Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Egyszerre 2 eszközt kezel? Vagy ez annyit jelent, hogy egyszerre csak 1 aktív, de átkapcsolható valahogyan? Mert akkor az irodában optimális lenne, bár ilyen hanyatt egeret még nem használtam.

(#2) spargarepa válasza Chrys_ (#1) üzenetére


spargarepa
csendes tag

A több eszköz kezelését választható módban az M720 is tudja szintén a logitechtől és akkor még a hanyatt egérrel sem kell megbarátkozni.

(#3) Wombath válasza Chrys_ (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Egyszerre csak az egyik aktív, és át tudod kapcsolni menet közben is egy gombbal.

(#4) DBob


DBob
őstag

Az "elődjét" szerettem, sokat használtam.
Sajnos, a gombokat kellett cserélni rajta, mivel tönkrementek, elég hamar.

Remélem ez tartósabb lesz. Amint megjelenik itthon, veszek belőle. :K

(#5) fotel


fotel
aktív tag

Mint boldog M570 felhasználó (nem MX570, olyan nincs!) most nagy szükségét látom annak, hogy vegyek még M570-et, amíg megtehetem :)

(#6) fotel válasza DBob (#4) üzenetére


fotel
aktív tag

Nekem jól bírják (kettő is van) és még nem volt velük soha semmi gondom, pedig használtam elég barátságtalan körülmények között is (vaskohó, etc).

(#7) Wombath válasza fotel (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Milyen igaz! Már ráállt a kezem az "MX" beírására :)

(#8) #25954560


#25954560
törölt tag

navegre. mar nagyon tartok tole h a TrackMan-em lassan feladja es a marble mouse nem valt be annyira elotte.

(#9) DBob válasza fotel (#6) üzenetére


DBob
őstag

Feltételezem nem egy fajta kapcsolót használtak csak a gyártósoron, hanem minimum 2, de inkább 3 félét.
Ezek szerint neked a jobb fajta jutott.

(#10) vaakuum


vaakuum
addikt

Érdekes lenne, ha a talpában meg lenne egy hagyományos, tologatásérzékelő szenzor, a golyó meg joy-ként működne... Lehet simán elmenne 3D egérnek... :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#11) b. válasza fotel (#6) üzenetére


b.
félisten

Egyébként van előnye a sima egérrel szemben? illetve mire használod , ha megkérdezhetem? nagyon tetszenek, kipróbálnék egyet, csak nem tudom , mire tudnám használni hétköznapi életben. Játékra gondolom nem való.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) SunMount3r válasza vaakuum (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre az innovációra még újabb 7 vagy lehet 14 évet kell várni. Ki venné meg a következő generációt, ha ez már tökéletes lenne?! Amúgy azt hiszem az van egy-két alig ismert spéci gyártó, akinek vannak ilyen megoldásai is...

(#13) Pubilol


Pubilol
tag

Mivel jobb egy ilyen egér, mint a hagyományos? Nem lassabb? Hosszú távon érezhető, hogy az orsócsont és a singcsont nem keresztezi egymást ebben a tartásban?
Bocsi a sok kérdésért. :)

(#14) bacsis válasza Pubilol (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pont nem rég raktam ki egy cikket a Logitech M570-ről Több kérdésedre is választ kaphatsz ha elolvasod :)
Én szívesen használom amúgy, de átlag embernek továbbra is csak akkor tudom ajánlani, ha fanatikus... nagyon jó tényleg, de űber kemény megszokni... Igaz én játékra is használom ;] és az a kemény része :)

(#15) Cyrin


Cyrin
addikt

Én most váltam meg az M570-től, mert már a gombok se működtek rendesen, meg a kapcsolódással is bajok voltak, de nagyon sokáig húzta, és nagyon szerettem. Játékra nem való, nálam a nappali fotel "karfáján" teljesített szolgálatot, és egy 46-os LCD tv-re kötött laptopot kezelt. Nagyon jó volt ebben a helyzetben, hogy nem kellett mozgatni az egeret. Ez az abszolút felületfüggetlen szabadság. Nem volt vészes megszokni.

