Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bartucc


bartucc
addikt

Úgy igazán egyik sem fogott meg, az AMD-től kicsit tartok, egy teszt kellene. Viszont nem rosszak, mert minden téren alkalmazhatók, kivéve játékokat.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#2) Killing


Killing
addikt

Az AMD-s netbookok üzemidejére kíváncsi leszek, egyébként semmi baj nincs vele.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#3) hack69


hack69
aktív tag

Mi az a TDP?

(#4) luw2win válasza hack69 (#3) üzenetére


luw2win
őstag

[Thermal design power]
De AMDnél ez a legmagasabb fogyasztás, Intelnél pedig egy átlagolt (ha jól tudom)

off: Valaki tudna adni egy AMD mobil roadmap-et?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5) bolvar válasza hack69 (#3) üzenetére


bolvar
senior tag

Thermal Design Power-fogyasztási paraméterekre vonatkozik:)

a samsung viszont nagyon vonzóan hangzik főleg a vidkarival csak az üzemidejére lennék én is kiváncsi nagyon.ha egy 6-8 órát bírna az aksija simán jó vétel lenne.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#6) hack69 válasza luw2win (#4) üzenetére


hack69
aktív tag

Akkor a 12W nagyon jól hangzik! :K

(#7) Killing válasza luw2win (#4) üzenetére


Killing
addikt

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) D.Orion


D.Orion
veterán

A kétmagos AMD-nél kíváncsi lennék egy üzemidőre. Ha eléri a 6 cellás(tőlem lehet az 9 cellás is) aksival a 4 órát netes - webcam -os használat mellett, akkor nekem már megfelelne. :R

(#9) arty


arty
veterán

rengeteg gyártó 12" netbookja épül most erre az amd platformra (4225, neo proc) jóvolna egy teszt, hogy mit tudnak akku időben... nekem ez volna az ideális, csak ne dögöljön le 2-3 óra alatt.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#10) t72killer válasza hack69 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben a kategóriában az elég sok. Az Atom N450 GPU-val együtt 5.5W-ot eszik - igaz, mind a proci, mind a GPU nagyon ratyi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) D.Orion válasza t72killer (#10) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát igen, keveset eszik viszont cserébe nem is jó semmire. :DDD Na jó netezni lehet vele, de pl.: Youtube + webcam együtt már nem megy... És bizony elég kellemetlen, hogy ha webcamozol valakivel és küld egy youtube linket, akkor amíg te azt megnézed akad a camod képe és ha netán beszélsz is közben, akkor a hangod is.

(#12) Ueda


Ueda
senior tag

Szerintem az 1,83 GHz Atom, GMA 3150 párosításnak nem sok értelme van, mert egy Core i3-assal mindjárt többet kapunk.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#13) fatal` válasza Ueda (#12) üzenetére


fatal`
titán

Csak a Core i3-al nem fog elmenni annyit az aksi. Ettől függetlenül nekem nem kéne netbook.

(#14) Sanyix


Sanyix
őstag

vicc árak ezek. Még is mi értelme van a netbooknak ha drágább mint egy notebook, de legalább gyengébb?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) fatal` válasza Sanyix (#14) üzenetére


fatal`
titán

Sokat elmegy aksiról, így nézheted a képernyőt, miközben nem tudsz rajta csinálni semmit. :D

(#16) Ueda válasza fatal` (#15) üzenetére


Ueda
senior tag

Az E-evolúció zsákutcája. ;]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#17) Mercutio_ válasza Sanyix (#14) üzenetére


Mercutio_
félisten

Értelme nem sok, de attól még van egy réteg ,akinek az igényeit kiszolgálja és különösen tőlünk nyugatabbra nem is akkora érvágás.

