Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

1. Emlékeim szerint nem igazán panaszkodtam sose egyetlen tesztnél sem.
.
.
.

2. Ez a teszt tényleg harmat gyenge lett... (okokat már leírták mások)

:W

(#252) gbors válasza Chaser (#233) üzenetére


gbors
nagyúr

Hogy én mire bővítem? Bármire, mert cserélem az alaplapot is.

(#234) Norman M249: ezzel bizonyos használati esetek mellett egyet tudok érteni (mások mellett meg nem - a single player játék alsókategóriás VGA-val pl. ilyen), viszont eddig a 2C/4T vs 4C/4T volt a téma. Az "office-ra / youtube-ra elég" típusú lőzungokat szerintem nem érdemes előhúzogatni, mert csak komolytalanná teszed velük az addigi mondandódat. Bőven van, amire nem jó, ez tény - ez viszont messze nem azt jelenti, hogy semmire sem jó.

(#245) Abu85: gyönyörű a példa, mert pont ezekre a terhelésekre jó a HT. Az a sok driver szál egy kivételével nem folyamatos nagy terhelést ad, tehát kitűnően lehet bűvészkedni alattuk a fizikai erőforrásokkal. Minden bizonnyal ezért van sokkal közelebb játékokban a 4560 a 2200G-hez, mint általános alkalmazásokban.
Mikor küldöd a tesztet, amiből kiderül, hogy milyen sokkal gyorsabb a 4C/4T a 2C/4T-nél? :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#253) icon válasza Qkackca (#220) üzenetére


icon
senior tag

Javítottam amit észrevételeidben jeleztél: SPECwpc 2.1-ben ment a kérdéses három mérés, mely bechmarkjaiban az a közös, hogy az összes magot terhelik, tehát alkalmasak processzortesztelésre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#254) Pécsi gyerek válasza Chaser (#249) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

No.Nem keverek én semmit.Bővíthetőség.Mivel nekem megvan az 1151 platformom,ezért adhatnám el cserekor a lapot,procit. Már azon bukok valamennyit.Ha így nézem nem jövök ki sokkal drágábban,egy procicserével,még ha az drágább is és kevesebb magal van.Másik eset csórónak csak a 17 ezres g4560- ra tellik,megveszi most,és később rászakad az otp (ami tegyük hozzá k ra nem jellemző ebben az országban) és vesz egy i7 7700- et .És...lehet hogy nem 6 magos procija lesz,de az eggyik legjobb játékos procija lessz.Ez a te nagy bajod?De sz@r opció mindkettő tényleg :C
A továbbiakban mindenben igazat adok neked,hátha attól lenyugszol.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#255) Chaser válasza gbors (#252) üzenetére


Chaser
titán

tehát semmire, jó válasz
tegyük hozzá h szép és jó, h 1030 gpu-ban erőben több amit 2200g tud, de a 4560 min fps-ei annál csúnyábbak, egy szép kiegyensúlyozott konfig, érdemi játékra kevés, míg 2200g mellé egy 1050/ti későbbiekben cpu oldaláról sem lesz csúnya, jelenleg pedig "el lehet lenni vele", ami persze erősen szubjektív

Pécsi gyerek látom lemaradtál, arról van szó _most_ mit érdemes venni
örvendetes, h neked van egy 4560-as konfigod, jó egy éve jó vétel is volt, főleg mikor 15-16e-ért dobálták, annyi pici változás történt azóta, hog az amd kidobott egy új szériát, amivel átrendezte a piacot, előtte nem volt 4 mag intelnél 50e alatt, most alig 30 fölött van náluk is, amd-nél pedig jelenleg ezért az árért egy eddigieknél sokkal erősebb igp is jár a csomagba
platform cserénél új alaplappal újra indul 3 év gar, sokan hajlamosak elfelejteni, mert igen csúnya árak vannak intelnél már nem kapható használt lapok árainál
továbbá, én nyugodt vagyok, és nekem egészen biztosan nincsenek értelmezési problémáim, és nem mantrázom a 4560-at, szép volt, jó volt, de leáldozott neki
neked megfelel? használd egészséggel

szerk: i7 7700 az egyik legjobb játékos cpu? ma is tanultam valamit, de azért részemről annyi pénzért egy gagyi 8 magos amd-t vennék, nem egy túlárazott 4+4-et, amit csak azért tudtak annyiért adni mert nem volt konkurens, vagy ha már intel egy 8400-et gagyi 6 fizikai maggal, kb 15-20e-rel olcsóbban, de te pénzed, felőlem azt veszel belőle amit akarsz:) - és nem kell válaszolni, fárasztó mindig alapjaitól újra kezdeni :d -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#256) Goldberg03


Goldberg03
tag

Köszi a tesztet.

