Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Sógoromnak rendeltem kínából egy tizenezres hdmi-re dugható "okosítót" (4 mag, 2gb ram, 8gb rom ha jól emlékszek) ez a megoldás azon kívül hogy integrálva van mivel tud többet?
Magamnak most rendeltem MHL hdmi aljzatot a tabletot óhajtom nagy képűsíteni, nekem ezek a meegoldások szimpatikusabbak, és főleg olcsóbbak.

(#2) elefant válasza DiamondBack (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát az okosítók sokszor fagynak, lassúak, alapvetően telefonos felületet használnak, ami tévén nem annyira kényelmes. illetve itt jobban el vannak szeparálva az egyes csoportok.

"Magamnak most rendeltem MHL hdmi aljzatot a tabletot óhajtom nagy képűsíteni, nekem ezek a meegoldások szimpatikusabbak, és főleg olcsóbbak." hát Android esetén nyilván még mindig egy mobil eszköz a legjobb.

(#3) Duree


Duree
veterán

Kár,hogy csak félmunkát végeztek,pedig lenne mit javítani a többin is.Egyébként tele van a város androidos stickkel,ami ugyanazt vagy többet is tud,mint ennek a tévének az Androidja.15 20 ezer forint körül megvehetö.

duree54

(#4) #35193216 válasza elefant (#2) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ellenben az integrált megoldásnak durvább hátránya, hogy nem cserélhető, ha mégis instabil, lassú, vagy nem adnak ki hozzá frissítést, akkor 5 év múlva lesz egy használhatatlan okostv-d, ezzel szemben az "okosítót" néhány évente cserélni lehet az aktuális igényeknek megfelelően.

(#5) elefant válasza #35193216 (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát igen, ezzel nehéz vitatkozni.

(#6) sirály69


sirály69
őstag

Nem kötözködni akarok..., de mióta csúcs tv a 7600 sorozat?

Szerver Hosting Debrecenben

(#7) elefant válasza sirály69 (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát a TPV emberei azt mondták ott, hogy 2015 első félévében ez lesz a friss kínálatuk csúcsa

(#8) Charlie válasza #35193216 (#4) üzenetére


Charlie
tag

Ezek a TVk nem fognak 5 évet kibírni.

(#9) lorinser válasza sirály69 (#6) üzenetére


lorinser
senior tag

"az első félév Philips csúcstévéjét" - tehát 2015 első felében ez a Philips csúcs TV, a második félévben jönnek a "valódi" csúcs TV-k, a 8-9000-es sorozat.

Más: amit én nem értek, hogy mi ez az állandó probléma a menüvel? Azt a kicsomagolás után nagyjából 2-3 óráig nyomkodod, aztán pár napig még néhány percre visszatérsz a finomhangolás miatt. Minden másra ott van a gyorsmenü ha szükséges. Nekem nincsen szükségem csilli-villi, izgő-mozgó ikonokra a menüben. Szerintem másoknak sem csak a tesztelők kifogásolják ezt.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10) sirály69 válasza lorinser (#9) üzenetére


sirály69
őstag

+1
Nem is emlékszem, hogy mikor is néztem meg a tv menüjét.... :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#11) elefant válasza lorinser (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"Szerintem másoknak sem csak a tesztelők kifogásolják ezt." lehet, hogy igazad van, de azért voltak olyan felhasználói hozzászólások is itt a PH-n, amelyek kritizálták a menürendszert.

Mindenesetre szerintem nem 2-3 óra, inkább 2-3 nap, de lehet hogy csak én vagyok hülye, és szeretek mindent beállítgatni rendesen (az Ambilight stílusát, erejét, a fal szanét), vacakolni a basszussal, képi beállításokkal, rendezni a csatornákat.

Az tény, hogy nem ez a legfontosabb szempont egy tévé megítélésénél, de az sem az igazi, ha ez nem kényelmes, vagy ha a felhasználó nem talál meg dolgokat.

