Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90996736


#90996736
törölt tag

elég jónak tűnik az anyag. márcsak valami haosnlóan hajlékony - de mondjuk szúrásnak, vágásnak is ellenálló - anyaggal kell bevonni ezeket, és kész a tökéletes body armor :)

durva ahogy falhoz csapkodja az iPhone-t :-) öröm nézni :D

(#2) gabor85 válasza #90996736 (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Az okés hogy a külső fizikai sérülésektől megvédi; nade az ICket belül, a nagy gravitációs erő-változásoktól mi védi meg?
Ha én be lennék bugyolálva ezzel az anyaggal, és leugornék a 3.-ról, akkor biztos lennének belső szervi problémáim, szerv-leszakadás, csonttörés. Bár a bőröm ép lenne.
Arra akarok kilyukadni, hogy a hirtelen G változás a belső alkatrészeket tönkreteszi... Erre nem valószínű hogy lesz megoldás...

(#3) Senhi válasza #90996736 (#1) üzenetére


Senhi
aktív tag

Múltkor volt a discovery-n, hogy az újabb szúrásálló mellényeket is ebből csinálják. Kevlárt "átitatják" vele. Íjjal sem bírták átlőni :) .

Egyébként hasonló (vagy pont ilyen) anyagot rengeteg helyen lehet szerezni. Rokonom valami eu-s konferenciáról hozott egy fél öklömnyi mennyiséget. Alapvetően gyurma, de folyik (lassan) és ha labda alakúra formázod akkor pattog és eltörni is ellehet ha erősen megrántod :D ... nagy poén.

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Hát igazán meggyőző volt a telefonos dobálózás, de a végén a kaicsba landolás azért már talán túlzás kicsit. Örülhetett, hogy a szélére esett, mert különben a kijelzője tropára ment volna. A véletlen leesések meg általában nem ilyen irányítottak ugyebár.
Gravitációs félelmeim nincsenek, hiszen ez az erő a világon talán a legkisebb. Inkább pontosan az az aggasztó, ahogyan megfékezi ezt a gravitációs erőt például egy padló. Hiszen az anyag lehet, hogy megszilárdul hirtelen, és tekintsünk el attól a ténytől, hogy akkor meg ebbe a keretbe passzírozódik a teló, akkor is a belső alkatrészek károsodhatnak a rázkódástól. Még ha a videó mást is mutat. Na de kíváncsi leszek, ha egyszer elterjed a hétköznapokban.

<-ƘƘ->

(#5) malwy


malwy
senior tag

(#6) janos1988


janos1988
addikt

KendeK meg foleg gabor85, kicsit tul bonyolitjatok a dolgokat...
Meg mindig jobb mintha e nelkul esne le.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#7) S-eye


S-eye
senior tag

Ez tetszik! :C

(#8) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

komoly:D

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#9) gabor85 válasza janos1988 (#6) üzenetére


gabor85
őstag

Akkor is csak a külsőt védi, bár ez is eredmény....
Így jobb? ;]

(#10) viszta99


viszta99
tag

Komolynak látszik...

(#11) Timyyy


Timyyy
őstag

Nagyon durva cucc! :Y Kíváncsi leszek mennyi idő, míg a hétköznapokban is elterjed. :U

(#12) Csakénvagyok válasza Timyyy (#11) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Sportcuccoknál használatos.

Amúgy még vannak különleges anyagok: aerogél

(#13) Dare2Live válasza gabor85 (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nade az ICket belül, a nagy gravitációs erő-változásoktól mi védi meg? Arra akarok kilyukadni, hogy a hirtelen G változás a belső alkatrészeket tönkreteszi... Erre nem valószínű hogy lesz megoldás..."

Mért az ICk tönkremennek "hirtelen" sok G től?

Korábban a baj az volt, hogy az ICk kondik.... kiszakadtak a nyákból, ilyen a felület kezelt korszakban nem jellemző....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) rennes6 válasza Csakénvagyok (#12) üzenetére


rennes6
tag

Ja, meg demózták már a leönthetetlen nadrágot :)
Nanoszálas bevonatú anyagból készül, gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy mi folyik rá, azonnal lepergeti magáról.

(#15) Fortissimus


Fortissimus
őstag

jo cucc, mar par eve is lattam rola demokat

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#16) alien24 válasza gabor85 (#2) üzenetére


alien24
tag

jogos a felvetes
nade majd a futocipom sarkaba pont jo lesz :) es akkor majd vegre lehet betonon is futni...

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#17) Integra


Integra
titán

motoros páncélom ilyenből van, nagy királyság:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) mrlujoak válasza alien24 (#16) üzenetére


mrlujoak
veterán

Cipőfelsőrész orrában láttam hasonlót.
Az "acélbetétes sportcipőként" volt valami reklámja pár éve.

Ilyen anyag volt a cipő orrába varrva - mormál használat mellett hagyományosan rugalmas sportcipő volt, hagyományosan rugalmas cipőorral, ám ammikor valami ráesett, vagy rátoppantottak, felkeményedett, és megvédte a lábfejet.

Nagyon sok, hasznos felhasználási lehetőség áll előtte, várjuk szerettel.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) Duree


Duree
veterán

Remek dolog

duree54

(#20) bigskull


bigskull
tag

Megkeményedik, eddig ok, utána pedig várunk hogy bepuhuljon?

(#21) Senhi válasza bigskull (#20) üzenetére


Senhi
aktív tag

Változás mindkét irányba ezred másodpercek alatt történik :) .Amint vége a "behatásnak" megpuhul.

