Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Hát ebben mi a meglepő? Van olcsó meg drága modell, minden gyártó ráugrott hiszen az iOS ellen ez az egyetlen értelmes alternatíva, hiszen a symbian meg a wm nem tudott labdába rúgni a megváltozott igények miatt. Jött, látott, győzött. Globálisan. A felsőkategóriában úgy vélem most is kemény dió nekik az iOS, de elég nekik a jóval népesebb közép és alsó kategóriát bedarálni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) UFC válasza joey04 (#1) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

Pontosan.

Van 8 millió készülékben így nem nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#3) babkukta


babkukta
senior tag

Ja oké, és akkor most az Android hibája, h nem tudnak az emberek venni iPhone-t? :D
Személy szerint ha tehetném, se élnék vele. Egyébként meg senki sem kényszeríti az Applét, h 150k alatt nehogy merjen kiadni telefont...

Üdvözlettel, Tibi

(#4) B.i.L


B.i.L
senior tag

Amikor beharangozták az Android rendszert,már akkor tudtam,hogy jobb lesz és más,mint eddig valaha operációs rendszer lesz,de ki kellett fornia magát.Mára sikerült többé kevésbé.Szerethető.

Horgászni mentem...B.i.L

(#5) UFC válasza B.i.L (#4) üzenetére


UFC
aktív tag

Azon kívül hogy bedadog még a 4 magos telefonokon attól függetlenül jó tényleg jó csak egy kis optimalizáltság is elférne.

[ Szerkesztve ]

(#6) UFC válasza babkukta (#3) üzenetére


UFC
aktív tag

Miért és az Apple hibája hogy az emberek nem tudnak iPhone-t venni? Ez oda vissza működik szóval......

Arról nem beszélve hogy az IOS rendszer úgy van a második helyen hogy csak egy készülékben van. Szóval lehet hogyha lenne 8 millió készülékben IOS akkor lehet android lenen hátul.

[ Szerkesztve ]

(#7) xperiasigi


xperiasigi
őstag

micsoda ujdonsag..

Iphone 6s

(#8) UFC válasza xperiasigi (#7) üzenetére


UFC
aktív tag

Na ja :)

(#9) joey04 válasza babkukta (#3) üzenetére


joey04
titán

Nem, de nem is mondott ilyet senki. Az Apple csak a felsőkategóriára koncentrál, az Android (inkább Google akkor már) meg megpróbál mindenhova. Csak ez olyan mint a Note. Tabletnek sem igazi meg telefonnak sem, de mindenhova elégséges (Én is ezért vettem ilyet. :D). A droid az alsókategóriában azért necces mert olyan vasakon szarul pörög, felsőben meg azért, mert ezerféle alsós szaron is futnia kell, ezért nem lehet olyan optimalizált mint az iOS, aminek jóval kevesebb vason kell futnia.
Nem lehet mindenki mindenhol sztár. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Bambalazs válasza UFC (#5) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Nexus 4-en ART-tal röccenésmentesen fut...

(#11) Peaceliker


Peaceliker
őstag

De jó kis flame generátor cikk … :U

"Oh my Goa'uld!"

(#12) babkukta válasza UFC (#6) üzenetére


babkukta
senior tag

Igen, az apple hibája... nem várhatják el, h mindenhol fél millás fizetés legyen, aminek a felét el lehet verni az i5re.

És miért nincs több készüléken?? :) Mert talán nem tudnák optimizálni, akárcsak a droidot. Úgyhogy nem feltétlen lenne az android előtt, ha több készüléken lenne, és nem lenne stabil

Üdvözlettel, Tibi

(#13) C$abi


C$abi
aktív tag

Mimást mondana a Google a saját OS-jéről... :DDD

(#14) UFC válasza Bambalazs (#10) üzenetére


UFC
aktív tag

A nexus az egyetlen kivétel. Az a legjobb az androidok között.

