Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

"Az Apple mindezt egy viszonylag speciális módszerrel oldja meg,..."

Pontosabban?

Ezt a "Készülék követése" funkciót a szifon is tudja már a 4.2-es szoftverrel?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) nagygabor519 válasza Oliverda (#1) üzenetére


nagygabor519
tag

hát ez egy jó kérdés, engem is érdekelne!!!!! :K

Nagy Gábor

(#3) D@niel válasza Oliverda (#1) üzenetére


D@niel
addikt

Nem teljes értékű a multitask. A rendszer háttérbe rakja a programot, de egy hibernált állapotban.
Ez hasonló ahhoz, amikor a gépet berakod alvó módba, aztán felébreszted, ott lesz minden, ahogy hagytad.

Azért jó ez a megoldás, mert így, hogy egy "fagyasztott" állapotban van a háttérben a program, nem igényel erőforrást, effektíve nem csökken az üzemidő.

Nyílván, rengeteg app van, ami szószerint fut a háttérben: pl. a last.fm, ami egy online rádió: tehát elindul a zene, és ha vissza lépsz a menübe ugyan úgy szól tovább.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#4) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

wireless printing :Y besz@rok, ez az Apple miket ki nem talál, ezt tényleg meg kellett tapsolni :C.

Aurea mediocritas

(#5) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Én az AirPrint-re vártam, de egy kalap szart sem ér. Kemény 7 nyomtatót támogat összesen, ha jól olvastam. Mind HP......szal ez inkább csak egy reklám. Természetesen az update után mindjárt próbáltam, de nem látta az enyémet (Samsung ML1630W) sajna :( .A többi "újítás" meg jól jött, bár a "multitasking" nem létfontosságú az asszonynak én meg csak az Angry Birds-öt tolom :DD .

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#6) Bocha válasza Oliverda (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igen, az iPhone is tudja, de csak a 4-es, plusz az iTouch 4-ben is megtalálható a funkció.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) #16820480 válasza D@niel (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

kb minden értelmes rendszer így csinálja a multitaskot. amennyire tudom.

(#8) D@niel válasza #16820480 (#7) üzenetére


D@niel
addikt

Én úgy tudtam, hogy csak az iOS ilyen. Ezek szerint mitől speciális az apple féle multitask? miért bírja ennyi ideig 1 töltéssel a mobil, ha a háttérben hagyok egy rakás játékot?

pl. N900: az a multitask nagy mestere, ámbár 1 napnál tovább kizárt, hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#9) Karma válasza D@niel (#8) üzenetére


Karma
félisten

A WP7 csinálja még így csak, a WM6-Symbian-bada-BlackBerry-Maemo bagázson az alkalmazásfejlesztőtől függ, hogy betartja-e a józan ész kívánalmait, és leállít mindent a háttérben.

“All nothings are not equal.”

(#10) Misi1979 válasza Bocha (#6) üzenetére


Misi1979
őstag

Úgy rémlik, már a 3g is tudja a készülék követését, már jó ideje.. 3gs tuti hogy tudja, mobileme-előfizető vagyok.

Csak az van, hogy előbbi készülékek esetén ez a funkció fizetős, iphone 4 esetén ingyen van.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11) johny dragon válasza Karma (#9) üzenetére


johny dragon
aktív tag

WP7 pont annyira képes multitaskra, mint egy íróasztal. Najó, Apple-féle push notofication azért van rajta.

Xperia mini pro 4.0.4

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az Apple feltalálta a DLNA-t? :)

(#13) plus44


plus44
veterán

Ipad-esek azért örülhetnek.:)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) Sanyix válasza D@niel (#8) üzenetére


Sanyix
őstag

Attól speciális, hogy apple! Fenomenális, fantasztikus, fantörpikus, elképesztő :DDD

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) Sanyix válasza johny dragon (#11) üzenetére


Sanyix
őstag

Hát íz íróasztal képes multitaskra... lehet rajta írni, mást csinálni, de akár felemelni és hozzávágni valakihez.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#16) Karma válasza Sanyix (#15) üzenetére


Karma
félisten

De tudod ezeket egyszerre csinálni vele? Nem sűrűn. :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#17) johny dragon válasza Sanyix (#15) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Én megnézem, ahogy egyszerre írsz és vágod hozzá vkihez ;]

