Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) schawo válasza Formaster (#241) üzenetére


schawo
titán

Már hogy lehetne 5-re húzni? 8 magot? Az dupla fogyasztás a négyhez képest, mi fogja azt eldisszipálni? Teljesen abszurd az elvárás. 3GHz-en is majdnem utolérte a 4.2-n használt 7700k-t még GTA alatt is, minek oda 5GHz?

Exponenciálisan? Ne beszélj már zöldséget. Tisztában vagy egyáltalán a kifejezés matematikai jelentésével?:U

Persze, mindenki azt vesz, amit akar, nincs is azzal semmi baj, hogy te 7700k-t szeretnél venni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#252) KisDre válasza Formaster (#250) üzenetére


KisDre
senior tag

1600X a te esetedben? 6/12 nem hangzik rosszul, kérdés mi az amire 24/7 megy, bár ha ennyire számít az 1 szálas teljesítmény és magas frekvencia akkor nem hiszem hogy render.

A quad channel kérdéses mennyi teljesítmény pluszt hozna, és miben.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#253) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Azert legkozelebb egy normalis mikrodont adjatok a sracnak.

encapsulation dot1q

(#254) , válasza KisDre (#245) üzenetére


,
addikt

Felhasználó által tönkretett Intel hűtővel én is találkoztam már. Én nem tudom mit csinálnak vele egyesek, de volt, hogy úgy szét volt erőltetve egy-egy lába a hűtőnek, hogy lehetett is kidobni. Meg amikor a kivétel után elfordított nyilat nem fordítják vissza a tetején, és úgy visszaerőltetik. :W De ezek nem a hűtő hibái.

Csak annyi az egész, hogy ahogy kiveszed a dobozból, úgy ráhelyezed a foglalatra, a 4 láb a 4 lyukba. Semmit nem kell se igazgatni, se forgatni, ráhelyezed, benyomod. Nincs erőltetés, nincs erőkifejtés, simán 1 ujjal bepattintható mind a 4 láb. Kivételkor meg elfordítod a nyilat a tetején, és kiveszed. Újra visszarakás előtt persze a nyilat megint vissza kell fordítani az eredeti állapotba (tehát van egy zárt és egy nyitott állás).

(#255) Formaster válasza schawo (#251) üzenetére


Formaster
addikt

Először is a számok beszélnek. De valahogy így volt ez a bulldozer esetében is, nyugtatták a népet, hogy ott a 8mag. Aztán kiderült, hogy mégis sok esetben kéne az az 1 magos teljesítmény.

Oké, optimalizáltak egy processzort egy optimalizálatlan játékhoz ;] Meg még bemutattak 1-2 csilli villi tesztet. Ezt megéltük a bulldozer idején is, aztán a megjelenés után még 1-2 hónapig lázban voltak a lelkes vásárlók, nyugtatták magukat, hogy hú de jó ez, majd leáldozóba lett az AMD. Bízom benne, hogy most nem ezt játszák el, mert akkor tényleg egyeduralkodó lesz az Intel kb örökre, vagy amíg megint el nem felejtjük a múltat.

Száz szónak is egy a vége, mert én nem vagyok se kék, se piros párti, egyszerűen azt veszem amivel hosszú távon jól járok. Ha sikerült nekik villantani pár hónapon belül benevezek egy 17/1800X-re, ha nem akkor várok még tovább, amíg a 6/12 nem a HEDT kategória lesz az Intelnél.

(#252) KisDre: Egyébként én pont egy horror user vagyok, a favorit game-m 2 szálat használ (SC2, talán 5Ghz-el boldog lenne), de abszolút proci igényes, viszont emellett renderelgetek és esetleg még streamelni is újra fogok. Szóval remélem belehúzott a ryzen :R A quad chanel tényleg nem kenyérgond, de ha már ennyire a HEDT-et verjük, benne lehetne az is. Egyébként mivel annyira nincs processzor kínálat ami lefedné az igényemet, már sokszor azon gondolkodok h építek egy agyonrángatott i5-t game-re és veszek egy használt workstationt videózásra. Csak asszony nem értené miért kell nekem még 1 gép :C

[ Szerkesztve ]

(#256) #06658560 válasza Oliverda (#247) üzenetére


#06658560
törölt tag

A négyzetes kapcsolat mióta nem exponenciális? Változott a matek?

(#257) F e Z o válasza #06658560 (#256) üzenetére


F e Z o
veterán

Az, csak nem a magok számával nő exponenciálisan a procik fogyasztása, hanem a feszültséggel.