(#15) banhammer


banhammer
veterán

Most sajnaljam az Applet, hogy negyed millioert adnak egy telefont?
Az "olcso" aaaaajfoooon meg csak nem akart olcso lenni, azon kivul, hogy kapott egy remes muanyag burkolatot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) UFC válasza C$abi (#13) üzenetére


UFC
aktív tag

:)

(#18) UFC válasza babkukta (#12) üzenetére


UFC
aktív tag

Vagy mert az Apple sose erről volt híres hogy gyárt olcsóbb telefont. Ő a prémium szegmensbe csinál és kész.Neki az elég. De inkább legyen stabil és gyors egy rendszer, amit te magad is elismertél.

(#19) joey04 válasza UFC (#14) üzenetére


joey04
titán

Én nem tudom mit pörögnek ennyire a nexusra. Ott a One vagy a Note 3, mindkettő folyamatosabb működést produkált, szebb a kijelzőjük és erősebb az akksijuk is. A One még minőségben is lekörözi a nexust. Legyen az 4 vagy 5. Egyedül a frissítés az ami nagy előnye a Nexus sorozatnak, de mióta androdra váltottam, rájöttem, hogy ez itt annyira nem lényeg, mert sorra jöttek az olyan tapasztalatok, hogy ez meg az az alkalmazás még nem kompatibilis az új rendszerrel. iOS-en is előfordult nagy ritkán ilyesmi, de nem ilyen gyakran. Ott volt olyan, hogy i5 iOS 7-en olyan programot használtam, ami nem csak régi designt használt, de még csak retina támogatása sem volt az appnak, de futott és hibátlanul. Ettől még jó telefon, de nem véletlenül drágább az említett 2 készülék.

15: Senki nem mondta hogy lesz olcsó iPhone. Mellesleg az 5c bukás is. Szerencsére, teszem hozzá. Nem volt méltó az a készülék az almához. Mondjuk tapintásra nem olyan gagyi mint egy s3/s4.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Peterson_ válasza Peaceliker (#11) üzenetére


Peterson_
addikt

Csak azt nem értem miért kell.
Illene objektívnem lenni kicsit és elismerni ha valami valamiben jó.
Ez nem jelenti azt, hogy a másik ettől rosszabb lenne, függetlenül attól, hogy melyik platformról beszélünk.
Egyébként már elég jól kiforrta magát a droid, már csak a fragmentáltságon kéne dolgozni.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#22) mumk1 válasza joey04 (#9) üzenetére


mumk1
addikt

Kénytelen lesz, csak a felsőre.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#23) MartOOn


MartOOn
addikt

Ha iOS akkor iPhone ha Android akkor Nexus. Mi olyan k.urva bonyolult ezen? Ha te samut vrszel vagy htc-t akkor hajra. A TE keszulek gyartod megkapta ingyen az OS-t a guglitol, aztan kb azt csinal vele amit akar. Ha en adok neked egy szuper sportkocsit es te teleb@szod millio extraval/tobblet sullyal es igy az a verda lassabb lesz akkor a verda a szar vagy aki telezsufolta? :F

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#24) bambano


bambano
titán

"számos elemzés rámutatott arra, hogy ez elsősorban az elért alacsony árfekvésnek köszönhető, ugyanis a fejlődő országok piacain továbbra is az Apple termékeire vágynak legtöbben, de nem tudják megfizetni."

mennyi bevétele van az apple-nek azokból a vevőkből, akik csak vágynak rá, de nem vesznek? nulla.
mennyi bevétele van ugyanezekből az androidosoknak? sok.

ez számít, az összes többi melléduma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) joey04 válasza mumk1 (#22) üzenetére


joey04
titán

19-ben említettem is. :R
Örülök is neki. Az elején sem volt szimpatikus: [link]
És választ is kaptam erre: Persze valamit lépni akartak, hogy az olcsóbb kategóriába is belépjenek, és jelenleg úgy néz ki ez sikerül is, de a kérdés az, hogy hosszabb távon is sikeres lesz-e ez a stratégia
Tömören: Nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) sz.balazs.95 válasza joey04 (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mondjuk a mostani felsőkategória - gondolok itt elsősorban a G2-re, HTC One-ra, Nexus 5-re - azért szerintem már simán hozza az iPhone szintjét. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) mumk1 válasza joey04 (#25) üzenetére


