Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

szép írás, jól összeraktad, grat hozzá, és a cuccokhoz is. :)

ja és ha s3 kell csak szólj, van pár fincsi antik. :U ;)

(#2) cizoe válasza cizoe (#1) üzenetére


cizoe
őstag

ja és még egy: az árához képest isteni ez a 6400as amd....

(#3) CSorBA


CSorBA
őstag

szia!
jó írás, ez nagyon mókás: S3 Trio64V+ 1 MB os eszköz :DDD

Az árához képest tényleg jó ez a 6400, de összesítésben szvsz Q6600 otthagyja, ahogy elnézegettem a teszteket (összesítésben ezért maradsz le sokat a ph ranglistán)

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

A PWM (és az nForce chip) nem izzik még 3700MHz környékén? :Y

Kisebb csodának tartom hogy egyáltalán elindul 1248MHz-en egy Kingmax Mars RAM...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) Oliverda


Oliverda
félisten

Ja...a prociról esetleg nincs képed? Érdekelne a "stepping".

Az egyik doboz bontatlan sünire pedig vevő lennék. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) tomyoy válasza cizoe (#1) üzenetére


tomyoy
senior tag

köszi..nálam is van elfekvőben:) sőt még 3dfx voodoo rush is van:)

nyiknyiknyiknyik

(#7) tomyoy válasza CSorBA (#3) üzenetére


tomyoy
senior tag

ha megnézed az sm2 és sm3 at akkor látszik, hogy nem sokkkal van lemaradva. sztem olyan 4GHz-en már meglenne a 6600-6700 as eredmény.. amit egy quad(6600) is már csak 3600MHz környékén hozz..ha nem többel...sok quados eredményt néztem meg és elég sok nem érte el a 6000 es sm score-okat....
enyém a legjobb AMD a lisán :C :B

nyiknyiknyiknyik

(#8) tomyoy válasza Oliverda (#5) üzenetére


tomyoy
senior tag

írás alján katt a CPUz-ra :) magáról a prociról nincs képem mert nem tud olyan közel fényképezni a gép:) több a posta:) és még nemszivesen válok meg tőle..tudom hogy kell még valami maszekhoz :C

viszont a chipsetblokk megvan!az nem kell!priviben lehet érdeklődni...az ár irányár.. :D

jah igen :nagyon forró a chipset, azért is akartam "levizelni" :)

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#9) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiba a 780-as sebesség, pontosabban nem memória-, vagy memóriavezérlő-hiba. A RAM órajele a proci sebességéből van származtatva vmilyen osztóval, így jöhetnek ki nem teljesen szabványos sebességek. Anno a PH-n volt erről egy írás... amit most hirtelen nem találok, de itt egy másik írás erről.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#10) tomyoy válasza sh4d0w (#9) üzenetére


tomyoy
senior tag

igen értem mit akarsz mondani!csak én nem erre gondoltam hanem arra hogy 1200 MHz en járatva a ram, az everestben 7500 as memóriaolvasást produkált! erre irtam hogy olyan mintha 780Mhz en menne a ram körülbelül olyan a sebessége!tehát hibázik( mert ugye ha nem hibázna akkor lenne vagy 19000 az olvasás. remélem érthető. amúgy ezen a beállításon cpu/6 az érték de a cpuz nem látja.
3200/8=400 és 3200/6=533 nekem pont egészre jön ki.

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#11) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mi az a sharder?

(#12) sh4d0w válasza tomyoy (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen kicsit tamáskodok; ha cpu/6 lenne a memória és így 1200-on megy, az azt jelenti, hogy a cpu 6*1200-on megy, azaz 7200-on... na ezt ma semmilyen CPU nem tudja, még az Antarktisz jegébe hűtve sem. Nem lehet, hogy vmit elrontottál a beállításoknál?

https://www.coreinfinity.tech

(#13) tomyoy válasza (Kolombusz) (#11) üzenetére


tomyoy
senior tag

köszi javítva

nyiknyiknyiknyik

(#14) tomyoy


tomyoy
senior tag

efektive megy 1066 on ( tuningal megy fölötte) ...(cpu/6 = ((3200/6=533)*2)=1066
lehet nem igy van az egyenlet de sztem érthető:)

