Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cowk


cowk
tag

megsemmisult a serverpark
- 168ora

:DD

(#2) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Hihető :DD

¯\_(ツ)_/¯

(#3) Chaser


Chaser
titán

"Állítólag hackertámadás nullázta le _a_ Magyar Fejlesztési Központ adatbázisait"
nem űk' vótak' én vótam'
ezeöccá' lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Én úgy tudtam eddig, hogy Kimékkel mi haveri viszonyban vagyunk... ;]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#5) Donki Hóte válasza cowk (#1) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sokszor a szerverek fizikai értéke messze alatta marad a rajtuk tárolt információ értékének.

Ettől függetlenül az újságíró pongyolán fogalmazott.

Ettől függetlenül 250 informatikuson kívül senkit sem érdekel, hogy nem pontos a fogalmazás.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hackertámadás--> a takkernéni kihúzott pár kábelt.

Keresztfater volt pár háborús kiküldetésen régen, de az kutyaf@sza volt ahhoz képest, ami itt megy. Itt b@sszátok meg minden nap harcolunk rezsivel, Brüsszellel, olyan kibertámadás sorozatok vannak, hogy a tűzfalakat falazótéglával kell kirakni. Nagymuter szokott mesélni milyen volt az '56-os korszak. Legyintek mindig, ez ami ma itt van, ez az apokalipszis maga.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) atike


atike
nagyúr

Persze, persze... :)

Minden megsemmisült. Mentés...? Ja, ezek nem voltak fontos adatok... :DDD

(#8) Chaser


Chaser
titán

egyébként meg izé van...
apánk nemrég nyilatkozta h mink' vagyunk a digitális eu köszponcsa' IS, biztos nem érti h tudták meghackelni a rencert', jah dehogynem, érti ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) section9


section9
őstag

Ez veszelyes, ez felhaborito! :DDD

(#10) Ixion77 válasza Tikakukac (#6) üzenetére


Ixion77
őstag

:))

Magyar IT. :))

Ez az az ország, amelyben ha valaki olvasgatott pár hónapig IT cikkeket és összerakott egy wordpress honlapot, már programozónak képzeli magát. Ha meg már kellően sok párbetűs rövidítést is tud akkor már projectvezetőnek... Dunát lehetne rekeszteni ezekkel a beképzelt semmirekellőkkel, akik még az életben nem raktak össze egy normális programot/modult/rendszert. A használhatók elmentek az országból, akik meg selejtnek nyilvánítódtak, visszajöttek. (Akinek nem inge, ne vegye magára.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom így megsemmisültek bizonyos jelenlegi vagy későbbi nyomozáshoz szükséges bizonyítékok is. A fránya Észak-Koreaiak, mindig is a begyükben voltunk, mert ... miért is :F , aaaa....ööööö, ja Soros? ;] :W

Persze a területért felelős rendszergazda, IT felelős nem tehet semmiről...de miért is tehetne mikor az ürgebőrbe vart szerverek a dunában vannak elhelyezve a hűtés miatt és úgy nehéz üzemeltetni azokat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Donki Hóte válasza atike (#7) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hogyne lett volna mentés!!!

Ott volt tárolva a szerveren, az éles adatok mellett...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13) sopruk válasza atike (#7) üzenetére


sopruk
aktív tag

" tudomása szerint fizikailag ugyanazon a helyen tárolták a biztonsági mentést és az eredeti adatokat" :D

(#14) Tigerclaw válasza Cickánykoma (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Trianon óta rossz a viszony, mióta elcsatolták hozzájuk kelet Mongóliának a keleti csücskét, a szülőföldünket... Ráadásul megitták az összes kumiszt, amit a jurtában hagytunk 1000 éve. Még rovásírással rá is volt írva, hogy ne nyúlj hozzá, mer az enyém. Hozzányúltak...

