Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) djculture válasza hobizoli (#500) üzenetére


djculture
félisten

Évekkel később vettem én is egy s754-es athlon64 3000-est na azt úgy meglehetett taposni hogy 2000mhz helyett 2800-on járt és nem volt ellenfele.. Na ez az ami a szorzólockos korszakban hiányzik, Ryzen már jó lesz ebben.

[ Szerkesztve ]

(#502) Casoli


Casoli
őstag

mod.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#503) jedis válasza djculture (#498) üzenetére


jedis
senior tag

96'-ban nyáron vettem meg az első PC-met. ( Intel P133 ).

Már aznap este nyomjuk a haverral otthon a Quake1-et 1000-rel , egyszer csak nagymami bejön ( nagyanyámnál laktam akkoriban ).

nagyi
- mi a sz.r ez már megint ?
én
-új számítógép . :U
nagyi
-a másik nem volt jó ? ( Amiga 500+ )
én
-hát ez jobb.
nagyi
-mennyibe került ?
én
-Őőőőőőő... 20 ezer. :D
nagyi
-Húúúúúúúúúúszezer !!!!!!! Mindjárt ki..szlak vele együtt ! Nincs hova tenni a pénzed ? Ilyen sz.rokra költöd ?

240 volt amúgy ! :D :D :D Még mindig kitagadna ha megtudná, pedig több mint 20 éve volt. :D Hogy miért írtam ezt most le ? Hát csak azért, mert az nekem anno fél éves fizum volt . :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#504) Picco válasza jedis (#503) üzenetére


Picco
addikt

Amiga ftw!

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#505) Dyno válasza djculture (#501) üzenetére


Dyno
veterán

Athlon 64 szerintem az volt az aranykora az AMD-nek, még a Sempronok is nagyon jók voltak az árukért. :K :K

(#506) Benyaking válasza jedis (#503) üzenetére


Benyaking
aktív tag

Nálunk is ez ment. Soha nem mondtam meg az igazi árakat :D Mindíg valami nevetséges összeget mindtam...

(#507) Gyuri27 válasza Dyno (#505) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert a sempik nem csak a cerkákat ették meg annó. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#508) #41133696


#41133696
törölt tag

Nagyjából úgy néz ki, hogy közel azonos áron fognak kapni egy közel azonos teljesítményű AMD CPU-t az Intel Processzoraihoz viszonyítva.

Aztán ez azoknak jól jöhet, akik eddig kivártak, és nem váltottak az évek alatt AMD-ről - akik megtették mint például én is -, azok nem fognak visszaállni. Tegyük fel, hogy behozta a lemaradást 5 év után az AMD. Oké, ez van most. No és jövőre?

Nos én úgy látom az AMD helyzetét, mint ahogyan az angolok Dunkerque-nél, amikor már azt is győzelemként értékelték, hogy sikerült meglépniük a németek elől. Persze Churchill megjegyezte, hogy háborúkat nem evakuálással szokás nyerni.

(#509) BReal válasza #41133696 (#508) üzenetére


BReal
addikt

Vélhetően kapsz egy, az FX-eknél játékra sokkal erősebb CPU-t ilyen-olyan munkákhoz szükséges gyorsabb feladatvégzéssel kiegészítve egy mezei i7-hez képest. Szóval egy kellemes egyveleg várható.

[ Szerkesztve ]

(#510) Gyuri27 válasza #41133696 (#508) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kell, hogy most lenyomja az intelt. Legyen partiban, olcsóbban. Azaz legyen alternatíva.
Aztán a kövi steppingeken, rájzen 2-n ráérnek reszelni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#511) poli27


poli27
veterán

mikor lesz kirakva a teszt nem tudja vki? :D

(#512) User64476


User64476
őstag

Na én akkor most benyomtam az autorefresht 5 másodpercesre.

Gyuri27: partiban a csajod van :D

[ Szerkesztve ]

(#513) Ragnar_ válasza ceripapa (#480) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nah mostmár AMD proci is kihajcsa a VGA-t :) (jah, RX480 ? azért egy 1080-al is tesztelhették volna..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#514) Ragnar_ válasza #48613632 (#490) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#515) Dyno válasza Gyuri27 (#507) üzenetére


Dyno
veterán

De nem ám, szép korszak volt. :))

(#516) EVL2


EVL2
aktív tag

Imádkozzunk a Ryzenért! RYYYZEEENNN!!! :R RYZEEEN!!! :R RYZEN! :R Kérlek add hogy olyan jó legyen mint aminek mondanak és persze piszokul olcsó. Ha csodás ígérgetéseiket most az egyszer tényleg beváltja az AMD van esélyem olcsóbban venni az új procimat. Nem nagyot kérek én csak hogy 100eft körüli ára legyen a 7700K-nak.
Még 1x éljen a RYYYZZZZZZENNN! Hátha új korszakot hoz el a számítástechnikában és ösztönzi a fejlesztéseket na meg persze a versenyképes árakat! :K

UI: Na meg persze ha tényleg combos és az ára is ütős lesz még forduló pont elé is állíthat. Nem zárkózok el semmitől sem!

