Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

IGP szinten még van hova fejlődni.
Kiváncsi leszek az Intel@amd közös cuccra az mit megy majd.

Next PC Upgrade: 2022

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Reggeli mellé tökéletes. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszi, ez érdekes volt! 2400G-vel nem lesz majd kiegészítve a teszt?

(#4) solfilo


solfilo
veterán

Köszi a tesztet! :R
A 2400G nekem is hiányzik.

Kicsit sajnálom, hogy bár az IGP az erősségei közé tartozik, elég kevéssé lett körbejárva, így csak az derült ki, hogy 1080p közepes beállításokon megy szépen a Dirt Rally.
Szerintem többen örülnénk egy részletesebb IGP tesztnek is, amiben szerepelne többféle RAM sebesség, csúcs Kaveri, Bristol, Ryzen 5 2400G, GT 1030, RX 550. :B

(#6) AxBattler: :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ez a proci meg a lap is most nálam van :P

Az SN meg fantasztikus :DDD 1234567890123

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, várós teszt volt! :R

Meg lehetett volna nézni az IGP teljesítményét 3200Mhz-es RAM KIT, és 1400Mhz-es GPU órajel mellett (esetleg RX550-el, GT1030-al összevetve), így egy kicsit félmunkának érzem, holott ez lenne az APU egyik fő vonzereje. Ha már CPU tuning megvolt a lock-olt Intel-ek ellenében, akkor ez is beleférhetett volna. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) #95462144


#95462144
törölt tag

Köszi a tesztet.
Kiegészíteném azzal, hogy hiába van sok deszkán hivatalosan 1,4-es HDMI sok esetben azokon is HDMI 2.0 van, mert sanszosan a gyártók nem akartak fizetni a 2.0 tanusítványért.
Itt egy oldal, ahol össze van gyűjtve melyik lapokon van 2.0: [link]

(#8) alevan


alevan
őstag

Köszönjük a tesztet, de az IGP ereje nem igazán derül ki belőle, pedig ez egy fő szempont a budget gamerek számára.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jó lenne ez egy kis gépbe ha normális áron lehetne itx lapot kapni

Egy ryzen 3 vagy 5 mehetett volna a tesztben hogy ahhoz képest hogy teljesít

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10) Wombath válasza Fred23 (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

De igen, jön a 2400G is, csak sajnos annak érkezése körül volt egy kis kavarodás, így ebbe már nem tudott beleférni, de igyekszünk asap pótolni.

(#11) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Van valami kifejezett oka, hogy kilowattos táppal kellett nyomnia tesztet?

(#12) Nartaas


Nartaas
tag

Igen a 3200-as ram hiányzik innen. Nekem inkább az tetszett, ahogy a kis 8gen-es i3 kifújja a 7gen-es i5 orrát. Megköszönhetjük AMD-nek, hogy intel rákényszerült egy nagyobb teljesítménybeli ugrása. Ha enyém lenne az az i5 azért bosszankondék:D

(#13) Lacc válasza AxBattler (#6) üzenetére


Lacc
aktív tag

Egyetertek, de ez ugyben, ha tudsz angolul, akkor rengeteg tesztet latsz, akkor az IGP teljesitmenye +20-30%-os novekedest is mutat, ennek a fesz ertek allitasnak nem sok ertelme van.

Cikkhez: En nem latom ertelmet ezt "multimedias gepnek" ajanlani, bar eleg tag fogalom. Intel es AMD ahogy irtatok ugyanazokat a kodeket kezeli, raadasul ez a kis proci "extrem" modok sok energiat vesz fel, ami csak ho formajaban tud tavozni -> melegedesi problemak.

(#14) Abu85 válasza solfilo (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekünk is hiányzott. :DDD De csak mostanáig.

(#8) alevan: Elég vad az ereje. Azért látható, hogy jóval gyorsabb minden korábbi IGP-nél. De majd jön még a nagyobbik verzió.

