Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

nagyon nagy naivitás azt hinni, hogy az adód fele is akár jó helyre megy

akkor meg minek vagy adópárti?

pont, hogy csökkenteni kellene az adókon
több maradna nekünk, amit úgyis elköltünk - amin szintén van adó
kevesebb adó mellett több alkalmazott lenne tisztán bejelentve, és már nem érné meg az adócsalásba időt-energiát fektetni, meg hamisszámlázni

üdvöt

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) dajkopali válasza rii (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

egy szóval sem állítottam, hogy a magas adók mellett vagyok, s azt sem, hogy helyeslem a mai magyar gyakorlatot :)
az adóról mint igen fontos közös ügyről írtam - de ez a szöveg későbbi részéből ki is derül

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudomásom szerint a magyar alkotmány tiltja a kettős adóztatást!

ismétcsak tudomásom szerint az internetkapcsolat díja elég komoly ÁFA-t tartalmaz...

Innentől kezdve elmehetnek sajátzsebből befizetni a net, e-mail és levegőadónkat...

(ja! szivesen fizetek egy kis levegőadót, ha megvonják a levegőt, mint szolgáltatást ettől a sok naplopótól...:DDD)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) pereces


pereces
tag

nem értem miért nem jók a már meglévő adók, azokat nem lehetne esetleg újraosztani ?
miért kell mindenáron új sarcokat kivetni ?

(#5) sh4d0w válasza t72killer (#3) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ezt felejtsd el. Amikor valaki tankol, akkor kifizeti a jövedéki adót, majd még arra plusz áfát: (üa. ára + jövedéki adó)*1.2.

Még jó, hogy néhány okos politikus megígérte a társadalmi egyeztetéseket március 9 után... Szerintem jónéhányuknak újból sorba kéne állni ott, ahol az agyat és még 1x ott is, ahol az észt osztják. Ha mindket sorban sorra kerültek, beállhatnak ismét a sor végére és megvonnám tőlük az alkohol minden formáját... de lehet, hogy a levegőt is.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) fordfairlane válasza t72killer (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tudomásom szerint a magyar alkotmány tiltja a kettős adóztatást!

Az Alkotmányban egy szó sincs a kettős adóztatásról, és egyébként is egész mást jelent a kettős adóztatás.

x gon' give it to ya

(#7) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Ennek az internetadónak van egy másik, igencsak érdekes oldala is.

"az NKA megszüntetne egyes régebbi járulékokat (a szótár, az enciklopédia, az üres mágneses és félvezető adathordozók, az üres optikai lemez"

Ezzel megszűnne az az EU-n belüli egyedi állapot, hogy a magán célra legálisan lehet másolni zenei és videó termékeket.
Nem kell nagyon nagy fantázia, hogy lássuk, hogy ez az Artisjus ámokfutását és országos "boszorkányüldözések" elejét jelentené. Hisz a kieső bevételüket mindenáron pótolni akarják majd.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#8) rdi válasza Ulkesh (#7) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem nem szüntetne meg minden adót az adathordozókra, tehát a jogdíj utáni megmaradna.

t72killer a többszörös adózás teljesen bevett dolog a világ nagyon sok országában. Gondolj csak az egyszer már leadózótt jövedelmekből vásárolt termékekre kirótt ÁFÁ -ra.

rii: teljesen jogos felvetés, hogy minél kevesebbet adózzunk, és ehhez minél kevesebb központi "szolgáltatást" kapjunk. Így sokkal több mulna az egyénen magán, pl. az egészségügyben.

De szerencsére ebből az egészből nem lesz semmi, mivel az mszp egyedül marad ezzel a javaslatával. Szerintem ez a javaslat megbukott, mert se az MDF, se az SZDSZ és a Fidesz sem fogja megszavazni.

Viszont egyébként a gondoskodó, atyáskodó államképbe bizony nagyon jól ileszkedik az adóemelés. Ugyanis akkor lehet osztogatni, ha előtte azt beszedték a zsebünkből.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#9) sh4d0w válasza Ulkesh (#7) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Te itt keversz 2 külön dolgot. A kulturális járulék nem egyenlő a jogdíjakkal. A kulturális járuléknak - még vmikor régen, amikor kitalálták - az volt a feladata, hogy a a kulturális értéket nem képviselő műveket megdrágítsa, elősegítve az értéket képviselő művek terjedését, valamint támogatva azokat, akik ezen értékeket előállítják (köszi, egyébként az ilyen kisvuk-féle alkotásokból nem kérek). A jogdíj az üres adathordozó árában meg azért van, hogy a szabad másolás miatt jelentkező elmaradt hasznot valamiféleképpen kompenzálja. Semmi közük nincs egymáshoz...

https://www.coreinfinity.tech

(#10) Móci


Móci
addikt

Az első hozzászólással értek egyet maximálisan.