(#257) BrezaJ válasza gbors (#231) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

A tesztek programjai mint gondolom tudod többnyire egy szálra vannak optimalizálva mivel Intel piacvezető szerepe és egyszálas teljesítménye magasan messze vezet, még Ryzen mellett is jobb. De! Csak ezért jobb. Ha megnézed a tesztek több magára/szálra optimalizált mérőprogramjait akkor egyből látszik a különbség. Ahogy min1% fpsen is látszik játékok alatt. Az iGPről nem is beszélek. Vagy felhasználói oldalon is pl i7 6700K játék+stream akad, míg Ryzen 5 1600x mellett ugyanez nem. Ez tény pl. Akkor ne azzal védekezzünk hogy az Intel (és AMD) által eddig fagyott piac miatti egy szálra optimalizált, amúgy totál maradi felfogás miatt elég a 2 mag. Aktuálisan igen, ha így vesszük igen. Csak szerintem nagyon gáz hogy ott tartott eddig a piac hogy hiába van közel 10 éve 4 mag consumer piacon, 1 szálra optimalizálunk. Ez változott meg a konzolok és Ryzen és állóvízből mozdulás miatt. A két mag nagyon-nagyon rövid időn belül alkalmatlan lesz modern!!! alkalmazások jó futtatására. Amúgy a régi kis egyliteres Daihatsummal is kiválóan elmegyek 90km/h vegsebesseggel Pécsre több mint 3 óra alatt, de azért az újabb VW Caddymmel nem kicsit gyorsabb és kényelmesebb és biztonságosabb. De igaz, a Daihatsu is elmegy. Csak elvileg az informatika nem arról kene szóljon hogy meddig tudom ugyanazt a régi módszert 10 évig eladni borsos áron monopóliumot tartva ezzel a fejlődési piacon, meggátolja az előrelépést. Aztán amikor jön egy olcsóbb, potenciálisan és aktuálisan jobb technológia akkor azzal érvelek hogy de gyerekek eddig ez elég volt, ne használjuk ezt az újat, hat nem is optimalizáltak rá, nem is kell, itt van a drágább (ár/értek) gagyival régebbi gyengébb az is elég még. Majd ha papíron van kimutatás akkor tovabblepunk.
Úgy gondolom fordítva kéne legyen... technológiai innováció—>előrelépés, optimalizálás—>újabb innováció. Igen eddig nem innovatív senki, de most igen.

[ Szerkesztve ]

(#258) Chaser válasza BrezaJ (#257) üzenetére


Chaser
titán

amikor verseny van, mindjárt megindul az innováció is..érdekes dolgok ezek - vagy inkább nem érdekesek, sajnos:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#259) BrezaJ válasza BrezaJ (#257) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Ja és akkor legyszerűsítem: g4560 nem mai csirke, alaplap kuka ha frissíteni akarsz, egyáltalán nem jó az elkövetkező évek már most látható trendjeire, igp egy talicska a most itt tesztelt Porschehoz képest, és árban sem versenyképes az új, jövőbe mutató még két évig frissithető alaplapú, gyorsabb és jobb APUnál. MA már nem éri meg 4560at venni. Ha már van még maradjon nyilván inkább gyűjts pluszpénzt jobb váltásra mint 2200g, de váltanod érdemes/kell előbb utóbb úgy is, ha jó ár/érték arányt tartva szeretnél előre lépni vagy csak szimplán telik az idő. Ha nem kell előrelépés mert ez a Pentium mindenre jó ami kell akkor meg értelmetlen bizonygatni hogy nem is jobb a 2200G, mert akkor csak önigazolásról van szó. Azért meg ne az AMD uj CPUi legyenek lehúzva mert kiderült hogy Intel ült a babérokon addig amíg nem volt verseny és hirtelen ugyanazon az áron +2mag és plusz MHzek jönnek...

[ Szerkesztve ]

(#260) gbors válasza BrezaJ (#257) üzenetére


gbors
nagyúr

(#255) Chaser, (#257) BrezaJ: srácok, nekem itt elfogyott a cérna. Égbekiáltó hülyeségeket írogattok ("a 4560 min fps-ei annál csúnyábbak", "tesztek programjai mint gondolom tudod többnyire egy szálra vannak optimalizálva"), amiket az eddig általam linkelt 3 teszt mind cáfolt, meg olyanokat próbáltok a számba adni, amiket sosem mondtam ("elég a 2 mag"). Vagy linkeljetek valamit, ami alátámasztja a mondandótokat, vagy én a magam részéről befejeztem, mert ez így komolytalan.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#261) Chaser válasza gbors (#260) üzenetére


Chaser
titán

ha szerinted égbekiáltó hülyeség, h gyalázza min fps-ekben a 2200g a 4560-at, én kérek elnézést:) tényleg komolytalan
csak kár mantrázni másoknak egy döglött platformot, mert ha bővíteni akarna fél-1 év múlva nagyot koppan, de legalább lesz 1030-a mellé
semmi olyasmit nem mondtam, "h elég a 2 mag" szöveged van, ha már több felé kommunikálsz, akkor legalább ne többes számban
elég egyébként 1 mag is, a kérdés mindig az: mire?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#262) Pécsi gyerek válasza Chaser (#255) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Mint írtam mindenben igazad van :DDD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#263) Pécsi gyerek válasza gbors (#260) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A cérnához csatlakozok én is :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#264) sb válasza Chaser (#261) üzenetére


sb
veterán

Az.
Belinkelte a teszteket (és nyugodtan lehet keresni más tesztet is, ugyanez lesz benne) amikben alig van különbség köztük.
És igen: min fps-ben.
És igen: mai, cpu intenzív, több maggal is skálázódó játékokban.
Ami egyébként nem egy Pentium terepe... legalábbis jellemzően nem AAAAA+ gamingre meg BF1 multi min 240fps-re szoktak ilyen procikat venni.