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#15) sh4d0w válasza tomyoy (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, jóvan, mosmá vágom :)

https://www.coreinfinity.tech

(#16) Pyton


Pyton
aktív tag

Nem akarsz egy erős peltiert berakni a blokk és a proci közé? ;]

(#17) James1986


James1986
csendes tag

Nem rossz, csak így tovább. :R

Asus M2N32SLI-Deluxe WiFi, AMD Athlon64 X2 6400+ BE 2x1MB, Asus Silent Square PRO, eVGA GeForce 8800GTS 512MB, 2x1GB DDRII 800 MHz Corsair TwinX CL4DHX, Corsair VX550W, Raidmax NZXT Apollo Black

(#18) tomyoy válasza Pyton (#16) üzenetére


tomyoy
senior tag

miről is lenne szó pontosaban? :D

nyiknyiknyiknyik

(#19) juhi07


juhi07
senior tag

nagyon szép teszt és nagyon jo Konfigurácioval... Csak gratulálni tudok hozzá ,de tényleg :C :C ,

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#20) aeroxr válasza tomyoy (#18) üzenetére


aeroxr
tag

Ha kint -11fok van és a cpu-d -9 fokos akkor nem csapódik ki a pára a blokkra?
Gondolom a gép fűtött szobában van, én is gondoltam hasonló megoldásra, tehát h kirakom a radit de féltem h "túl hideg" lesz a folyadék.

The truth is out there.

(#21) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem igazán értem a víz, és a proci hőmérsékleteket. az everest mínusz értékeket ad meg? ez igencsak furcsa... még 1x elolvasom a cikket, de a hűtőt kilógatod az ablakon?

na elolvastam még 1x, de aklkor sem értem, így pontosan bemásolom, amit írtál:

ekkor a vízhőmérséklet körülbelül – 10 és -9 C fok volt, a kinti hőmérséklet -11,5 C fok. Everest szerinti processzor hőmérséklet -8 mag1 és -4 mag 2 processzor(környezeti?) 2 C fokos . Ezeken az értékeken nem tudtam sokáig üzemeltetni , ugyanis a kinti hőmérséklet növekedésével 7-11 C fok már meleg neki a víz.

tehát: a folyadék mínusz 10 fok, a proci két magja mínusz 8/4?
és a kinti 7-11 foknál miért lett meleg a víz? akkor mennyi lett a proci hőmérséklete?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22) szab.tam


szab.tam
nagyúr

lejárt a szerk, így itt folyt:

nekem is ilyen procim van, hyper xt-vel hűtöm. melegszik, mint a vadbarom. alapfeszen zárt háznál, orthos alatt a két mag 67/68, a cpu 72-74-ig is felmegy.
amikor feszemeleő drótokat tettem a foglalatba, (mert sajna biosból csak a max 1.4 megy neki), akkor tudtam adni neki + 0.15 v-ot. ekkor találomra 3500-on indítottam. orthos alatt olyan gyorsan felugrott 75 fokra, hogy inkább lekapcsoltam, és kivettema drótokat.
egyébként a 6000+-nál folyamatosan benn voltak, mert az a proci a +1.55 v-on melegedett úgy, mint a 6400+ 1.4-en....

ezért nem értem, hogy vízhűtéssel, mégha a radiátor a szobában is lenne, a fűtőtest mellett, akkor is kb. max 60. fokon mehetne a procid.

tehát azt írd meg légyszi, hogy a radiátor a szobában, 1.55-56 v, kb 3600mhz. 10 perc orthos, hány fok lesz a cpu (mindhárom érték)?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ja, még egy. :B

[link]

jól látom, hogy a nagyobbik választahtó alapfeszen (1.4v), pontosabban 1.424-en, 3696 mhz-en ment?