(#7) Rocket6: A kvázi támogatás nem támogatás. Ezeknek a hitelesítéseknek az a lényege, hogy megnézzék, hogy a specifikáció szerint működik-e, nem csak addig, hogy be lehet-e állítani rajta a 4K@60Hz-et.

(#11) Gézengúz: Ez a teszttáp.

(#13) Lacc: A multimédiás részhez a DXVA fogyasztás tartozik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ritkán szoktam tesztet kritizálni, de ez itt most mi lett? Leteszteltétek dedikált GPU-kkal, végig azt néztétek, hogy hogyan versenyzik CPU-ként, mikor ennél a terméknél ez kb. senkit sem érdekel. Aztán a lényegre szenteltetek egy fél oldalt. Most mi van? :F :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) tntmax


tntmax
aktív tag

Elnézést a kritikus véleményért előre is.

Szerintem ez egy gyengén sikerült teszt.

Az APU lényege az IGP ami toronymagasan ver minden mást a piacon jelenleg.
Ennek ellenére a teszt végére tettétek mint egy másodlagos funkciót.
Kb senkit nem érdekel hogy hogyan teljesít egy 150.000 Ft-ba kerülő VGA melett a 33 ezres proci, nem életszerű a dolog.

A másik a RAM frekvencia, köztudott hogy az Ryzen-ek nagyon sokat profitálnak a ram frekvenciájából.
Játékoknál pl 10-20% is lehet az FPS hozam mondjuk egy 4000MHz-en hajtott ramnak a 2666-hoz képest.

Egy ilyen konfighoz elég a 200 wattos táp is, minek az 1200? :)

Összességében én olyan konfigot állítanék össze ami a várható célközönséget érdekelheti elsősorban, pénztárca barát konfigot amivel simán lehet játszani is ésszerű beállításokkal.

(#17) solfilo válasza Lacc (#13) üzenetére


solfilo
veterán

Multimédia alatt nem vesz fel extrém sok energiát, szóval nem rossz ez multimédiás gépbe. Bár arra majd érdemesebb lesz szerintem a 2 magos Ravent venni. :)

(#14) Abu85: szuper hír! :C

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18) kenwood


kenwood
veterán

"A Core i5-7400 már jóval drágább, amit nehéz megérteni, "
Egy ilyen tesztben valoban eselytelen.
Mint a coupe terepen, vagy a terepjaro a hungaroringen :)
En se ajanlanam irodai,vagy htpc konfigba, vagy vga nelkuli "jatekos" gepnek.

Ha raksz melle egy Gtx1070-et es elkezded ujabb jatekokban hajtani, akkor mar erthetobbe valik az ara.
Persze ott mar nem a 3/3.5 Ghz 7400,hanem minimum a 7500, amiben gondolkodni erdemes.

Egyebkent tobben irtak alattam,hogy cpu teszt keszult egy apu-rol.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) Wyco


Wyco
tag

Sziasztok,

Legyszi ha mar mindenkepp be kell tenni a tesztekbe a teljesitmeny/fogyasztas meg a teljesitmeny/jatekok dolgot akkor tegyetek be mellé egy sima "szamitasi teljesitmeny" [nem a k....va játékokban] chartot is mert baromi sok embert nem erdekli h mennyit eszik a rendszer vagy hogy hány FPS-t megy. Ez nem egy jatekoldal, hanem egy szamtech oldal. Legalabbis elvileg.
Koszi

ps. kb szeretném eldonteni hogy anyámnak mit vegyek legkozelebb. Ezek az also kategorias cuccok tokeletes mutti-gépek, ahhoz meg azt kell tudni hogy mennyire mukodik bizonyos helyzetekben, chrome/office/teamviewer-tol ne haljon meg, ilyesmik. Mindegy hogy mit eszik a teljesitmeny fejében.