(#16) d.tiborz válasza Pubilol (#13) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Pont ugyanúgy tartod az alkarodat, mint egy hagyományos rágcsálónál. Ennek akkor van előnye, ha kevés helyed van pl a bill mellett, ahol (elméletileg) az egérrel dolgozol. Két monitornál nem kell csuklóznod, hogy átérj az egyik monitor szélétől a másik széléig. Nagyon szeretem az M570-et, ez már a második amit "pusztítok".
Nálam pl:

[ Szerkesztve ]

(#17) pengwin válasza Pubilol (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem pl. fájt a vállam, lapockám a sok egerészéstől, egy vezetékes, hüvelykujjas hanayattegérrel meg semmi bajom.
Nagyon komoly megszokást igényel, de ha megtetszik valakinek, az nem megy vissza. Once you track, you never go back.
Ja, és letehető bármilyen felületre, ugyanúgy múködni fog. Sőt, akár levegőben tartva is.

Szoktam vele játszani, Cities: Skylines-ban(városépítős) sokkal jobb egy sima egérnél, és stratégiákban is jó, de LoL-oztam is vele, azzal sem volt semmi gond.

Üdv, pengwin

(#18) Male válasza DBob (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Milyen gombokat vettél hozzá, mi való bele? Sajnos már csinálja a dupla-tripla kattintásokat az M570-em.... egyszer már gariban cserélték miatta, de azthiszem a mostanira már lejárt a 3 év.

A hírhez: Ebben az újban már a szabadon futó görgő van/lesz, vagy hagyományos? Ez az egy gondom van az M570-el...

Pubilol:
Nekem pl a vállam fájt az állandó egerezéstől... akkor vettem M570-et... és megszűnt a probléma :) Ezzel folyamatosan kényelmesen letámasztva a karomat tudom használni a gépet.

Plusz előny még, hogy ezen soha nem fogy el az egérpad... pár hónap után, már megy a megpördíted, rácsapsz, és ott áll meg ahol akarod az egér mutatvány is, és ekkortól simán gyorsabb is lehetsz vele, mint egy normál egérrel. ( amúgy nekem játékra is megy, most éppen Doom, tehát FPS-re is oké )

Jah, meg bárhol használható, hiszen nem kell hozzá sík felület... állva a combomnak szoktam támasztani, úgy is használható :)

Cserébe persze tisztogatni kell, és megszokást igényel (és utána az egeret lassúnak és kényelmetlennek találod :DDD ).

pengwin: Na, akkor már ketten vagyunk, akinek vállfájást szüntetett meg :)

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496 válasza Male (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pár helyen írtam, de szeretem terjeszteni, mert egyszerű módszer: 3-4 év után nekem is előjött a duplakatt egy MX1000 egérnél, de szétszedtem, kapott egy kis WD-40-et kapcsoló, és utána nálam évekig tökéletesen működött (majd eladtam).

Hátha neked is segít a WD-40. Nem mondom, hogy a világ legjobb találmánya, de a 10-es listán biztos szerepel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Male válasza #72042496 (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! Megpróbálkozom vele :)
Bár találtam bele mikrokapcsolót itt a PH!-n 500 Ft-ért, épp most rendeltem meg... de akkor a forrasztgatás előtt ezt még lepróbálom :) ...max megy tartalékba a kapcsoló :)

...mondjuk ezt az újat elnézve... eléggé nyálcsorgatós, csak ne lenne ilyen drága ( 35.000-ért van, ami elég pofátlan árazás, már az 570-nek a 24.000-es ára is túlzás volt, de ez... )

(#21) tzolosch válasza Male (#18) üzenetére


tzolosch
csendes tag

Üdv! Mi tesóm G700-asát támasztottuk fel nemrég, abban OMRON D2FC-F-7N kapcsolókat cseréltünk. AmazonpontDE-n 4.6€ az 5db, de mi egy nyugalmazott kábelhibás Razerből bontottunk hozzá. Szerintem a legtöbb egérben ezek a kapcsolók vannak.