arty: Jaja, báár az ára így is durva lesz, annyiért talán valami régebbi de még ma is jó subnoti is kijön talán :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18) luw2win válasza Killing (#7) üzenetére


luw2win
őstag

Nem tudok dönteni laptop téren, számít a teljesítmény de a fogyasztás a döntő.
Nagyon jó az Intel, csak az alaplapjai ne lennének ilyen éhesek, ellenben az AMD akinek takarékos lapjai vannak csak a prociban kellene h legyen több kraft.
Remélem hogy 2011 elejére már lesz valami előrehaladás

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#19) TESCO-Zsömle válasza luw2win (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem akarom elkiabálni, de minden jel arra mutat, hogy a Llano ütni fog.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) fene_vad válasza Ueda (#16) üzenetére


fene_vad
senior tag

mint ahogy a tobb millio eladott peldany mutatja, ugye?

nagyon sok ember leszarja a 720p jutub videokat meg jatekokat es nem a vonaton/repulon ulve akar videot vagni vagy idojarasszimulaciokat futtatni.
Netezesre, dokumentumszerkesztesre, regebbi jatekok futtatasara, skype-ra, nemHD filmnezesre, zenehallgatasra stb stb jo. Es emellett, ellentetben 1 notebook-al, 3-4-5x annyi ideig birja az akksi es siman bedobhato a hatizsakba.

Felelmetes, mennyire hamar beleszoknak az emberek a rajuk eroltetett ujabb es ujabb csillivilli ficsotokbe, es sipolnak, hogy mennyire izom lassu egy olyan gep, ami par eve meg eromunek szamitott volna. Kozben pedig esszel hasznalva tokeletes alternativaja tud lenni egy ilyen kis netbook barmilyen notebooknak.

(#21) t72killer válasza Mercutio_ (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezeken az árakon tényleg nevetséges, én viszont anno szereztem egyet (eee 1001p) saturn nyitási akcióban 170€-ért. Tény, hogy nem egy bajnok, viszont letöltő/utazógépnek jó. Persze a duplájáért eszem ágában nem lett volna ilyen gyenge gépet venni.

Kár, hogy ION grafikát nem párosítanak AMD procikkal Tök jó lenne pl ION+vmi 2magos, 2 GHz-es neo procival, max 10w fogyasztással... Az ion a cuda miatt jó dolog, lévén azzal nem csak dxva gyorsított HD filmeket, hanem bármilyen filmet lehet gyorsítani, akár quadHD-t is. Ez sajna hiányzik az ATI grafikákból...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) Dany007 válasza Sanyix (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd meg ezt! :D
Tíz évvel ezelőtti árak! Tíz évvel ezelőtti fizetésekhez! És természetesen tíz éves gépek...
Aztán el lehet gondolkodni, hogy vajon a mai laptop / noti / netbook árak mennyi drágák is :)
Jó, persze viszonyítás kérdése is, ebben igazad van :), de leginkább érdekességképp linkeltem azt a képet.
(valójában 1999-es az újság, vagyis 11 éves)

(#23) smkb


smkb
őstag

Azt hittem olcsóbbak lesznek az AMD platformos kisgépek. Ennyiért ott vannak az Acer CULV 11,6"--os notijai 2 maggal, 7-8 órás üzemidővel netbook tömeggel... AS1810, AS1410, 1820 stb... és azért egy kétmagos SU4100 keresztbe megeszi ezeket a Neokat... a fogyasztásukról nem is beszélve.

(#24) GeoPhoto válasza smkb (#23) üzenetére


GeoPhoto
tag

Tudsz valami konkrét tesztet ahol a két magos Neo van a SU4100 ellen? Csak azért mert most SU van nekem és az AMD melletti ATI grafika miatt esetleg szóba jöhetne, de csak ha nem lassabb nagyon a többi része...

Ja ezek meg a Dell árai, meg kell várni az akciókat. A 11z hivatalosan 650 dollár volt, az Amazon meg 475-ért adta.

