Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kenwood válasza Abu85 (#195) üzenetére


kenwood
veterán

Jo kis video, bar en olyat ,aminel 30 fps alatt van az atlag,nem raknek be a tesztbe.
Ez a "megy,de minek" kategoria.
Vagy lejjebb kell venni,vagy pedig alkalmatlan az adott jatek futtatasra a gpu.
Ez utobbi egy olyan jateknal,aminel 1060 6gb az ajanlott vga,teljesen elfogadhato egyebkent.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#202) kenwood válasza edward2 (#199) üzenetére


kenwood
veterán

lol, overwatch,dota,CSGO (ez mar tobb 100 millios tabor)es meg ezer jatek van,amire tokeletesen alkalmas,de ha megnezed abu videojat,kiderul,hogy itt ennel sokkal tobbrol van szo.
Teljesen mas kategoria ez az IGP,mint amire te gondolsz.

A lol pl egy i5 4590-en igpvel mediumon is be tud esni 60fps ala,ezzel valszeg highon is menne fix 60-al,ami pont nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#203) nemlehet válasza edward2 (#199) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne haragudj, de most úgy érzed, hogy a drágábban jobbat lehet összerakni érv majd meggyőz valakit?
Sőt a 1080+i7 meg még az általad írtnál is sokkal jobb és csak +100k.....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#204) csongi válasza edward2 (#199) üzenetére


csongi
veterán

Ez is egy zsákutca véleményem szerint.
2magos CPU játékra már most kevés lesz, legalábbis az online játékokhoz biztosan.
Illetve a DX12 előszelei szerint a Dupla GPU megoldásoknak ezután már jelentősen megnő a létjogosultsága.
A régi kétkártyás megoldások amik életképtelen voltak, de ez most változhat.
Kiderül egy esetleges hybrid megoldás mennyire lesz jó.
Most hogy az API adott és támogatja, akár egy kis VGA is sokat számíthat egy APU mellé, persze ehhez a VGA áraknak erősen csökkenni kell, mert ez már az elképesztő árképzés ami most megy.

(#205) hokuszpk válasza seniman (#173) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"megnézek egy R5 1300 tesztet"

szolj, ha talalsz ilyet, az en is megneznem !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#206) kisza25 válasza icon (#135) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez lenne a munkám, egy nap alatt összehoznám, max 2, még élvezném is ;)
én mint hobby tesztelő, havi szinten cserélgetem a hardvereket :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#207) gbors válasza Abu85 (#198) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, amikor az összes létező teszt az állításodat cáfolja, akkor valóban értelmetlen kutatni :) Azt lentebb már tisztáztuk, hogy 43 USD a különbség a két félkonfig között, ami nem akkora diff, hogy ne legyen érdemes mérlegelni.

Látom, az nem megy a fejedbe, hogy 2C/2T nem egyenlő 2C/4T, és csak félve mondom, hogy a játékok nem a magokkal találkoznak, hanem a threadekkel, mert attól tartok, hogy még az eddigieknél is nagyobb marhaságot találsz leírni. De tudod mit, velem lehet beszélni. Legyen a G4560 helyett az X4 950. Az jó?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#208) kisza25 válasza icon (#141) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

- egy picit a GPU tuningra térnék rá, hogy tisztán lásson mindenki... alapesetben mivel nincs olyan felhasználó, aki magának az ellensége lenne, ha ilyen procit használ, a BIOS-ban fogja az IGP jellemzőit beállítani. Kettő lap járt a kezemben a témában, ezekben nem lehetett IGP órajelet állítani, nem hogy 1600 MHz-re... maradna az AMD Ryzen Master, amellyel valóban lehet állítgatni, de a próbált lapokon alapórajelen 20% körüli teljesítményesést tapasztaltunk az összes tesztprogramban... ja és még egy apróság: ha túlhajtod a CPU órajelet, onnantól az IGP órajele fixen 200 MHz marad