Xperia mini pro 4.0.4

(#18) Sanyix válasza johny dragon (#17) üzenetére


Sanyix
őstag

akkor könyökölve írok rajta :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#19) #16820480 válasza Karma (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ezt gondotlam, hogy zárójelben hozzáteszem, hogy a fenomenalitása az almáséknak annyiban áll, hogy odatartják a sörétest a fejlesztők fejéhez, hogy márpedig aludni fog a háttérben az alkalmazás, nem futni. a többi rendszeren meg értelmes emberi lényeknek nézik a fejlesztőket (sajnos alaptalanul sok esetben :( ).

(#20) Karma válasza #16820480 (#19) üzenetére


Karma
félisten

Én meg ugyanazt mondom, mint amit nyilvánosan is szoktam: szerintem nem baj az, ha nem kell a felhasználónak azzal foglalkoznia, hogy most mi maradhat a háttérben, és mi nem. Biztos, hogy vannak use case-ek, ahol nem jó ez a szigorú szabályozás (bár (An)Dante nem mondott konkrét példát a múltkor, én magamtól meg nem tudok), de én üdvözlöm azt, hogy valaki a felhasználó dolgát meg akarja könnyíteni.

“All nothings are not equal.”

(#21) marcias


marcias
őstag

"Akinek tehát már van iPadje, az mindenképp telepítse az iOS 4.2-t, akinek pedig még nincs, az vegyen." Majdnem így olvastam...

Steam: marcias88

(#22) majom2 válasza #16820480 (#19) üzenetére


majom2
senior tag

ugyanakkor a fejlesztők között mindig lesznek "nem értelmesek" is, akik ész nélkül akarják a multitaszkot használni. ezzel pedig baromi sok ember életét meg tudják keseríteni. nem baj az, ha ott a villanypásztor.
de gondolom, itt is olyan a multitaszk mint az iphone-nál, h bizonyos típusú programokat (pl.netrádió, navi, stb...) teljes értékű multitaszkhoz juttat. őszintén, kell ennél több? nem.

(#23) D@niel válasza majom2 (#22) üzenetére


D@niel
addikt

+1

mondjuk én effektíve idegbajt kapnék, ha állandóan ki kellene lőni a háttérben futó alkalmazásokat, mert fél óra alatt elfogyott a szufla.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#24) Misály válasza Karma (#20) üzenetére


Misály
addikt

N8-nal hagyod a telefont a szerkesztett videod elkeszitesere, panorama foto feldolgozasara, nagyobb fajlmozgatasra mikozben sms-t irsz. Csak egy pelda a multitask-re. Ha ez megy iOS-en ( nem tudom van-e ilyen rajta ) akkor a hozzaszolasom semmisnek tekintheto:)

(#25) Bocha válasza Misi1979 (#10) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A régi iPhone-ok is tudják MobileMe előfizetéssel, de az iPhone 4, az iPod touch 4 és az iPad ingyenesen csinálja.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#26) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

AirPlay műödik Airpor tExpressbe dugott hangszóróval is. Nekem bevált, szépen szól.

(#27) Karma válasza Misály (#24) üzenetére


Karma
félisten

Elképzelhető, hogy megy. Szükség híján még nem vettem meg az iMovie-t a videoszerkesztéshez, de hasonlót már csináltam.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#28) #16820480 válasza Karma (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezzel egyet is értek. számomra sem ez a key feature az androidban, csak annyit mondtam, hogy így sem feltétlenül rossz. csak egy kicsivel értelmesebb fejlesztői réteg kell hozzá.

majom2: lesznek, de az ilyenek programjait nem kötelező használni. nehezen hinném, hogy a (több) százezer alkalmazásból nincs elég jól megírt... :)

D@niel: androidon sem kell. lehet, de nem kell, mert megteszi a rendszer is magától. ha fogy a memória, akkor a háttérben levő dolgokat szépen lelövi.

(#29) fufinorbi


fufinorbi
tag

hali

tudna valaki segíteni hogy ha most megveszek az apple boltban egy ipad 2 akkor az ios 5.0.1-el vagy 5.1-el adják?

előre kösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.