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#20) kenwood válasza Wyco (#19) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem ez nem neked keszult.
Ha nem szamit az igp, akkor van jobb valasztas is.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21) Abu85 válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sokakat érdekel a CPU. Az IGP-ről eléggé látszik, hogy szarráveri az Intelt. Ha tíz játékot mérnénk benne, akkor is 2-3x gyorsabb lenne. Ide kellenek kisebb dedikált GPU-k, hogy ne előre lefutott meccs legyen. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Köszönjük a tesztet. Az IGP-re én is próbáltam volna még pár potenciális gémet. A Dirt Rally már elég öreg játék, meg annó eléggé rosszul optimalizált volt. Megjelenéskor is combos VGA kellett a high beállításhoz és az elegendő Framrate-hez. Azóta nem tudom, hogy fejlesztettek-ezen. De ezt hogy tudjuk ellenőrizni? Nem emlékszem, hogy előfordulna a Dirt Rally PH! tesztekben. Vagy tévedek?
Elég jó ez a ZEN+. Várom a frissített CPU-kat. Döbbenetes látni, hogy Dota optimalizálás mennyit számít. Jó ez a CPU, csak senki nem veszi a fáradtságot az optimalizálásra. Az AMD több erőforrást kellene elkülönítenie az ilyen projektekre ha ennyire jó FPS-eket el lehet érni. Biztosan visszajönne a pénze.
Én nem bírtam magammal Kávés-tóra váltottam. Azt se bántam meg, de azért örültem volna, ha olcsóbban úszom meg ha hasonló teljesítményt érhettem volna el AMD vonalon, az én felhasználásom mellett.

Jevons paradox

(#23) Aprósólyom válasza Abu85 (#21) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A több game teszt, nem az Intel-hez viszonyítás végett kellett volna véleményem szerint. Hanem hogy jobban körülvonalazhassa egy potenciális vevő, hogy a kedvenc játékaiban kb milyen FPS- milyen grafikai felbontásokkal játszjat. Így már előre elgondolkozik azon, hogy egy GPU-ban is gondolkozzon, vagy elég lesz-e neki a iGPU, esetleg valamilyen csökkentett grafikával, mint ahogy hozzászokott. Ez az én véleményem. Nem hiszem hogy az embereket az Intel iGPU-joz mért teljesítmény érdekli.

Jevons paradox

(#24) prolad


prolad
őstag

Tetszik ez a termékvonal, remélem bővíti felfelé az amd egy olyannal, ami hozza egy 1050ti/1060 szintjét.

(#25) Redneck


Redneck
veterán

Frankó teszt lett, jól sikerült. Azt mondjuk nem tetszik hogy az AMD-nek sikerült 25%-kal magasabb fogyasztást összehozni. Értem az alaplapos dolgot, de akkor sem tetszik... (A fogyasztásos képen amúgy DVXA van DXVA helyett).

Az Intel CPU-s AMD IGP-s APU mikor érkezik? :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) XeeN válasza Crytek (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

CB cikk.
Kaby Lake-G

(#27) lezso6 válasza prolad (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Arra a célra szerintem a saját pGPU-s megoldásuk lesz, HBM-mel. Asztalra persze nem hiszem, hogy jön, de ha mégis lesz, akkor azonnal veszek egyet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) DeltaPower válasza AxBattler (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ezt én is nagyon hiányolom.
Játékokban célszámnak venni mondjuk a sokat emlegetett 60 fps-t, kíváncsi lennék az APU és az i3-i5+belépő szintű VGA fogyasztási viszonyaira.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#29) tisn


tisn
addikt

igazan bekerulhetne a tesztek koze valami kombinalt cpu+gpu miner, szerintem feldobna kicsit a teszteket (es a komment szekciot is) :D

(#30) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akkor a ma már "szokásos" HTPC-s kérdés lesz még majd kérdés: a HDR támogatás. Ezzel a lappal biztos nem megy, mert annak is HDMI 2.0 kell.