(#12) pigster válasza elefant (#2) üzenetére


pigster
senior tag

hát az okosítók sokszor fagynak, lassúak, alapvetően telefonos felületet használnak, ami tévén nem annyira kényelmes. illetve itt jobban el vannak szeparálva az egyes csoportok.
Egyáltalán nem igaz.
Nálam kb 1,5 éve folyamatos üzemben van rákötve a tv-re egy tronsmart. Ennyi idő alatt kb.: 5-ször fagyott le. Újraindítva is csak ezen alkalmakkor volt, meg áramszüneteknél. Nem lassú, nem fagy, nem kényelmetlen.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#13) janos1988 válasza DiamondBack (#1) üzenetére


janos1988
addikt

Annyiban különböznek ezek, hogy túl vannak gondolva és teljesen elbass elcseszik.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) Luck Dragon

Ezek várhatoak:
9100 Sima
8900 Sima
8900 Ívelt
8700 Ívelt
8600 Sima
7600 Ívelt

Többi részletet már leírtam a Philips fórumában akit érdekel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) arn


arn
félisten

Nem eroltetnem ezt az okostvzest... Csinaljanak kijelzoket, en meg radugom, amit szeretnek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) Csóró™ válasza arn (#15) üzenetére


Csóró™
senior tag

+1

Én rádugtam a PC-t, annál okosabb nem lesz egy TV se :K

(#17) kromatika


kromatika
veterán

Jogos,ennek semmi értelme.

(#18) Halkow.


Halkow.
senior tag

Nem számítottam többre náluk

(#19) #35193216 válasza Charlie (#8) üzenetére


#35193216
törölt tag

Akkor viszont nincs miről beszélni, mert 5 évnél kevesebbre TV-t venni ostobaság.

(#20) arn válasza Csóró™ (#16) üzenetére


arn
félisten

Hat eve vettem tvt, meg most. Az okostv resze semmivel sem hasznalhatobb - meg sem kozeliti a kodit. Legalabb a chromecast mukodeset utanoznak le jol... Mert igy van egy htpc plexel, ami kiszolgalja a chromecastet is, tudok mindent tabletrol iranyitani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) ALBY válasza Csóró™ (#16) üzenetére


ALBY
senior tag

+1 HTPC, kézcsók. <kéne ide egy olyan Cartman beint és elhúz smiley>
--

Gyártsanak inkább csak jó kijelzőt ambilight-al,
a többi úgy látszik nem megy, de igazából nem is kéne, csak ne kelljen minden béna próbálkozást kifizetni.

Ezt nem kijavítani kell hanem kihagyni a tévéből.
( korábbiak, és a többi "smart" is szánalmasak, node ez most az "új" :F )

és hogy tuti legyen még kémkedik is
"Fontos megemlíteni még az ajánló funkciót, amely a megnézett netes képek, videók, illetve tévéadások, valamint futtatott alkalmazások figyelembe vételével próbálja kisakkozni a felhasználó ízlését"
Szerencsére még mikrofon is van benne, de semmire sem jó...

Még ennek ellenére is szívesen vennék/veszek majd Philips tévét, de hogy netre soha nem dugom az tuti.
Végigszenvedem a kép beállításokat valami kalibrálásos teszt alapján, 1 hdmi a hátába aztán elköszönök még a távirányítótól is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#22) Auratech


Auratech
őstag

pigster véleményét erősíteném.
Annyira szánalmas, hogy az ilyen több százezer forintos eszközbe nem képesek beletenni egy normális 4-8magos soc agyat 2 Gb rammal, háttértárral, optimalizált felhámmal, aminek kb. 100$ a plafon költsége és az idomítás, fejlesztés nem lehet ügy, ha a dzsunka cégek meg tudják oldani.

Ez olyan, mintha a Teslába vga panel lenne rezisztív kijelzővel....
Egy 70$-os, négymagos, 2 Gb-os hdmi "pendrive" becsülettel kiszolgál egy Fhd tv-t. Pedig ott benne van a csomagolás a táp, meg a hülye kábelek is az árban. Jó ha 50 $ lenne a gyártónál..
Én projektorral használok egy MK809III vacakot, hibátlanul. Ráadásul bármelyik androidos okostelóval hibátlanul távirányítom...

