Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Brazos-t cseréltem Kabini-re, ég és föld a különbség. Nagyon megéri a csere. :K
Sokkal fürgébb lett a rendszer, és ami relatíve fontos volt nekem: HDMI 1.4 van az alaplapon, így lejátszhatók a 3D BD lemezek is.

Kabini topic: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2) Sir Ny válasza radi8tor (#1) üzenetére


Sir Ny
senior tag

melyikre?

[ Szerkesztve ]

-

(#3) ftc válasza radi8tor (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát anno Brazos platform kb 1 hétig bírta nálam... Beleőrültem egy Lightroom mentésbe is :) De ez elgondolkodtat, hogy egy NAS rendszert összehozzak Kabiniből...

(#4) maláj


maláj
őstag

na akkor ezt most azonnal elolvasom a BL meccs alatt :DDD

(#5) radi8tor válasza Sir Ny (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Athlon 5350-re.

⭐ Stella

(#6) alevan


alevan
őstag

Pont ma gondoltam rá, hogy olyan rég volt H/W teszt a PH!n, erre tessék :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) fasyrt


fasyrt
őstag

Örülök, hogy végre van Pentium is a teszkörben, nem csak Core ix.

(#8) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem olvastam végis, csak a képeket nézegettem :-)
Tehát saccperkábé fele olyan teljesitmenyu, mint egy intel i5? Az nagyon bejovos. Meg az is, hogy a filmlejatszas tizenvalahany szazalekos terhelessel megy az 5350-nek.
Természetes, hogy jatekban, komolyabb munkaban nincs a topon ez a processzor, de kezeljuk helyén a dolgokat, ez egy alacsony fogyasztasu htpc-nas-bongeszos-officolós gepnek nagyon jo lehet, battlefieldezni ne ilyennel akarjon az ember :-)

(#9) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a tesztet! :R
Egész kellemes lett az Athlon 5350-es. :K

mod: Ahogy elnézem az árakat, egy Athlon 5150 jobban megéri, mint a Sempron 3850-es. +700 Ft, +300 MHz, ezen a szinten nagyon számít utóbbi.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#10) RECSKA válasza vlevi (#8) üzenetére


RECSKA
veterán

Az egy 1. generációs, 2 magos i5 . Az új G3220-ak reggelire megeszik....

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) bacsis


bacsis
Közösségépítő

akkor lényegében a régebbi Core2 Duo-k szintje azért megvan "erőből" ugye?
Az egyáltalán nem rossz :N
Még azért megnéztem volna mire képesek dedikált VGA kártyával :)
tuningot hogy bírják? mennyi plusz van még bennük?

(#12) 8th válasza ftc (#3) üzenetére


8th
addikt

A Brazos platformban iszonyatosan nagyot csalódtam anno. Bosszantóan lassú volt és böngészés közben a weblapokon elhelyezett reklámok és animációk rendre megakasztották 1-1 pillanatra. Ez viszont eléggé bejövős így elsőre.

(#13) martonx


martonx
veterán

Huh, már ez sem rossz, de igaziból fél év múlva, amikor a Kabinit leváltja, a most bejelentett Beema, vagy Mullins vagy micsoda. Még kevesebb fogyasztással fogunk kapni plusz 20% órajelet, és azonos órajel mellett is jópár százaléknyi plusz teljesítményt. Ha az árak ilyenek maradnak, akkor karácsonykor érni fog család szerte az asztali gép csere :C

Én kérek elnézést!

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Aprópénzből össze lehet rakni egy netezős filmnézős gépet,alacsony fogyasztással.
Egy ASROCK AM1B-M+AMD Athlon 5150 =20 k
A franc essen bele most nem nyugszok amíg össze nem rakok egy ilyen kis "szörnyeteget" ASROCK AM1B-ITX lappal! :) :P

(#15) miresz válasza Silentfrog (#14) üzenetére


miresz
veterán

Az a baj,hogy már én is agyalok rajt... :K

(#16) osztraksajt válasza radi8tor (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Próbáltad a BD3D lejátszást?

Ha igen akkor lemezről vagy ISO-ból?