Na ez egy tökre hasznos információ volt, ez elkerülte a figyelmemet a cikkben:R
Amúgy a CPU teszt lehetett volna kevésbé részletes, mert kb 1300X szintet hoz, 100Mhz a különbség, és a GPU rész az ami érdekes, hiszen az az újdonság ebben a prociban, APU-ban, vagy hívjuk ahogy jól esik.
Ha semmi mást nem teszteltek le, csak hogy az IGP mit tud 4-5 játékban különböző sebességre állított RAM-okkal, nekem már az is elég lett volna, ha ne adj isten egy rx550/gtx 1030 mellé lett volna rakva összehasonlításként, az maga lett volna a gyönyör, és a 2400G is belekerült volna a tesztbe az lett volna maga a mámor :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#209) kisza25 válasza Abu85 (#175) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ez már egy érthető magyarázat, amúgy az 2400G IGP előnye meglepően kicsi a 2200G-hez képest, valószínűleg a RAM sávszél fogja meg a 2400G-t
Akkor a készülő tesztre had legyen egy kérésem, fullHD low , vagy verylow beállítások mellett teszteljetek pls.
, de mindenképpen a játszható FPS szám lenne a lényeg, hogy azt tudják, vagy nem ezek az IGP-k :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#210) Abu85 válasza gbors (#207) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Drágábban venni kevesebb magot, a szememben nem mérlegelendő alternatíva. :)

Az X4 950-nél a magok száma jó, de a per thread tempó már nem. Attól, hogy a másik kezünkbe harapunk, még nem leszünk előrébb. :))
De legyen pontosítok. 2018-as szinthez elfogadható sebességű négymagos.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#211) kenwood válasza kisza25 (#206) üzenetére


kenwood
veterán

nem hiszen ,hogy van olyan magyar,aki it cikkekbol,tesztekbol el.
sajnos kicsi a piac, havi 2-300 nettos bert nem valoszinu, h barmelyik site ki tudna termelni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#212) BadGe


BadGe
aktív tag

Elmondaná valaki, hogy hogy a fenébe fordulhat elő, hogy egy elvileg 3x (???) gyorsabb IGP a játékokban alulmarad?

ge.

(#213) seniman válasza hokuszpk (#205) üzenetére


seniman
addikt

Jóvanna' ,elnéztem. :D De bármelyik hasonló teljesítményű Ryzen típusa ott lehetne.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#214) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Lehet teljesen egyedül leszek a véleményemmel, de nekem teljes mértékben tetszett a teszt.
Persze mindenbe bele lehet kötni,de ez a teszt pont a 2200G-2400G-s közönségnek szól és ezt teljes mértékben abszolválja is.Egyetlen dolog ami "zavarhatna" az az lenne, hogy többször is úgyvan megemlítve a Raven mint Zen+,de még nem sok köze van hozzá.(tudtommal még mindig ugyan az a 14nm-es sor köpködi kifelé mint a Summit-et.)

(#215) kisza25 válasza kenwood (#211) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha valamit elvállalok, hogy megcsinálom akkor tudom, hogy van ellenszolgáltatás, vagy nincsen és ennek tudatában vállalom el. (Sok dolgot megteszek többlet ellenszolgáltatás nélkül, hogy az ügyfelek elégedettek legyenek. Ma is volt ilyen és tegnap is, egyikre elment a délelöttöm és mentem 110 km-et, a másikra meg 1,5 órám és 40 km)
Ha ingyen hobbyból, akkor azért, ha pénzért akkor azért, de ugyanúgy csinálnám meg mindkét esetben: legjobb tudásom szerint.:)
Egy ekkora lapcsaládnál nincsen bevétel, akkor valaki valamit nagyon rosszúl csinál.
Én csinálnám és nem tudnék belőle megélhetésre valót kicsikarni, felkérnék egy szakembert, hogy segítsen.
Ha meg pénzt termel, akkor nincsen kérdés meg kell venni egy ilyen teszthez valót, aztán max eladni utána.
De ekkora lapcsaládnál szponzorok álltal felajánlott tesztermékeket is el lehetne érni. Nem látok mögé, de 10+ éve itt vagyok és pont azért szerettem meg ezt az oldalt, mert nagyon jó tesztek voltak és IPON csak jelenthetett, mostanában van, hogy IPON teszt jobban sikerül, de akkor is jobban szeretem ezt a lapcsaládot és szurkolok nekik :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#216) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Én tényleg nem értem ami itt folyik.Ebből a tesztből pontosan kiderül a Ryzen 3 2200G cpu,és a vga(igp) részének teljesítménye.Csodák nincsenek százzal több mérésből sem.
Nekem ennyi elég volt hogy el tudjam dönteni szeretnék-e egy ilyen processzort venni vagy sem.
A kíváncsiságom is kielégítést nyert.
Akinek nem elég ez a teszt keres máshol más oldalon,biztos talál.
Ez a stílus amit páran megengednek maguknak egyszerűen elképesztő,teljesen megengedhetetlen.