Ennyit akart mondani...
De egyébként ugyanez volt már a Ryzen előtt is, hogy hádevalósnégymagos az Athlon!!!négy!négy. ;) Amikor még kevésbé voltak több magra skálázódó játékok és harmatos volt az egyszálas is.

Félreértés ne essék: A Ryzen már egy szálon is jó. Szvsz abszolút erőben is igen jó, nem csak ár/teljesítményben. Bármelyik...
Ezek az IGP-k meg a k*va jó kategória. Az alig növekvő ram sávszélesség mellett 5Ft-ot nem tettem volna rá, hogy érdemben javulnak... és szinte rádupláztak a régire.
De ettől még a fenti 2/4 temetős gondolatmenet a belinkelt tényekkel szembemenő hülyeség.
Persze biztos van legalább 5-10db játék az univerzumban amire tényleg totálisan használhatatlan lenne, a 4/4 Ryzen meg nem... kérdés, hogy ettől b*zi lett-e. Kicsit ilyennek érzem a fikázását.

(#265) Pécsi gyerek válasza Chaser (#255) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

" szerk: i7 7700 az egyik legjobb játékos cpu? ma is tanultam valamit " A konklúzió nagyjából ugyan az, mint a Díszbemutató tesztben. Az új AMD Ryzen bitang erős, számítási teljesítményben egyszerűen lemossa az Intel 7700K-t, elég csak ránézni a processzorokat izzasztó Cinebench eredményeire. A hőfokkal sincsen gond, mindössze néhány fokkal melegebb az 1700X, mint a 7700K, tehát szalonnasütésre egyformán alkalmas vagy nem alkalmas a két processzor.
A gond továbbra is az, hogy a játékok nincsenek optimalizálva a sok magra és a Ryzen extráira, ezért bármennyire is fáj ezt mondani, az aktuális állás alapján játékos PC-hez egyelőre jobb választás az Intel. Idézet egy pcx tesztből :) Nesze neked 8 mag...de én kérek mégegyszer elnézést. U.i.:nem mai teszt,de sokat nem változott szerintem a helyzet.Amúgy PH-n egyszer találtam egy régi tesztet.Azon ment a filózás akkoriban,hogy kell e a 4 mag.A végszó az lett akkor ott anno,hogy jobban jár az ember ha később vesz csak 4 magos procit,amikor jobban kihasználják a programok.Évekig utána az ment hogy majd most aztán 4 mag alatt nincs élet.Hát de.Most ha visszamennék az időbe a kis pentiummal 2 maggal,sokan csak bután néznének maguk elé. :DD És persze a sok mag a jövő,de majd valamikor.Nem úgy tűnik nekem hogy rohamossan haladnánk afelé,csak a szokásos szép lassan majd lesz valami belőle.Addig meg áljon a pénze a nyavajának benne." év múlva talán körűlnézek,és majd meglátom akkor mi a helyzet.Na pá ;]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#266) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

[link] [link] Az én procim meg most is 17 ezer,a ryzen annyival drágább,hogy az már más kategória.Szóval jó az a pentium ennyiért.Nem ad annyival többet a kis rizsa,hogy megérje az embernek.N léptem a topicból :R Ja amúgy vga nélküli gépbe ezt az amd-t venném,király az igp-je. :K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#267) ddekany


ddekany
veterán

Gáz, hogy ennyire csak az IGP érdekes mindenkinek. Ezek szerint az AMD esélytelen, ha valaki csak akar olcsón egy 4 magos rendszert, és pont mindegy neki az IGP. Akkor is, ha az alaplap árak miatt nyerő lenne épp, mert mindenki csak az IGP-n pörög, akinek az mindegy, még sem fontolja tán.

[ Szerkesztve ]

(#268) ddekany


ddekany
veterán

Ha még már játékok, biztos nyerő az, hogy ragaszkodik a teszt a 1080p-hez? Nem jobb kompromisszum 720p és magasabb fps illetve minőség?