(#17) radi8tor válasza osztraksajt (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Próbáltam igen, most nincs BD olvasóm így ISO-ból dolgoztam.
De nem hiszem, hogy lenne bármi különbség (az olvasó zúgásán és áramfelvételén kívül) :)

bacsis: toyone meghajtott egyet LN2 alatt. 3156MHz-et tudott kihozni belőle.

⭐ Stella

(#18) Silentfrog válasza radi8tor (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

A túlhajtás közben nem mért fogyasztási értékeket,nem emlékszel rá véletlen?

(#19) radi8tor válasza Silentfrog (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondta. :(

⭐ Stella

(#20) bacsis válasza radi8tor (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

cirka 60% LN2-vel? hát az nem sok :B
akkor léggel mennyi van benne? 10-15%?
Jó persze értem én, nem erre van.... csak igaziból azért csodálkozok rajta, mert általában az iylen energiatakarékos kis fogyasztású cuccokba' annyi a tartalék mint szemét :U

(#21) Duck663


Duck663
őstag

Köszönet a tesztért!

Az azonos órajele teszt tökéletesen rávilágít, hogy az AMD-nél megint vagy inkább még mindig megy a balf@szkodás. A Llano összességében jobban teljesít, mint a Kaveri! 2 év alatt nem voltak képesek többre minthogy 3* körbeforduljanak a farkukat kergetve! Elszomorító és gyászos!

Még annyi, hogy a Kabininél több esetben a memória sebessége és késleltetése korlátoz, na erre a másik cikkben meg: "A memóriavezérlő szintén nem változott, vagyis maradt a 64 bites csatorna, amihez DDR3L szabványú memória társítható. Jó hír viszont, hogy a legerősebb megoldás esetében az effektív órajel maximum 1866 MHz lehet, ami a korábbi 1600 MHz-hez képest előrelépés." Ami jól hangzik, de amikor a 1600-as memória sávszélességét sem használják ki: [link] akkor talán nem az órajel emeléssel kellene az időt tölteni, hanem a memóriavezérlő fejlesztésével!

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) radi8tor válasza bacsis (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

-30 foknál megállt a cucc (coldbug).

⭐ Stella

(#23) qqcqqc válasza bacsis (#20) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azért kíváncsi vagyok mit hoznál ki egy ilyenből :)

(#24) Silentfrog válasza Duck663 (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Alaplap+ processzor 20 ezer. Ez nem játékra van.
Mit szeretnél még ennyiért?
2 éve vettem a Llano 3870K APU-t és szinte a legolcsóbb lapot hozzá 47 ezerért.
Szerintem ez az ami tényleg nincs túlárazva,amire kitalálták arra szvsz tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#25) Dude666


Dude666
csendes tag

Ez a cucc baromira bejön. Gondoljatok bele. Lap proci ram és egy 120-as ssd. az egész cucc fogyaszt 30 wattot. Akkor mint egy cd-rom. Ideális ofisz gép. Legközelebbi irodát ilyennel fogom berendezni. Már a brazoson is gondolkodtam de pár hónap használat után (ssd-vel) rájöttem hogy még egy hajszálnyival kevesebb mint ami kell.
Btw a mai napig használok egy régi core2 macet ssd-vel és a napi használatra messzemenően elég.
Ez a jó irány! Előre az alacsony fogyasztásért és az értelmes teljesítményért!

(#26) bacsis válasza Dude666 (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...És lassan újra elérjük azt hogy annyit fogyasztanak a gépeink mint a 486-osok ;]

(#27) oraihunter válasza miresz (#15) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Sőt, már én is! :)

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#28) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kérdezném a szakikat!

Az 5350 teljesítménye hogyan viszonyul egy Athlon II X2 240-es prociéhoz?

Köszi szépen.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29) radi8tor válasza QwErTy42 (#28) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#30) QwErTy42 válasza radi8tor (#29) üzenetére


QwErTy42
addikt

Neee!

Tényleg!? :Y

Ez beszarás, hogy harmad annyi villamos teljesítményből hozza a szintjét az én 5 éves procimnak.

