal kapcsolatos problémát én is tapasztaltam, és valóban bosszantó, hogy nem mindegyik kezeli a teljes kijelzőt. Kérdéses számomra, hogy valóban Apple hibázott-e, vagy csak egyszerűen az app elkészítője androidra optimalizálta eredetileg a programot.

A tablet hátlapja egyébként mennyire ellenálló a karcosodásnak? Vannak telefonok, melyek botrányosan e tekintetben. Tok vásárlásán gondolkodok, de elsősorban neopren vagy bőr anyagú táska jellegű tokban és nem műanyag vagy műbőr jellegű kemény fedeles mappában. De elvetem ez irányú tervem, ha nagyon sérülékeny az unibody ház.

Üdv: Vlad

(#111) arnd


arnd
senior tag

Ma frissített 15.4.1-re. Azóta nem tudok a hotspotjára csatlakozni. :W Nem oszt IP-t...

Nektek van ilyen tapasztalat?

(#112) Márton


Márton
nagyúr

A Today view oldalt teljes egészében el lehet tüntetni? Ha balra húzom a home screent, ne történjen semmi.
Az aktuális wifi hálózat nevét meg lehet jelentetni valahogy a home screenen? Ne kelljen mindig a beállításokba mennem, hogy lássam éppen mire csatlakozom.
Valamint az kijelző auto fényerereje van még nagyon eldugva a beállításokban, erre is jó lenne vmi kapcsoló a főképernyőn.
Köszi ha van tipp :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#113) arnd válasza Márton (#112) üzenetére


arnd
senior tag

Ha lehúzod a jobb sarokban a felületet, és hosszan nyomod a WiFi/Bt-s négyzetet, lehetőleg ott ahol nincs gomb, akkor előjön a WiFi név, ha ilyenkor hosszan nyomod a WiFi gombot, akkor az elérhető hálózat lista is.

[ Szerkesztve ]

(#114) Márton válasza arnd (#113) üzenetére


Márton
nagyúr

ah, köszi. egy fokkal jobb

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#115) arnd


arnd
senior tag

Magyar külső billentyűzettel egész okos (Természetesen oks-t akartam írni). Az “Íí” és a “§0” van felcserélődve, meg a “@“ van az ALT+Q-n az ALT+V helyett, de minden más a helyén. Persze néha sztohasztikusan bele-bele javít, de nem rossz.

Viszont már a harmadik HDMI átalakítót tesztelte, és nem tudok full screent kapcsolni a monitoron. Egy ilyen közel négyzet lesz az FHD monitoron a kép. Majd kipróbáltam, hogy mit lép egy 4K-s képernyőre, de gyanítom, hogy itt valami nem gömbölyű.

Namostnemműködikaspace :)

[ Szerkesztve ]

(#116) arnd


arnd
senior tag

Megérkezett a ceruzám. Teljesen oks a működése. Kaptam hozzá még két pót hegyet is, meg egy tokot..
C-type-al tölthető, mágnesesen rögzíthető. Egyelőre nincs vele baj.
Nem rémlik, hogy bármiben jobb lett volna az eredeti cerka, jó persze a töltését leszámítva.

Viszont nem találok kézírás felismerő megoldást. Úgy rémlik, hogy amikor próbáltam mintha lett volna ilyen opció az office 360-ban, de nekem nem működik.
Igaz csak ilyen sulis hozzáféréssel próbáltam.

Szóval van valami jóféle jegyzet appja valakinek amit tud ajánlani?

(#117) arnd


arnd
senior tag

Na azt hiszem megvan a bibi az olcsó cerkával. Nem működik a kézírás digitalizálás.
[Rajzolás a Jegyzetek segítségével]

Viszont nekem csak ilyenem van:

Vagyis hiányzik az "Alakzatokhoz igazítás" és a "Másolás szövegként".

(#118) Vladislav


Vladislav
tag

Megérkezett a 2. gen. Apple Pencil -em, és a papír hatású fóliám is. A fóliát még nem tettem fel a kijelzőre, a ceruzát viszont kipróbáltam. Most úgy látom nem fogom tudni kihasználni a benne rejlő lehetőségeket és egyre jobban az az érzésem, hogy nagyon túl van árazva. A mágneses csatlakoztatási lehetőség viszont valóban nagyon praktikus, esztétikus.