(#269) BrezaJ válasza gbors (#260) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Azért vegyél már vissza... nem égbekiáltó hülyeség. Itt van a teszted, ahol le van írva amit mondtam tessék. https://www.anandtech.com/show/12425/marrying-vega-and-zen-the-amd-ryzen-5-2400g-review/7

(#270) BrezaJ válasza sb (#264) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

https://www.anandtech.com/show/12425/marrying-vega-and-zen-the-amd-ryzen-5-2400g-review/7

(#271) BrezaJ válasza Pécsi gyerek (#266) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Na jó tudjátok mit igazatok van. Költsetek el és mantrázzátok hogy ma 17 ezret+30e dVGAra költeni totál megéri egy olyan platformra ami MA még épp jó, fejleszteni egy vagyon (ha valóban fejleszteni akarsz). De a cca +15 ezret nem éri meg egy jövőtállóbb, vgat spórolható (cca 30e!!!) konfigért, ami nagyon fejleszthető és totál megéri az árát. És mégegyszer mondom az tök oké ha g4560 van mert vetted korábban, mert valóban ma még jó. Én azt mondtam újonnan már nem éri meg ha a pénzedből amit budget configra költesz minél kevesebbet akarsz “veszteni”. De ezekre az érveimre eddig se jött válasz csak az hogy égbekiáltó hülyeség az egyszál meg a jövő felé mutatás... (amikor egyik sem az, ezek tények, ha valaki nem olvasta el mit tud a Ryzen, akkor ennyi, ez már nem a bulldozer 8mag éra...)

[ Szerkesztve ]

(#272) kisza25 válasza ddekany (#267) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Félre érted, a CPU rész nem változott, a 2200G ~1300x, a 2400G ~1500x azok meg már rég lelettek mérve, innentől csak az igp érdekes:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#273) nyakdam válasza ddekany (#267) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Szerinem pont, hogy választ kapsz a kérdésedre a tesztből. A CPU rész lett igazán tesztelve és mind a 8100 mind a Ryzen ott van a 7. genes i5 körül. Szóval lehet olcsó 4 magos DVGA-s rendszert kihozni belőle, amivel 21-ről induló B-s lapokkal tuningolható is a Ryzen.

(#274) Chaser válasza sb (#264) üzenetére


Chaser
titán

csodák nincsenek, az athlon gyenge próbálkozás volt, a zen ipc-ben már nagyon közel van, akármelyik akár alacsony órajeles i5 alázza a g4560-at min fps-ben, így kénytelen a 2200g is
ettől nem használhatatlan a 4560, de _új vételnél_, sztem erősen el kell felejteni, drágán bővíthető, kvázi nem bővíthető emiatt, illetve szigorúan játék mentes környezetbe oké, a 4 mag ára annyira leugrott h nem érdemes alá menni
házon belül 8100, 1-2 hónap ás jönnek az olcsóbb lapok - megint más kérdés h ott igp sokal gyengébb és fentebb lépkedve drágul a felhozatal -

Pécsi gyerek
7700 80e-től felfele van
szted sok magot nem használják ki a játékot, rendben, akkor meguntad/kevés a zen, veszel 50e alatt 4+4 cpu-t, vagy 60-ért 6+6-ot, maradék pénz megmarad - i7 7700 különbsége -, veszel mondjuk ssd-t belőle, vagy elnyaralod, bármi, nem feleslegesen veszel drágán egy felső közép kategóriába lecsúszott cpu-t, ennyire egyszerű, mondhatod hogy nem az, de már az, ha tetszik, ha nem, a 4560 pedig az olcsó amd/intel 4 magos cpu-k miatt szintén ekkorát zuhant, reálisan mostani árának max 10k kellene legyen, mikor nem volt 4 mag 50e alatt akkor sem adták olcsóbban, kivéve azt a pár hetet amíg 15-16e volt tavaly, max 10k-nál már lenne akkora különbség, ha az ember biztos nem akar feljebb váltani megveszi legolcsóbb lappal aztán mellé egy vga, így viszont sztem már nem sok értelme van, egyre lejjebb kúszik a 8100 ára és a 2200g is elérhető több helyen kicsivel 30e alatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#275) BrezaJ válasza Pécsi gyerek (#265) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Na igen, a kulcs az optimalizálás. Azért lesz most rövid időn belül változás mert pont hogy intel átállt a min. 4 magra (i3), 6 magra (i5) 6/12 mag/szálra (i7). És erre a piac is lép, mert már van miért. mert a legtöbb ember (inteles) gépében min 4 mag lesz, vagy 6, és az AMD 4/8as procijai is versenyképesek lettek (ár/érték). Ezért mondom, nem én találtam ki, hanem a szakmai lapok, hogy most jön az ugrás, mert a piac ott tart. Nem csak desktop de mobile (laptop) fronton is, már 4/4 és 4/8 az uj gépek procija. És ez a lényeg. Business, Workstation, consumer, mindenhol ma ha újat veszel alapból 4 magot adnak, ha nem többet. Míg egy éve!! még csak 2/4es volt a 60-70%.(laptop fronton. És ez a lényeg, hogy ma már minden szegmensben (desktop, mobile) 4 mag igazából az alja.

