Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Leszoktam 2.5 évvel ezelőtt mindenféle segítség nélkül, 16 év dohányzás után. Erős dohányos voltam sokáig, azt hittem ez lesz a legdurvább függőség az életemben. Egyik nap eléggé szúrt a tüdőm, akkor döntöttem úgy, hogy vége. A nálam lévő közel egy doboz cigit összetörtem, kivágtam. Leszokni csak így lehet.
A "csak még egy szál, csak még egy doboz" mentalitásúak sosem fognak leszokni. Azóta sem szívtam egy szálat sem, de még egy slukkot sem. Kb. 6 hónap elteltével kezdtem álmodni. Leszokóban lévőknek ismerős lehet a dolog: arról álmodsz, hogy rágyújtottál és visszaestél, és nagyon szarul érzed magad.
Aztán felébredsz és rájössz, hogy csak álom volt az egész, és kurvajól érzed magad.
Úgyhogy doboz cigiket most azonnal összetörni a rákba mindenki, és nincs több dohányzás.

(#2) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Szánalmas cucc...

Abe due dembella

(#3) Tomi_Ohl válasza kovaszoskeny (#2) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem a cucc az, hanem hogy szükség van rá (már ha az appra gondoltál).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Cigarettát kipróbáltam, de sosem fogott meg, pedig Édesapám annó sokat szívta.

Ő egyik nap influenzas tünetek miatt ágynak dőlt, felkelt és utána soha többet nem gyújtott rá.

Én meg sosem éreztem késztetést, hogy "raszokjak" , csak köhögni tudtam tőle, semmi élvezeti értékkel nem bírt számomra.

Ellenben a kávé. De az másik story

@kovaszoskeny: Kérlek! Próbáld már ki, hogy normálisan fórumozol, nem bántásképp, de ne csak ilyen 1bites véleményekkel bombazd a fórumokat, nem vagy te h.lyegyerek... Szerintem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Azt megtudná nekem valaki mondani, hogy a magyar alkalmazásokban miért nincs benne a magyar nyelv?

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6) g3d válasza Pr3ciSioN (#5) üzenetére


g3d
tag

Nem a hazai dohányosok a célcsoport. Szerintem ennyi

(A többi hazai alkalmazásnál sem lehet ez másképp)

[ Szerkesztve ]

(#7) vond válasza Fitzgerald (#1) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyetértek. Úgy kell/lehet leszokni, hogy leteszed, és kész. :K Ha valaki igazán le akar szokni, akkor annak menni is fog. A többi csak mellébeszélés.

Nekem 8 év kemény bagó után lett elegem abból, hogy egyre jobban viszi a pénzt, büdös mindenem, sárgák az ujjaim, fogaim, stb., és már az élvezeti értéke sem volt olyan, mint régebben. Így hát egyik nap eldöntöttem, hogy akkor ennyi. Ez már 15 éve volt. :)

Nálam más volt a helyzet az utolsó dobozzal. Majdnem tele volt, hurcoltam magammal még napokig, kiraktam az asztalra, fogdoztam, nézegettem, kvázi teszteltem magam. Aztán szépen lassan elosztogattam, és ennyi, azóta még egy slukkot se. :)

És már napokkal, hetekkel utána iszonyatosan zavart, ha valaki más dohányzott a közvetlen közelemben. Ez azóta sem változott.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8) Pr3ciSioN válasza g3d (#6) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Értelem szerűen nem arra 3 millió dohányosra korlátozódnak aki Magyarországon van de szerintem nem nagy elváras lenne (főleg, hogy ilyen kevés felirat/szöveg van az alkalmazásban), hogy akkor már magyarul is tudjon. Nah mindegy lehet ez csak az én agymenésem...

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

En is meg szoktam pofozni a sovargo szornyet....

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a bemutatót.

