Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ClioRS válasza edward2 (#150) üzenetére


ClioRS
őstag

Ha én leírom az érveimet, akkor azt elfogadod, és jónak fogod titulálni a programot? Ugye, hogy nem..... ;)

(#152) edward2 válasza ClioRS (#151) üzenetére


edward2
addikt

Írd le. Ha találok benne logikus érvet akkor elfogadom.

(#153) x1port válasza ClioRS (#149) üzenetére


x1port
addikt

Én nem beszélek se rá se, le róla senkit.
Számomra igenis nesze semmi fogd meg jól.

35 éves vagyok eddig sosem volt olyan helyzetem ,hogy az életem múlt azon mert lekéstem egy járatot .
( remélem ezután sem lesz ).
Ha meg elmegy az orrom előtt akkor várok, akár 10 percet is !

Használja mindenki egészséggel aki fontosnak érzi magát annyira,hogy nem fér bele az életébe pár perc megállóban várakozás.
Ennyi :)

" amit viszont használgatok az a budapesti menetrend.
Főleg az éjszakai járat részét. Na az már párszor nagyon jól jött..

[ Szerkesztve ]

(#154) ClioRS válasza edward2 (#152) üzenetére


ClioRS
őstag

Olvasd el az előtte lévő hozzászólásomat.

(#153) x1port
És 35 évesen nem vagy arra sem képest, hogy komment nélkül elfogadd a másik véleményét. Mert ugye ha én nem akarok várni, az csak azért lehet, mert én fontosnak érzem magam. Tiszta sor.... :)

(#155) x1port válasza ClioRS (#154) üzenetére


x1port
addikt

Én elfogadom.
Felőlem...... nézegessétek !!

(#156) akos_ur válasza x1port (#153) üzenetére


akos_ur
aktív tag

én is használtam ezeket az offline menetrendeket, csak az a gond velük, hogy vagy frissül az adatbázisuk, vagy nem, és ebből már volt gondom, hogy közbe változott a menetrend (pl. iskolaszüneti lett)

ezzel szemben a Futár app meg folyamatosan online, igaz net kell hozzá, de így mindig aktuálisak a "nem real time" (mondjuk másnapi) menetrendi adatok is

(#157) Burt1793 válasza x1port (#153) üzenetére


Burt1793
veterán

Utálok 10 percet várni a megállóban, sőt 5 percet is. Általában 4-5 percet kell sétálnom a megállóig, előtte vagy közben megnézem, hogy mikor ér be a busz/villamos, ha 3 percet ír a futár, sietek, ha 8at, akkor nézelődök. :)
Amíg nem volt ez a program, a zseniális szerencsémnek köszönhetően (najó, csak azért, mert azt mentem el magamnak, amikor az orrom előtt megy el a jármű) mindig épphogy lekéstem.
Nagyon jó érzés úgy lemenni a megállóba, hogy amikor odaérek, akkor fut be a busz, persze ez lehet, hogy csak az én agybajom, vagy lehet, hogy te sokkal kevesebbet bkv-zol (vagy csak metrózol és combinozol, amik tényleg egymást érik :D).

A budapest menetrendet természetesen nem töröltem le...

[ Szerkesztve ]

(#158) ClioRS válasza x1port (#155) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszönjük, fogjuk is :)

(#159) edward2 válasza ClioRS (#154) üzenetére


edward2
addikt

Azt elolvastam, de nem segített, mert ahogy írtam a BKV kb. annyira gyakori, hogy ez a real time nem segít rajtam semmit, hogy őszinte legyek 5 perc egy városi közlekedésben tervezhetetlen mi van ha időbent ír a járatra de mire lemész abban az 5 percben csúszik be valami ami miatt majd késik? Vagy késik 3 percet lemész 3 perccel későbbre és elhalasztod a járatot? Ezek miatt a bizonytalanságok miatt egyszerűen feleslegesnek és túlkomplikáltnak érzem. Megnézem mikor kéne jönnie és azzal tervezek aztán lesz valami. Ha késik megvárom.

Amúgy ha nem érzed, hogy ettől az információtól az amúgy is felgyorsult életed még gyorsabbá válik akkor nem fogom tudni jobban elmagyarázni.

(#160) ClioRS válasza edward2 (#159) üzenetére


ClioRS
őstag

De látod közben, hogy hol van helyileg. Azért ha 5 megállóra van, akkor rövid időn belül odaér, legalábbis ahol én járok. De azért nagyjából mindenki ismeri az általa használt vonal forgalmát.