(#22) Male válasza tzolosch (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, igen, már találtam videót a rendelés előtt: M570 mikrokapcsoló csere.

(#23) dabadab válasza #72042496 (#19) üzenetére


dabadab
titán

Köszi, akkor ezt én is megjátszom a Performance MX-emmel :)

DRM is theft

(#24) nagyArc válasza Male (#18) üzenetére


nagyArc
tag

Na, akkor már ketten vagyunk, akinek vállfájást szüntetett meg
+1
Nekem a csuklóm fájt. Két éve használom kizárólagosan az m570-et, és teljesen elmúlt minden izületi bajom. Fél éve vettem mégegyet (a réginek sincs semmi baja, de ha mégis hirtelen beadná a kulcsot, akkor nagyon hiányozna). Én az angol amazonról rendeltem az UK modelt, teljesen ugyanaz, mint a nem UK, csak ahogy látom, ezt már nem szállítják Magyarországra.

(#25) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Melóhoz a legjobb! Valaki írta a nappaliban is jó dolog, valamiért eddig eszembe sem jutott, de kipróbálom! :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

Ahhoz képest, hogy már az M570 is egy tizenévvel korábbi trackball reciklált változata volt, most ráhúzták az 'újhullámos' -tech dizájnt, meg kapott pár 'fancy' 2S fícsört *, árban meg belőtték a korábbi árszint triplájára. :(

(Mekkmester 2S is a 'régi' másfélszeresére drágult a flow élménytől :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én aztán tényleg nem vártam ilyenre. Amire én várnék az inkább egy kíváló minőségű touchpad és hozzá megfelelő szintű támogatás a Windows-hoz, mert pl. az OS X köröket ver rá ebben a témában.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Ha nem huvelykujjas lett volna, mar rohantam volna megvenni. :( Kar erte. :(
Legalabb van ra remeny hogy a kozeljovonben mas trackballal is eloallnak. :P

(#29) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Régen én is használtam, de akkor még nem volt optikai egér. Akkor volt előnye, mert ebben nem akadt el a golyó soha. Most részemről már elveszti a létjogusultságát, talán egy zsúfolt asztalon van előnye.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#30) kovsol válasza d.tiborz (#16) üzenetére


kovsol
titán

Én ennél kisebb helyen elvagyok rendes egérrel. Magas dpi és magas érzékenységhez vagyok szokva. Nekem kb a monitoron átvinni az egér mutatót 2cm mozgás :)

May the Force be with you!

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem lenne rossz, ha az alján is lenne szenzor, és a görgő új funkciókat kapna. Zoom, scroll, játékokban kamera-/fejforgatás, etc.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) Rimuru válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


Rimuru
veterán

Windowsos szerintem az egyik legrosszabb dolog a touchpad kezeles, menekulok tole mig masik rendszeren vigan elvagyok vele.

Vigyázat, csalok!

(#33) buvartacsko válasza SunMount3r (#12) üzenetére


buvartacsko
addikt

Le tudnám kaparni az arcbőröm az ehhez hasonló értelmes hozzászólásoktól... Egyszer valaki kitalálta itt ezt, aztán mindenki ezzel próbál nagyon okosnak tűnni.

[ Szerkesztve ]

(#34) töltelék


töltelék
csendes tag

Kipróbálnék egy ilyesmit szívesen. Balkezes változat létezik?

"Nem zavarsz, ellenkezőleg; zavarsz."

(#35) DBob válasza töltelék (#34) üzenetére


DBob
őstag

Csak ilyen formában.

(#36) Male válasza töltelék (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Elecom-ból létezik például... nem tudom e-bayt lehet-e linkelni hírhez, így azt mondom, keress rá ott arra, hogy "Elecom trackball left hand", és lesz pár Logitech M570-re eléggé hasonlító megoldású balkezes trackball :)

(#37) ivana válasza Male (#20) üzenetére


ivana
Ármester

Amit lehet kapni aprón az eredeti japán omron, az sokkal jobb a gyári kapcsolóknál, érdemes cserélni.