mumk1
addikt

Várható volt, pont rossz helyen próbáltak spórolni.
A külcsín sokkal fontosabb ennél a készüléknél, mint a belbecs.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28) joey04 válasza sz.balazs.95 (#26) üzenetére


joey04
titán

Igazából ezt nem tudom neked megmondani. Itt egy hosszabb tapasztalat több hónapos használat után. Úgy fogalmaznék inkább, hogy mindkét rendszernek vannak előnyei és hátrányai, de a felsőkategóriát választó felhasználók körében (nem az itteni geek társadalomról beszélek) fontosabbak az iOS erényei, mint amikben az android az erősebb. Ott annyira nem fontos a mérhetetlen szabadság és testre szabhatóság. De viszont a kényelem és az egyszerűség... Mondok egy tegnapi példát: Beakadt a Podcast Addicts nevezetű program. Ki akartam lőni, de véletlen a törlésre nyomtam rá. Újratelepítés után minden podcastet meg kellett volna keresnem, még az a szerencse hogy almás időkből megmaradt az opml fájl, és visszaállt minden. Vagy az, hogy i4-ről i5-re költözésnél megoldotta a rendszer, hogy még az ikonok és mappák elrendezését is visszakaptam a szinkronizáció után. Egy vadi új telefonon. Az iBooks azt megjegyezte hol tartok egy könyvben. Brutál kényelmes megoldások vannak iOS-en és ezeket csak akkor tapasztalod ha évekig használod és kihasználod.

29: Igen, az iOS 7 egy kicsit félresikerült és a 64 bitet sem tanulta meg úgy kezelni az Apple ahogy kéne, ezért mondjuk pont az iPad Air (meg az 5s is) gyengébben muzsikál. Ciki. A napokban érkező 7.1 talán gyógyír lesz rá, régóta kalapálják, és a bétát használók visszajelzései alapján van remény.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) arn


arn
félisten

En a munkahelyi ipad airt egyaltalan nem latom semmilyen szempontbol sem smoothabbnak, mint a n5ot. Sot, a kevesebb ram miatt meg mintha gondolkodna is task, etc valtaskor. Akartam venni egyet, de megvarom a nexus 8at.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) UFC válasza sz.balazs.95 (#26) üzenetére


UFC
aktív tag

A simán azért azt nem mondanám. De hozza. :[link]

[ Szerkesztve ]

(#31) edward2


edward2
addikt

Én meg Ferrarira vágyom és Suzukit veszek.

(a példám csak ott sántít, hogy esetünkben a Suzuki még jobb is)

(#32) UFC válasza joey04 (#28) üzenetére


UFC
aktív tag

+1

(#33) Paul119 válasza UFC (#14) üzenetére


Paul119
addikt

Sony ui is egészen jól össze van kalapálva szvsz :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#34) joey04 válasza Paul119 (#33) üzenetére


joey04
titán

hát szerintem az a legdöcögősebb mind közül. :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) UFC válasza Paul119 (#33) üzenetére


UFC
aktív tag

Nem rossz valóban. Jobb mint a samsung-é

[ Szerkesztve ]

(#36) Paul119 válasza joey04 (#34) üzenetére


Paul119
addikt

Lehet hogy olcsóbbakon döcögős de Zn,Z1n nem tapasztaltam :B
UFC: samueval sem volt különösebb bajom hiányolom is a kis ablakban futó Tvt :D de igen oda érezhetően jobban kellet a 2gb ram (s3)
jó hír,remélem ilyen jó lesz a 4.4 is :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#37) UFC válasza Paul119 (#36) üzenetére


UFC
aktív tag

Olcsóbb kategóriában sem rossz egyik ismerősnek Xperia Tipo-ja van és komolyan mondom egész jó helytáll.