De, hogy még egy példát adjak, át szoktam szállni a 9-es buszra az Astorián, 5-ösről vagy 178-ról. Ma például több, mint 10 percet kellett volna várnom, úgyhogy nem szálltam át, hanem mentem tovább és villamosoztam.

Nekem nem gyorsabb lett tőle az életem, hanem egyszerűbb. Meg azért ahogy látom sok másnak is. :)

[ Szerkesztve ]

(#161) Nigér válasza x1port (#146) üzenetére


Nigér
őstag

És miután megfelelő távolságra eltávolodtál, nézd át a tárcáját és esetleg küldhetsz neki dalt is a kívánságműsoron keresztül ;]
:DDD

(#162) x1port


x1port
addikt

Nos tegnap nekifutottam újra.
Csepel - Jászai Mari tér.

Igaz ez csak 2 járat de mindkettőnél bebizonyosodott , hogy nem real time.
HÉV beérkezett a megállóba , felszálltam , leültem , elindult.
BKK 1' percet ír még mindig.
Megállótól 200 méterre MOST
( telefonon ekkor váltott az óra , menetrend szerint tényleg akkor kellett volna odaérnie )

2-es villamos dettó ugyanez.

Visszafelé szintén.
Ez nem csinál mást mint ,hogy egy menetrendhez igazítja az egészet.

Talán darvinya írta, hogy egy táblázatból dolgozik.
Jelen esetben meghajolok előtte.

(#163) WinstonWolf válasza ClioRS (#149) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Kedves "HOZZÁÉRTŐ"

Mivel meg lettem általad szólítva, én a dilettáns megkérdezném, hogy az alábbi hozzászólás részletemből:

"Akik itt azt mondják, hogy semmi baja azok vagy olyan helyen használják, ahol nincs dugó és max 2-3 járat van a környéken, vagy BKK fizetett alkalmazottak"

hogyan sikerült ezt a ferdítést leírnod:

"...Arról nem is beszélve, hogy egy dilettáns (nem te) még személyeskedésbe is belement az elején, hogy vagy hülye aki használja, vagy BKK bérenc..."

Pedig csak az 55. Hozzászólásig kellett volna visszalapoznod...

Szerintem Te vagy aki személyeskedett, én meg felvenném a kesztyűt. Elmondanád, hogyan lehetnék nem dilettáns ehhez a komplikált rendszer megítéléséhez?

Bár nem tudom hogyan vegyem komolyan a tanácsodat, ha nyilvánvalóan alapvető szövegértési és értelmezési problémákkal küzdesz...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#164) kurtuzov válasza x1port (#162) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem megtaláltad a rendszer gyenge pontját. Mintha olvastam volna valahol, hogy a kötöttpályás viszonylatoknál még nem megoldott a real time.

(#165) asdf_ válasza x1port (#162) üzenetére


asdf_
veterán

Igaz ez csak 2 járat de mindkettőnél bebizonyosodott , hogy nem real time.
HÉV beérkezett a megállóba , felszálltam , leültem , elindult.
BKK 1' percet ír még mindig.
Megállótól 200 méterre MOST
( telefonon ekkor váltott az óra , menetrend szerint tényleg akkor kellett volna odaérnie )

Mivel megmondtak, hogy a HEV-en nincs futar, igy en olyan nagyon nem csodalkoznek a tapasztaltakon...

(#166) x1port válasza asdf_ (#165) üzenetére


x1port
addikt

Oké.
Ha tovább olvasod.... villamos :F

(#167) x1port válasza asdf_ (#165) üzenetére


x1port
addikt

Másrészt ha nincs rajta futár akkor miért mutatja pont ugyanúgy hogy hol tart ,mint mondjuk akármelyik buszt ?!

(#168) kurtuzov válasza x1port (#167) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ja, tök hülyék.Amúgy is mind fekszünk összeaszva egy lével teli tartályban Nem mindegy milyen jelet küldenek rá az agyunkra? :DDD

(#169) x1port válasza kurtuzov (#168) üzenetére


x1port
addikt

Egyébként ez pszihológia.

Mint a Törököknél , akik szarnak arra hogy piros a lámpa , áthajtanak rajta.
Aztán kitettek egy számlálót mellé ami mutatja ,hogy mikor lesz zöld.
Így hogy tudják: nemsokára , már kivárják.