Wasabi...

(#217) edward2 válasza nemlehet (#203) üzenetére


edward2
addikt

ha az a i3 8100 és 1050tihoz képest a 7700 és 1080 +100 akkor megeszem a kalapom.

(per pillanat mindenből a legolcsóbbat választva is legalább 170ezres a különbség tehát +100ért átmehetünk a hardverapróra)

(#204) csongi
2 magos CPU? Melyik az? Ha nem tévedek a 8100 4 magos.

(#218) Frawly válasza Crytek (#1) üzenetére


Frawly
veterán

Fejlődni mindig van hova, de egyre szimpatikusabbak a Ryzenek nekem. Tudom, kit érdekelnek az ilyen integrált IGP vackok, aki játszani akar, az dedikált kártyát vesz úgyis a gépbe. Ez így is van, de pl. laptopokba, meg low budget irodai gépekben, ahol nincs hely fizikailag vagy költségvetésileg dedikált kártyának egy normálisabb IGP ég és föld különbséget jelenthet, akár valami munkára használt alap 3D-s alkalmazásról van szó, akár valami régebbi játékról kávé mellé. Szóval ezek nagyon szép eredmények az AMD-től, lehet tényleg pár éven belül elérünk oda, hogy aki csak nagyon causal gamer, és nem nagy felbontáson/részletesség mellett játszana mellékesen egy kicsit, az meg fogja tudni tenni IGP-vel, akár a legújabb húzócímekkel is. Mindenképpen pozitív fejlődés, és teljesen indokolt, a CPU-kon már nagyon nincs hová fejlődni, csak a magok számát lehet emelni, a cache-t, meg az IPC-t, amiből az átlag felhasználó (hacsak nem hardcore gamer, vagy renderelés, midellezés a munkája) nem profitál már, ehelyett sokkal értelmesebb rámenni a GPU-kra, IGP-kre. Ez az igazi fejlődés, mikor a minimum szintet emeljük, a 2-300 ezer forintos dedikált kártyák már régóta nagyon durvák, csak hát hány embernek telik arra.

(#219) edward2 válasza Frawly (#218) üzenetére


edward2
addikt

"lehet tényleg pár éven belül elérünk oda, hogy aki csak nagyon causal gamer, és nem nagy felbontáson/részletesség mellett játszana mellékesen egy kicsit, az meg fogja tudni tenni IGP-vel"

Ez az amit már az FM1 vásárlásánál is hallottam. 5 évvel később még mindig a talán pár év múlva van. Miközben az intel kijön a kaby lake-gvel és az egész AMDs APU szenvedés repül a kukába.

(#220) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszi a tesztet elsősorban.

Egy-két észrevétel, kérdés, javaslat:
- A cpu teszteknél a szövegben SPECwpc V2.1 workstation van, a képeken viszont V2.0 van feliratozva, akkor most melyik az érvényes?
- Ha már blender, melyik bmw verzió van beépítve a tesztcsomagba? Gpu tesztje nincs ugyanennek a bmw-s tesztnek? Az is érdekes lehetne.
- A Luxmark opencl tesztet hiányolom személy szerint, azt is könnyű reprodukálni otthon, plusz egy viszonyítási pont (cpu vagy native, gpu, cpu+gpu)
- Cinebench OpenGl teszt? Olyan nagyon az sem növelné meg a tesztelésre szánt időt.
- Unigine Valley basic teszt mondjuk?
- Aida64 GPGPU benchmark nem lehetne a közeljövőben? Igaz sok mindenhez nem lehet kötni az eredményt, de abban is könnyű összehasonlítani a különböző gpu-kat, akár a procikkal is.
- Magáról a gyári hűtőről sincs semmilyen vélemény, elég amire kitalálták? Hangos?