[ Szerkesztve ]

(#276) ddekany válasza kisza25 (#272) üzenetére


ddekany
veterán

De nem ugyan az a CPU rész... Ha jól tudom 1300x és társaiban 2 core complexben volt szétszórva a 4 mag, ebben meg csak egyben, aztán még volt minimális fejlesztés a mag energiagazdálkodásában is. Meg a IGP is fogyaszt valamit normál (azaz nem játék) használat mellett is, szóval ez is érdekes, mikor az Intel megodásával vetjük össze.

De minden esetre sajnos gyenge lett a cucc, főleg pont a fogyasztás. Innentől kedve, ha csak az veszi Intel helyett, akinek számít a gyorsabb IGP... na meg aki nem akarja az Intel tömni pénzzel. De, per pillanat még az is vehetné, aki nem akar egy LGA-1151 300-as alaplapért minimum 37e-t ( :Y ) leszurkolni, míg a Ryzen alá való már 15e-től van.

És amúgy szerintem ez a termék önmagában azért fontos, mert nem kell mellé videó kártyát venni. Ez a gyorsabb modelleknél is jól jönne, mert a vásárlók jelentős részének gondolom bőven jó az IGP, még Intel teljesítményel is. Tehát itt kéne megmutatni, hogy ha az IGP nem érdekes, csak legyen, akkor lenyomják-e az Intelt.

[ Szerkesztve ]

(#277) ddekany válasza nyakdam (#273) üzenetére


ddekany
veterán

Félre érted, épp azt mondtam, hogy túlzásba viszik az emberek, mikor azt mondják, hogy a CPU rész senkit nem érdekel.

(#278) kisza25 válasza ddekany (#276) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt se felejtsd ki, hogy az összes ryzen szorzózár mentes
20k lap és 30k CPU és intel i5 (4mag) elérhető
és ehhez még a gyári hűtő is elég (3,8Ghz)
Nekem r3 1200 volt és r5 1400 van
Az is sokat elmond, hogy intel kénytelen volt i3-ba 4 magot rakni, i5 4 mag +4 szál....

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#279) BrezaJ válasza Pécsi gyerek (#266) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

És arrólnem is beszéltünk hogy Ryzen 2200G Stock hűtővel húzható, 3,8-3,9 ghzig, vagy 1500mhz vga, tesztek alapján. Így meg i3 8100 plusz 1030 szinten van, játékonként +-10%. Akkor melyiket is éri meg most venni?
2400g is felhúzva 1500mhz vgara már csak 10-8% előnyben van. Játékban persze.

infok digitalfoundry youtube,tessék megnézni

(#280) Chaser válasza ddekany (#276) üzenetére


Chaser
titán

sok teszt kijött már, gyakorlatilag a magasabb órajellel arányosan gyorsabbak az igp-s zenek
fogyasztásról itt esett szó, nagy eséllyel a lap mókázik valamit
ha jól rémlik intel igp nem tudja a 4k/60hz-et, de lehet nem jól rémlik ( : az új apuk viszont biztos tudják, függetlenül attól, hogy milyen hdmi verziót írnak a gyártók a lapokra, filmesek szeretik ezt, multimédiás célokra is tökéletes

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#281) Bukta01


Bukta01
tag

Csak elírás vagy az inteles gépeket tényleg 32Gb-rammal teszteltétek? Ez nem torzítja a mérési eredményeket jelentősen?

(#282) gbors válasza BrezaJ (#269) üzenetére


gbors
nagyúr

Take it easy - kicsit sok hsz kellett hozzá, de legalább sikerült :) Megnéztem a tesztet, ha jól számoltam, 38-ból 17 esetben limitál az egyszálas teljesítmény. Ez nem azt jelenti, hogy 17 esetben csak az egy szál számít, hanem azt, hogy 17 olyan eset van, ahol a 4C/4T konfignak nincs legalább 30% előnye a 2C/4T-hez képest. Szóval szó nincs arról, hogy többnyire, bár az igaz, hogy ebben a tesztben sokkal többen vannak, mint azokban, amiket én linkeltem. El lehetne kezdeni elemezni, hogy mit miért, de itt igazából az érdekelt, hogy a levegőbe beszélsz-e, vagy van hivatkozási alapod, és láthatóan van, még ha erős túlzás is, amit levontál belőle.

Viszont ezeket a csúsztatásokat, amiket a 271-ben írtál, tényleg nem érdemes. Ha 30e lenne az 1030, akkor mindenkinek azt javasolnám, hogy kerülje el messzire, esetleg ha nagyon ráér, akkor menjen be a helyi boltba és hangosan röhögje ki az eladókat. Jelenleg 24e-ért lehet beszerezni, és már ez is sok érte (a pár hónappal ezelőtti 20-21e körüli ár még kb. OK volt).
Ha valaki legózik, és most csak a platformra van pénze, és később vesz VGA-t, akkor tök jó megoldás a 2200G, mert mondjuk fél évig van egy low end használható VGA-ja - de ezt már írtam korábban. Viszont ez a sztori abból indult ki, hogy a 2200G ár / teljesítményével platformszinten semmi sem versenyképes, és onnan kanyarodtunk el a fejlesztés és a jövőállóság irányába, ami sokkal inkább preferencia- és hitbeli kérdés, mint hard fact alapú. Az első állítást szerintem sikeresen megcáfoltam, mert mutattam bizonyítákokat, ellenkező irányú teszet mutatni pedig senki nem tudott mutatni. A másodikkal kapcsolatban én is írtam, hogy ha most kellene vásárolni, akkor inkább a Ryzent választanám - akkor miről beszélünk? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#283) Chaser válasza gbors (#282) üzenetére