Auratech Field Recording

(#23) Blindmouse válasza arn (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az összes képjavító alkalmazás, bemenet kezelés, DVB dekódolás meg minden megkövetel egy operációs rendszer futtatását a TVn. Ettől egy lépés az hogy ráraknak két USB és egy Ethernet portot. Manapság a leggagyibb SOC-ok is tudják kezelni ezeket az interfészeket, és egy háromfős kínai fejlesztőbrigád nyolc MBA-s managgerrel össze tudja dobni a menüt hozzá (úgy is néz ki). Szóval az alapvető okos rendszerek minimális többletköltséggel járnak.
Az az Android TV viszont egy összelegózott frankeinstein, nem tudom a google minek erőlteti az androidot mindehova. Még visszalépés a mostani linuxos busyboxos megoldásokhoz képest, ami azért elég durva. Kiváncsi leszek mikor fognak a TV-k elkezdeni laggolni mert elfogyott a memória.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) Vesa


Vesa
veterán

Nem találják az utat...
Pedig egyértelmű...integrált, minőségi mediaplayert a komolyabb TV-kbe, arra mehet az XBMC és kész. Mit kell ezen ennyit szarozni?

A tudomány a valóság költészete!

(#25) elefant válasza pigster (#12) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igazad van, rosszul fogalmaztam.

sokszor előfordul, hogy ezek nem működnek annyira jól, de természetesen vannak minőségi darabok is.

(#26) arn válasza Blindmouse (#23) üzenetére


arn
félisten

amig a user ezt latja, addig tokmindegy, hogy radobnak e egy plusz menut vagy sem, mert vegeredmenykeppen kutya nem hasznalja.

nekem spec az is eleg lenne, ha egy nagy monitor lenne minel jobb keppel, mert a korites nem erdekel (hany hz, 3d, stb).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) haxiboy


haxiboy
veterán

Sok értelme nincsen, maximum hogy tudsz rá streamelni hálózati tárról.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az is baj ezekkel, hogy Androidon pont azok az oldalak nem mennek, amik kellenének. Egy egyszerű flash alapú oldaltól megadja magát az egész cucc. Ha meg már a TV-hez is egér és/vagy billentyű kell, ami számomra nem kényelmes, akkor már tényleg inkább alá rakok egy kis windowsos pc-t, amin minden megy. Elég jó kis itx lapok vannak már, 10-20W-ból már teljesen használhatóakat lehet kihozni. Persze, hogy sokkal drágább a végére, mint mondjuk egy stick, de sokkal kényelmesebb is. (nekem)

(#29) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Totális fail.Inkább egy Androidos TV Box azt jóccakát.Most egy TM8C-t használok ami 21 ropiba fájt és van benne craft.Persze ez sem hibátlan cucc,de erre a Philips-es kényszer megoldásra mérföldeket ver.16-ért Amlogic S805-ös is kapható ami szintén üti veri a fenti versenzőt...

(#30) arty


arty
veterán

rakjanak bele egy raspberry2-t, openelecet, csók. (tévé oldalán meg legyen egy microsdfoglalat, ha esetleg uj imagét akarsz rá)

gugli meg ássa el magát, ha tényleg a lolli a légegér támogatással is hadilábon áll (mert h egy hulladék a lolli, azt tudom, nexus5öm van...), ám emellett lehetett volna készíteni egy launcsert filipszéknek ... mondjuk ami tévére van optimalizálva. (ha pedig a gugli ezt is tiltja, akkor el kell felejteni a droidot ugy ahogy van)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mostanában már csak csalódni sikerül az Androidban.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) MK VII


MK VII
veterán

Sajnos sok a buta madár kis világunkban akinek el lehet adni ezt a xart, mert nem látnak tovább annál,hogy a szomszédnak is ilyen van akkor neki is kell egy ilyen, nehogy lecsússzon a presztízs skálán...

Lehet,hogy én vagyok ennyire maradi,de nekem bőven elég a 27"-os monitor tv-m amire rá van dugva a gépem és,ha szökő évente egyszer ráveszem magam,hogy a minősíthetetlen tv műsorok közül egyet megnézzek akkor át tudok váltani.
Néz még egyáltalán a mai világban tv-t valaki?

(#33) arn válasza arty (#30) üzenetére


arn
félisten

Meg mindig jobb, mint az ios :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) kenand


kenand
veterán

Filménézhez még mindig a legjobbak a sok éves WD Live lejátszók.
Andridos kütyük még 4 maggal is elmaradnak tőle. Talán a z Amlogic chippes lejátszók jobbak az átlagnál, de maga az Android az egész fékkötője. Természetesen sokat tud, de ez is a hátránya, meg az ,hogy nem lejátszó oprendszernek van tervezve.