(#38) pengwin válasza töltelék (#34) üzenetére


pengwin
addikt

Az adatlapomon lévő vezetékes Elecom trackball-nak van kétkezes, balkezes és vezetéknélküli változata is, meg vannak újabb, kicsit javított modelljeik is. Balkezesnél a tipuszámban értelemszerűen az R betű cserélődik L-re.

Tavaly augusztusban vettem, tőkéletesen működik, nagyon szeretem. Golyója 1:1-ben ugyanaz a méret, mint a Logitech M570-é, lehet is olyanra cserélni, állítólag úgy még jobb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39) d.tiborz válasza kovsol (#30) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ezért vagyunk különbözőek.

(#40) Pubilol


Pubilol
tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#41) tecsu válasza b. (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Erre én is kíváncsi lennék, meg arra, hogy tisztításhoz ki lehet-e venni a labdát.
Továbbolvasva, az első kérdésre válaszolt több hozzászóló is... köszi.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Csak nézem itt, hogy miket írtok... Én eddig azt hittem volna, hogy ennek a a golyós-dezodor kontrollnak amolyan spéci grafikus, tervezői, modellezői munkáknál lehet előnye, mert pl. precízebb, irányítottabb, hosszú távon kényelmesebb, jobban illeszkedik a 3D-s vezérléshez stb... Ti meg már írtatok itt FPS-től kezdve RTS-ig mindent... :D :F :D

(#43) tecsu válasza nagyArc (#24) üzenetére


tecsu
addikt

Ha mondjuk egy utcai terminál golyós kurzorjához kellene hasonlítani, akkor annál azért lényegesen jobb, ugye? :DD
Mert az qurva sz@r.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#44) pengwin válasza SunMount3r (#42) üzenetére


pengwin
addikt

Mert a CAD/tervezés nagyon nem átlagfelhasználás, és az érdeklődők 99,9%-át nem érinti.
A játékok és egyéb mindennapos feladatok sokkal inkább.
Egyébként ha már itt tartunk akkor nekem pl. programozásnál is jól jön... de erre nem kérdezett itt rá senki, mert nem egy általános igény.

Meg mondjuk én úgy vettem észre, hogy a többség nem szakmai, hanem inkább egészségügyi okokból vesz hayattegeret. Vagy kiváncsiságból.

Üdv, pengwin

(#45) nyunyu válasza SunMount3r (#42) üzenetére


nyunyu
félisten

Kollegának volt 15 éve egy Cordless TrackMan Opticalja *, teljesen jól lehetett vele városépítős stratégiákat tolni kb. fél-egy óra gyakorlás után.

Quake sem volt lehetetlen, de ott azért epilepsziás rohamot lehetett kapni az össze-vissza mozgó nézőponttól, meg a helyes rocketjump kivitelezésre is suboptimális volt a trackball. ;]

*: Jéé, hogy ebből is két rókabőrt húzott le a -tech?
Későbbi sötétszürkét már Cordless Optical TrackMannak hívták a változatosság kedvéért :DDD
(De lehet, hogy az utóbbi amerikai piacos modell volt, pl. 15 éve vett Cordless Desktop Comfortomat USAban Cordless Comfort Duonak hívták.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) nyunyu válasza pengwin (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Fotelben hanyattfekve öledben a billzet, fotel karfán meg a trackball.

Kifejezetten egészségesebb lenne a gerincemre nézve, mint a mostani megoldás a balra asztalra felrakott lábakkal hanyattfekve fetrengés jobbra kicsavarodva egerészéssel.
Aztán persze járhatok évek óta pilatesre/jógára/gerinctornára/masszőrhöz/csontkovácshoz, hogy ne fájjon annyit a derekam. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) tecsu válasza nyunyu (#46) üzenetére


tecsu
addikt

Vagy hanyattfekve, monitor a mennyezeten... három perc múlva aludnék. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#48) SunMount3r válasza nyunyu (#46) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#49) nyunyu válasza SunMount3r (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezzel hogyan programozol/böngészel/eteted a virtuális aranyhalaidat?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) SunMount3r válasza nyunyu (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.