Illetve végig olvasva a topikot, egy csomó olyan körülmény miatt megy az elégedetlenség aminek egy részét akár bele is lehetne írni a tesztbe és nem tűnne mentegetőzésnek. Kicsit higgadtabbak lehetnének a kedélyek, talán :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#221) zseko válasza Abu85 (#186) üzenetére


zseko
veterán

"Pont nem igaz, hogy játszani ma csak VGA-val lehet. Egyre inkább teret nyernek a IGP-k is a játékosok gépeiben."

És akkor ilyen kijelentés mellett csináltok egy olyan, IGP-t figyelmen kívül hagyó tesztet, mint ez. ;)
Na mindegy, ne ragozzuk tovább, a 2400G tesztet csináljátok meg úgy létszi, hogy ezt figyelembe veszitek.
3000-es ram, mennyit számít a ram sebessége (2400-3200) és mennyisége (8-16GB), számít-e, hogy 512MB vagy 4GB van lefoglalva az igp-nek, és melyik játékkal milyen beállítás kell stabil 35+ FPS eléréséhez. Ha 1280-as felbontás kell hozzá, akkor úgy.
A fogyasztást is külön VGA nélkül is érdemes lenne megnézni szerintem.

HR24.hu

(#222) ->Raizen<- válasza zseko (#221) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igy ni pont így kellene csinálniuk! :K Igp-t én is 20+ játékkal teszteltem a hd 530-at, szóval tessék időt belefektetni a cikkbe. :K

[ Szerkesztve ]

(#223) kenwood válasza kisza25 (#215) üzenetére


kenwood
veterán

persze ez tiszta.en is irtam, hogy jol ,vagy sehogy. Az is felmerult ,hogy sok logout cikk alaposabb.
Csak ugye, nem mindegy,hogy evente van 1-2 projected,amire rasznod egy heti szabadidodet,vagy havonta tobb ilyen is van.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#224) Abu85 válasza zseko (#221) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A RAM-ot megnézzük.
A memória mennyiségénél nem igazán tudunk értékelni, mert még nincs UMA mód a Raven Ridge driverben. Az AMD áprilisra ígéri, amikor jön a PlayReady 3.0-t támogató meghajtó. Addig kényszerített Isolated MMU módban működik, ami eléggé korlátozott lehetőségeket ad, értsd úgy hogy le tudsz foglalni a BIOS-ban asszem 2 GB-ot az IGP-nek és kész (meg ugye van az auto beállítás). Ennyi, amit a mai szoftverkörnyezettel tud a rendszer. Igazából maga a Raven Ridge meghajtó is igen régi, múlt év októberi az alapja (17.40-es batch, a mainline ugye most 17.50-es). Szívesen megnéznénk ezeket, de azzal főzünk, ami van. Majd tavasz közepén visszatérhetünk rá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#225) BrezaJ válasza gbors (#197) üzenetére


BrezaJ
csendes tag

Igaz, 1080-1050 között nem lesz 3szor jobb a 2200g. Viszont úgy gondolom az elméleti teljesítmény mérése itt nem mérvadó, mert aki g4560 mellett marad de vesz DVGAt az nem 1080 lesz, hanem max 1050 szint akkor azzal teszteljük ne életszerűtlen, effektíve szintetikus benchmarkkal. Az tény, hogy a 2 mag felett eljárt az idő, még ha HTs is, játékra is (Ha játszani is szeretnél) Ez nem érzelmi alap ez tény. Ha kiadók x pénzt valamiért akkor az is számít egy év múlva mit fog érni amit vettem, még ha olcsó kategória is. Ezért mondom hogy a Pentium széria nem ide való már. Nem éri meg CSAK ha mindenáron ennyi a keret.

Intel híresen addig várt amíg lehetett, amint kijött a Ryzen/eljött a váltás lehetősége ULVtől desktopig +2 magot léptek. Nyilván nem azért mert dejofejek, pedig elég a 2 mag. Nem elég, lépjünk már tovább ezen.

[ Szerkesztve ]

(#226) Polllen válasza Abu85 (#191) üzenetére


Polllen
nagyúr

De pont azt mondom, h fordítva. Nem adott keretből, mi jön ki, hanem adott teljesítményt mennyiért kapok. Ez az igp az 1030-t szorongatja. Ha 10%-kal lassabb, de 10%-kal olcsóbb a komplett konfig, az fontos info.