Vidéki házba egy monitort kiválóan lehet velük "TV" -síteni.
Legtöbb szolgáltató a csatornák nagy részét internetre küldi és azt lehet nézni. (mindig TV, Tarr TV, Tv24)
És az előfizetésedet használhatod a vidéki házikóban újabb előfizetés nélkül - már ha normális NET elérhető.

Úgy tűnik Kínai tulajdonos nemsegített a PHILIPS mélyrepülésében. Pedig a TV szabvány és technológiai újítások 99% a PHILIPS + SONY pároshoz kötődik. (de az évekkel ezelőtt volt)

[ Szerkesztve ]

(#35) ivarg válasza elefant (#2) üzenetére


ivarg
tag

Nem értek egyet, tény, hogy a legalja oksítók szarok, de pár ezerforinttal feljebb 20eFt körül hibátlan példányok vannak és annyiért már médiaboxok is vannak szép számmal gyári Netflix proxy opcióval meg minden szarral.
Egyáltalán nem lassúak, legalább is amiket én eddig kipróbáltam egy középkategóriás kínai mobil MTK6592 szintjét hozzák és médiában nekem eddig mindenevők voltak.
A TV kifejezetten szép képet ad velük.
Nem szabad szarrágással keverni a tv okosítást mert a legolcsóbb jellemzően mindenből a legszarabb, ezért a jót kell a lehető legolcsóbban megvenni..

Eddigi okos TV tapasztalataim egyébként kiábrándítóak, egyik sem ért fel a médiaboxommal.

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#36) lorinser válasza MK VII (#32) üzenetére


lorinser
senior tag

Egy monitor TV TV nézésre nem igazán alkalmas, nem beszélve a 27" méretről. Az, hogy neked nincsen igényed normális TV-re és másoknak meg igen, azért ne hogy már mások legyenek a "buta madarak".

Otthon én is szépen elvagyok egy 47"-os Philips TV-el amin sok normál TV műsort nézek, még sem érzem magam buta madárnak. De sokszor ráküldök FHD anyagot is mert sokan azt is néznek ám.

Egy 7xxx-es Philips TV-re meg azt mondani, hogy xar, akkor valószínűleg tényleg maradi vagy.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#37) w.miki válasza elefant (#2) üzenetére


w.miki
veterán

Tronsmart CX919 TV stickem van, és sajnos pontosan ezek a tapasztalataim :(
...vagy még nem találtam meg rá a jó ROMot... mert nincs...
tény, hogy a MK809III-ről több jót olvastam, de ők is inkább csak LAN kábellel merték használni

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38) sirály69


sirály69
őstag

Engem főleg az érdekel, hogy szép képe legyen+jó hang...

Szerver Hosting Debrecenben

(#39) #35193216 válasza lorinser (#36) üzenetére


#35193216
törölt tag

Ez nem butaság, hanem korosztály kérdése. Hagyományos TV adást 30 alatt már nagyon kevesen néznek, egyre kevesebben.

(#40) arty válasza arn (#33) üzenetére


arty
veterán

szerintem a lollival sikeresen lesüllyedtek az ios szintjére :( korlátolt, korlátozott, gagyikinézetű szemét lett az ötös :(

(félre ne érts: sose mennék IOS-re, azért amilyen ... amilyenné a droidot is degradálja a google. öntörvényűen egyszerüsíti, ezzel funkcionalitást veszítve - én meg sz*pok, hiányolva a korábbi megszokott beállítási lehetőségeket :( )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) MK VII válasza lorinser (#36) üzenetére


MK VII
veterán

"Egy 7xxx-es Philips TV-re meg azt mondani, hogy xar, akkor valószínűleg tényleg maradi vagy"

Igazad van. Rosszul fejeztem ki magam. Természetesen úgy értettem a "szarozást", hogy miért erőltetik bele az androidot a TV-be ami nincs kiforrva és ráadásul nem is működik néha tökéletesen hisz eleve android ugye. :)

"Egy monitor TV TV nézésre nem igazán alkalmas, nem beszélve a 27" méretről"

Az meg, hogy egy ilyen TV miért is nem jó szerinted tv-ni, nem tudom miből gondolod. Gyönyörűen jönnek rajta a HD csatornák is. Csodálatos képe van.
Valóban 95%-ban monitornak használom,de néha HD-s természetfilmeket nézek TV-n rajta.
Nem 100cm felett van csak élet tv-zés tekintetében. Közel van az ágyamhoz a TV és tökéletesen megfelel ez a méret. Feleslegesen vennék 116-os ketyerét,mert csak a nyakam menne tönkre bele.