nem volt még vízhűtésem, így az előző hsz-aimmal együtt kérdezném:
szerintetek, ha adott egy beállítás, (fsb, fesz, szorzó), ebből adódik egy cpu freki, ami a határon van, akkor a stabilitás szempontjából számít az, hogy 20 vagy pl. 50 fokon megy terhelve? mert én idáig azt hittem, hogy a stabilitás csak +fesz kérdése, a hűtésnek a lényege pedig csak az, hogy a + fesz miatt ne égessük el a cpu-t. ezek szerint rosszul tudtam?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) tomyoy válasza aeroxr (#20) üzenetére


tomyoy
senior tag

dede lecsapódik! nem is kicsit..NAGYON.. ez ismerős:) érdekes pl a VGA blokkon nem vettem észre csak csekélyebb mértékben...VGA blokk érdesebb, a cpu blokk pedig tök sima "tükrös"...de már nem tapasztaltam, hogy lecsapódna. Akkor tapasztaltam ezt mikor kint 5 fok alatt volt a hőmérséklet.

nyiknyiknyiknyik

(#25) tomyoy válasza szab.tam (#21) üzenetére


tomyoy
senior tag

"A vezérlés, a radiátor és a szivatyú a padlástérben van." ....és azért melegebb a víz hőmérséklete, mert a CPU és GPU adja neki a meleget.

de közeben rájöttem mit akarsz mondani ....tényleg én fogalmaztam rosszul..kicsit
tehát! nem tudtam pontosabban EZEN a 3808MHz en üzemeltetni mert a kinti hőmérséklet már nem ideális ...ezért melegebb a viz..proceszornak nem tetszik..
Ezeket a hőmérsékleteket mindig este mérem, ekkor tuningolok, hogy ideális(abb) legyen a vízhőfok.

Szobai eredményeket nem tudok közölni:)
a rendszer sematikája:
blokkok->gépbe furva 20as lyuk:)-> 16 os sp csatlakozók (2db) a két szálnak->14/10 es vízcsövön keresztül megy a szobában majd bele falba ott szintén 16 os sp csatlakozó->homlokfalban 2 db 16 os csőben felvezetve a padlástérbe! kb kb 25m-nyi cső van ! de csinálok képeket és frissítem az írást:)

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#26) tomyoy válasza szab.tam (#23) üzenetére


tomyoy
senior tag

nem ezen az értéken ment, hanem 1.56-on ! csak a cpuz vagy alá mér vagy ( jól mér?)

kérdésedre a válasz: ezt a kérdés menetet ennél bonyolultabban leirni nem is lehetett volna:)
számít abban az értelemben, hogy élettartam, ami elenyésző. S3am is már 10 éves és semmi baja sőt..vannak itt példák processzorra is.. Az hogy határon van ez azt jelenti hogy stbilan megy, de e fölött már nem...
stabilitásnak nem lehet +fesz kérdése...ez fsb + feszültség+hőmérséklet együttes tényezője ..és persze maga a tény, hogy egy adott programmal letesztelve nem hibázik
lehet alapjáraton is járatni a cput és ha meleglevegőt fujatsz rá akkor instabil lesz a túlmelegedéstől. remélem értehető

ez nagyon nyakatekert lett:)

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#27) tomyoy


tomyoy
senior tag

*** update: padlástéri képek

nyiknyiknyiknyik

(#28) Zull


Zull
senior tag

grat a cikkedhez, nagyon ossze lett rakva, minden elismeresem :)

(#29) saril


saril
senior tag

Hello

Remélem építő kritikákat is elfogadsz.
A házadat képes voltál ezért megbontani akkor én is "kibontom" a véleményemet.
Az első nagy gondom mikor megláttam a ventiket a radiátoron ez a összetekerős szigetelőszalagozós kókányolás a halálom de biztos nem vagyok vele egyedül miért nem lehet (ha te nem értesz hozzá/nincs hozzá eszközöd) valakit megkérni hogy szépen vezetékelje el forrassza össze zsugorcsővel szigetelje le egyrészt biztonságosabb és esztétikailag sem utolsó meg úgy személyszerint én valamit vagy jól csinálok meg vagy sehogy. :U
A második észrevétel a sok kis 80mm-es venti a batár nagy radin elég viccessé teszi ami még hagyán de hangossá is szvsz teljesen felesleges rá annyi elég lenne pár 120mm-es is de pontosan tudom hogy a padláson van és nem gond a zaj, amit leírtam senkit sem érdekel csak engem?! :))
A 3. észrevétel talán a táp az esetleges deresedés/rövidzár, és a tápon azt az összeszerelést lehet látni amit a radiátoron a ventiknél én értem hogy így is működik de ezt nem egy pár napig fogod használni miért nem lehet rendesen műszakilag precízen megcsinálni? az elgondolás és az ötlet az jó a kivitelezés az rossz tehát hangsúlyozom ha már képes voltál megbontani ezért a házat legyél képes esztétikailag is hozzájárulni a munkádhoz.
:R :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#30) mák