[ Szerkesztve ]

(#517) schwartz válasza EVL2 (#516) üzenetére


schwartz
addikt

Ki nem szarja le most a 7700K-t!? ;] HAJRA AMD!!!! :DD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#518) EVL2 válasza schwartz (#517) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én is az az AMD-nek drukkolok! Hajrá! Hajrá! Kényszerítse térdre az Intelt! Mindenki jól járna vele. Legalábbis pénzügyileg. :K

(#519) attila9988


attila9988
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=C2zSBXLABFE

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#520) User64476


User64476
őstag

Mi a bré van már, anandnál már kint van a teszt...

(#521) Gyuri27 válasza User64476 (#520) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#522) Zoltn válasza User64476 (#520) üzenetére


Zoltn
senior tag

Szerinted mennyi oldal letöltést generál pluszban most ez a hype? :D Én tuti csak este raknám fel a PH helyében, hogy megduplázzam a látogatottsági adatokat! :DDD
Vagy nem tudom hogy működik ez. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#523) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Mindenki a külföldi oldalak tesztjeit olvassa?

mod: Az AMD visszatért az Enthusias szegmensbe! :K :C

[ Szerkesztve ]

(#524) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=OXbOC_OyvG4

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#525) attila9988


attila9988
őstag

Azt hittem kint lesz már a teszt.... mindenhol kint van már, csak itt nincs.

Gyújtsuk fel a forum -ot... :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#526) lezso6 válasza attila9988 (#525) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De akkor AMD processzorral... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#527) Daywalker válasza attila9988 (#525) üzenetére


Daywalker
addikt

Percek kérdése...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#528) #41133696 válasza attila9988 (#525) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ennyire nem megy az angol? Magyar oldalon kívül már mindenkinek megvan az élmény :D

(#529) attila9988 válasza #41133696 (#528) üzenetére


attila9988
őstag

Attól hogy elolvasom az összes nemzetközi oldalt, még kíváncsi vagyok a ph tesztjére. Pusztán azért, mert kellőképp átfogó, alapos tesztek szoktak lenni, illetve mert vártam rá, hogy ezt is elolvashassam.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#530) Pécsi gyerek válasza Daywalker (#527) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#531) #48613632 válasza EVL2 (#518) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Én is az az AMD-nek drukkolok! Hajrá! Hajrá! Kényszerítse térdre az Intelt! Mindenki jól járna vele. Legalábbis pénzügyileg."

Ez messze nincs így, sajnos. Csakis a 2. helyezett engedheti meg magának, hogy olcsó legyen, azt is csak azért, hogy szerezzen egy szeletkét a piacból.
Elég abszurd helyzet állna elő, hogyha az AMD jelentős sebességfölényre tenne szert, és olcsóbb lenne az Inteleknél. Ugye akkor az Intel vinné lejjebb az árakat, persze mindenki legnagyobb örömére, és onnan az AMD előnye, gyakorlatilag semmibe veszne. (Drágább de gyorsabb - na és?)

Ennél valószínűbb, hogy szőnyeg alatt alakítanák ki az árakat, és osztanák fel a piacot, mert nekik jobb, ha mindenki keres, mintha senki sem.

Erre egyébként jó példa a Huawei, ami a P8 idejében egy olcsó, és jó felsőkatos teló volt. A P9-re már ráhúztak egy lapáttal, plusz ugye bejött a Porsche excluzív kiadás, cirka fél milláért.
A P10 most jelent meg, és máris iPhone árban nyomjak. Számomra nagyon kérdéses, hogy az eladások hogyan fognak alakulni. Tetszik a hüvely, ez van a családban, de a P10 esetén kétségeim vannak. Nekem 750 fontot már nem ér, akármilyen faja. (270ezer HUF)
A plus pedig még ennél is drágább.

szerk:

ITT a teszt

[ Szerkesztve ]

(#532) jedis válasza EVL2 (#516) üzenetére


jedis
senior tag

Tesvírem ! Meghalgattattak az imáid ! :K :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#533) Casoli


Casoli
őstag

Renderelésben durva az AMD. Kérdés, játékban mit fog teljesíteni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#534) Darkylmx válasza #48613632 (#531) üzenetére


Darkylmx
tag

Mert most az intel drágább és gyorsabb processzorjaira mindenki azt mondja, hogy "na és?"

(#535) EVL2 válasza #48613632 (#531) üzenetére


EVL2
aktív tag

"Ennél valószínűbb, hogy szőnyeg alatt alakítanák ki az árakat, és osztanák fel a piacot, mert nekik jobb, ha mindenki keres, mintha senki sem."