(#12) moleculez


moleculez
veterán

Soha nem értettem, miért szokik rá valaki? Az első mindenkinek kellemetlen, miért próbálja meg újra? Az app meg valszeg úgy született, hogy a kedves dev ezzel kötötte le magát, amíg kattogott. Értelmesebb kimentele lett, mintha dohányzott volna. Aki leszokott a környezetemben (nem egy ember), az a fenti módszerrel. Hanyadika van ma? Na jegyezzük meg, mert mától nem cigizek. És pont. Tapasz/rágó, kicsi, kevés/light/mentolos f@szság. Csak brutálba megy.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) KicsiBank


KicsiBank
csendes tag

Magyar alkalmazásban nincs magyar nyelv?! :W

"Attól a naptól félek amikor a technológia meghaladja majd az emberi kapcsolatokat"

(#14) KicsiBank válasza moleculez (#12) üzenetére


KicsiBank
csendes tag

Pontosan. Nekem is így ment

"Attól a naptól félek amikor a technológia meghaladja majd az emberi kapcsolatokat"

(#15) wertigo1984


wertigo1984
őstag

A keprol hirtelen az Agymanok cimu mese jutott eszembe. :)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16) waccamár


waccamár
senior tag

Hogy miért nincs magyar nyelv? Mert aki idősebb, ÉS nem tud angolul, ÉS dohányzik, az úgysem egy app-al fog leszokni, már ha egyáltalán le akar.
Egy fiatalabb, ÉS dohányos, aki viszont használ annyira okostelefont, meg appokat, hogy egy ilyet kipróbáljon, annak illene legalább annyira tudnia angolul, hogy egy ilyen app használata ne okozzon problémát.

Jópofa egyébként tényleg az app, sokaknak hasznos lehet, de ahogy már többen írták, akaraterő nélkül ez sem megy, ez csak egy mankó lehet.

Én nem gyújtottam rá december 27 óta. Sokat dohányoztam, de nem dobozosat, hanem vágottat. Sokkal finomabb volt, dobozos cigit egy idő után nem is nagyon akartam szívni.

Egy slukkot sem szívtam kb. fél éve. De pl. tegnap éjszaka is azt álmodtam, hogy rágyújtottam.

És még mindig sokszor előtör bennem a vágy, hogy rágyújtsak.

A dohányzásról nem lehet leszokni, csak abbahagyni. Ezt egy volt tanárom mondta, aki szintén tizenév dohányzás után szokott le, tizenévig nem gyújtott rá, aztán egyszer mégis. És vissza is szokott.

(#17) Béééla válasza Pr3ciSioN (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Főleg hogy minimális plusz munka lenne azt a pár sort beleírni?
Még németre, esetleg franciára könnyű lefordítani (csak van ismerős aki sörért/csokiért megcsinálja) és annyit megér.

Bélabá

(#18) szupermacs válasza Pr3ciSioN (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

Minek legyen benne magyar nyelv, ha mindenki f@szságnak tartja egyébként is?

(#19) Fitzgerald válasza vond (#7) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"kiraktam az asztalra, fogdoztam, nézegettem, kvázi teszteltem magam"

Ez a módszer talán még egy fokkal jobb is, mint egyszerűen nem rágyújtani többet.
Én is abból tudtam hogy végre tényleg sikerült leszokni, hogy amikor hónapokkal később először ittam komolyabb mennyiséget, akkor sem gyújtottam már rá. Sőt, voltam már merev részeg is azóta többször is, kínálgattak is piázás közben, de nem. Tehát ott volt a kísértés a gateway drogként felfogható alkohol formájában, de mégsem csúsztam vissza.

Amúgy sokan az első pár napon adják fel, amikor általában még nagyon erős a fizikai függőség. Kb. 2 hét után viszont ez szinte teljesen megszűnik. Ebben a szakaszban ettől még egyszerű visszaesni, ha dohányosokkal lóg az ember, mert a pszichés függőség viszont még mindig nagyon erős. Az csak hónapokkal később múlik el teljesen. Gondolom te is álmodtál leszokás után pár hónappal. Az a pszichés függőség végének a közeledtét jelzi.

(#20) kovike válasza Fitzgerald (#19) üzenetére


kovike
tag

Kíváncsi vagyok, hogy ettől le fog-e szokni bárki a cigiről... :DDD :N

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.