(#31) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. :R
Jó látni mit tud a CPU rész, de jó lett volna egy bővebb teszt az IGP ről. Menyit lépet előre a Kaverihez képest, és mennyivel van lemaradva a belépő DVGA-któl? Remélem lesz lehetőségetek egy ilyen jellegű tesztre is.

(#32) hibavissza


hibavissza
veterán

Csak nekem hiányzik a tesztből az olcsó Pentium + 1030 páros alkotta eredmények?

(#33) janeszgol


janeszgol
félisten

En szivesen megneznem, mit tud a RR IGP-je egy GF 920-940 mx mobil gpu-val szemben. Tovabba varhato elerheto aru laptopba ez a kiszereles?
Illetve ahogy irtak, R5 230-GF730, GT1030 mellett is megneznem.

(#34) Taranti


Taranti
senior tag

"Zen+ mag az SMT nélkül egy félkarú óriás" - ebből még akár az is következhet, hogy a (pletykált) 2mag+SMT verzió gyorsabb lesz? Na, arra befizetnék. :DDD

HDMI 2.0a: hát igen, jelenleg nagyítóval kell keresni olyan alaplapot, aminek ilyen kivezetése van, nem is tudok olyan webáruházat, ahol direkt ilyenre rá lehet szűrni. (Mondjuk az iPON szűrőjében konkrétan nincs is HDMI opció...)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#35) Windy07


Windy07
csendes tag

Másnak is van olyan gondja 2200G-vel, hogy az MPC-HC-n videót nézve csontra fagy a rendszer, ha megy a harveres gyorsítás (enhanced video renderer - custom presenter)? Néha, ha várok fagyás után, akkor kidobja, a "video tdr failure" kékhalált. Ha nincs hardveres gyorsítás (video mixing renderer 9 - renderless), akkor nincs semmi gond, de 4k-hoz nem ártana hardveres gyorsítás. Nem hiszem, hogy program hiba, VLC is fagy, ha hardveres gyorsítás be van kapcsolva. Ez valami driver hiba lehet? Mellesleg AIDA64 Photoworxx tesztje is fagy pár másodperc után. A többi lefut. RAM tesztelve, elvileg hibátlan, és Furmark sem okoz gondot.

(#36) pengwin válasza kenwood (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Azért nehéz megérteni, mert ott van mellette a 8. generációs i3, ami jóval olcsóbb és jobb a teljesítménye. :U

(#1) Crytek
Te mégis mi a fenét vártál?!
Így is kétszeres-háromszoros a gyorsulás az eddigi IGP-khez képest, emésztgessed kicsit. ;)
A jobbik IGP hozza egy aktuális generációhoz tartozó belépő kategóriás dGPU teljesítményét, ami nem kis dolog.
A KL-G Intelben meg a cikkben is szereplő Intel IGP lesz az integrált grafika, mert a Vega dGPU-ként fog gyakorlatilag üzemelni, de látom ezt is nehéz megérteni. Jól behülyített mindenkit az Intel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#37) seniman válasza Abu85 (#21) üzenetére


seniman
addikt

Hát épp ez az,be kellett volna dobni valamelyik intel mellé egy vagy több RX550 kaliberű dVGA-t.Vagy már ezeket is annyira elhordták a bányarémek,hogy Nektek se jut egy teszt erejéig? :DD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#38) nemlehet válasza pengwin (#36) üzenetére


nemlehet
őstag

Plusz ott nem az lesz a kérdés, hogy hány ezerrel Ft-al lesz drágább mint a RR hanem, hogy hány nullával lesz több mögötte :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) Armagedown


Armagedown
őstag

A tesztelt konfigokra telepítve volt-e a Spectre elleni javítás?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#40) Abu85 válasza Armagedown (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Egyikre sem. A tesztplatformot egyben kell átváltani, szóval ez később történik meg, előreláthatólag tavasszal.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) Televan74


Televan74
nagyúr

(#24) prolad Majd pár év múlva.