H2O über alles!

(#258) E.Kaufmann válasza tatabike (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért az AMD-nek voltak jó húzásai, szemben, akivel párhuzamba állítod :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#259) schawo válasza #06658560 (#256) üzenetére


schawo
titán

Feszültséggel, Ohm bácsi, és a 19. század óta. Oké, ez nem ideális ellenállat, de közelítéssel a végeredmény szempontjából az.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#260) #06658560 válasza F e Z o (#257) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mea culpa, a kiemelés mellett az elsiklott.

Schawo: Ohm bácsi sem baxta meg a matekot. A négyzetes összefüggés is exponenciális. A köbös, quadratikus is.

[ Szerkesztve ]

(#261) Malibutomi válasza , (#249) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mivel az eddigiek alapjan a Haswell/Skylake szintjen van egy szalon, es van benne 4/8 mint egy i7-ben a kerdes eleg egyertelmu szerintem.

(#255) euzsolt
A bulldozer eseteben nem irta le Fiery es mas hozzaertok elore, hogy szerintuk ez most tenyleg ott lesz a szeren. Meg nem mutogattak egy szalas teszteket ahol egalban volt az intellel. Ezek ismereteveb szerintem a bulldozeres hasonlat nagyon nem allja meg a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#262) Komplikato válasza Formaster (#241) üzenetére


Komplikato
veterán

"A 7700K-ból könnyen kipréselhető 4.8 akár 5Ghz. Kíváncsi leszek, ezt tudja-e a Ryzen."

Én meg arra, hogy a RyZen-ben is herélt virtualizáció van, mint a K-s procikban, hogy ne lehessen tuningolt workstationt csinálni Intel platformon?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#263) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Intelt felhívtátok?

https://www.coreinfinity.tech

(#264) hommeros válasza Komplikato (#262) üzenetére


hommeros
őstag

Sok benned a düh. Akarsz beszélni róla?

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#265) schawo válasza Komplikato (#262) üzenetére


schawo
titán

.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#266) lezso6 válasza #06658560 (#260) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az exponenciális az pl az e^x, ahol a változó a kitevőben van. Az x^2 nem exponenciális.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#267) lezso6 válasza Malibutomi (#261) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az emberek szeretnek okosak tűnni, ezért nem hisznek el semmit és nekiállnak károgni. Naivnak lenni hülyeség, de ez nem azt jelenti, hogy akkor semmit se szabad elhinni, mert ez csak a ló túlsó oldala.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#268) Formaster válasza Malibutomi (#261) üzenetére


Formaster
addikt

Úgy legyen :R Én tényleg reménykedek. Ha minden jó lenne, akkor végre megtaláltam a nekem kellő procit.

(#269) Baltazár123 válasza lezso6 (#267) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Mert minden újságot és a zinternetet olvasó szagértő tudja, hogy az Intel millyen jó, mert egy szálon mindent ver :)

Tényleg röhej az egész, ahogy itt előadják magukat egyesek, mintha két cikk elolvasása után meg a szokásos közhelyek újra elmondásával máris hiteles szagértővé váltak volna.

Legalább megvárnák a károgással a teszteket, de nem, ők tudják előre és megint, mint mindig igazuk volt. Röhejesek ezek az okoskodások tényleg, de észre sem veszik, mert ők így boldogok.

Én csak azt sajnálom, közben utána néztem, hogy az 1600-as tesztek most nem lesznek, csak később. Engem az érdekelne elsősorban. Persze a nagy testvér tesztjei alapján már lehet sejteni, hogy kb mi várható.

(#270) Ragnar_ válasza , (#209) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ne felejtsd, hogy a Ryzen7-hez csomagolnak még 4 core/ 8 threadet ami esetleg később még jól jöhet 6900k pl. 8/16 és pont bruttó 350k (jelenleg) számlával, persze, ha valaki úgy gondolja, hogy 5 év múlva is max 4-8 szálon mennek majd a játékok annak jó vétel a 7700k, max ha 8+ szál skálázódás van, akkor a 7700k a gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#271) schawo válasza Ragnar_ (#270) üzenetére


schawo
titán

4 szálig jó az i7, utána a 6-8magosok fölényben vannak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#272) Góliát


Góliát
senior tag

Németeknél már beárazva [link]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#273) syberia


syberia
veterán

;]

NDA

;]

(#272) Góliát: A dobozoshoz nem jár gyári hűtés :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#274) miazmá válasza Góliát (#272) üzenetére


miazmá
tag

559€??
Ennyiért elég kemény kék procit lehet kapni.