Szóval, h x játékot akarom tolni 30 fps-sel, ahhoz 100 vagy 150 USD kell. Én mindig így építettem gépet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#227) Pécsi gyerek válasza Abu85 (#198) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Peddig simán jó még egy g4560,és nem azért mondom mert nekem az van.Kb van 4-5 játék (lehet annyi sem) amihez épp,hogy elég már most.A jövő meg biztos nem neki dolgozik.De 2017-18 ban is simán jó játékra.Persze mindenkinek más az igénye,de alap játékosba simán most is g4560- at vennék.(főleg hogy 12-14 ezerért már van aprón,ujjonnan meg 16-17)Mondjuk engem nemb@szna a földhöz,hogy megjelenne 3 új játék és nem menne.Van másik 20000...

U.i. : a hangulat frenetikus manapság minden teszt után :DDD

De itt egy saját gépemen elkövetett miniteszt [link] egy" szutyok" Rx 460- al,és köszönöm nagyon jól eljátszogatok a kis gépemmel.Ha még lett volna pénzem egy rx 470/gtx 1060- ra :U

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#228) Polllen válasza Pécsi gyerek (#227) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem akarsz komolyabban BF 1-zni, akkor még jó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#229) alevan válasza Abu85 (#175) üzenetére


alevan
őstag

Lényegében ezt ha leírtátok volna a teszt elejére, nem lett volna ennyi elégedetlenség (és emlékeim szerint volt már rá példa).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#230) Norman M249


Norman M249
tag

Hát na! Ez így nagyon gyenge..... Szerintem és mások szerint is messze jobban ki kellett volna értékelni magát a vega IGP-t. Az meg finoman szólva is fura, hogy a 2400g miért nem szerepel a tesztben mint legerősebb APU.. Beszerzés ide vagy oda a külföldi(Sőt volt magyar is, mi van veletek PH??) oldalaknak már napokkal ezelőtt sikerült letesztelni ráadásul többféle ramsebességgel tesztelve, ergo igazából semmi újat nem tudtatok volna mutatni. Ellenben az látszik, hogy a közép európai media/piac totalisan le van xarva. Innetől fogva akinek egy icipici angoltudása van és képes felfogni a grafikonok álltal közölt infokat, annak már ide (meg persze a többi magyar oldalra) nincs értelme belépni sem, mert már jóval előtte tájékozódott az aktuális teljesítményről. Szomorú, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#231) gbors válasza Abu85 (#210) üzenetére


gbors
nagyúr

Az X4 950-nél a magok száma jó, de a per thread tempó már nem. Attól, hogy a másik kezünkbe harapunk, még nem leszünk előrébb.

Nagyszerű, haladunk :) Akkor megállapíthatjuk, hogy nem a magok száma számít, hanem az overall thread sebesség. Ezzel hasba is lőtted az eddigi kétmagosozást, ugyanis miután a G4560-nak is négy threadje van, csak annyi a különbség, hogy ezekből mennyit bír szumma kihozni. Függetlenül attól, hogy mennyi a "valódi" különbség a két CPU között (a tesztek eléggé szórnak, most többet is megnéztem, játékban bika VGA mellett -5% és +15% között áll a 2200G a 4560-hoz képest), ez semmiképpen sem drámai, és nem arról beszélünk, hogy a G4560 vásárló megszívja, a Ryzen 3 2200G vásárló pedig happy, hanem arról, hogy a Ryzen vásárlónak esetleg (teszttől függően) valamivel tovább lesz elég a CPU-ja.

Azzal meg semmi bajom, hogy nem akarsz 2C/4T CPU-t. Csak ne állítsd be úgy, mint valami egyetemes igazságot, mert nem tudod tényekkel alátámasztani.

(#225) BrezaJ:
Az tény, hogy a 2 mag felett eljárt az idő, még ha HTs is, játékra is (Ha játszani is szeretnél) Ez nem érzelmi alap ez tény.