Szerintem mindenképpen ez a valószínű forgatókönyv. Ahogy te is írtad ez a bevált módszer.

(#536) #48613632 válasza Darkylmx (#534) üzenetére


#48613632
törölt tag

Platform váltásról beszélek.

(#537) Darkylmx válasza #48613632 (#536) üzenetére


Darkylmx
tag

Ok.

(#538) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#539) EVL2 válasza jedis (#532) üzenetére


EVL2
aktív tag

Sajnos az én szemszögemből ez katasztrófa. :( Játékra jelenleg az árához képest használhatatlan az új csúcsszupi AMD, de egy kis foltozással még használható is lehet.

(#540) Darkylmx válasza EVL2 (#539) üzenetére


Darkylmx
tag

Nekem mondjuk az a két játék kevés, hogy azok alapján véleményezzem, meg nem is játszok velük. Szóval szerintem elég jónak tűnik és többet hozott mint az én pesszimista elvárásom. Sokkal többet.

(#542) EVL2 válasza , (#541) üzenetére


EVL2
aktív tag

Hát igen ez a baj. Most már kezd beigazolódni amit sejtettem. Ha csak játékról van szó a ryzent utolérem egy 3770K-val is. Sajnos nekem csak játékra kell a gép (netezni, filmezni, stb.) Lehet spórolósra is fogom és keresek egyet az aprón. Mielőtt még durvábban elszabadul az ára.

(#543) , válasza EVL2 (#542) üzenetére


,
addikt

Pont ez fogalmazódott meg bennem is, hogy ezek után nem hogy lefele mennének a használt i5/i7 árak, hanem még talán fölfele is. Ráadásul elég ritka is a 1155-ös i7, szóval biztos, hogy meg is fogják kérni az árukat is.
Szerintem az otthoni felhasználók (magánszemélyek) 99%-ának pont a játékok alatti teljesítmény lenne a lényeg.

(#544) EVL2 válasza , (#543) üzenetére


EVL2
aktív tag

Úgy látom egyre több dologban értünk mostanában egyet. :K :DDD

(#545) Sinisi válasza EVL2 (#544) üzenetére


Sinisi
senior tag

Jó az ha konszenzus fan van. :)

(#546) Formaster válasza EVL2 (#542) üzenetére


Formaster
addikt

Noha gamer meg minden de játékra sosem a HEDT volt való, oda 7600 vagy 7700k. Kevesebb magon nagyobb az órajel értelem szerűen. De ide majd jön a ryzen 5, ha meglépik 4-6 magon az 5 ghz környékét én váltok. Főleg ha ócsóbb lesz mint a kék vonal.

(#547) hobizoli válasza Formaster (#546) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem lesz az
es az 5GHz se fog jonni egyhamar, figyeld csak meg :U

több drón kell ;P

(#548) Formaster válasza hobizoli (#547) üzenetére


Formaster
addikt

Lópikula nem lesz itt gyerekek... most néztem rá a tervezett flesorakozásra...

A 6-4 magos modellek el sem fogják érni a 4Ghz-et, eddig úgy fest h tuning potenciál meg 0. :U nem akarom elkiabálni, de a gamerek ismét nem lesznek boldogok.

(#549) schawo válasza Formaster (#548) üzenetére


schawo
titán

Ez egy régi, több hetes info, amiről kiderült, hogy téves. Az 1600X órajele ugyanaz lesz, mint az 1800X-é.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#550) EVL2 válasza Formaster (#548) üzenetére


EVL2
aktív tag

Igen, nekem 3 opció volt lehetséges. Az első az hogy teljes platformcsere és 7700K. A második a költségtakarékos megoldás egy 3770K használtan amíg bírja, bírja alapon.... A harmadik legvalószínűtlenebb meg a Ryzen volt, sajnos előre éreztem hogy gamer szinten ....
Tényleg remek árversenyt fog csinálni a munkára szánt felső kategóriás pociknál, de ez nem fogja azoknak a prociknak az árát csökkenteni ami engem érdekel. Sajnos, szerintem borítékolható hogy a 7700K árait ezek után nagyon minimálisan tudja majd befolyásolni és örüljünk ha nem fog emiatt drágulni.
Gratulálok az AMD-nek hogy feltámadt! Ők meg gratulálhatnak a marketing osztályuknak. Remek munkát végeztek. A lényeg hogy legyen RGB-s gyári hűtő a munkára szánt procikon is! :((( Eddig igazán nagy csalódást okoztak.... Remélem ez még változhat, de ... Pedig én is hinni szerettem volna bennük.

UI: Nem vitatom remek proci lett a 1800X munkára. Biztos 10. 000-vel veszik majd a munkahelyekre mert ugye ma mindenki videót vág. Elég szűk réteg az aki ezért fog rajongani, elvakultság nélkül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.