Logikát felesleges keresni egy meg nem történt támadás mögött. Mivel mostanában Észak-Koreai hackerek kerülnek elő az ipari kémkedések, bitcoin és hagyományos pénzek lenyúlásával kapcsolatban, épp kéznél vannak. Bástya elvtársat már meg sem akarják ölni...alapján, az Észak-Koreaiak minket már meg sem akarnak hackelni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) depmod


depmod
senior tag

Kövezzenek meg, de én azon sem csodálkoznék, hogy OLAF jelentések és egyéb későbbi EU-s "visszásságok" miatt ez közel sem volt véletlen...
Alapvetően kussolnak, csönd van és nem nyilatkoznak, ilyen egy helyen minden adat és no backup szöveget leadni meg mutatja, hogy nem is szeretnének többet ezzel foglalkozni.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#16) atike válasza sopruk (#13) üzenetére


atike
nagyúr

Ha ez nem "csak" a földrajzilag azonos helyet jelenti, hanem tényleg azt, hogy ugyanazokon a meghajtókon voltak az éles adatok és azok mentése is akkor nem Észak Koreát kell s*ggbe rúgni hanem helyben kellene előállítani a felelősöket. ....és példamutatón meg is büntetni. Elvileg ilyen szinten azért már nem épp ügyesjózsikat kellene alkalmazni mint rendszergazda - és folyton arról lehet olvasni, hogy kibervédelmünk van, stratégiánk van, fúdejók vagyunk.

Ehhez képest meg van egy ilyen eset...

Nos tehát:
- A - tényleg minden így volt, ahogy leírták, de felelős az nincs, jólvanazígy
- B - van megfelelő tudás, volt megfelelő mentés, lehet még adatsérülés sem volt, csak.... :) Khm.

Így vagy úgy - elég gáz.

(#17) pilóta válasza cowk (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mer nem értesz hozzá. Fizikailag hekkelték meg. Azért veszett el a biztonsági másolat is, ami egy helyen volt a szerverparkkal. A Szeretett Vezető személyesen verte szét az egészet műszerészkalapáccsal. ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) UnA válasza Ixion77 (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

De azért neked sikerült egy magyarosan önalázó bejegyzést összerakni - ez is teljesítmény.

(#19) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Néhány kérdés azért felmerült bennem:
- ki csinálta a DR és BCP dokumentációt?
- milyen büntetést kap?
- ki fogadta el a fentieket?
- milyen büntetést kap?

- milyen sérülékenység tette lehetővé a behatolást?
- ha volt rá javítás, miért nem telepítették?
- ki a felelős az esetlegesen létező javítás kihagyásáért?
- milyen büntetést kap?
- mi a bánatos f.szomért állna érdekében Észak-Koreának behatolni egy hozzájuk semmilyen szinten nem köthető rendszerbe és ott minden adatot megsemmisíteni?
- ki találta ki ezt a kommunikációt?
- milyen büntetést kap?

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Donki Hóte válasza Cickánykoma (#4) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Látszólag haveri viszonyban vagyunk Kimékkel, de náluk is van egy Szeretett Vezető, meg nálunk is van egy Szeretett Vezető, kettő nem lehet, "csak egy maradhat".

(Arra meg ugye nem sok esély van, hogy mi hekkeljük meg őket :O )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#21) Agostino válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Agostino
addikt

az alábbi három opció minden kérdésedre választ ad, csupán a megfelelő kérdés mögé kell illeszteni. sikeres bogarászást

- senki
- semmilyet / semmilyen
- csak

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22) NandoXXL válasza sh4d0w (#19) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Akkora ász itt mindenki. A Magyar-Szlovák meccset is elemezzétek ki kérlek szépen :R

(#23) Ringman válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Ringman
nagyúr

- milyen büntetést kap?

állást a miniszterelnökségen?
----
szerk:
Bár a Magyar Fejlesztési Központ nem tartozik a legismertebb állami csúcsszervek közé, feladata sajátossága miatt fontos szerepet tölt be az európai uniós támogatások lehívásában

jaj, hogy fog így nyomozni az OLAF?