(#32) hibavissza Talán nem volt raktáron. Vagy te rendelkezésre bocsájtottál volna nekik egyet tesztelésre? ;]

Ez a termék jól lett pozicionálva,ott van ahol lennie kell neki. Ha lenne felesleges keretem,akkor már egy szekrény pc -t csinálnék a 2200g -ből. FullHD tv -n elszaladgálnának a játékok konzolszint közelében.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42) Robi BALBOA válasza seniman (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Lassan már a régi kifutott karikat kezdik el felvásárolni, aztán a végén még agp-s karikkal is megy a lapátolgatás! :DDD

Köszi a tesztet, várjuk a folytatást.

Nagyon jó kis Apu ez, az ismerőseim 90%-nak tökéletes választás lenne(a maradék 10%-nak meg úgy sem jó semmi :D )

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#43) AxBattler válasza Lacc (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, megy YT, meg... Köszi, de én itt szeretném látni.

(#21) Abu85
Rendben, mondom: GT1030, RX550 kapható idehaza.
Anno több FM2-es, pl. Kaveri tesztben volt belépő dGPU.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#44) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Több, helyen is olvastam az írásban, hogy zen+,
"amiből a Zen+ magokkal felszerelt Raven Ridge APU is profitál"

Ezekben sima zen magok vannak, hisz még magatok is írjátok, hogy 14nm-en készülnek.
A zen+ 12nm-en jön nemsokára.

Az interneten van ilyen forrás, ami esetleg fáradtság esetén félreértésre adhat okot, de valójában csak azt jelenti, hogy zen magok, és vega igp.

"With the launch of the two new Zen-plus-Vega Raven Ridge APUs,......."

(#45) Plazmacucci válasza Abu85 (#21) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De gpu-val sok más mindent is lehet számoltatni, tesztet végezni. Bányászással hogy áll e? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#46) Abu85 válasza antikomcsi (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Zen az első generációs Summit Ridge-ben volt. A Zen+ a Precision Boost 2-t hozta, ami megjelent a Raven Ridge-ben. A 12 nm-es Zen+, ennek a Zen+ magnak a további optimalizálása. De hatalmas különbségek egyébként nincsenek a Zen és a Zen+ között. A Precision Boost 2 a legnagyobb. A 12 nm-es Zen+ a késleltetéseken változtat némileg, de új Precision Boostot nem hoz például, az marad a Raven Ridge-ben bemutatott verzió.
A + jelzést egyébként a marketing találta ki, valójában annyira kevés a különbség, hogy kódnév szintjén mindegyik szimplán Zen. Csak kifelé nehéz elmagyarázni, hogy csökkent az L2 késleltetése, javult a Boost működése, meg még egy rakás apróság, így egy idő után kitalálták, hogy hozzácsapják a +-t. Ez egyszerűbb üzenet, hogy javult. A 2000-s sorozatú Ryzenek lesznek ilyenek, tehát a júzer felé a javulást nem a Zen+ jelzi, hanem a 2-es a típusjelzés elején.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Wyco válasza kenwood (#20) üzenetére


Wyco
tag

Nem kotelezoen.
Anyamek pl nem jatszanak, de pontosan ezert nem is szeretnek nekik venni egy kulso videokartyat, mert nem latom ertelmet venni egy nv1030 szintu dolgot, ha a proci is el tudja vinni a sima full hd monitort es a gep nem akad el ha hardveresen kell youtube videot lejatszani stb.
Viszont szeretnem ha lenne 4 mag es SMT, ehhez kell egy i5/zen3/5 valami.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#48) zojev válasza Crytek (#1) üzenetére


zojev
csendes tag

Az alábbi link szerint i7-7700 + GTX 1050Ti, nem rossz, de mi lesz az ára?

[link]

(#49) UnSkilleD válasza lezso6 (#27) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

egy olyanra én is befizetek

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#50) kenwood válasza Wyco (#47) üzenetére


kenwood
veterán

10k huf egy intel g3930.
mit nem tud az,amire szuksege van a szuleidnek ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.