mák
tag

Elmondom nekd te egy ŐRÜLT vagy! :C :C :C :C :C

mákosnudli

(#31) tomyoy válasza saril (#29) üzenetére


tomyoy
senior tag

üdv!
Köszönöm a kritikát, de hozzáteszem:
ventik szépen megvannak blankolva, összeforrasztva szépen, a szigetelőszalagozás tényleg lehetne szebb is.. és telejesen biztonságos!
A sok kis venti sztem személye válogatja. Olcsóságra törekedtem ezeket az itthon felgyülemlő tápkból szedtem ki, így a leggazdaságosabb. Zaj meg..:) nemhiába van ott ahol van! Táp: a képeken tényleg elég hülyén néz ki!, de nincs vele semmi gond, nem is lesz, valóban nem szép látvány ahogy kinéz..de funkcióját tekintve nb1. "szépen" ragasztópisztolyal is megvannak erősítve a kábelek(van ahol zsugor cső is van), szintúgy a ventillátoroknál.
táp deresedése stb: elég meleg ahoz h ne csapódjon le benne a pára, csak a külső borításán tud. De ha kigyulladne se tudna ott kárt csinálni, olyan csak a filmekben van:)
"igaz nikecell-en van de fém házban 1 téglán"

amúgy már körülbelül 7 éve foglalkozom elekronikával, erősítők építése főleg:), de ami nem látszik azzal úgy vagyok, olyan amilyen, persze a legjobbra törekedve

:R

én is utálom az összesodort vezetéket csak úgy magába stb ...

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#32) tomyoy válasza mák (#30) üzenetére


tomyoy
senior tag

Ezt megtiszteltetésnek veszem :C

nyiknyiknyiknyik

(#33) szab.tam válasza tomyoy (#26) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok! így tovább! :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) aeroxr válasza tomyoy (#32) üzenetére


aeroxr
tag

Nálunk a padláson nyáron kb 80-85fok van :DDD
Erre gondoltál, tehát h nyáron milyen teljesítménye lesz?

[ Szerkesztve ]

The truth is out there.

(#35) tomyoy válasza aeroxr (#34) üzenetére


tomyoy
senior tag

itt sincs másként, bevallom arra se gondoltam, h a homlokfal h fogja majd fűűűűteni , sőt arra se hogy a padláson tényleg lesz vagy 60-70 fok:)
azért tervezem most a kompresszoros hűtést! már megvan a hűtőgép:) már csak az hőátadó tartályt kell megcsinálni, meg a szigetelést stb...ááá
de ezzel is lesz valami gond tuti. Mert ugye a hűtőgép kompresszorokat nem folyamatos üzemre tervezték, lásd kinyitod a hűtőajtót és pár perc múlva hátul elkezd berregni, na akkor kapcsol be, de hogy majd a padláson mit fog művelni az nemtudom:) ráadásul ennek állandóan kell mennie vagyis mint a hűtőnek. Mondjuk ahoyg olvastam -15 fok a hidegfelület:)

hűtőgépkompresszorban van hőkapcsoló, atól nem félek hogy e miatt kapcsol le, inkább attótl félek, h befog sülni a dugatyú.

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#36) Degradator


Degradator
tag

gart!

de hogy adtál a ramnak 2.3v ot? :F
nekem is ilyn alaplapom van de 1.95 v a max..
biosfrissítés se segít neki.

az enyém igaz, nem SLI hanem sima M2N-E NF570

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#37) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szép kis konfig meg eredmények, de ehhez nem kell vízhűtés, én léghűtéssel toltam ki ezt még a nyáron, a rekkenő hőségek közepette:
13117 3dMark06 pötty
20167 3dMark05 pötty
És tényleg kuva jók a Gainward Golden Sample kártyák, de sajnáltam mikor vissza kellett vinni gariba, azzal szerintem rádobtam volna még a fenti eredmlnyekre pár100-at. (csak 2 hétig volt nálam, addig még nem volt kihúzva a proci, de ahogy a VGA-t néztem vitte 710Mhz-ig és ott is azért ált meg mert a shaderek elérteék az 170nemtomhányon a bughatárt, csak memóriahibás volt szegény.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) varga911 válasza janos666 (#37) üzenetére


varga911
senior tag

Van egy kis különbség, az ő gépében AMD processzor dolgozik...

