Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) Yutani válasza Z10N (#39) üzenetére


Yutani
nagyúr

De amugy ertem mar. Az faj neked, hogy elveszti az erteket (ez amugy irigysegre vezetheto vissza).

Nagyon rossz felé tapogatózol! Sose voltam irigy, nem sajnálom senki s3ggéből a lóf@szt! :P

A használt piaci árképzéssel nagyjából egyetértünk, azzal nincs gond, mindennek esik az ára (kivéve az 1050Ti-t), ez természetes. Ahogy az is, hogy nem befektetésként tekintünk a hardverre, legfeljebb akkor, ha munkaeszköz, vagy bányászunk.

Mondom még egyszer: Bolti új árakról beszéltünk, és erre hozol egy nem bolti új terméket alternatívaként. Igen, mindenki tudja, hogy használtan milyen jól lehet járni például a procikkal (ezért van nekem is R5 1600X, ami nyilván sokkal jobb vétel használtan egy új 2300X-hez képest). Igen, bárki, aki időt szán rá, az tud jobbat a secondhand piacon a bolti új termékekhez képest. Ugyanakkor de jó, hogy sokakat ez nem érdekel, mert különben te sem tudnál olcsóbban vásárolni, amikor eladják az újonnan vásárolt terméket.

"Ja, és ha ennyire akarod, vedd fikának."
Ha meg tudsz valamit ervelni vagy prezentalni tudod az elvet ami menten validalni lehet akkor nem teszem. De ami log a levegoben alatamasztas nelkul azt nem nezem sokra.

Nem tudom, a bolti új árakat hogyan kéne még alátámasztanom. Az új termékek árképzése egy dolog (szerintem is mondjanak le), de a gyártók nem fogják felülvizsgálni azt, hiába vergődik Z1ON a PH fórumán és gyárt magának mindenféle elméleteket és referencia értékeket.

Még egyszer mondom, új terméket új termékhez hasonlítottunk, a használt (árú) termék bevonása a képletbe borít mindent.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.