Ha tény, akkor mutass rá bizonyítékot. Ha nincs bizonyíték, akkor nem tény.
Ellenben itt van két teszt (a korábbi TPU-son túl), ami azt mutatja, hogy a tényed tényleg nem tény: cb hwfr

Amúgy az a vicc az egészben, hogy ha most vennék CPU-t, akkor az pont a Ryzen 3 1200 lenne. De ettől még nem kell zöldségeket beszélni a gyengébb CPU-król.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#232) Pécsi gyerek válasza Polllen (#228) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Tele van a net,hogy komolytalanúl Bf1 eznek ilyen cpu-val :DDD Egy a gond,sokan fhd 60+ fps-t emlegetnek itt megszállottan.Valaki (szerintem elég sokan) meg csak azt nézik,hogy jól fusson a gépen a játék Akár 30-40 fps között.Erre elég a pentium is.De én is majd tervezek komolyabb procit -(i7 6×××/7×××) majd 2 év múva talán :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#233) Chaser válasza gbors (#181) üzenetére


Chaser
titán

Egy aprosagot kifelejtesz, a g4560-at mire.bovited? Arra, dragan, amd-hez van boven valasztek, intelbol vagy 8x szeria, vagy nem erdemes foglalkozni vele sztem, regi genek.dragak, ha.kifuttatnak ertelmes aron oke, ahogy amd csinalja elso genes zenekkel, de intelnek nem szokasa
G4560 csak a manak alternativa, holnapnak nem
Diszkret 1030 sem valtja meg a vilagot, 15e-ert mas lenne egy gt1030, de nem annyi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#234) Norman M249 válasza gbors (#231) üzenetére


Norman M249
tag

"Az tény, hogy a 2 mag felett eljárt az idő, még ha HTs is, játékra is (Ha játszani is szeretnél) Ez nem érzelmi alap ez tény."

Nem csak hogy játékra ,de minden tekintetben eljárt az idő felette.
Tesztelgettem r5 1400/1500x procikat letiltott SMT-vel.... Finoman fogalmazva is szomorú a valóság, ezeknek a Ryzen prociknak igenis kell az SMT, nagyon sokat gyorsulnak tőle, főleg, hogy manapság már relatív tűrhetően optimalizáltak a progik a HT/SMT feldolgozásra. A 4/4 -es procik ideje lejárt, ez van, a 2/4 -es megoldásoké meg végképp, bár yt videok nézegetésére meg L.Office alá még talán elég.

(#235) Pécsi gyerek válasza Chaser (#233) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Azért nehogy már,egy i7 7700 sz@rra se legyen jó 2-3 évig még. :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#236) P.H. válasza Abu85 (#224) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha ez le lett volna írva a tesztben, akkor talán tizedennyi számonkérés nem érkezik...

Néhány száraz tény (10 nap 2400G alapján):

Ahogy írod, egyetlen egy driver létezik jelenleg a 2200G/2400G-hez, csakis 64 bites Windows 10-hez, a következő megjegyzéssel:

AMD has noted a potential system crash while running certain OpenCL applications like Linpack-DGEMM & Indigo benchmark. AMD is currently testing a solution to this issue and an updated driver will be released very shortly.

Nos, nem csak "benchmark"-okban, hanem más OpenCL alkalmazásokban és hardveres gyorsításokban is Windows-újraindulásra vagy a számítás leállására lehet számítani. Ez kiszámíthatatlan, van olyan OpenCL program, ami napok óta fut hiba nélkül, van olyan, ami 4-ből 3x megállt/újraindított. Lásd még #35.

A 4.40-es Asrock BIOS messze nem tökéletes, számos gyerekbetegséggel küzd (pl. a RAM-okat single channel-nek írja, noha valójában dual channel-ben vannak, az összes SATA-ra azt írja, hogy 'Not detected', de a boot menüben ott van a háttértár, stb.), de legalább működőképes. Ez az egyetlen stabil Asrock-BIOS Raven Ridge-hez, az újabb még csak béta. A tény, hogy Asrock-alaplap volt a tesztcsomagban, jelzi, hogy a többi gyártó sem állhat sokkal jobban.