[ Szerkesztve ]

(#25) Mercutio_ válasza t72killer (#21) üzenetére


Mercutio_
félisten

Anyiért rendben is van, arra amire érdemes használni megfelel, a legtöbb embernek az árazással van gondja szerintem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ez a kategoria teljesen jo arra amire ki lett találva.
Benne is van a nevében nettop.
Nem tudom miért akar mindenki ezen Merto 2033at játszani.
Nekem több mit egy éve megvan és nagyon szeretem.
Film + net+ letöltés+msn re tökéletes.
Ráadásul a régebbi kifuto szériát már tényleg nem adják sokért/ acer 69k/

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, ezen az árszinten (100kHUF/4-500 eur) már elvárja az ember, hogy teljeskörű kisgépet kapjon egy vmirevaló procival, HD gyorsítós grafikával, nagy winyóval.

különben nem lehet megúszni egy másodgép vásárlását - akkormeg inkább egy drágább timelineX noti - igaz, 3x annyiba kerül, de kb 20x erősebb, és ha nem a legújabb játékokkal játszik az ember, kiváltja az asztali gépet. mindemellett akksis üzemidő ~6 óra... (ennyi reális az eeePC-mnél is 6cellás akkuval)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) he7edik.


he7edik.
addikt

100.000Ft tényleg vicces ár értük (még a Dell-ért is)

Égő szöveg a flém vázon

(#29) arty válasza t72killer (#21) üzenetére


arty
veterán

"Kár, hogy ION grafikát nem párosítanak AMD procikkal Tök jó lenne pl ION+vmi 2magos, 2 GHz-es neo procival, max 10w fogyasztással... Az ion a cuda miatt jó dolog, lévén azzal nem csak dxva gyorsított HD filmeket, hanem bármilyen filmet lehet gyorsítani, akár quadHD-t is. Ez sajna hiányzik az ATI grafikákból..."

max hiányzott! catalyst 10.6 óta mindent visz az MPCHC, amit a korábbi driverek nem ettek meg! (pl a híres killah sample)

az ionnak max atom mellett van értelme

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) t72killer válasza arty (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, integrált HD 42xx-en is működik? mit használ? OpenCL-t?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) Sanyix válasza t72killer (#30) üzenetére


Sanyix
őstag

dxva-t használ... csak a dxva tűréshatárát kicsit kiterjesztették.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#32) v.tom válasza arty (#29) üzenetére


v.tom
őstag

A quadhd-t nézegethetnék egy netbookon. :D

(#33) RolvanDen válasza bartucc (#1) üzenetére


RolvanDen
csendes tag

Íme egy teszt (angol nyelvű), ja és ez egy ACER netbook, de a hardverkonfigurációja ugyan az mint a Dell és Samsung. ->[link]

(#34) t72killer válasza v.tom (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre találták ki a HDMI kimenetet (ami szintén hiányzik a legtöbb netbookról) és az LCD/plazmaTV-t, projektort.

Igazából a technológia van már olyan szinten, hogy egy 10"-os kis házba belerakjanak mindent, ami az embernek kell: használható procit (a csúcs a kategóriában kb az i7-ulv sorozat), alacsony fogyasztású csipszetet+grafikát (ION), SSD-ket. Csakhát első a profit, ha ezeket olcsón szórnák, akkor levágnák az aranytojást tojó tyúkot...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) nuke7 válasza Mercutio_ (#17) üzenetére


nuke7
veterán

nemértem ezeket a hozzászólásokat... hol veszel 70-80k-ért egy olyan notit amiben van n-es wifi, BT, és 6-7órát megy akksiról, és 1,2kg!? jah, és viszi a gta3 szintű játékokat... :U
egyetemre tökéletes, meg ha valaki sokat utazik. (integrált 3g modemet, és gps-t már nem is említem)

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) siti


siti
senior tag

egy 7" eeePC-t már kapni 25e Ftért. annyit meg bőven megér (most vettem 10 éves HP Jornada 720-at ugyanennyiért, pár éve c64-est szintén 20e-t. mondjuk a c64 25 éve is 20e Ft volt) Mindet lehet használni. egy atomos kisgép is használható sokmindenre.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.