A sok fanyalgónak üzenem, hogy a mostani gépemben az Athlon II X2 240 mellett 2! Gb Ram teljesít szolgálatot és vígan elvagyok vele.
A felhasználás a következő: irodai programcsomag, filmnézés, böngészés, AutoCad, Catia V5R19 modellezés 3D-ben illetve megmunkálások szimulálása.( azért egy Quadro FX1800 besegít a mérnök progiknak egy "kicsit").
Mindez Windows 7 mellett.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#31) Duck663 válasza Silentfrog (#24) üzenetére


Duck663
őstag

Nem a Kabinivel van a bajom, hanem a Kaverivel...

Itt a Bobcathez képest szépen látszik a fejlődés, csak a most bejelentett Beema esetében kellett volna olyan dolgokat fejleszteni amit nem tettek meg de nyilvánvaló hogy gyenge és ez a memória vezérlő. De más bajom nincs ezzel.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#32) fasyrt válasza radi8tor (#29) üzenetére


fasyrt
őstag

Nahát. Nem gondoltam volna.

(#33) Osibaa


Osibaa
senior tag

Pár hete nyúzok egy Athlon 5350-et Asrock AM1H-ITX lappal. Nagyon pörgős kis proci ez. Az alaplap pedig brutálisan jó HTPC lap, ajánlom mindenki figyelmébe. (4 db SATA3, 4 db USB3, lapra integrált tápegység, mini-PCIe csatlakozó 16-17k-ért.)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#34) Silentfrog válasza Duck663 (#31) üzenetére


Silentfrog
veterán

Bocsi, félreértelmeztem,félreolvastam amit írtál. :B

[ Szerkesztve ]

(#36) izee


izee
senior tag

Ez a G2030T nagyon közel állhat Celeron J1800-hoz, ami integrálva jön lappal, de olcsó ám rendesen. És még mindig 22k lappal együtt a 4magos J1900, egy alacsony órajeles mai i5 ;] Én nagyon beépített Radeon-t akartam, de feltételezem egy Quakelive-ot ez is elvisz úgy, mint egy ős AGP-s kártya vagy még jobban. Csak szólok, hogy én nagyon J1900-ra hajlok, főleg ha a turbo órajel állandósítható 2.4ghz-n az elég használható.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#37) Sinesol


Sinesol
veterán

Egyébként egy uj féle Atom nem lett volna rossz összehasonlitásnak.

Tetszetös megoldasok ezek, de a masik oldal ki van hagyva, igy nehéz megítélni a dolgokat.

Igaz hogy azt csak lappal együtt lehet venni, de az ilyen htpc konfigokat amugyis egyben veszi az ember és ritkán nyul bele, tehat beleférhetett volna. Vagy kereskedelmi forgalomban azok nem is kaphatoak?

[ Szerkesztve ]

(#38) WZP


WZP
aktív tag

retró játékok, mondjuk 2004, 2005-ösöig, egy xp-vel mennének egy ilyen rendszeren ? Van benne akkora kakaó mint mondjuk egy Radeon 9800Pro-ban ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#39) Oliverda válasza Sinesol (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt is meg fogjuk nézni hamarosan!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) radi8tor válasza WZP (#38) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hirtelen nem találom a Radeon 9800 Pro eredményét a nagy ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig tesztben.
De nekem ennyit adott vantage: P1917
És ezek a kártyák tudnak ennyit: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41) lenox válasza Oliverda (#39) üzenetére


lenox
veterán

Kiraly, remelem lesz ulv haswell is. Pl. egy 2955u vs n28x0 vs n35x0 vs kabini osszehasonlitas nagyon hianypotlo lenne.

(#42) stratova válasza izee (#36) üzenetére


stratova
veterán

Szíved joga bizonyos területen Celeron J1900-ban is van ráció. Legalábbis CPU fogyasztás teljesítmény mutatója igen jó Bay Trail-nek és általános felhasználásra az az IGP is elegendő.
Szvsz akinek szimpatikus Kabini az a fejlett multimédiás képességeit is számba veszi.
Egyébként a teszthez hasonlóan mai megjelenésű hírben szereplő mobil Beema/Mullins szintén bevezeti a turbót, aminek szerintem igencsak ideje volt már.