(#275) Ragnar_ válasza Ragnar_ (#270) üzenetére


Ragnar_
addikt

i7 6950x a 8/16-os intel 3GHz-en... :DDD i7 6850k a 6/12 3.6 GHZ-en, (az árcédulák ismeretében én is 7700k-t vennék az amúgy is megy 5GHz-en ;] )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#276) lezso6 válasza miazmá (#274) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

8 magost nemigen kapsz ennyiért Intel vonalon. S akkor a lapról még nem is volt szó, az AMD alá jóval kevesebbért megkapod, mert csak 2 csatornás a memória-vezérlő.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#277) Góliát válasza syberia (#273) üzenetére


Góliát
senior tag

Valamiért a próbadarabokhoz nem adtak, de szerintem lesz hozzá a dobozban!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#278) schawo válasza Góliát (#272) üzenetére


schawo
titán

Az 1700 a 7700k alatt van árban :Y

(#274) miazmá
6850k-nál kicsit olcsóbb, és jóval jobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#279) Ragnar_ válasza Góliát (#277) üzenetére


Ragnar_
addikt

Úgy tudom az auto tuning miatt csomagoltak jobb hűtőket a tesztcsomagba, a dobozos verzióknál , elvileg 2 féle hűtő lesz a TDP - től függően Wraith Max vagy Spire, az is rémlik, hogy X-es verziókhoz nem lesz hűtő a dobozos verzióban, de ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#280) Sinisi válasza Góliát (#277) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát jah, a végén még képes valaki és hűtés nélkül rakja be, max egy kis kenést adva neki. :D

(#281) hobizoli válasza #20691712 (#228) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az intel inkabb azert csinalta ezt, mert igy nem o neki kell processzoronkent 1000+ labat rakni a CPU-ra, hanem az alaplapgyartoknak kell ennyi a foglalatba

gondolja bele mennyi millio db processzornal az az 1000+ db lab az mennyi db osszesen egyitt

több drón kell ;P

(#282) MATEO6600 válasza #06658560 (#256) üzenetére


MATEO6600
őstag

Azért nagyon durva tagok vannak itt :D
Se a négyzetes se a köbös összefüggés nem exponenciális :W
Az exponencialitás lényegét már leírták előttem, de nem bírtam ki hogy hozzászóljak...

A disszipáció terén is vannak lila ködök úgy látom.
A (dinamikus) disszipáció lineárisan függ a frekvenciától és négyzetesen a feszültségtől, ezt kéne megérteni.

Aki meg 2 processzort csak a magok számával és az órajellel hasonlít össze, felhíván a figyelmét, hogy millió egyéb tényező is szerepet játszik még az architektúrájukban, úgyhogy kár a gőzért :)
Egy azonos órajelű és magszámú Conroe és Skylake között óriási különbségek vannak.

A Ryzen hypot én pl nem értem.
Sokan esnek pánikba és eladásra bocsátják az amúgy fullos Intel konfigjukat, csak mert jön az új proci...
Várjuk már ki a teszteket!
Jelenleg még a játékok 99%ára elég a 4 erős mag, mert egyszerűen ennyi szálra írják a játékok zömét.

(#283) Pete55555 válasza Formaster (#255) üzenetére


Pete55555
addikt

Először is a számok beszélnek. De valahogy így volt ez a bulldozer esetében is, nyugtatták a népet, hogy ott a 8mag. Aztán kiderült, hogy mégis sok esetben kéne az az 1 magos teljesítmény.

Az a baj, hogy nem. Abból indulsz ki, hogy intel 5Ghz=AMD 5Ghz, holott nagyon nem.

A te régi processzorodnál a jelenlegi AMD jóval gyorsabb lesz /ahogy a skylake is gyorsabb/ C2C teljesítményben.

Magyarán a 4 Ghz-s i7-edet simán megérné lecserélni egy haswell 3,5 Ghz-s i7-re is, már az is gyorsabb lenne, ráadásul még kevesebbet is fogyasztana. A skylake/kaby lake/Ryzen meg a haswellnél is gyorsabb.

...Szeretem leracsniztatni...

(#284) antikomcsi válasza lezso6 (#276) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én egy Crosshair VI Hero-t szemeltem ki, az 300 Euró, nem tűnik olyan sokkal kevesebbnek.
Persze, tudom, hogy van sokkal kevesebbért is lap, de ez nem vigasztal.