Kb ez a helyzet itt is.
Látod , hogy 6 perc múlva jön a busz már nem dühöngsz , hogy mocskos bkv ( sálálálá ) :)

(#170) akos_ur válasza x1port (#169) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Itt van részletes leírás a Futárról:

http://www.bkk.hu/fejleszteseink/futar/

szóval akkor szerinted ez az egész nem igaz, és átb*sztak minket, ez a projekt nem is így valósult meg? :)

(#171) x1port válasza akos_ur (#170) üzenetére


x1port
addikt

Csak azt tudom, hogy már elindult a villamos a megállóból rég amikor a futár azt jelezte ,hogy most ért csak oda.
Viszont ha elmegy az orrom előtt akkor várhatok rá 5 percet és ez katasztrófa ! ;]

Azt meg,hogy mit írnak le......hagyjuk . :)

Szerintem nem jó app.
Ötletnek sem jó egy Fővárosi tömegközlekedésre ahol szinte percenként jön minden.
Persze késő este jól jön egy menetrend de abból van ezerszer jobb , áttekinthetőbb ennél.

Na mindegy.
Én léptem innen , szép napot és pontos járatot mindenkinek ! Nézegessétek! :K

(#172) WinstonWolf válasza ClioRS (#160) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Az a két szó, melyeket egy napja keresel tahókám, az "elnézést kérek".

De semmi gond "őstag", részemről, és azok részéről, akik mindezt elolvassák pontosan tudni fogjuk hova is tegyünk, és miként olvassuk a hozzászólásaidat.

Részemről lezártnak tekintem ezt az egész ügyet.

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#173) pete_21 válasza taip (#123) üzenetére


pete_21
addikt

Ha ilyen problémás a vissza gombbal, akkor egyértelműen a Home gombot. (mellesleg én minden programból így lépek ki. Akár menne a vissza gombbal, akár nem.)
Ha zavar, hogy futhat még a háttérben, akkor a recent appsból kihúzod. :)

(#133) asdf_: Én mindig a home gombbal "lépek ki" belőlük. Ez rögződött belém. Rendszeresen ürítem a recent apps listát, és így nem tud futni a háttérben.

Mellesleg használat közben nálam nem annyira stabil a program. Leteszem háttérbe a home gombbal, megnyitok más alkalmazást, majd vissza a BKK Futárt, egy pillanatra felvillan az ablak, majd kilép. Ha megint elindítom a Futárt, akkor már betölt, de a kezdőképernyőre dob, és megint meg kell keresnem az adott járat kívánt megállóját. (Illetve olyan is volt, hogy FC-zett.)
Meg a stabilitáson is kéne csiszolni, de egy kedvenc járatok funkció nagyon kellene bele.

(#174) tirdi


tirdi
csendes tag

Sziasztok!
Nekem nemhogy tablettel, de még telefonnal sem kompatibilis az alkalmazás. Tableten gondolom a GPS dolog miatt, telefonon (Galaxy Mini) meg talán a 2-es Android okozza a problémát. Nincs meg valakinek az APK?
Vagy pedig hogyan tudok tárcsázóban betűt írni? Mert az APK Downloader kér valami ID-t, amihez azt kéne beírni, hogy *#*#TALK#*#* :)

(#175) kurtuzov válasza tirdi (#174) üzenetére


kurtuzov
senior tag

[Play-en] azt írja, hogy
követelmény: Android 4.0 és újabb
Ha a gugliba beírod, hogy bkk apk kidob egy pár találatot ahol le tudod tölteni.

(#176) LouiS22 válasza tirdi (#174) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem fog menni, mert alapkövetelmény az Android 4.x.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#177) tirdi válasza kurtuzov (#175) üzenetére


tirdi
csendes tag

Azzal kezdtem...de biztos nem néztem át jól, most találtam valamit.
És gondoltam nem hiszek a Play-nek, mert a kompatibilitásban is hülyeségeket ír. :(((

(#178) laszlohu


laszlohu
addikt

Az alábbi hibát próbáltam bejelenteni a BKK futár hibabejelentőn, de az "Elküldés" gombra kattintva nem történt semmi, mármint a hibabejelentés elküldése gombra, ezért ide, erre a fórumra írtam.

a hiba az lenne, hogy nem írja ki az "autóbusz" szót, csak azt, hogy csuklós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.