A fogyasztás viszont nem a BIOS vagy alaplap hibája, ez a Bristol Ridge óta nem meglepő. Az A12-9800 is 65W-os elméletben, a gyakorlatban 95W-ot fogyaszt terhelve (Asrock A320M-HDV és Asus A320M-C alaplapban is, bármely BIOS-szal).
Már eleve gyanús, hogy az összes Bulldozer-alapú csúcs-APU 95W-os volt, az A12-9800 az első, amely 65W-os, és a 2400G-t is így reklámozzák. Amíg egy A10-7800 valóban 65 W-ban maximalizálódott (konnektorból ide 25W, IGP+CPU terhelve 90W), az A12-9800-at ugyanaz a 150W-os picoPSU már nem tudta folyamatosan vinni: a 12V a BIOS szerint 10.95V, konnektorból idle 30W, csak 1 CPU-szál 90W, IGP+CPU terhelve 135W, rendszeres újraindulás terhelve; a 2400G 500W-os Zalman táppal idle 28W, IGP+CPU turbo nélkül terhelve 120W.
A 2400G-nek viszont sokkal okosabb a powe plan-ja, mint a Bristol Ridge-é: utóbbi pl. nagy IGP-terhelés mellett visszavette 1400 Mhz-re a CPU-órajelet még akkor is, ha mind a 4 CPU-mag 100%-ra volt terhelve.

A 2400G Vegájának két véglete: nyers számítási ereje (azaz ha nincs nagy RAM-igény) kb. egy 1 GHz-es HD7790-ével egyezik meg, RAM-éhes dolgokban 2400 MHz-es memóriákkal egy RX460 teljesítményének kb. felét tudja (OpenCL program mindkettő).

IMHO érdemes még várni, legalábbis amíg a driver-e utoléri a mainline-t, addig nem érdemes erőltetni az IGP-tesztelést; továbbá a vásárlóknak egy legalább 250-300W-os tápban gondolkodni, vagy számítani arra, hogy le kell szabályozni 45W-ra (kb. akkor lesz a maximum fogyasztás 65W).

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#237) Polllen válasza Pécsi gyerek (#232) üzenetére


Polllen
nagyúr

Multiztam G4560 + 1050ti-vel eleget a BF1-ben.

Komolytalan a stabil 60 fps-hez. Az alatt meg komolytalan az fps multi.

Ezt leszámítva elégedett voltam vele.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#238) Pécsi gyerek válasza Norman M249 (#234) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

[link]
Ja én is csak youtube ozok :C :N már arra sem jó igazad van :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#239) Pécsi gyerek válasza Polllen (#237) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem multiztam soha,single játékokban meg nem panaszkodok.De ez kb olyan, mint hogy valakinek a piros autó tetszik,valakinek meg a fekete.Van aki 60+ felett tudja csak a játékot játszani,valaki meg ennél kevesebbel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#240) SECTORnooB válasza P.H. (#236) üzenetére


SECTORnooB
addikt

A tény, hogy Asrock-alaplap volt a tesztcsomagban, jelzi, hogy a többi gyártó sem állhat sokkal jobban.

Csak és kizárólag az Asrock BIOS-okkal van mostanában gond, az MSI-nek példa értékű az UEFIje, és a többi gyártó által kiadott BIOS-okra sincs panasz.

[ Szerkesztve ]

(#241) Chaser válasza Pécsi gyerek (#235) üzenetére


Chaser
titán

Hol is mondtam ilyet? Mennyi annak az ara? Amennyiert amd-tol 8+8-as cpu-t kapsz. En azt mondom neked, vegyel sok 7700-est, valos alternativa. kar h hazon belul is 6 fizikai magos cpu-t kapsz, vagy k-s verziot, de ha igy haladunk a 6+6-os i7-et is kenytelenek lesznek annyiert adni
Szerk: Szoval mindenkepp megeri g4560-nal egy kifutott platformra kolteni..ojaj, nem eri meg ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#242) varmi2


varmi2
nagyúr

Van infó arról, hogy a cpu és az igp része bányászat szempontjából mire képes?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#243) Chaser válasza varmi2 (#242) üzenetére