(#22) stefi76


stefi76
tag

Kukoricakeményítő + víz is ugyan ezt a jelleget éri el kb.

A "timewarp" nevű műsorban is volt szó erről a jelenségről.

"Nem Newtoni folyadékok" jellegzetessége ez a gyenge behatásra könnyen formálható, illetve szinte folyós anyagot kapunk, de erősebb behatásnál hirtelen megkeményedik, ellenállóbb lesz a felület, de mindezt elég rugalmasan teszi.

Na, itt egy jó videó:
http://videa.hu/videok/tudomany-technika/nem-newtoni-folyadek-cotcot-origo-Yehm3n5pS9AFSCwv

[ Szerkesztve ]

(#23) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Jó kis cucc végre valami érdemleges ötlet. Kár, hogy nem tört ripityára az ájfon :DD

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#24) For357y


For357y
aktív tag

Ebből van a nanosuit is? :))
Amúgy nagyon érdekes dolog.
Ami meg a telefon belső károsodását illeti, sztem nem sokat számít. ha eszeveszetten elkezdem rázni a kezemben sem lesz semmi baja, pedig nagyobb erőhatásnak van kitéve, mintha leejteném(szerintem).

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#25) BonFire válasza gabor85 (#2) üzenetére


BonFire
veterán

"Az okés hogy a külső fizikai sérülésektől megvédi; nade az ICket belül, a nagy gravitációs erő-változásoktól mi védi meg?" - Ha jól értettem, arról van szó, hogy eloszlik az erőhatás. Hiába csak a sarkával esik a cucc, az egész keret nyeli el az ütközési energiát, így jóval kisebb az energia.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#26) safike


safike
csendes tag

Nekem már csak 1 kérdésem van hol lehet Magyarországon ilyet venni? :)

(#27) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

Néha nézek ismeretterjesztő műsorokat és azok közt volt egy érdekes kísérlet aminek a végeredménye ugyanez volt.

A lényeg, hogy egy kisebb medencébe -amiben volt víz természetesen, kukoricakeményítőt tettek. Épp anyit, hogy egy érdekes massza lett belőle. A dolog érdekessége abban állt, hogy ha lazán nyomtad bele a kezed akkor simán elnyelte, de ha nagyobb erőhatás érte akkor meglepően szilárd volt a felülete, igaz, csak rövid ideig -tehát ha ugráltál rajta akkor simán fent maradtál a tetején!

Ha jól rémlik Time Warp volt a műsor címe és a Discovery adja -Youtube esetleg segít, cégnet nem nyitja az oldalt

(#28) Tikakukac


Tikakukac
titán

Crysis meg TimeShift ruhákban fog mindenki szaladgálni pár éven belül :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) #06658560 válasza tomi_mod (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hammondék a Brainiacben meg pudingon jártak. nagy kunszt. (vállrándítós sámli)

(#30) #06658560


#06658560
törölt tag

Ellenben valaki nem tudja hol lehet aerogéllel töltött kabátot venni? Múltkor láttam neten, de most nem találom.
ITCafénak jó hír, a d3o-re a negyedik találat ti vagytok gugliban. Megbundáztátok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) nfsu17 válasza tomi_mod (#27) üzenetére


nfsu17
veterán

#22 :U

(#32) Nyugdíjas válasza Tikakukac (#28) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet, hogy sokan,de hogy én nem az biztos :D Az ízléstelen mindenit...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33) Drótszamár válasza rennes6 (#14) üzenetére


Drótszamár
őstag

És hogy mosod ki ha koszos lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#34) Jim Tonic válasza gabor85 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A gravitációs erő nem nagyon változik. :)
Amire te kíváncsi vagy, az a negatív gyorsulás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) tomi_mod válasza nfsu17 (#31) üzenetére


tomi_mod
aktív tag

Hozzászólások el nem olvasásának tipikus esete ;) -de legelább kiderült, hogy nem csak én láttam azt a részt

(#36) Tikakukac válasza Nyugdíjas (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Mekkora lenne, elfüstöl a gép a túl sok fesztől, idő visszateker kicsit állítani a feszkón lefele és kész :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) HyP3b0y válasza Tikakukac (#36) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Távkapcs :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#38) gabor85 válasza Dare2Live (#13) üzenetére


gabor85
őstag

Há nemtom... én azért nem dobálnám kőre a procimat...

(#39) Dare2Live válasza gabor85 (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ne is tedd, szoktak kivüről is lenni rajta smd cuccok. Ha azt beburkolták volna mint rengeteg elektronikai eszközön akár dobálhatnád is....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Jim Tonic válasza gabor85 (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Merthogy? Leszakad az elektron? :)
Viccet félretéve, az smd dolgok, amik rajta vannak, nem nagyon fognak leszakadni. Viszont a telefonokban tökéletesen más cuccok vannak, azokról nem tud semmi leszakadni.
Az SSD-khez pl. abnormális gyorsulási adatokat adnak meg.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) aram01


aram01
nagyúr

zsír cucc kell! :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) ALI_G válasza safike (#26) üzenetére


ALI_G
veterán

Bemész a motorosboltba és veszel egy gerincprotektort, vagy akármilyet amelyikben ez van. A legtöbbet már ilyen anyaggal gyártják. Én is ilyet hordok.
Fura, hogy lehet hajlítani kézzel, de ha kopogok rajta mint az ajtón, akkor visszakopog és betonkemény :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.