"De sokszor ráküldök FHD anyagot is mert sokan azt is néznek ám."

HD és fullHD filmeket nézek rajta én is....

(#39) hb1

Érdekes. Én pont fordítva látom ezt a dolgot. Szerintem pont a fiatalok akik még TV-nek. Én 5-6 éve szakítottam a tv műsorokkal. Így 33 éves koromra értem el azt,hogy semmit nem nézek a tv-ben csak természetfilmeket vagy olyan ismeretterjesztő filmeket amiknek van pozitív tartalma számomra.

[ Szerkesztve ]

(#42) Vesa válasza MK VII (#32) üzenetére


Vesa
veterán

"Néz még egyáltalán a mai világban tv-t valaki?"

Az értelmesebbje biztos nem. Ezért is kellene ráerősíteni a lokális mediacenter vonalra TV-knél, mert egyre többen már csak megjelenítőként használják a TV-t, de TV adás vételére nem. Jól írta itt valaki, egy olcsó RB Pi2, arra egy linux+Kodi kombó és bármit visz, kiváló sebességgel. Az Androidot pedig eleve kilőném ebből a szegmensből, nem ide való, alkalmatlan...

A tudomány a valóság költészete!

(#43) MK VII válasza Vesa (#42) üzenetére


MK VII
veterán

"Az értelmesebbje biztos nem."
Köszönöm a megerősítést. :) Természetesen az értelmes emberre gondoltam. A többinek meg jók a tv műsorok amikkel agymosott hülyékké teszik még jobban a népet.

(#44) #35193216 válasza MK VII (#41) üzenetére


#35193216
törölt tag

Most hirtelen ezt találtam:
http://www.ksh.hu/docs/hun/xftp/idoszaki/pdf/kult_szokasok.pdf

Nem friss statisztika, de a 7. ábrát nézve egyértelmű, hogy a 20-29 éves korosztály néz legkevesebbet TV-t, ettől felfelé ez egyre csökken, a náluk fiatalabbak egy kicsit többet néznek (nyilván azóta eltelt 5 év, szerintem a mostaniak, akik nem néznek, idősebben sem fognak).

Egyébként én azt látom, 30-hoz közeledve, hogy a környezetemben a korosztályomban senki sem néz TV-t, a többségnek eleve nincs is. Igaz, a többségük diplomás, és anno hallgatóként hagytak fel teljesen vele, utána pedig nyilván senki sem fog újra TV-t nézni, hiszen a netről letöltés vagy streamelés rugalmasabb, mint a műsor szerinti adás.

Ugyanakkor van a rokonságban tizenéves, ő úgy 8 éves koráig rendszeresen nézett TV-t, főleg mesefilmeket, utána teljesen felhagyott vele, inkább a gép előtt kockul (lányról van szó), vagy a barátaival lóg. Az osztálytársai is alig TV-znek, inkább Facebookon lógnak.

Ezzel szemben szüleim, anyósom, apósom (ja, ő nem, neki nincsen) rendszeresen néznek ezt-azt (ők 50-es éveikben járnak), a még élő nagyszülők pedig tényleg nagyfogyasztói a TV-nek.

[ Szerkesztve ]

(#45) #35193216 válasza Vesa (#42) üzenetére


#35193216
törölt tag

Én csak azt nem értem, miért nem lehet kapni olcsó, de nagy méretű full HD monitorokat TV tuner funkció nélkül. Pedig biztosan lenne rá igény. Mert ahogy a (csak) monitor választékot nézem, ott nagyobb méretben csak 4K monitorok vannak, és nyilván méregdrágán, ugyanakkor filmnézésre egy 30-50 col közötti, de csak 1080p felbontású optimális lenne.

(#46) arn válasza arty (#40) üzenetére


arn
félisten

En jobban szeretem, mint a 4.4et. Az 5.1nel mar leak sincs nalam, siman volt honapos uptime. Parhuzamosan hasznalom az iost es az osxet is, de nem ertem a hypeot korulottuk. Sok szempontbol elmaradottabbak, mint a konkurencia, de legjobb esetben is alternativa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) sb válasza arn (#20) üzenetére


sb
veterán

Szerintem félreérted hol a gond. Amit leírsz abból is az jön le, hogy nem az "okostv"-vel van a gond, hanem az életképtelen megvalósításokkal.