Chaser
titán

fejlesztés mindig egy olyan kérdés amivel illik foglalkozni, intelnél már talán a 8 magos megoldáshoz is megint váltani kell lapot, amd-nél még 1-2 évig használhatóak lesznek az új cpu-k, de legyen csak a jelenlegi kínálat adott, az is bőven jobb árakat figyelembe véve, de azok nélkül is
8100 jó vétel lenne, ha lenne már olcsó lap, de nincs
g4560 szintén jó vétel lenne, amennyiben csökkentették volna ennek a gennek a cpu árait számottevően, amennyit érnek az új intel vonalhoz/zenekhez képest, ez nem történt meg - valószínűleg nem is fog -, jelen felállás szerint esetleges bővítés igen kellemetlen összegbe kerül, az még kellemetlenebb, hogy azokért a pénzeként mindkét gyártótól sokkal jobb alternatíva van jelenlegi genekből
esetleges gt1030 15e, g4560 10e árakkal mindjárt más lenne a felállás, de jelenleg ott tartunk, lehet örülni h bányászkodásra ez a vga alkalmatlan, mert akkor már az sem 23-4-5e-be kerülne ( :
te legalább nem mantrázod a 4560-at, persze ha megvan megvan, de jelenleg abba fektetni teljesen értelmetlen
ideális esetben minkét gyártótól jönni fog 20e alatti szegmensbe is 1-2 modell, mert az nagyon üres, 8. genes intel 4560 verzióban 15-20-ért már megint egy jó alternatíva lenne, persze a majdani olcsó lapokkal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#284) BrezaJ válasza gbors (#282) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Próbálok átlag ismer fejjel gondolkodni, sok ismerős jött/jön anno, ezt nézte ki ennyiért. Ők vmiért nem találják meg a 24 ezrest/nem bíznak a kiszállítósban ezt. Ha bemész a boltba kb 30ert kapod, ezért írtam ezt. De ha a te oldalakat nézzük 2200gt most találtam hardverapron 29 ért újonnan garisan, és húzva a vgat továbbra is 1030 szint, spórolt 15 ezret kb. Ezért gondolom hogy a g4560 opció ma már nem éri meg. Nem maga a cpu hanem a konfig.
Technológiailag pedig a 2 mag elavult. Az a szomorú hogy mai napig életképesek van tartva.

(#285) antikomcsi válasza kisza25 (#278) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Melyik i5 a 4mag + 4szál? :B

(#286) kisza25 válasza BrezaJ (#284) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

irodai gépbe egy ssd-vel még mindig elég, az más kérdés, hogy kis pénzű emberek kénytelenek játékra használni (szegény ember vízzel főz)
ezt a 2200g-t is olyanok fogják venni akinek nincsen pénze külön dedikáltra.
csak, ha azt nézzök, hogy jobb RAM kell mellé, meg egy normális hűtő, ha húzni is akarod, akkor már nem biztos, hogy megéri
pl:
Alaplap: ASUS PRIME B350-PLUS ~28K
Proci: AMD RYZEN 3 2200G YD2200C5FBBOX ~31K
CLR: ARCTIC FREEZER 33 ~9K
RAM: G.SKILL AEGIS 2X8GB DDR4 3000MHZ F4-3000C16D-16GISB ~52K
Vinyó: TOSHIBA 1TB 64MB HDWD110UZSVA (P300) ~11K
VGA: -prociban van ~0K
Táp: FSP 400W HEXA+ ~12K
Ház: Aerocool Aero-500 ~12K
BIOS: alaplapi bios frissítés ~2,5K
Összesen: ~158K

vs
MSI B350M PRO-VD Plus 21k
Ryzen 2200g ok, vagy r3 1200 28k
RAM 2*4GB 28k 2400Mhz elég r3 1200 mellé
CPU hűtő jó a gyári 3,8Ghz-ig (r3 1200)
Táp ok 12k
Ház nem költenék ennyit ilyen szűk keretnél AIO Bohemian II 6,5k
Vinyó 11k
Ssd 120GB 12,5k
Rx 560 35k
~155k

ez csak egy pl. a fórumról, azért lehetne vele spórolni, de ha már 9k hűtő kell rá és 3200Mhz RAM és több RAM, akkor már nem olyan nagy vétel házon belül is van jobb

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#287) gbors válasza BrezaJ (#284) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez itt a linkelés pillanatában 23.090 FT, és a Dohány utcai boltban azonnal átvehető. Mellé 17e-ért a CPU, az 40, és ne felejtsük el, hogy a 29e árú 2200G-hez gyorsabb RAM is kell, hogy a tesztekben látott szintet hozza. Nagyon kevés lesz a végén a különbség, annál többel lesz gyorsabb az 1030.
A húzás pedig egy sokadik új szempont a történetben - egyrészt egész sokan nem OC-znek, tehát ez megint egy adott, relatíve szűk igényhalmazra specifikus megoldás, másrészt az 1030-at is lehet húzni.

