Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Próbálj kevesebbet ülni a gép előtt, feküdj le este 8-kor minden nap, aztán várd az álmot (ne csinálj semmit, csak feküdj). Amikor csörög az óra reggel, kelj fel (ne aludj többet 10 óránál). Napközben pedig próbálj ébren maradni egészen 8-ig, ne aludj el.

Segít.

Az este 8 röhejesen hangozhat, de az igazat megvallva pont jó időpont, ahogy a 6-kor kelés is, még úgy is, ha 8-kor indulsz melózni, tanulni. Azt a reggeli 2 órát használd ki, csinálj valami hasznosat olyankor.

(#2) chriscc


chriscc
csendes tag

Utazz el 10 napra tengerpartra. Napozz, feküdj, dugj, bulizz, döglődj. Én ettől mindig megújulok. De ha más nem, én beálltam a 4:50kor kelés, 8-9kor fekvésre és egész jól beválik. Sok sikert, remélem megoldod, mert kirázott a hideg attól, amit írtál :)

Gigabyte P35-DS3R, Core2Duo E6550, 2x1GB Kingmax DDR1066, 500gb sata, MSI 8800GT OC, Logitech MX Air

(#3) ham_


ham_
tag

Én másfél éve alszom keveset és rosszul :(

(#4) #17137664


#17137664
törölt tag

Hi.Én is mostanság ezzel küszködöm, de én tudom hogy mitől van, most megy tönkre egy kapcsolatom amit rohadtúl nemígy képzeltem el :O és nagyon bosszant, ha lefekszem akkor rögtön ezen kezdek rágódni,ma éjszaka sem tudtam elaludni :O
Lehet azt kéne megprobálnod hogy fizikailag lefárasztod magad hogy ez elősegítse a jobb alvásod,egy próbát megér szerintem.Sok sikert ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Fizikailag el kell fáradni és akkor nincs gond! :U Egy jó munka...Esetleg egy kis edzés.
(babáknak meg meleg tejet szoktatak ilyenkor adni. :DDD :D )

(#6) philoxenia válasza juliabrilke (#5) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fizikai aktivitás csodákat tesz, elég egy erős séta elalvás előtt.
A tejbe mézet kell tenni. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) juliabrilke válasza philoxenia (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

"A tejbe mézet kell tenni." Vagy egy kis vodkát... :DDD :D Az is csodákat tesz.

Minden nap 1 óra edzés vagy egy nagyobb séta szintén jó.

mod: be kell szerezni egy nagyobb darab (120kg-os hölgyet) lepedőt összegyűrni. 1 óra vele és tutira elalszol a fáradságtól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) philoxenia válasza juliabrilke (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy vékonyabb hölgy jobban elfáraszthat, elvégre nem emelgetni kell, bár a teltebb hölgyek ilyen irányú étvágyáról már én is hallottam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) juliabrilke válasza philoxenia (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

Remélem, hogy a sok jó ötlet közül a cikkíró többet is kipróbál majd. :D

Arra azért kiváncsi lennék, hogy hány éves korában jött elő neki ez a probléma?

(#10) philoxenia válasza juliabrilke (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom, de a fiam 16 lesz, Ő mindig álmos, ha nem aludhat, mindig éber, ha alhatna.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kezdhetnénk a kályhánál.

Hány éves vagy? Össze lehet problémádat kapcsolni valamilyen eseménnyel?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Pét3r


Pét3r
újonc

yetike:Nem ülök sokat a gép előtt szerencsére, no meg nem is nagyon engedik. Hétvégenként több mint 10 órát alszok, de innentől kezdve oda fogok rá figyelni, hogy legyen valami kis rendszeresség is az életemben.

A 8-kor fekvéssel nem nagyon vagyok kibékülve, eddig a 10-11 óra közötti fekvésre álltam rá, mert amúgy is 6-kor kelek. Sajnos az életmódom se nagyon engedi meg, hazajövök 3-ra, tanulás, barátok barátnő, sehogy se elég az az 5 óra. :( Pedig jó lenne.

chriscc: Elmennék, de így is gondjaim adódtak az oskolában... Bocsi az írás hangulatáért, nagyon csúnya állapotban írtam meg, és igazából ki is akartam törölni. De már túl vagyok rajta, és gondoltam meghagyom azoknak akik szintén ilyen problémákkal küzködnek.