Jó lenne egy olyan naptár, melybe a tollal is lehetne bejegyzéseket írni, továbbá melyben közvetlenül hangjegyzeteket is fel lehetne mondani.

Üdv: Vlad

(#119) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPad 9-et vagy iPad Mini 6-ot javasoltok, ha kb. 1-2 órát kézben tartva lenne használva?

(#120) Luciano válasza timelord1987 (#119) üzenetére


Luciano
tag

Szia nálam Mini 6 és 13 mini van használatban. Telefon telefonként használva, 2-3 nap elmegy egy töltéssel. A Mini 6 meg tartalomfogyasztással szintén annyit. 13 pro max árából lett egy számomra jobb kombináció. Igaz,hogy használok egy Note 20 Ultrát is, ha nagy képernyő kellene, és csak telefon van kéznél

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#121) timelord1987 válasza Luciano (#120) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia! Köszönöm szépen a választ :R

(#122) arnd válasza Luciano (#120) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem is ez a kombó volt a terv, de még a mini 6 sorsán is gondolkodom. Ez az egész IOS téma nagyon túl van lihegve. kb mint egy elbaltázott android. Ha lenne 7"-8" környéki erős és minőségi droid tab, tuti nem maradna a háznál a mini 6 (de nincs).
Pedig nagyon tetszik a mini 13, mint hardver imádnám, de most így pár hónap használat után ez az IOS egy nagy cudarság.

(#123) Luciano válasza arnd (#122) üzenetére


Luciano
tag

Szia, "fő" telefonnak én is a Note 20 Ultrát használom. De nekem egészen élhető kombinációja a másodtelefonnak :)) Nyáron kirándulni csak a Minit tervezem magammal vinni, zsebbarát

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#124) arnd válasza Luciano (#123) üzenetére


arnd
senior tag

Hmmmm így még nem gondoltam rá, de nem rossz ötlet!
De már így is furán nézz rám az asszony, hogy háromszázért jött a mini 6, a ceruzát már nem is forszíroztam. Próbálom feltűnően az olcsó kínait használni itthon.
És akkor meg 500-600-ért meg veszek valami androidos nagyobb telefont meg egy 13 minit...
Szerintem ha kiderül akkor szorulok :DD

(#125) Luciano válasza arnd (#124) üzenetére


Luciano
tag

Mondjuk én vettem neki is egy Iphone 13 és nem nagyon érdekelte,hogy jött egy Watch 7 is :))

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#126) arnd válasza Luciano (#125) üzenetére


arnd
senior tag

Ááá ez nálunk nem játszik. Cserélte a céges S10-est egy 11-es szifonra, mert tele volt a törpje a samsunggal. Na most már ott van, hogy a szifon sem oks. Ha a régi levetett Redmi Note 5-ömmel nem lenne megelégedve, akkor azt mondanám, hogy válogatós...

(#127) F1DO válasza arnd (#124) üzenetére


F1DO
senior tag

és mennyire nem vagy egyedül ezekkel a dolgokkal... :D

[ Szerkesztve ]

(#128) F1DO


F1DO
senior tag

Kérdésem, hogy képernyőfelvételt próbálta már valaki más is rajtam kívül?
Az a gondom hogy Microsoft Teams program alatt nincs hang rögzítés és nem értem mi lehet a gond. Pl. youtube-ról veszi a hangot is...

(#129) arnd válasza Luciano (#123) üzenetére


arnd
senior tag

Na egy hirtelen ötletből vásárlás lett. Egy Galaxy S22 Ultra lett az áldozat :D
Azért a mini ceruzás használata ég és föld. Mármint a mini javára.

(#130) arnd válasza F1DO (#128) üzenetére


arnd
senior tag

Lehetséges, hogy adatvédelmi problémák miatt?
Én tegnap használatm először rajta teams-t,
Bt fülessel. Eléggé panaszkodtak rá, hogy rosszul hallanak. Előtte ugyanezzel a fülessel, a google meet esetében nem volt panasz.

(#131) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Miben jobb az iPad Air 5 a mini 6-tól?

(#132) g@bo válasza timelord1987 (#131) üzenetére


g@bo
nagyúr

Nagyobb. 🤓 amúgy a15 vs m1 soc.

manapság jó vétel @ Mini?

(#133) hegedus001 válasza vinczetibor (#23) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Mikor jön el vagy mikortol számítjuk azt a néhány évet?
Mert 2,5 évvel később sincsenek még sehol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.