Másrészt mire ez a fene nagy titkolózás? Jó, azt értem, hogy a specifikációkat nyilván nem szeretnék kiadni minden esetben idő előtt, de ha már szerepet szánnak a játékosoknak is, akkor miért nem lehet a megjelenés előtti napokban, elárasztani a netet játék tesztekkel, hogy tessék itt van, erre vártatok, gyerünk gyorsan előrendelni!

(#285) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Lehet, hogy volt már róla szó...
Mikortól lehet a teszteredményeket nyilvánosságra hozni? 17.3.2. 0:01? Vagy GMT szerint 0:01?
Mikorra várható a ph-s teszt? Maradjunk fenn? Fogja bírni az új szerver?

(#286) antikomcsi válasza kecsetif (#285) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Valakitől olvastam, hogy reggel 9-től, ami nálunk délután 4-et jelent.

(#287) sas55 válasza Góliát (#272) üzenetére


sas55
aktív tag

[link] van itt forintos ár is.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#288) Yutani


Yutani
nagyúr

Remélem, Daywalkernek már guvadnak a szemei a csodás eredményeket látva! :K

#tarcsad

(#289) Scholes9 válasza Yutani (#288) üzenetére


Scholes9
nagyúr

;] ;] :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#290) b. válasza MATEO6600 (#282) üzenetére


b.
félisten

Maximálisan egyetértek.Csak én örülök ennek,várom az olcsó I7 procikat aprón. ;]
Jelenleg ezek a 180 ezres "olcsónak"kikiáltott procik verik a biztosítékot nálam.Lehet Én vagyok túl csóró csak,olvasva a kommenteket,hogy van aki remeg a megrendelesert már.
Engem az érdekel,60 ezerért kinél kapok jobb teljesítményt.Ha használtan,akkor úgy,ha új,akkor úgy.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#291) Televan74 válasza b. (#290) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nyáron lesz egy 4790k 60.000 Ft-ért ! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#292) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Nem vagyok szakértő procik terén, ezért egy gyors kérdés.
Most ezek az AMD procik 150ezer+Ft-ért lesznek? Az szerintem nagyon sok.
Miért fogja megérni ezt venni, mint mondjuk egy i7-es Skylake-et?
(Neharagudjatok, tényleg nem akarom bántani egyik oldalt se, egyszerűen csak nem értem..)

Köszi a válaszokat!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#293) Ragnar_ válasza antikomcsi (#284) üzenetére


Ragnar_
addikt

[link] :C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#294) Aprósólyom válasza Daywalker (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem csináljátok a videót, mert az átlag usert könnyebben meg lehet fogni vele. Youtube csatornát is kell felfejleszteni mellé.
Érdekes, hogy kétféle hűtést csomagoltak. Ezek szerint elvárják, hogy mindkettővel legyen teszt?

Jevons paradox

(#295) x_o_n válasza Ragnar_ (#293) üzenetére


x_o_n
veterán

mi a jó franc kerül ebbe 800 eu-ba?

(#296) MongolZ válasza kiezTe90 (#292) üzenetére


MongolZ
addikt

Az első teszteredményeket látva könnyebb lesz válaszolni a kérdéseidre. Addig mindenki csak a sötétben tapogatózik.

(#297) antikomcsi válasza Ragnar_ (#293) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Igen és?

Ezt most ki kérte? :F

(#298) Aprósólyom válasza kiezTe90 (#292) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem csak ilyenndrágák lesznek. Árban már i3-6100-tólbfelfelé találsz majd alternatívákat. [link] Az majd más kérdés, hogy a teljesítmény, fogyasztás hogyan alakul majd.

Jevons paradox

(#299) syberia válasza MongolZ (#296) üzenetére


syberia
veterán

A forintos árakat látva én jót sejtek. :D

https://howbad.info/

(#300) Ragnar_ válasza kiezTe90 (#292) üzenetére


Ragnar_
addikt

Gyakorlatilag annyi történt szerintem, hogy eldöntheted, hogy AMD-t, vagy Intelt veszel abban a teljesítménykategóriában. (Ár-érték alapján, vagy egyéb szempontok alapján) Nem csak Intel i7 van. És kb. ugyanez várható a többi teljesítménykategóriában is. Ha meg az árszegmenst nézzük akkor ugye eddig az volt, hogy ha 60k-80k procira akkor i5, vagy egy régebbi i7 stb..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.