Oliverda: Köszönjük a kimerítő tesztet. Ez a órajel/műveletvégzési arány impresszív. Lehet szép jővő előtt állna, ha 3 GHz környékére tudná skálázni AMD a későbbiekben.
Egyébként sok időt emésztene fel, ha a következő Bay Trail-es összevetésben meglesnétek single channel beállítással is a vasakat. Csak hogy hozzávetőlegesen képben legyünk mennyit számít(ana).

[ Szerkesztve ]

(#43) vinibali


vinibali
őstag

vártam már a cikket, köszi!!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#44) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Érdekelne a véleményetek,hogy egy Athlon 5350 hozná-e a jelenlegi Intel Core2 Quad Q8200 2.33GHz procis gépem szintjét vagy esetleg meg-e haladja? :F
Mert újítani szeretnék eddig kaveri a8-7600 volt tervben,de a nyárra való csúsztatás kiábrándított és már nem is nagyon játszom szóval csak nettezésre és filmezésre kell a PC :U

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#45) tbalazs14


tbalazs14
csendes tag

Ezek a c2c összehasonlítások mindig tetszettek, elég sok minden kiderül belőle. Intel szinten nem várható valami hasonló a közeljövőben?

(#46) stratova válasza tbalazs14 (#45) üzenetére


stratova
veterán

#39

sos456 azért a 2x kissé túlzó tekintve, hogy Q8200 QX6700 alatt teljesít kicsivel gyári órajelén.

[ Szerkesztve ]

(#47) _csocso_ válasza 69Raizen69 (#44) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Jóval ( minimum 2x ) erősebb a quad cpu, viszont ez videokártyástól hatod annyit fogyaszt, mint az intel cpu. Netezésre, filmnézésre tökéletes választás, játékra kevésbé.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#48) 8th válasza WZP (#38) üzenetére


8th
addikt

Lanpartin poénból kipróbáltam anno a Team Fortress 2-t és a CS Source-ot brazos konfigon. 800x600-ban lebutítva mindkettő teljesen jól ment. 1024x768-ban is játszható volt de ott már megakadt néha. Brazoshoz képest a Kabini hatalmasat lépett, mit lépet nekifutásból ugrott előre cpu erőben és gpu-ban is fejlettebb annál. Utóbbi még nem volt a kezemben de a Far Cry 2 eredményt elnézve szerintem kisebb felbontásokon alacsony/közepes beállítással simán megbirkózna a régebbi játékokkal. Vagy nem. Ki kell próbálni és kiderül. Várjuk a vállalkozó szellemű kabini tulajok játéktesztjeit. :D

(#49) Neovenator válasza QwErTy42 (#30) üzenetére


Neovenator
senior tag

Sajnos ez nem érv, nekem is van egy PIII-as konfigom 512MB RAM-mal, kiválóan elvagyok vele, ha DOS-os játékokat vagy régebbi Win98-as érában keletkezett játékokat akarok futtatni, de kihullana a hajam, ha például bármi másra próbálnám használni. Magyarán csak annyit akartam mondani, hogy attól még nem lesz valami teljesítményű, mert te elvagy vele. :)
No offense egyébként.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#50) Goose-T válasza WZP (#38) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem röhögve, én ezekkel a játékokkal és ilyen felbontásokkal nyomultam a Brazosos gépemen, aminél ez kétszer karajabb:

* Fable 720p
* Overlord 720p
* Flatout 2 720p
* TES: Morrowind 720p (az Oblivion már kicsit köhögött, de ezen biztos suhanna)
* Deus Ex 1080p
* Deus Ex 2: Invisible War 720p

Tévére volt kötve a gép, azért írok ilyen felbontásokat. Egyébként szerintem ne XP-t telepíts rá, mert nem nagyon van már ahhoz driver, én Win7-tel használtam a Brazost és jól mentek még az olyan régi játékok is, mint a Deus Ex.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.