A "Technológiailag a 2 mag elavult" mondás pedig egy vallási mantra, amit 5 éve olvasok itt folyamatosan az i3-akkal kapcsolatban. A 2C/2T valóban problémás, de a 2C/4T messze nem ugyanaz. A 4C/4T kombináció azonos IPC mellett jellemzően 25-60%-kal gyorsabb, mint a 2C/4T - ha a 4C/4T IPC-je alacsonyabb, akkor ez a különbség csökken, akkor is, ha "mordern" szoftvereket használsz. Az i3-7350K ennek megfelelően kb. hozza is mindenhol a Ryzen 1200-at (van, ahol gyorsabb), hiába "valódi 4 mag".

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#288) Chaser válasza antikomcsi (#285) üzenetére


Chaser
titán

tényleg nincs olyan i5, "csak" 6 magos ( :

gbors igen, régen "elavult", ez nem mantra, tény
ha kicsit belegondolsz, 4 valós mag már c2d idejében is volt, aztán jött a core i, amd mellé lépett, azóta _semmi_ érdemi fejlődés nem volt, jó ez túlzás, ipc folyamatosan nőtt, fogyasztás csökkent, de ez csak csiszolgatás, érdemi újítás elmaradt, anno 2 mag után gyorsan jött a 4 viszonylag, most éveket kellett várni rá, hogy konzum szegmensben a 4-ről legyen tovább lépés
a fejlesztők mért is fejlesztettek volna másra? nincs hw, nincs értelme, innentől kvázi szabad kezet kapnak, ha már játék, adott egy 5-10-15e ft-os játék, nem arra fognak optimalizálni aki warezol és egyébként se fizetne, akinek van pénze játékra, lesz hozzá a 30e-s beugró 4 magos cpu-ra is pénze, ennyire egyszerű
min fps-ek tekintetében látszik, hogy 2c+2ht elvérzik, akár 4560, akár előző genes i3, én is linkelgethetnék, felesleges
azonkívül van vírus írtó, ilyen-olyan háttéralkalmazások, minél több mag annál nagyobb szabadság
nem volt verseny, nem volt fejlesztés, nekem is 2mag+2ht cpu-m van, 3. genes, kb net a legnagyobb terhelés amit kap, 4 fizikai magos gépem is volt ui. genből, érezhetően gyorsabb már ilyen felhasználásnál is
inteltől is lassan jön a 8 mag+8 ht, ha így haladunk a fejlesztők nem fognak 4 mag+ 4 szál alatt gondolkodni, pont amiatt mert akinek van pénze játékra, annak lesz arra is h 3 év alatt egyszer megvegyen egy 50e-s cpu-t, ami lehet majd begyűrűzik 40-45e közé
ha belegondolsz, vga-k terén azért volt elég szép teljesítmény előrelépés, ha nem is évente, cpu-knál ez nagyon elmaradt, a tavalyi évig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#289) kenwood válasza ddekany (#267) üzenetére


kenwood
veterán

Ez egy sima Ryzen,amibe plusz penzert igp kerult. szerinted mirol kellene beszelni, ha nem az igprol ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#290) body007 válasza NandoXXL (#138) üzenetére


body007
addikt

Hallod, gyökérkefe. Ha nem tetszik a "színvonal", lehet máshol trollkodni. Peace :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#291) ddekany válasza kenwood (#289) üzenetére


ddekany
veterán

Érdemben olcsóbb IGP nélküli Ryzen tudtommal nincs, ráadásul kell mellé videó kártyát venni, innentől meg már sokkal drágább. Nem az IGP milyensége miatt vennének APU-t legtöbben, hanem simán csak mert "ad képet" videó kártya vásárlása nélkül. (Amúgy ezért is furcsa, hogy az erősebb Ryzeneknek nincs IGP-s változata. Közel sem mindenki akar játszani meg 3D-ben tervezni, akinek erős CPU kell, mégis AMD-nél rákényszerülnek a kártya vásárlásra.)

[ Szerkesztve ]

(#292) Norman M249 válasza Pécsi gyerek (#238) üzenetére


Norman M249
tag

Csapassss egy jó kis multi gamét azt majd fennakad a szemed... Persze némi irónia beleivódott a hsz-embe, de mivel én elég sok multis témát nyomok igy nem szeretnék szenvedni a jókora botteneckel, ha téged ez nem zavar, vagy csak single tolod, akkor elég. Ennyi, mindenkinek mások az igényei.