A "TV legyen csak egy kijelző és semmi más, majd melléteszem a HTPC-t" tömegtermék szinten kb. ugyanaz a gondolat mintha azt mondanád most/mondtad volna 10 éve, hogy minek okostelefon. A telefonnal lehessen telefonálni meg bírja 2 hétig… a többit meg elintézed PDA-ról. Épp az okostelefon és a használható (vagy csak mesterségesen generált használati igényű?... de ez mindegy is) appok hozták el az a tömeges terjedést ami jelenleg a legnagyobb húzóág az IT-n belül kb.

Mondom ezt úgy, hogy HTPC-t használok én is XBMC-vel… meg Spotify klienssel, stb… De ezt egy nagyon szűk réteg építi össze magának. Épp ezért nincs biznisz benne. Ha használható cucc futna a TV-ken akkor ki építene ilyet? Lenne rajta értelmes, jól használható böngésző/kereső, skype, xbmc/kodi, stb…, értelmes irányítással, ami fontos. Ezek után mégis ki foglalkozna saját építéssel és szívással (már ha igényes is az ember és nem mindegy a 24p, képminőség, stb..)? Okostelefon ugyanez, időjárás app, játékok, hírek, mindenféle f*sság… ami nélkül megvolt mindenki, de mivel egyszerű, intuitív és így kényelmesebb mint bármi más – akár odaülni egy géphez – így mindenki ezt használja. TV-n ugyanennyi kellene… persze ott más jellegű felhasználás a kényelmes, de annak is meglenne a bázisa.

Ha pedig van felhasználó akkor van profit. Ehhez mindenképp kellenek ezek az innovációk és hogy ne csak megjelenítő legyen egy TV 10 vagy 20 éven keresztül.

De egy megvett/épített NAS is ugyanaz a kategória. Sokan használják megvéve akik építeni, konfigolni nem tudnának. A működő ökoszisztéma is kulcs. Ha a telefonos képeket fellövöd a felhőbe vagy megjelenik a TV-n, youtube-ot kiteszed TV-re mint chromecast-on, stb… ezeket a „kényelmi szolgáltatásokat” tudja a tömeg 90%-a használni, mást nem. Még azt sem, ha önmagukban "okos" eszközöket kap külön-külön.

(#48) sb válasza sb (#47) üzenetére


sb
veterán

A lényeget összefoglalva:

Én is kijelzőként használom a TV-t épített és saját magam konfigolt HTPC+NAS-sal mellette, de ettől még úgy gondolom, hogy ez is azt mutatja, hogy az igény létezik okostv-re. Aki épít azért teszi mert sajnos csak gagyi megoldások léteznek.

De ha létezne értelmes megoldás akkor azoknak is jó lenne akik igénylik... és azok is igényelnék akik addig nem. (Mert valóban lennének hasznos és egyszerűen használható funkcióik).

(#49) Vesa válasza sb (#47) üzenetére


Vesa
veterán

De ezt egy nagyon szűk réteg építi össze magának. Épp ezért nincs biznisz benne

Éppen ezért kéne a gyártóknak eleve ezzel szerelni. Egy XBMC még látványosabb is mint eddig bármilyen Smart TV rendszer, és ha megfelelő hardvert tennének alá, a sebességgel sem lenne gond. Kiválóan kezelhető távirányítóval is. Ha a Smart rendszerekben -és főleg a TV-khez egyáltalán nem való Androidban-, a gyártók látnak fantáziát, akkor fel nem foghatom, hogy egy integrált Kodi miért ne lenne biznisz?

A tudomány a valóság költészete!

(#50) kenand válasza Vesa (#49) üzenetére


kenand
veterán

Csak az XBMC nagyon kirrorratlan, és csak kevés hardweren megy megfelelően (főleg Linux alatt).
Android alatt még csak el megy, de ott meg a Lassú android+lassú XBMC már legalább 4 magos SOC-ot igényel és még azon sem fürge.
Mini Linuxra telepített XBMC az fürgén teszi a dolgát, de alig található olyan ARM soc amire megfelelően megírták volna...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.