(#39) Malachi


Malachi
addikt

Ez a hűtés, bezmag... :Y
Látom magam előtt a jövőt, amikor is külön szobát tartunk fenn a PC hűtésének elhelyezésére. Amúgy remek a cucc. A 3dmark06 'cirka 12k döbbenet, 6400+tól többet vártam volna, de most már legalább tudom hova lőhetem be az 5200+omat... Nemsokára jön hozzá a 8800GT, érdekelt is mennyivel hajtja majd a proc a kicsikét, hát...ezek szerint nem túl durván.

(#40) CsabaRyu


CsabaRyu
csendes tag

Letoltottem a kepeket es ami a teszt eredmenyeket illeti,
hat ezert szerintem kar volt befektetni...123 ezer pont az
Aquamrkban?
Nekem 122 ezer sikerult semmi extrem tunning 5600+ a
procim es Asus 8800GT+ 2 Gb Geil ultra ram.
11000 a 3dmark eredmenyem ezzel a konfiggal, ha meg meghuzom ki tudja mennyi lesz, szoval nem ertem hol itt a nagy tunning... :-)))
:C
Kivancsian varom a folytatast, gondolom lesz...
Minden jot!

(#41) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Király a cikk, tetszik a Skoda radiátor! :)

(#42) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó írás, jó kis gép, de azért én egy jobb tápot raknék ilyen gép mellé. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#43) depmod


depmod
senior tag

Gyilkos ;] ;]
Azon gondolkodom, hogy egy Intel core2-vel nem jutottál volna messzebbre??

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#44) tomyoy válasza Degradator (#36) üzenetére


tomyoy
senior tag

a válasz: "az enyém igaz, nem SLI hanem sima M2N-E NF570"

nyiknyiknyiknyik

(#45) tomyoy


tomyoy
senior tag

#37: no comment- sm2 és sm3 score-t hasonlítsd össze:)
#39: :)
#40: screenshot?
#42: jaja gondolkodom SLi ready táp beszerzésén, de amíg kmm kmm nem lessz benne 2 db GX2 addig jó ez:) még 1x sem kapcsolt le.
#43: AMD mindörkké, de csak processzor téren

***update:aquamark :)

nyiknyiknyiknyik

(#46) craine12


craine12
tag

Szép írás, grat a géphez. Gondolom LAN party-ra nem jársz :O

No woman. No cry. No kidding.

(#47) wutuka


wutuka
aktív tag

Király! :K

Gondolom,hogy ez a 6400+ nagyon állat lehet.De a vízhűtés,és a VGA sem gyenge.

Gratula! :C

Mennyiből áll meg egy ilyen? :F

Lionel Messi : The Best !

(#48) tomyoy válasza craine12 (#46) üzenetére


tomyoy
senior tag

háát az asszo.....őőő a gép nem enged :D

#47: nemtudom mire gondolsz..argep.hu

aquamark eredmények azért változtak meg ennyire, mert amikor csináltam az előző tesztet túl sokminden futott alatta(letöltés,msn,ie,stb) ezek már egy újraindítás után születtek.

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#49) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jó látni egy AMD procival ilyen magas 3dmark eredményeket.
Nekem is egy 2 évvel ezzelőtig csak Amd procim volt. És nagyon jók voltak. jobbak mint az akkori intelesek.
Szép a teszt.
Lehet hogy hülye kérdés, de: A HT -ból magasabbat nem bir a lap?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) craine12 válasza tomyoy (#48) üzenetére


craine12
tag

Most veszem észre, eggyel odébb sikerült nyomnom, ez :O helyett ilyent ;] akartam volna...
Amúgy falbontásba simán belement, vagy addig csináltad, amíg dolgozni volt?

No woman. No cry. No kidding.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.