[ Szerkesztve ]

(#24) toto2700reg válasza sh4d0w (#19) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Észak-Koreának semmilyen érdeke nem fűződik a behatoláshoz. De itt Magyarisztánban is van szeretett vezető, na ő neki például érdekében állna a dolog.
2 Egy rendszer sem tökéletes, behatolás mindig is volt és mindig is lesz. Amíg férfi női viszony van, addig behatolás mindig is lesz.

(#25) Tikakukac válasza UnA (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert nem így van? De, qrvára így van, semmi köze a magyaros viselkedéshez. Tegnap beszéltem egy öreg szakival, aki jött gariban cserélni a csapban betétet. Mutattam neki a friss fürdőszobát, amit drágán, előre 1 évre foglalt időpontra is csúszással és szarul csináltak meg. Elég sok embert ismer, azt mondta 12 burkoló van a telefonjában, nem tudna olyan számot adni, aki tutira megcsinálná különbül.

Már az orromon ömlik kifele, hogy bárki aki ki meri mondani a valóságot és nem a szép színes szivárványost, az gyalázó, nem vagy magyar meg akkor húzzá' mosogatni kifelé és a sor szép hosszú sajnos. Ez a kikefélt rohadt nagy realitás baxkikám. Múlthéten még 3 barátom jelentette be, hogy oké, akkor ők mennek. És nem, nem az jelentette be, aki okádék módon festett ki, burkolt, vakolt és falazott, rakott össze rendszert vagy szerelt kókányul villanyt ás kódol fosul, hanem azok, akik valóban jó munkát végeztek itthon és nem 1-2 diploma meg nyelvvizsga szalad megint el az országból. A teljesítmény az az, hogy valaki még ezt is simán tudja tagadni, holott az orra előtt történik és vele is egyúttal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) toto2700reg válasza Ringman (#23) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

- milyen büntetést kap?

állást a miniszterelnökségen?

:D Jogos.

(#27) borg25 válasza sh4d0w (#19) üzenetére


borg25
senior tag

Állami cégnél inkább ezek a kérdések:
- Miért nem volt pénz arra, hogy legyen rendes DR és BCP?
- Mármint miért másra folyt el és nem erre hatékonyan?
- Milyen beszerzési balfaszság miatt nem lett idejében megrendelve a rendes működéshez szükséges szoftver és hardvare?
- A napi működést nagyon vagy nagyon-nagyon hátráltatja, hogy bármilyen értelmes és szükséges fejlesztést/beszerzést csak jobb esetben fél éves távlatban lehet megvalósítani, de inkább év?
- Jó-e ha a rendszergazdának akire az egész van bízva csak kicsivel többet fizetnek mint a minimálbér, így aki értelmes az máshol keres munkát?
- Miért van az, hogy aki elhivatott, értelmes és még vállalná is a minimálbért, azt a vezetőség és a munkamorál (Semmit se tudsz elintézni) üldözi el?
- Miért kell olyan szabályokat hozni, ami a biztonsághoz érdemben nem tud hozzájárulni, ellenben a napi üzemeletetést kellőképpen el tudja lehetetleníteni?

(#28) atike válasza NandoXXL (#22) üzenetére


atike
nagyúr

....ez hogy jött ide...? Miért is ász itt mindenki...? Kérdéseket tesznek / teszünk fel... :)

(#29) Ringman


Ringman
nagyúr

nem jutottak túl messzire

[link]

(#30) Gargouille válasza toto2700reg (#24) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy rendszer sem tökéletes, behatolás mindig is volt és mindig is lesz."

Ugyanez a helyzet Backup-al, annak is mindig lennie kellett volna... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#31) UnA válasza Tikakukac (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

"Mert nem így van? De, qrvára így van..."