Ha lesz következő, ígérem, hogy sokkal boldogabb hangvételű lesz.

Dinny3: Újabb nap, nem aludtam, csak max 20 percet.., szóval este nem lesz gond az alvással. :B

juliabrilke: Tudom hogy ha lefárasztom magam fizikailag, akkor nincsenek problémák az elalvással, csak az a gond, hogy most ez se volt elég. Ásítottam össze-vissza, fáradt voltam, elaludni azonban még se tudtam.

A hölggyel meg nincs probléma.... :B

Amúgy 18 éves vagyok, és a probléma másfél évvel ezelőtt kezdődött, valamiből kifolyólag - elveszítettem egy hozzám nagyon közel álló embert, viszont ilyen "súlyos" még egyszer sem volt.

Szeretném megjegyezni, hogy nem vagyok egy visszahúzódó, magába forduló ember napközben, aki nem áll hozzám nagyon közel, az észre se veszi, hogy gond van.

[ Szerkesztve ]

(#14) #17137664 válasza moma (#13) üzenetére


#17137664
törölt tag

Hi.Neharagudj de ez az ultimate megoldás hát ez... :W nemígy kell megoldani a gondokat.

(#15) Vakegérke válasza Pét3r (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kamasz korban vesztettél el valakit, aki számodra fontos volt. El tudtad engedni? Bizonyára nem.

Ülj le amikor egyedül vagy, és beszélgess az elvesztett személlyel. Dumcsizz ki mindent vele, aztán hagyd, hogy elmenjen. Ő is erre vágyik. Aztán ha mondani valód lesz számára, vagy ő akar mondani valamit, újra beszélgethettek. Ne kösd, csak ne kösd magadhoz. Attól, hogy elengeded, még megmarad neked, csak nem lesz kötöttsége.

Ha most nem teszed meg, állapotod csak romlani fog. Engedd el szépen. Ints pápá-t, és a szép emlékekre gondolva mosolyogj. Amig önző módon ragaszkodsz hozzá, képtelen örök nyugovóra térni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Pét3r válasza moma (#13) üzenetére


Pét3r
újonc

"Sajnos" nem élek ilyenekkel. Bízok abban, hogy jót fog tenni, ha megint elmegyek teniszezni és amint jön a jóidő, előkerül a bicaj is, és kellően fáradt leszek ahhoz, hogy ilyeneken gondolkozzak. Úszni sajnos az utóbbi 2 hétben nem tudtam menni, mert nem volt rá időm, lehet ezért is jöttek elő most ezek a dolgok annyira...

(#17) danilla


danilla
őstag

Minek aludni ?:) mindjárt két óra de még nincs kedvem feküdni, inkább megyek és eszem valamit :) :C

https://twitch.tv/ddplayzone

(#18) moma válasza Pét3r (#16) üzenetére


moma
őstag

a sport az tényleg jó. nem csak az álmatalnságra, hanem arra az energia hiányra is amiről szintén írsz. megéri belefektetni akár csak heti egy alkalomnyi időt is mert megtérül. az ember azt veszi észre, hogy több mindent végez el.(spec én is pont úszom. meg ugye akkor ott a szauna is egyúttal, ami van akinél szintén jót tesz) egyébként egy kis szorongás meg normális ;) . inkább talán az a meglepő, ha valaki egyáltalán nem űzi ezt az elfoglaltságot. az élet ilyen szorongós dolog. ha mást nem, ugye egy kis magányos bolygón... :D

we all deserve a bit of luck.

(#19) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Hát igen...az embernek néha csúnyán eltud tolódni az élet ritmusa. Ami nem jó. Tényleg depisnek lehet lenni. Előfordul néha velem is. Én nem mondok iylen korai 8 órás időpontot, mint a többiek, de legkésőbb 10- 11kor be kell szunyálni. A 8 óra alvás időt minél több idővel lövöm túl annál szrabbul érzem magam utánna.
Am ha nem megy a visszaállás a helyes ritmusba, akkro én is azt javaslom, h próbáld magad fizikailag lefárasztani. Legjobb úszni...sokat, vagy erdőbe sétálni, le- fel a dombokon hegyeken :DDD , stb. Engem a víz nagyon letud fárasztani, és ennek ellenére még jól si érzem magam benne. :D

wow, msot nézem semmi újjat nem írtam :)) bocs :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.