Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) sb válasza Chaser (#10) üzenetére


sb
veterán

Nem zabál. Írtam neked nemrég másik topicban.
A 4650G 4.2-4.4GHZ-es ram mellett és hozzá fellőtt SoC órajellel/fesszel is idle 27W konnektornál mérve. Mellette 2db NVMe SSD, 1db 3.5" HDD és 4-5db venti.
Ebből - meg a neten fellehető ugyanezt alátámasztó mérésekből - látszik, hogy 20W alá bemegy a teljes rendszer konnektornál mérve is.
Desktop lappal és ram mellett, azt ugye nem lehet alóla kiszedni. Plusz ATX táppal ami itt azért rendesen rátesz hatékonyságban.

De amúgy van kimért review noti procikra is. Pár W-ból elmegy az egész noti.

Asztaliból a múltkori hsz-emnél még csak Zen+-om volt, most van egy sima 3600 is. Azt hittem csak a Zen+-nak köszönhető a többlet és a Zen2 jobb lesz az ugyanolyan felépítés ellenére is, de jóval többet eszik ez is.
+15W a különbség 3600-as rammal vs Renoir+4200.

Hwinfoban sem hasonlóak a fogyasztási adatok. Cpu package, PPT Renoirnál 4-6W, 3600-nál 26-28W idle-ben.

ON:
Erős a cpu rész, de nekem az jön le a tesztekből, hogy többet is kajál terhelve: avagy fordítva: ha nem engedik akkor alacsonyabb az órajel amit az IPC ellensúlyoz. Az energiamenedzsment-fejlesztések a Lucienne-nél is megvannak, ott direktebb lehet az összehasonlítás a Renoirral de sem ott, sem itt nem látom a nagy előrelépést üzemidőben.
Ami nem azt jelenti, hogy nem rossz. A Renoir is nagyon jó szvsz.

@Abu, nem cserélték le véletlenül a dekódoló részt a Vega mellett (ahogy a Renoir is újat kapott) és kapott AV1-et is a gpu? :) Sehol nincs semmi konkrét adat róla amit találtam volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.