Nem így van. Dolgoztam IT-ban itthon is, külföldön is, semmivel sem rosszabb itthon az átlagos felkészültség és hozzáértés, mint máshol (sőt). Tehát nincs szó a valóság tagadásáról, de persze ettől te hihetsz ebben is, ha jobban szereted így. ;)

(#32) gabor7th


gabor7th
addikt

Digitális állam= sebezhető állam. Már ezerszer elmondtam.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#33) gabor7th válasza sopruk (#13) üzenetére


gabor7th
addikt

Lehet, hogy a kormánynak jól is jött ez a hackertámadás, hisz unios pénzekről semmisültek meg adatok.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#34) strogov


strogov
senior tag

Eddig Kim-jong-Figyelt, most Kim-jong-Un, ezért letörölte a teljes DB-t.

Annak semmi köze ehhez, hogy az OLAF vizsgálatokat mennyire nehezíti meg az adatok megsemmisülése ... ááá dehogy.

(#35) Tikakukac válasza UnA (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Átadom akkor a kollégáknak, hogy minden fasza. Köszi a tippet, most már tudjuk mi a helyzet! :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) Ringman válasza Tikakukac (#35) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#37) atike válasza gabor7th (#32) üzenetére


atike
nagyúr

Milyen igaz. Már hogy elmondod mindig... :)

(#38) Hosssszu


Hosssszu
őstag

..."miután július közepén egy hackertámadás a teljes szerverparkját megsemmisítette "... : [link] :DDD

(#39) gabor7th


gabor7th
addikt

Most azt láttam, hogy a 24.hu-n adtak egy nyilatkozatot, hogy nem olyan volt a törlés, hogy ne tudták volna helyreállítani az adatokat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#40) sh4d0w válasza UnA (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nade melyik szektorban? A publikusban elhiszem, hogy nincs nagy különbség, de az államiban bizony van.

https://www.coreinfinity.tech

(#41) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezen jót röhögtem, ebben a felállásban akár nekem is küldhetik az IT szakemberek a fizetésüket. Ennyit még én is tudok hogy a backupot nem tároljuk egy helyen az éles rendszerrel. LOL.

(#42) nihill


nihill
őstag

Kiszivárgott koreai screenshot a törlés előtt:

(#43) Hosssszu válasza nihill (#42) üzenetére


Hosssszu
őstag

LOL!!! :C :DD

(#44) Chaser válasza bobalazs (#41) üzenetére


Chaser
titán

kivéve ha az illetákesek azt mondják h igen
ha ez valóban igaz el akarták tüntetni a disznóságokat - amik persze sose léteztek - és ennyi, ma már ezt egy óvodás is kiröhögi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) hcl válasza Chaser (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mind a kettő hihető, az a baj. Egyik nagyobb baj, mint a másik.
Különben meg LÖL.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) hunluki válasza Tikakukac (#25) üzenetére


hunluki
senior tag

Sajnos ezt én is tapasztalom, most nyáron költöztünk egy félkész házba ami jóformán csak akkor halad ha én csinálom. Konkrétan párommal júniusba vettünk ki két hét szabit és az idő alatt többet haladtunk mint az összes mesterember kombinálva azóta.

Villanyszerelőt hívogatom, felváltva nem veszi fel vagy közli hogy jön és utána hetekig nem látom, telefont nem veszi fel. 3 szaktársával együtt. Meguntam, amit tudtam megcsináltam, bár nem vagyok egy vastag gyerek szóval a falvésés necces volt de legalább már tudok ilyet is.

Burkolót kerestünk, szintén mondta hogy persze jön, abba a pillanatba hogy közöltem hogy számlára kérem és nem okosba mondta hogy úgy drágább lesz, de akkor küld kalkulációt. Na azóta is küld, telefonon természetesen nem elérhető azóta se.

Vízszerelő legalább jön, de ő meg bár ne jönne kategória, eddig 3x tömítette el kosszal a teljes csőhálózatot, egyszer pedig sikerült a radiátorokba is koszos vizet engednie. Azóta néhány radiátorom csöpög, amikor hívom mondja hogy jön de a valóság... talán a legszebb he leírom a konkrét sztorit.