Chaser
titán

Ha szerencsenk van elhanyagolhato, meg a villanyt se hozza vissza:) eselyes, mivel alaplapi rammal dolgozik, keves szamoloval es kis savszellel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#244) Pécsi gyerek válasza Chaser (#241) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Szerintem itt keverjük a szezont a fazonnal.Aki mint én g4560- at vett/vesz annak nem volt pénze i5/i7 re szóval az egész társalgásunk baromság.Plusz engem jelenleg maximálissan kiszolgál ez a proci is (kinek mi,ezen sincs értelme évődnünk ;) ) minek költenék több 10 ezret,hogy ott áljon a gépemben?Amúgy meg nekem ha jó biznisz ha nem, van hova előrrébb lépnem bőven innen ebben az adott platformon is.A másik lehetőség meg az,hogy 2-3 év múlva eladom a lapot,procit és komplette csere.Mi is itt a gond?De szerintem mi nem fogjuk egymást megérteni,ez van :) Szóval az hülyeség hogy hova is lehet g4560- ról lépni.Az más kérdés,hogy van jobb új genes 6 magos stb.Mondjuk ha jólemlékszem egy i5 8 gen. hat maggal kb azt tudja,mint a 7 gen. i7 4 mag nyolc szállal.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#245) Abu85 válasza gbors (#231) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csak a magok száma számít. De nagyrészt az. Főleg a mai meghajtók mellett, amelyek 7-8 kernel driver server szálat futtatnak. És ahogy nő a felhasználóknál a magok száma, úgy fog nőni ez is, elvégre két éve még csak 3-4 szállal dolgoztak. Emiatt érdemes a lehető legtöbb magot venni. Az, hogy egy magon tud két szálat futtatni nem ugyanaz, mert két szálhoz ugyanaz az erőforrás tartozik. Gondolj a vasútra. Négy vonatra jobb, ha négy vágányod van, még akkor is, ha két vágány mellett gyorsabb vonatokat használsz.

Plusz nem beszélve a multiról, ami igazából a CPU-t terheli, és oda már erősen ajánlott minden újabb játéknál a négy mag, már ha játszani is szeretne a játékos.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#246) icon válasza SECTORnooB (#240) üzenetére


icon
senior tag

Ezt megcáfolnám... volt "szerencsém" a Gigabyte GA-AX370-Gaming 5 lapjának az F9a BIOS-ához, felment, azóta 0D hibával tolerálja az indítási kísérleteket... nem véletlenül nincs fent a gyártói honlapon.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#247) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Témához [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#248) Abu85 válasza P.H. (#236) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Megosztotta velünk ezt az infót az AMD. Ezért sem teszteltünk OpenCL progit. Majd ha jó lesz a driver.

Hivatalosan az AMD Gigabyte és MSI alaplapokkal szállította a Raven Ridge kitet. Az ASRock szerencséből vagy balszerencséből (ki-ki döntse el maga :D ) került hozzánk.

Szerintem mindenképpen az alaplap az oka, hogy nem azt a TDP keretet alkalmazza, amit specifikál az AMD. Azt nem tudjuk igazán eldönteni, hogy ez az alaplapgyártó részéről bug vagy feature. :))

Érdemesnek érdemes lenne várni, de látod, hogy mennyire ki vannak éhezve a tesztre. :) Szóval nagyjából tisztában vagyunk azzal, hogy az aktuális meghajtó meddig használható, és addig tesztelünk. Ha jön a végleges, akkor még mindig meg lehet nézni újra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#249) Chaser válasza Pécsi gyerek (#244) üzenetére


Chaser
titán

Igen, kevered, bovithetosegrol beszelunk, barmikor lehet ra szukseg/eshet be penz ra
Nagy business 7700-t venni 6/8 magos cpu-k aran
Hulyeseg sztem nem nalam van, es kifejtettem, olvasd vissza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#250) P.H. válasza Abu85 (#248) üzenetére


P.H.
senior tag

Az igény látszik; azt mondtam, ha a tesztben le lett volna írva, hogy az egyetlen driver egy 2017-es verzió hekkelése (a Vega-driverek sem mennek fel rá), és az AMD is szabadkozik (ezt ezek szerint tudtátok), akkor kevesebb lett volna az számonkérés.

Vagy én fogtam ki a tavalyi német webshop Asus A320M-C + 9800 kombójával (ami akkor még OEM volt) és ezzel az Asrock-kal is (ebben is megfordult az 9800 BIOS-frissítéshez), vagy a Bristol Ridge óta az asztali APU-k TDP-je már csak typical. Ha csak mellléfogtam, az első bizonyítékkor cserélem az alaplapomat. De nem áltatom magam. Mondjuk a 9800 elég kellemetlen meglepetés volt a 7800 után, de a 2400G-nél nem izgat.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.