(#293) Norman M249 válasza gbors (#252) üzenetére


Norman M249
tag

Természetesen így van, bocsi ,hogy túltoltam,de volt benne némi irónia is, bár ez nem változtat azon amit írtál/mondtál, de mivel általában multizom, ha az időm engedi és több gaméval is így nyilvánvalóan minimum 4/8-as felállást preferálom, ha ilyen vagy ehhez hasonló igényekkel keresnek meg egy konfig összeállítása során, akoor már ezeket a penyákat vagy bármely 2, 2/4es megoldásról igyekszem lebeszélni a leendő felhasználót.

Bocsi a dupláért, nem engedett szerkeszteni. :N :( :U

[ Szerkesztve ]

(#294) Chaser válasza kenwood (#289) üzenetére


Chaser
titán

rosszul mondod, kevesebb pénzért került beléjük igp:) olcsóbbak mint az elődök voltak, és az elődök árát is lentebb vitték
valószínűleg jövőre már csak igp-s verziók lesznek, majd elválik

ddekany engem is az tartott vissza a zentől, csak egy "adjon képet" igp is több mint a semmi, diszkréteket nem néztem, de nyilván már nincs 5-6e ft-ért lowend diszkrét mint volt még pár éve - új termékről beszélek -, 10e+ a beugró, azt a szintet meg már valószínűleg ezek az apu-k meg is ugorják, erről is jó lett volna teszt rész

szerk: body007 sajnos 90%-ban igaza van, nem volt benne semmi trollkodás
mire ez a teszt kijött már újat nem mondott, érdemit nem tett hozzá, de még csak az igp rész sem lett tesztelve, és legtöbb teszt késve jön, én is úgy voltam vele ha már megkésett, akkor legalább részletes lesz, erre pfffffffff, ez minden csak nem profizmus, lehet engem is bannolni a tényért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#295) body007 válasza Chaser (#294) üzenetére


body007
addikt

barát: Nem a hozzászólása tartalmához kívántam hozzátenni, hanem a "stílusához" :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#296) Chaser válasza body007 (#295) üzenetére


Chaser
titán

nem vagyunk barátok ( :
nyilván a cikkírótól is olyan stílus jött amilyen, néha megunja az ember, ha már nem olyan valami amilyennek lennie kell, ismerje el aki csinálta, ne neki álljon feljebb, és nem azzal kell jönni "mert nektek semmi sem jó"
ez egy hobbi tesztelőtől szép, de tegyük hozzá, nem 1-2-3 hobbi írás van ami sokkal profibb és részletesebb ennél is pl, meg soknál, abu megnyilvánulásait meg hagyjuk, ilyen szinten írni nem tudó embert - nem bántás, tény, nem mindenki születik nyelvtan tanárnak, attól még lehet akár kifejezetten értelmes -, mért nem tudnak külön lektorálni, hogy ne égesse folyamatosan saját magát és az oldalt?
az meg tényleg vicc, h lowend vga nincs a polcon egy ekkora it oldalnál, azt hiszem egyszer kell megvenni, 3 évig utána nem
jó a közösség, ennyi, már kb mindent tudtunk a két új jövevényről különböző tesztoldalakról és itteni tulajoktól, mire összejött ez a teszt, de azért "ciki" más oldalaik tesztjeit ide linkelgetni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#297) kenwood válasza Chaser (#294) üzenetére


kenwood
veterán

igazabol 3 fele igeny van :
gamer - dvga miatt felesleges az igp
budget gamer - ide valo ez az apu
atlag user - eleg egy fapados igp, amin elmegy minden 4k video/stream, vagy meg az se csak a 1080p film,es a netezes.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#298) Chaser válasza kenwood (#297) üzenetére


Chaser
titán

mondhatnánk úgy, hogy 3 célcsoportnak is megfelel/het

szerk: és lehet mellé venni akár htpc célcsoportot is, bár arra lehet vannak olcsóbb alternatívák, nem tudom mik most a követelmények annak terén, én pl nem is tudtam h már 4k/60hz a "menő":)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#299) body007 válasza Chaser (#296) üzenetére


body007
addikt

nem barát: teljesen egyetértek. A ph!-tól én is többet vártam. DE nem állok bele a cikk írójába - józan paraszti ésszel - hogy ez mekkora szär, és menjen kapálni. Ez egy ingyenes fórum ahol még teszteket is olvashatunk. Még egyszer, én is látom a hibáit a cikknek, de azért mégis... :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#300) kenwood válasza Chaser (#298) üzenetére


kenwood
veterán

mivel a full hd tvk egyarban van a 4kval,mar nem erdemes 1080pre epiteni.
tegnap teszteltuk a haver uj tvjet.
a budapest 4k youtube videotol a tvre kotott intel nuc (mobil haswell i3) vert hugyozott,nezhetezlen volt.
erdekes modon a tv sajat youtube kliense 1etlen roccenes nelkul vitte :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.