Hétfőn hívom hogy jönni kéne, jó, csütörtökön jön délelőtt. Oké, szabit veszek ki, csütörtök 10-kor hívom, jaj csak délután tud jönni. 5-kor felhívom hogy mi a helyzet, áhh, ő nem ér most rá, majd holnap. Szabi miatt erős anyázás kialakulóban magamban. Oké, péntek is szabi, letelefonálom főnökömmel, szájhúzás, kellemetlenség, de ez van, jön a szaki. Na meg ahogy azt te elképzelted. Pénteken beállít este 8kor (7-re értem volna haza melóból), körbenéz, hát igen ide ez meg az kell, az most nincs nála, majd jön hétvégén. Egész hétvégén otthon ülünk hogy mikor óhajt ideérni, vasárnap befut délután 3 fele és akkor történt meg ez a koszos vízzel telibe engedte az összes radiátort történet...

Konyhabútor összeszerelésére jött szintén emberke, párommal előre összeraktuk a lego részt, igazából szaki dolga a rögzítés lett volna. 3x6 órát volt kint nálunk és ez idő alatt eljutott odáig hogy feltette a felső szekrényeket egy sínre, az alsó sorból pedig egy szekrény lábait eltörte. Így történt az hogy megtanultam konyhabútort rögzíteni.

De amúgy tényleg a leggyönyörűbb az egészben az hogy amint közlöm hogy nem okosba kérem akkor azonnal kámfor. Vicc.

ps: ha valakinek van tippje hogyan lehet radiátorokból a koszos vizet kimosni pls privátban jelezze, van egy sanda gyanúm hogy ez is rám marad...

(#47) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez akkora baromság, hogy csak na. Ha meg valóban igaz, akkor gratulálok a jómunkásoknak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) Zotya84 válasza nihill (#42) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem jó. Nem WinXp van a képen, hanem 7... Az már túl modern az állami szférának... Vagy az emlegetett Kiméknek... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#49) Zotya84 válasza hunluki (#46) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor nekem mázlim volt a diákéveimben eltöltött építőipari nyarakkal, meg az egyetem mellettivel. Annyira kitanultam mindent, hogy a vizen és a villanyon kívül szinte mindent egyedül csináltam meg egy teljes felújítás során. Na jó, a járólapot nem én raktam le, de a villanyszerelőnek annyi volt csak a dolga, hogy a csöveket, dobozokat rakja be és kösse meg a vezetékeket, a többit én csináltam: villanyterv, vezetékkel, kapcsolótábla-tervvel, dobozok helyének kialakítása, csövek helyének horonymarása, vésése...

A vizessel meg barteroltam, így mindenki jól járt, és ide is ért nagyjából a megbeszélt időpontokban. Mondjuk adtam neki kulcsot, hogy ne kelljen ott lennem, és ez nem okozott gondot. Igaz a villanyász is saját kulccsal érkezett.

A konyhaszekrényt a nem szakmájában dolgozó asztalos öcsémmel megterveztük, megírta a szabásjegyzéket, kiszabattam, összeraktuk, és pont olyan lett, mint szerettem volna. Mindezt kevesebb, mint feleárból ahhoz képest, amit az azóta sem jelentkező asztalos adott.

Így egy év alatt, meló mellett egyedül megcsináltam az egészet, napi 1-3 órákban, meg hétvégéken.

Szóval ja, nem sok szaki maradt itthon. Mikor az első villanyász szintén nem jelengetett meg, hogy megbeszéljük a dolgokat, akkor találtam azt aki végül megcsinálta, mert a másik, akit kerestem, az szeptember elején májust mondott, hogy akkor fog ráérni. Ő meg elvállalta olyan feltétellel, hogy amikorra tudja, bezsúfolja, és kész lett november közepére...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#50) Chaser válasza hcl (#45) üzenetére


Chaser
titán

a valóság minden képzeletet felülmúl, de ezt lehet nem ( :

Zotya84
ha már csinálja az ember akkor nem vészes, amikor még nem csinált valamit akkor más :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.