[ Szerkesztve ]

(#38) Szelley válasza UFC (#30) üzenetére


Szelley
senior tag

Ezt minden topicban belinkeled... -.- konyorgom fogd mar fel, hogy pl. egy facebook appot ne hasonlitsunk mar gyorsasagban 2 kulon oprendszeren. Ne 10 eves aggyal nezd mar az ilyen "teszteket". Olyan alkalmazasok amik egy lapat sz*rral vetekednek optimalizacio szempontjabol, abszolut nem mervadoak! Apple megfogta a toket zukkerbergnek es nem engedte hogy szar appot csinaljanak, mig google (sajnos) nem. 2 abszolut mas oprendszert NEM LEHET osszehasonlitani igy! Ez ugyanolyan mint a szanalmas benchmark pont meregetes hogy "jee most ios tobbet kapott" vicc. Mint az is ahogy trollkodsz minden sz*ros droid topikban. :U

(#39) Peterson_ válasza Paul119 (#33) üzenetére


Peterson_
addikt

Nekem is az volt a kedvencem, és ez az egy dolog ami miatt hiányzik a Sony.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#40) sz.balazs.95 válasza Szelley (#38) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

abban mondjuk igaza van, hogy az átlagfelhasználó ezt látja, tehát ez alapján fog dönteni, hogy melyiket vegye.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) joey04 válasza Szelley (#38) üzenetére


joey04
titán

hát engem mint felhasználót a miértek nem érdekelnek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) jooker82 válasza Peaceliker (#11) üzenetére


jooker82
nagyúr

Már látszik is,hogy ki benne a főszereplő :D

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#45) kovadika válasza joey04 (#19) üzenetére


kovadika
őstag

"Én nem tudom mit pörögnek ennyire a nexusra. Ott a One vagy a Note 3, mindkettő folyamatosabb működést produkált, szebb a kijelzőjük és erősebb az akksijuk is."

Az első mondatod nem igaz. Megfordult a kezemben már az összes A brand android flagship, sajnos egyik sem hozza a N5 szintjét stabilitásban és sebességben. Van szebb kijelző és jobb akksi, ahogy minőségibb ház is. Nekem ez már nem éri meg a kétszeres árat (nem az itthonira gondolok). Ha annyit adnék telefonra akkor valószínűleg egy HTC, vagy Sony GPE-t vennék.

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04 válasza kovadika (#45) üzenetére


joey04
titán

Amikor elhatároztam, hogy nem viselem el tovább az ocsmány és buzis iOS 7-et, akkor több mint egy teljes hónapot szenteltem utánajárásnak és próbálgatásnak. Nem nyűgözött le a Nexus. Vagyis az árát megéri, de egy HTC One vagy Note 3 megéri a pluszt számomra. Persze ez nem igaz mindenre, mondjuk az S4 Z1 párosnál valóban jobb csomag a N5. GPE modellben nem gondolkodtam, nehéz itthon beszerezni és nekem nem jön be a natúr android sem igazán.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) UFC válasza Szelley (#38) üzenetére


UFC
aktív tag

Egy. Akkor a google earth sincs optimalizálva, vagy azok a programok ahol végig lemarad. Tök általános appokat nyit meg amit valószínűleg minden nap használsz(youtube,facebook,twitter,net,stb). És azok nincsenek optimalizálva? Akkor miről beszélünk. Ez nem trollkodás. Fáj az igazság vagy mi bajod van. A trollkodás ott kezdődne hogy csak fikázok. De nem csak fikázok csak több kommentet is elkéne olvasni.

És akkor sincs megfelelő optimalizáció. Akkor meg miről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#49) Paul119 válasza Peterson_ (#39) üzenetére


Paul119
addikt

Walkman is nagyon el van találva :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#50) pengwin válasza UFC (#6) üzenetére


pengwin
addikt

És ha az iOS lenne 8 millió készüléken, kismillió féle hardveren , akkor ugyanúgy optimalizálatlan lenne, mint az Android... :U
És igenis az Apple hibája, hogy az emberek nem tudják megfizetni a telefonjaikat. Ha nem ekkora haszonkulccsal dolgoznának még az 1-2 éves modellek esetében is, akkor akár nem csak a felsőkategóriát uralhatnák. :P

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.