Minek a netadó? Hát sajnos szegény bácsik/nénik mindent elloptak, lassan mindent eladnak, éshát kell a kis pénz. Mert mi gonoszok nem adjuk oda még a lelkünket is.
Inkább pár 1000 liter benzin kellene nekik, s gyufa... :(((

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) Wolverine


Wolverine
félisten

"a tervezett adózás szerint azokból az összegekből, melyeket a cégek az infrastruktúra, a hálózatok fejlesztésére kaptak az Európai Uniótól, szintén a kulturális tárcához vándorolna 0,2 százalék, s ez már több mint aggályos."

Tényleg az, mert ezen alapon bármilyen Uniós támogatást megsarcolhatna a magyar állam...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12) t72killer válasza Wolverine (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszem az €U pénzek megsarcolásának csúnya orrakoppintás lenne a vége Brüsszel irányából... (gyakorlatilag ez nem lenne más, mint az €U támogatás intézményesített lenyúlása)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) Wolverine válasza t72killer (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Egyértelmű.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) róland válasza Ulkesh (#7) üzenetére


róland
veterán

Az üres kazette, adathordozó, stb. jogdíj. S arra jön még a kulturális járulék, amit most eltölönének.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) #95561216


#95561216
törölt tag

Remek, nagy kegyesen eltörlik az adathordozók kultúrális járulákát, amit amúgy is szlovákiából hozat a jónép. Ha lesz is netadó, valahol visszalopom az államon, az tuti, nem vagyok hajlandó abba az alapba fizetni, ami Kis Vuk szerű szarokat támogat 200 millióval, meg hasonlók.

Amúgy is ez mekkora öntelt képmutatás, az a kultúra, amit ők annak mondanak. Kortárs majmoknak, akik belőve csinálják az értelmetlen szaraikat ingyenlakás, az, meg a péknek a faszát a seggükbe.

(#17) Kobe


Kobe
veterán

kultúrális adó....röhej....amikor pesten nem egy kerületben 40 ezres albérleti díjjal üzérkednek önkormányzati szinten a több10 milliós, műtermi lakásokkal.
Az internet adóval még egyet értenék,mert ok, mindenki lop valamilyen szinten a netről, és ezt illene kompenzálni, csak kérdés h akarjuk e tovább tömni a győzikéhez hasonló megasztárok zsebét....nem.
nyakkendő és kanapé adó még ennél is nagyobb brahi.

nem nevesítek, de az adónövelés egyrészt egy hazánkban népes számban képviselt társadalmi réteg trükközéseiből is fakad. Te meg teperj a minimál másfélszereséért.

...és mindezt itt írogatom épp akkor amikor megkaptam a levelet, hogy a havi közös költség immáron 8500 forint. Éljen a 21. szi demokrácia

[ Szerkesztve ]

(#18) vottokar


vottokar
senior tag

Egyszerűen hihetetlen, hogy a "politikusaink" mi mindent meg nem engedhetnek maguknak. :W Miért nincs az, hogy azt aki ilyen elmebeteg ötletekkel, az amúgy is agyonsarcolt emberek további nyúzásával előálló nem is tudom kicsodákat egyszerűen elzavarjuk a fenébe? Beültetném egy multihoz 3 szakba, 8 órából 10-et robotoltatni akaró minimálbért is különböző jogcímeken lenyúló céghez dolgozni 3 hónapra. Aztán gondolkodjon el egy picit..
Bár megint én vagyok a hülye, hogy felidegesítem magam. :(((

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#19) Integra


Integra
titán

Pali!
ez nyugodtan mehetett volna tótawé féle stílusban is, ez a minimum!!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) dajkopali válasza Integra (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

hát a dühöm hasonló, mint az övé volt, amikor azt megírta, de nekem az sok, ahogy csinálja - bár megértem... :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#21) t72killer válasza vottokar (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre lenne megoldás: a net alapú demokrácia. A net elterjedésével teljesen felesleges a képviseleti rendszer, hiszen jól beüzemelt hálózat esetén mindenki esténként szavazhatna a felmerülő ügyekről (=300+ képviselőt szélnek lehetne ereszteni)

Egy szűk kormányra lenne szükség, ahova párthovatartozásra tekintet nélkül a legjobban odaillőket választanák. "népszavazást" pedig sokkal egyszerűbb lenne kérni: csak össze kellene gyűjteni 100ezer "klikket", és ha úgy alakul, másnap repül a közpénzeket lenyúló államtitkár vagy akár minisztériumi alkalmazott vagy polgármester.

Két gond van ezzel a rendszerrel: 1. a magyar nép nem érett meg rá (egy öreg ismerősöm mondta: a demokrácia a szívekben van, nem a politikában)
2. a jelenlegi klientúra túlságosan ragaszkodik a hatalomhoz és az azzal járó pénzhez, békés eszközökkel nemigen eresztené ki azt a kezéből. (gyakorlatilag egy nagyon széles naplopó réteg lenne lapátra téve, és a további élősködésnek is el lenne vágva a gyökere)

Talán a nagyon-nagyon távoli jövő ilyesmi lesz, ezt is próbálják elodázni, ill rövidebb távon az a cél, hogy minél több Győzikét-Dundikát néző, lebutított szavazó legyen:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) fordfairlane válasza t72killer (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

mindenki esténként szavazhatna a felmerülő ügyekről

Csak halkan jegyzem meg ebben a nagy reformhevületben, hogy nálunk jóval nagyobb és fejlettebb internethálózattal rendelkező országokban is képviseleti demokrácia van.

x gon' give it to ya

(#23) t72killer válasza fordfairlane (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a net születésétől kezdve csak 20 éves, komoly társadalmi változásokhoz az kell, hogy benne nőjön fel 1-2 teljes generáció, és igénye legyen használni (+egy kicsit felülről lásson rá a dolgokra...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24) rdi válasza t72killer (#21) üzenetére


rdi
veterán

Azért szerintem ennél mélyebben is beleláshatnál a képviseleti demokrácia elveibe, működési feltételeibe.
A Te általad javasolt bázisdemokrácia ugyanis nem működne akkor, ha a távlati vagy középtávú célok ütköznének az állampolgárok rövidtávú érdekeivel.
A javaslatodat egyébként már ma is meg lehetne valósítani, pl. minden döntésnél közvéleménykutatást tartanának és az eredmény alapján döntenének.
Megjegyzem ma is vannak olyan pártok, amelyek ehhez hasonló rendszerben működnek. :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#25) rdi válasza #95561216 (#15) üzenetére


rdi
veterán

Ne haragudj, hogy megkérdezem, de Te honnan tudod, hogy a Kis Vuk szar? Olvastad?
Maradj már!

Fej! Tor! Potroh!

(#26) Wolverine válasza rdi (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

rdi, a Kis Vuk egy frissen bemutatott 3D-s rajzfilm... ami a kritika szerint is nézhetetlenül iszonyatos :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) t72killer válasza rdi (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A Te általad javasolt bázisdemokrácia ugyanis nem működne akkor, ha a távlati vagy középtávú célok ütköznének az állampolgárok rövidtávú érdekeivel."

- Ez sajnos így igaz, mivel az állampolgárok nem érzik magukénak az országot. (pedig se a török, se az orosz nincs a nyakunkon), ezért nincs még itt ennek az ideje

[OFF]
"Azért szerintem ennél mélyebben is beleláshatnál a képviseleti demokrácia elveibe, működési feltételeibe."

Na, azér' ennél jobb dolgom is van ;] :DDD Amúgy egy dolog az iskolában tanított elmélet, másik dolog, ami megvalósul belőle, lásd magyar, ill €U politikai élet:(
[/OFF]

(szerk: ny@morult offot nem akarja offba tenni a ny#vajás...@&##ˇ~... ;] )

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) Wolverine válasza t72killer (#27) üzenetére


Wolverine
félisten

Bekezdésenként kellett volna OFF-ba tenni; a dupla Enter gyilkolta le a formázást.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#29) rdi válasza Wolverine (#26) üzenetére


rdi
veterán

Ja tényleg ez egy film. És látta már valaki? Mert úgy hallottam, hogy anélkül indult be az ellenkampány, hogy bárki is megnézte volna.
Szemét egy ügy, az biztos...

a kritikusok szavahihetősége és függetlensége meg a magyar politikusokét verdesi :)

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#30) Wolverine válasza rdi (#29) üzenetére


Wolverine
félisten

Trailert láttam, minősíthetetlen szar. Egy kritika...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#31) rdi válasza Wolverine (#30) üzenetére


rdi
veterán

Nem nagyon hiszek már a kritikusoknak meg a politikusoknak :O)

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.